Jaké brát vitamíny, když plánujete miminko a kdy začít?

wrtulka
13. srp 2007

Ahojky,
jaké máte názory na vitamíny když plánujete miminko? Kdy by se tak měly začít brát? Máte s nějakými zkušenosti? Předem díky
W.

deina
13. srp 2007

Mne akosi prestalo ovocie chutit, zelenina tiez, no co spravim? Doteraz som jedla aspon paradajky zo zahrady nasich, ale uz sa mi prejedli. 😖 Tak radsej tie vitaminy ako nic. Mozno po prvom trimestri sa to zlepsi a znovu mi zacne chutit ovocie, potom budem jest radsej to.

sonana
13. srp 2007

ahoj wrtulko, mě, když jsem vysadila HA, řekla doktorka, že 3 měsíce než budeme chtít počít mimčo, mám jíst kyselinu listovou, že je to nezbytný pro vývoj plodu. DOporučila mi konkrétně Femibion (obsahuje i beta karoten, železo, jod aještě cosi). Dívala jsem se na netu, 60tbl za 191,- Protože se zatím tak úplně nesnažíme (nenaběhla mi ani MS),tak jsem si jen tak koupila listovku s b-vitaminy, 60 tbl za 35,- Myslím, že než otěhotním, tak určo stačí.
V těhu bych se řídila i dalšími radami dr. a hlavně bych užívala vitamíny podle toho,jak by mi bylo (kdybych zvracela jak tygr, tak bych užívala víc🙂)
ALe celkem i věřím tomu, že se rodí větší děti, když se to s vitamíny přehání. Proč by teď byla pomalu normání porodní váha mimča ke 4 kg, i když mamči jsou třeba menší?

wrtulka
autor
13. srp 2007

ahojky,
myslím že by to chtělo nějkou věděckou studii na téma kolik % miminek je nad 4 kg když maminky braly v těhotenství vitamíny..
Nicméně ty 3 měsíce před mi příjde jako zajímavá informace..
Já pořád myselela, že to vitamíny jsou hned z těla pryč a proto brát je takhle brzo ani nemá cenu..
W.

mobina
13. srp 2007

Wrtulko ta listovka pomáhá ve vývoji, ještě dřív než zjistíš, že jsi těhu, proto je potřeba ji brát i při snažení. Já brala Calibrum Baby Plan. Před snažením jsem brala multivitamíny a je pravda, že takovou chřipku už jsem neměla dobré 3 roky 🙂
Jinak co se týče těch těhu vitamínů. Moje švagrová brala Gravital. Při prvním dítěti každý den a malá měla 3,5 kila. Při druhém dítěti obdem a měl taky 3,5 kila. A jak je známo, druhé děti bývají větší. Takže vitamíny asi jo, ale v rozumných dávkách. Někdo tady psal, že bere i dvě tabletky denně, což mi přijde zbytečný.

sonana
13. srp 2007

wrtulko, studii by to chtělo🙂 Taky bych ráda věděla přesně, co všechno udělat pro to, aby mimčo bylo opravdu zdravé. Těžko zobecňovat z toho, že něko zná hubenou malou maminu, co měla dítko přes 4kg a někdo zas ví o někom, kdo stopro bral vitamínky a váha byla norální... Plně souhlasím s mobinou - hlavně všeho s mírou - vitáminů i stresu z toho, jestli všechno dělám dobře.
Ty tři měsíce mi řekla gynekoložka-porodník, tak jí i věřím a hlavně to mýmu tělu neublíží i když nebudu hned těhotná, tak proč ne.

sonana
13. srp 2007

teda já píšu jak prase, sorry 😉

wrtulka
autor
14. srp 2007

V pohodě 🙂 díky za příspěvky.
W.

macadi
14. srp 2007

Ahojte dievčatá 🙂 , som dosť prekvapená, z diskusie o vitamínoch. Ja som brala Maternu a teraz beriem Calibrum baby plan a mám taktiež Acidofolan. Zeleninu a ovocie konzumujem pravidelne, môj otec na to dohliada, lebo je zástancom zdravej stravy 🙂 . Normálne som sa vyľakala, teraz rozmýšľam, či to mám ďalej brať alebo nie.

