Jaké brát vitamíny, když plánujete miminko a kdy začít?

wrtulka
13. srp 2007

Ahojky,
jaké máte názory na vitamíny když plánujete miminko? Kdy by se tak měly začít brát? Máte s nějakými zkušenosti? Předem díky
W.

bianca
19. pro 2008

moj dr. mi len odobril calibrum.Co viem tak mimca su velke po inych vitaminoch.Nasa mala pri narodeni v 38 tt 3250 g a 49 cm

brnanda
19. pro 2008

drobec.. tak z béčka stopro přibereš ,-)
ještě dotaz jako jak to myslíš,že to bereš jen přírodně?

já teda nejsme těhu,ale snažíme se a toto mi doporučilijako brát , kyselinu mám ještě zvláš´t

elana
19. pro 2008

Já jsem to o těch velkých dětech slyšela pouze o Centrum Materna.

Ale moje dr. říkala, že je to nesmysl a upřímně, mně se to teda nezdá taky, proč by jako měly po nějakých vitamínech růst velký děti a po jiných né, když dohromady subdodavatelé těch vitamínů jsou stejně většinou stejní?

drobec
19. pro 2008

brnanda...všetky tie vitamíny sú len prírodné..neobsahuju žiadnu chemickú látku..veď v lekárni si predsa vitamín "c" nekúpiš za 1.170,- Sk...sú to dovážané lieky, ale prírodné...užívame obaja z manželom, kedže najväčší problém je v ňom...U nás navštevujem lekára...je to Biomedicína...nechali sme si cez neho urobiť vlasovú analýzu, kde nám zistili, že nemáme dobrý pomer vitamínov a minerálov...na základe tej analýzy, ktorá sa robila iekde v PL...mi zistili, že mám zvýšené množstvo olova v tele a potrebujem ho odstrániť, tak aj na to užívam nejaké kvapky a plus výťažok z čučoriedok...ale všetko je čisté....prírodné... aspoň tak nezaťažujem organizmus...ináč, kamarátka robí asistentku lekárovi a viem, že má nejakú známu v čechách..viem,že aj o nás viedli nejakú konzultáciu.. 😎

brnanda
19. pro 2008

drobec..ty jo koukám jak telátko ,to mě nikdy ani nenapadlo,že by sme měli v těle třeba něčeho moc a proto by nám to nešlo ,-) otom budu asi dost přemejšlet te´d ,-)

drobec
19. pro 2008

brnanda..vieš, tú analýzu lekár Biomedicíny odporúčal len manželovi..ale ja som si povedala, že veď je to jedno...peniaze boli aj budú...vieš taký chrobáčik mi vrtal v hlave...že síce po gynekologickej stránke sa javím v poriadku, ale.... snažilkujeme už niečo vyše dvoch rokov a máme aj dosť rokov ja som po 35 a manžel po 40... no a ani vo sne ma nenepadlo, že vlastne pomerne veľký problém je vo mne...lebo vysoká dávka toxínov v tele..vlastne olovo je jed..môže spôsobiť aj to, že nemôžem byť tehotná..ale jedy v tele neškodia len týmto smerom..môže sa to odzrkadliť neskôr na niečom inom...nemá to v tele čo robiť v tak veľkom množstve.. tak sa toho musím zbaviť..vlastne si čistím telo a takýmto spôsobom ho pripravujem na otehotnenie... aspoň dúfam.. 😲

brnanda
19. pro 2008

a jak se dlouho už snažíte? nebo ještě se nesnažíš,až očistíš tělo?

drobec
19. pro 2008

brnanda..presne sme sa začali snažiť v júni 2006...snažíme sa stále...vlastne si sledujem plodné dni, ale sexíkujem aj inokedy..máme za sebo neúspešné IVF...október 2007..a stále sa snažíme..v tomto mesiaci mi meškala menštruácia..inak ju mávam ako švajčiarske hodinky..takmer aj v rovnakú hodinu..teraz meškala 2 dni...viem, nie je to veľa, ale u mňa nezvyčajné...bola slabulinká čiarka..ale napokon ... 😖 a snažíme sa ďalej... tie vitamíny užívam niečo vyše mesiaca...takže už sa iste čo-to vyplavilo...a čo vy?

