Jaké brát vitamíny, když plánujete miminko a kdy začít?

wrtulka
13. srp 2007

Ahojky,
jaké máte názory na vitamíny když plánujete miminko? Kdy by se tak měly začít brát? Máte s nějakými zkušenosti? Předem díky
W.

rebo
21. říj 2008

Čaute babenky,

Aj ja sa chcem pridať k tejto téme. Ja som začala brať kyselinu listovú, ale nejako mi nerobí dobre. Strašne ma z nej bolia nohy a mám hrozné výkyvy nálad, strašne som podráždená. Máte aj vy nejaké takéto príznaky? Dnes som nezobrala tabletku a som vo pohode, ani nohy ma nebolia a ani ľudí okolo seba nejdem pozabíjať.

karol84
21. říj 2008

ahoj, ja beru take listovku a zadne negativni priznaky nepozoruju

bmmz
3. pro 2008

kupila som si centrum materna a aj kyselinu listovu a ked pozeram na slozenie materny je tam aj kyselina listova 200 percent dennej davky... to asi uz kyselinu nemusim brat osobitne ze ?

brnanda
4. pro 2008

Ahojky ,-) zaujalo mě téma a tak bych se ráda přidala ,-)
Kys.listovou jím též,mám ju jíst dlouhá léta jen tak kvůli genetickým mutacím,co bohužel mám.A žádné změny a pod. nemám.Vždyt je to jen vitamín...

rebo.. přece nemůže na tebe hnedka působit to,že sis jednou prášek nevzala..?Přeci jak i léky,tak i vitamíny máš vsobě delší dobu...

bmmz... taky mám to centrum a manželovi jsem koupila ty em vitamíny- jejkote,nevím,jestli to píšu dobře em vitamíny? teď sem ztoho zmatená 😀 ale jsou to takové ty vitamíny jak ukazují zvlášť pro ženy a zvlášť pro muže ,-)

Hodně holek mluví i o čaji a pod. stím zkušenosti ale nemám ...

elana
4. pro 2008

Brnando, myslíš CEM-M ne?🙂 Ty jsou zvlášť pro ženy a pro muže, můj je taky užívá...dlužno říct ale, že spg se mu nezlepšil od května ani trochu (což nesvádím na vitamíny, spíš že ani ty, které jsou pro spermatogenezi potřebné a které v CEM-M jsou, tak nemusí stačit), ale není tak často nastydlý.

brnanda
16. pro 2008

elana .. ano ano to sem myslela ,-)
no někde sem četla,že by měl mít chlap víc zinku a předávkovat se vit. E ,jinak nemám tušení co už mu dát a jestli pro mě stačí to,co jim..

bianca
16. pro 2008

rebo to je neake divne.Dla mna to urci nie je listovkov

inak ja som brala Calibrum baby plan 4 mes pred zaciatkom snazenia

brnanda
16. pro 2008

taky mám calibrum už ho jím dva a půl měsíce a listovku jím dlouhodobě už...

mopsy
16. pro 2008

bianca
ahoj tebe tie vitaminy pomohli?

brnanda
16. pro 2008

no to by mě taky zajímalo,jestli pomůžou anebo po nich jen přiberu 😀

mopsy
16. pro 2008

brnanda
ja ich zatial neberiem, len ci pomozu nie? 😎

bianca
16. pro 2008

mopsy pri prvom tehu som zacala brat listovku az som bola tehotna a tehotenstvo skoncilo zle.Pri druhom som jedla poctivo.Netvrdim ale ze je to iba vdaka vitaminom

mopsy
16. pro 2008

bianca
ako zle? prisla si o babätko? ja neviem ci brat alebo nie, vaham, kamoska berie listovku uz 3 mesiac no neviem.

didusa.risulo
16. pro 2008

ahojte

tak ja beriem calibrum baby plan, ale nie pravidelne, ale snazim sa, ja som strasny zabudlivec, myslite ze to je zle, ze to neberiem pravidelne?beriem to tak jeden den si dam, potom trebars dva dni nie, tri,potom si zas dam, a tak...ale teraz som sa polepsila

strouzek
16. pro 2008

ahoj holky, bianco nemyslím že si přišla o mimíška kvůli vitamínkům já brala vitamínky a dodržovala vše pomalu půl roku před těhu a i v těhu, na tohle jsem byla pečlivka a stejně jsem také o mimíška přišla. každopádně jsem vyzkoušela calibrum baby plan a po tom se mi zdálo že přibírám, za 2 měs. 4 kila, tak jsem si koupila femibion, byl fajn ale pak jsem zjistila že mám špatnou štítnou žlázu a že tyhle vitamínky nejsou pro mě dobré a vlastně pro mě nebezpečné neboť mi štítnou žlázu ještě víc zhoršovaly. teď už kašlu na tyhle super směsi a baštím jen listovku, vápník, céčko a hořčík. a až najdu znovu // tak se pak poradím s dr. co brát dál.