wrtulka
autor
15. srp 2007

macadi: Ahojky, já bych určitě brala dál. Nějak se vitamínů nebojím..Samozřejmně v rozumné míře, protože je jasný že se nima dá i předávkovat a to je špatně.. S těma většíma dětma pořád nevím, četla jsem jinde na netu že je to jen fáma, kterou rozšířily maminky ale nějaká doktorka to tam popřela. Já např. si myslím že začnu v době snažilkování brát to Calibrum baby plan protože mám ne úplně idální životosprávu a normálně v roce (hlavně v zimě) beru radši vitamíny na imunitu. Beru tedy ty co se rozpouští ve vodě, prý je tělo lépe přjímá.. Dál pak uvidím, protože kamarádce bylo v těhotenství špatně a ani ty vitamíny moc nemohla..(dělalo se jí špatně i z nich) takže si myslím že si tělo řekne..
W.

macadi
15. srp 2007

Ahoj wrtulka, je pravda, že som si to naordinovala sama, s lekárkou som to ešte nekonzultovala. 😝 Maternu som brala asi tak pred 2 mesiacmi a teraz som začala brať Calibrum. Určite to nechcem preháňať a mne je fakt viac sympatická tá zelenina. 😀 ale ak to má pomôcť, tak to za to stojí. 😉

wrtulka
autor
15. srp 2007

macardi : tak se zkus zeptat své doktorky co by ti doporučila nebo nedoporučila. Já se doktorky taky bohužel neptala. Ale kamarádce co s vzpomínám doktor přímo tu Maternu dal.
W.

jmisa
15. srp 2007

Já beru listovku a s manžou oba jíme mix (éčko, selen, zinek), je to jen kůra na měsíc.
Ještě piju kontryhelový čaj a Jeřáb ptačí v podobě tinktury.

S těma většíma dětma se musím smát - moje sestra je dětská sestra a zrovna mi o víkendu říkala, že u nich na porodnici maj doktoři teorii, že větší děti=různé ty vitamínové preparáty pro těhotné.

wrtulka
autor
15. srp 2007

jmisa: tak to je taky dobrý 🙂
Teda to by fakt chtělo nějakou studii, takhle jsou to jen dohady..
W.

theresa
15. srp 2007

Tak já si dávám Baby Plan + biopron9 + vitamín E, manžel vitamín E + listovku + zinek, horčík, vápník

bihan
16. srp 2007

Doktor mi odporučila brať listovku dva mesiace pred vysadením HAK, hne´d sme sa začali snažilkovať, tak som brala Calibrum Babyplan a potom mi predpísal normálne tehotenské vitamíny asi od druhémo mesiaca, skončila som s nimi v štvrtom mesiaci, teraz tak beriem 2 vitamínové tabletky týždenne a maličká je v najlepšom poriadku a presne taká veľká, ako má byť 😉
Hlavne ak ste, babulky, brali HAK, odporúča sa vitamínová kúra, lebo HAK napodobńuje tehotenstvo a počas tehotenstva odchádza z tela veľa minerálnych látok, ktoré by mali ísť akože pre mimi 😉

nadik
15. zář 2007

Ahoj holky týden vím,že jsem těhotná... a to jen proto,že jsem měla bolesti jako při menzes, ale bez krvácení. Doktor mi tedy udělal z krve test a vyšel pozitivní 🙂 jsme moc rádi, ikdyž to šlo hrozně rychle... 🙂 chci se zeptat jsem závislák na různých vitamínech, Preventan atd, ale než půjdu na prohlídku první tak nechci něco zanedbat a rovnou bych si nějaké vitamínky koupila... protože jinak na mě hned vleze nějaká chřipka ☹ jaké vitamínky poraďte mi nic extra drahého nechci, ale ne zase uplně obyč....na těhu testu jsem našla letáček na GS Mamavit... znáte to?? Díky

alysea
15. zář 2007

Ahojte, ja som brala Calibrum baby plan a potom calibrum mami, dal mi ich lekár a bola som spokojná. Materna pokiaľ sa nemýlim nie je vhodná úplne od začiatku, kvôli tomu, že obsahuje vit. A.