brnanda
19. pro 2008

že by? .. třeba už se vám to konečně povede a budete mít krásný dárek pod stromeček!!!.. takto sem si to představovala i já,teda oba dva,ale asi bohužel.... doktoři nám dali zelenou od září,sem nemocná a musel mě tak nějak hematolog na to připravit ,-)
Vím,že s eto stejně enpovede,neboť se nám to tenkrát před léty nepovedlo ani s bývalým manželem,který to psych.neunesl a má s kolegyní z práce dva syny už ,-)

drobec
19. pro 2008

brnanda...ja som si myslela, že si dám ten najkrajší darček k narodeninám,ale žiaľ deň pred nimi sa ten sen a nádej skončila...ale aj ty hlavu hore..neviem síce akýo vážne si chorá, ale vždy musíš myslieť pozitívne...keď to nám nevyšlo..plakala som..stačilo, že sa na mňa manžel pozrel..nemohol za to,, ale ja som mala výčitky, že nedokážem ani deti udržať v tele...ale tak to by to nešlo...list v našom živote sme museli otočiť..vlastne vtedy sme ešte len spolu žili..dnes sme manželia..a neodradil nás ani tento "problém"--preto verím, že aj vy potrebujete čas...je to síce namáhavá cesta, ale uvidíš, že na konci nás čaká tá najkrajšia odmena... 🙂 ..veď sa tu ešte isto stretneme..na dnes už končím..ale čoskoro do čítania..ahoj a pekní víkend Ti želám... 😅

brnanda
19. pro 2008

i tobě pěkný víkendík

luca83
21. led 2009

Holky, muzu brat kyselinu listovou-acidum folicum (mam to od doktora) i kdyz beru antikoncepci? Budu ji vysazovat v pulce dubna a hned se chceme zacit snazit. Mam antikoncepci jen par mesicu, tak nemusim cekat na procisteni apod. Co myslite?

karol84
26. led 2009

ahoj, ja brala listovku take uz pri antikoncepci. A spousta doktoru rika, ze neni treba se nijak procistovat, ze je to jen mytus. Prave proto se musi brat antikoncepce pravidelne a proto se krvaceni z vynechani dostavuje v pauze mezi dvema platickama - kdyz telu dojdou hormony, tak zacne krvaceni

luca83
26. led 2009

Diky za radu. Tak v tom pripade, asi uz zacnu taky. A jak dlouho se snazite o mimi, karol?

karol84
26. led 2009

no momentalne se nijak planovite nesnazime. ja dite chci moc, pritel vubec. takze ja neberu antikoncepci a on to vi.

xmata
12. kvě 2009

Ahoj chtěla bych se zeptat na váš názor, co je lepší: Calibrum Babyplan nebo GS Mamavit? Díky za rady

karol84
16. kvě 2009

Ahoj, ja mam od dr. predepsanou silnou kyselinu listovou (jak psala luca - název je acidum folicum) a vitamin E, pry to staci. Na multivitaminy pozor, pokud bys mela treba potize se stitnou zlazou, nemela bys je brat, protoze je v nich jod. ale spousta zenskych s multivitaminem byla spokojena. Obecne jsem slysela vetsi chvalu na calibrum...

mirasek
16. kvě 2009

ahojky, já mam centrum materna, a zatím v pohodě. Jinak jak říkala Karlo s těma mult. a jódem, tak to je pravda, chce to ohlídat...

miluse
16. kvě 2009

Tak mě můj doktor doporučil femibion, prý je zatím nejlepší na trhu, ale kdo ví. Brala jsem 2 balení vždycky s přestávkou, kdy jsem brala pouze listovku, teďky zase jsem ve fázi kdy beru listovku a ještě zinek, ale ten mám hlavně kvůli pleti, mi doporučila dermatologožka 😉

janicka006
16. kvě 2009

Ahojky Miluško,Femibion mi taky doporučili,ale je obrovský problém ho sehnat....takže zatím doberu Calibrum baby plan z minulého těhu a snad brzo seženu Femibion....