ladek
16. pro 2008

Drzim pesticky strouzek 🙂 i ja jsem po operaci SZ a nasledne radiojod ☹ ted je to pul roku

brnanda
16. pro 2008

strouzek..jsem netušila,že se po calibrum až takto přibírá.. teda já se divila ,že přibírám,ale až tak... uf to aby člověk nejedl nic 😉

strouzek
16. pro 2008

ladek a jakto že radiojod? vyšla špatně histolka nebo proč?? ☹ mě dr. řekl že mám přijít za 6 týdnů, zkoukne jak se srovnali hodnoty a pak budu chodit co půl roku. o radioléčbě jsme skoro neuvažovali protože prý pro budoucí těhu to není moc dobré a dlouho bych musela pak čekat.

brnando no právě, já i mnoho mých kámošek po calibru nabralo, když jsem nasadila femibion tak se přibírání zastavilo takže bych řekla že femibion je v tomto o dost lepší.

elana
16. pro 2008

Mně se teda nezdá, že by se po CB vůbec technicky MOHLO přibrat, tam není naprosto nic, co by nějak mělo ovlivňovat metabolizmus, jen běžné vitamíny, dokonce v nijak závratné koncentraci, to znám i předimenzovanější preparáty 😉

Jinak souhlasím, taky mi našli hypotyreozu a s CB i ostatními multivitamíny je konec-kvůli jódu, jak tu psal Stroužek.

Takže jsem jak stará bába, každý večer do sebe lupnu listovku, éčko, zinek , békomplex a mateří kašičku, hezky jedno po druhém 😉

Diduso, ne všechny vitamíny se určitě musí brát striktně, ale listovku neflákej, je fakt fakt fakt mooooc důležitá!!!! Dej si lahvičku na noční stolek a před spaním do sebe tabletku kopni, za minimalizaci rizika vážných vývojových vad, kterým lze takto předejít, to určitě stojí.

brnanda
19. pro 2008

já taky sem ,aby se listovka brala 100%,neboť ti to zabrání proti vývojovým vadám,roštěpů a pod.

bianca
19. pro 2008

mopsy ano prisla.Vitaminky rozhodne brat.Uz i nase maminky brali kyselinu listovu.Spytajte sa.Preco si to teda neobohatit aj zelezom a vitaminami?

bianca
19. pro 2008

a k tomu priberaniu.Ja beriem substitucnu liecbu na stit.zlazu uz roky(pribrala som 45 kg za 4 roky) Cele tehu som brala calibrum a pribrala 12 kg .Si nemyslim ze je to vela.Vsetko slo po porode dolu a este aj dve kg k dobru

petruci6
19. pro 2008

ja som brala calubrum babyplan rok vopred ako som otehotnela a ked som uz nasla //,tak som k tomu este pridala kys listovu

miranda77
19. pro 2008

no ja jsem brala cele teh. calibrum a pribrala jsem 22kg a dite jsem mela na mou vysku velike - CS ☹

brnanda
19. pro 2008

počkejte to si vážně myslíte,že ste přibírali po calibrumu?
to snad néé.. já přiberu ze všeho,aji jen ztoho,že s ena to podívám ... a calibrum beru už druhý měsíc a nějaké to kilo je nahoře,jenže u mě je to i tím,že mi vysadili všechny léky,i kvůli nemoci a pod. tak nevím přesně,jak to stím je ...ale jsem ztoho úplně te´d pav z vás,a nevím,jestli to teda brát,nebo nebrat 😖

drobec
19. pro 2008

ahojte...nie som síce tehotná, a ani nemám žiadne dieťa..snažilkujeme... lekár mi odporučil vitamíny...a užívam, železo, céčko, kysleinu listovú, b-komplex...magnézium...všetko prírodne...nič umelé...stojí to síce veľa peňazí ale pre bábätko som s manželíkom ochotná urobiť čokoľvek... 😎

drobec
19. pro 2008

brnanda..tiež si nemyslím, že calibrum je dôsledkom zvýšenia váhy, aj keď..aj ja keď som ho užívala som nejaké to kilečko pribrala, ale v mojom prípade to bolo dobré...mala som menej ako 45 kíl...a viem, že aj nízka váha môže spôsobiť, že sa nedarí otehotnieť... 😒

miranda77
19. pro 2008

no nevim, jestli je to pravda, jestli bych pribrala taky bez calibra ... ale doktorka byla spokojena, ze calibrum beru, nic jineho jsem nebrala

drobec
19. pro 2008

...o calibre baby plan mi hovorila moja kamarátka, ktorá má krásnych dvoch malých chlapov..jeden je 3 ročný a druhý ma necelých 6 mesiacov..nevšimla som si na nej, že by veľmi pribrala...myslím si, že to závisí od organizmu a ešte mnohých iných faktorov...

miranda77
19. pro 2008

no vim, ze kolegyni v praci doktor nebo por. as. doporučil/a od II.trimestru vitaminy max 1 za dva dny - aby nemela velke dite