nadik
15. zář 2007

tak mám počkat až co mi napíše doktor??? Brala jsem betakaroten tedy do dneška, protože chodím na solarko po dovče jsem chtěla zůstat hnedá, ten by snad tak moc vadit neměl, ale raději ho už nebudu brát... tak já se zeptám v lékárně na to Calibrum... díky

melounek1
15. zář 2007

ahoj nadiku, jak tady psaly holky kyselina listová je základ a pak můžeš zkusit třeba calibrum baby plan...já ho beru jak si vzpomenu 😀
Hlavně hodně četsvté zeleninky a ovoce,ať jste oba v pořádku ....jo a gratuluju 😉

krista
15. zář 2007

Tady píšou že ta Materna se může i před těhotenstvím, je to z příbalového letáku 🙂 😉

Popis zboží:
Vitamíny, minerály a stopové prvky pro těhotné ženy, kojící matky a ženy plánující těhotenství.
Dostatečný přísun živin je důležitým předpokladem k tomu, aby se žena cítila v těhotenství dobře a aby se dítě zdravě vyvíjelo. Už jedna tableta Centrum Materna denně pokrývá požadavky na mnoho vitamínů, minerálů a stopových prvků u těhotných žen, kojících matek a žen plánujících těhotenství.

nadik
15. zář 2007

melounek1: díky moc... no včera jsem volala na výsledky a bála se,že mi řeknou,že tam našli něco špatného... protože bolesti jako při menzes mě budili i ze spaní tak jsem se fakt bála co mi je... těhotenství jsem nečekala... no manžel také koukal... zadařilo se asi hned na první pokus... 🙂 asi zkusím to Calibrum mimi... doteď beru |Centrum multivit... a Preventan... jsem dost náchylná na chřipky a MHD to je pro mě zdroj... tak díky Ta kyselina listová je včem obsažena???

alysea
15. zář 2007

krista neviem ako u vás ale u nás je aj táto materna od centrum čo ty spomínaš, tú som nemala v rukách, ale je aj iná materna neviem od akého výrobcu a na nej bolo upozornenie, že až od druhého trimestru a mne z nej bolo dosť zle. Ale veď je toľko vitamínov na trhu, len si treba poriadne prečítať príbalové letáčiky a určite nič nepokazíte.

nadik
15. zář 2007

díky holky tipy už to mám na lístečku a v pondělí vyrazím do lékárny... třeba mi poradí ještě něco dalšího.. také uvidím co to stojí.... nevíte tak přibližně??? Holt mé dosavadní vitamínky dojede manžel... jo a beru i B-komplex, ten by vadit neměl... podporuje chuť k jídlu a tu jsem uplně ztratila.... ☹

tara2
15. zář 2007

my sa chceme zacat snazit na buduci mesiac a tiez mi gynekolog odporucil Calibrum baby plan. A pytala som sa ho aj to, ci sa po vitaminoch rodia velke deti a povedal, ze je to fama. Velke deti sa najcastejsie rodia mamickam s cukrovkou. Moje dve kolegyne brali len kys. listovu a obe deti mali cez 4 kila. Tak neviem, ale ten vyskum by bodol (aby sme vedeli 😀 )

nadik
15. zář 2007

No já už to řekla doma jen v rodině... tak čertvé info nechci zatím ventilovat ale už mě bolí prsa a to jsem tak asi ve 4.týdnu 😀

nadik
15. zář 2007

doteď jsem se cpala betakaroten, kvůli opalování no snad to nebude vadit 😒

krista
15. zář 2007

Aha tak já mluvím o Centrum Materna a těch vitamínů je opravdu hodně 😉
A určitě bych si přečetla pokaždý leták nebo se zeptala v lékárně 😉 Člověk na sebe musí být 2x tak opatrnější 🙂

nadik
15. zář 2007

kamarádka přebíra HA myslela,že není těhotná, ale byla, to je asi horší než betakaroten...

krista
15. zář 2007

No neboj, já četla že do 8tt nejde do miminka to co maminka dělá špatně jako že si dala nějaký alkohol, léky apod., to samozřejmě není návod, aby toho někdo zneužíval, jen takové uklidnění ale každopádně s tím vším seknout hned jak se to žencká dozví 😉

nadik
15. zář 2007

jojo to mě uklidnilo..... díky