miluse
16. kvě 2009

Janicka fáákt, tak já s tím nikdy problémy neměla, oni ale existujou snad 3 druhy, já většinou brala ten obyčenej, stál kolem 200 Kč

smardik
16. kvě 2009

janicka u nás mají femibion v každém lékarně, ale já beru jen kyselinu listovou, i u malého jsem brala jen ji

barevna
6. čer 2009

Ahojky, chtěla jsem se zeptat, na jiné diskuzi někdo psal že se po calibrum baby plan přibírá? Vím že je to asi prkotina když někdo chce mimčo, ale na druhou stranu ani obezita asi neni pro mimčo ani pro maminku to nejlepší 😅

Pořád se neumím rozhodnout zda jen kyselinu listovou nebo i calibrum baby 😔

mireag
27. črc 2009

Ja beriem kyselinu listovu a vitamin E, lekar mi este odporucil zhodit 2-3kg, nakolko je to pozitvna zmena pre telo a vsetko je lepsie nastartovane. 🙂

ibisek
21. srp 2009

a můžu se zeptat, která le lepší jestli ta forte nebo super? já se nějak nemůžu rozhodnout ta jenda má jen B12 a 200mg kyseliny a ta druhá 400mg a více B. Ty ostatní vitamíny radši kvůli štítné žláze brát nebudu, teprve se o mimčo budeme snažit

elana
21. srp 2009

Ibi, je to jedno...ber klidně tu silnější (400mcg), jediný opravdu prokazatelně prospěšný vitamín pro těhotné je kys. listová (o 80% snižuje riziko výskytu rozštěpových vad), ty ostatní jsou taky fajn, ale spíš jen reklamní tah-v naší plně konzumní společnosti vitamíny a minerály málokomu skutečně chybí (pokud jí normální vyváženou stravu). Ale ta listovka určitě neškodí brát klidně v nadbytku, co tělo nespotřebuje, vyloučí.

ikke
30. zář 2009

sisazv • 26. sep 2009 o 11:16
ahoj snazilky,
u nas doma sa zacina tema "druhe dieta " kedze to prve je uz dost velke, akosi mi uniklo co vsetko je vhodne papat - vitaminove doplnky, ake su novinky na trhu a pod. ked som cakala prve tak vtedy mi doporucovali len maternu ale to som brala ako tehotna. resp. ma zajima ci ste svoje telo pripravovali na teho obdobie dopovanim nejakych speci vitaminov. viem, ze v lekarni toho maju habakuk, ale radsej by som si kupila nieco overene a co ma význam.

bzzmajka • 26. sep 2009 o 18:52
ahoj, ja Ti teda Calibrim atd. neodporúčam, pri oboch potratoch som ich brala, nevravím, že od toho to bolo ale všetky možné vyšetrenia mám za seboua lekári krčia pleciami, že nevedia prečo sa to takto opakovane stalo. Bylinkárka Anna Kopáčová/je tu o nej téme/ mi povedala, že v žiadnom prípade to nemám brať, lebo zapchávajú cievky k plodu a verte či nie, pri druhej hystologii plodu mi napísali, že plod odumrel koli málom cievkm k nemu...a ešte niečo, suseda mala prvého chlapca v pohodičke a nič neužívala, pri druhej slečne mala rizikové a užívala čo mohla/ vitamíny, sama mi povedala, že enmám nič brať...takže si vyber

sisazv • 26. sep 2009 o 21:09
ahoj to ma mrzi co sa ti stalo... dakujem za nazor.
asi je naozaj vsetko najlepsie riesit stravovanim. len tu kyselinu listovu treba asi doplnit...
drzim palce majka! vsak ja som tiez zvedava ako mi to dopadne....teda nam...

gubik • 27. sep 2009 o 09:16
Ahoj Sisa- myslím si to isté, čo Majka. Ale pred otehotnením by Ti kyselina listová určite neuškodila. Ja sa chystám v januári na 1.IVF a po doporučení lekára ju budem až do stimulácie užívať. Držím päste

mata1001 • 27. sep 2009 o 20:02
ahoj aj my sa snz uz od dec.a brala som calibrum ale som citala v pispevku ,,bylinkarka Anna Kopacova,,ze nie je to dobre(uz ako pisala bzzmajka) tak som ju hned vysadila.ale rozmyslam ze si hned zajtra kupim femibion to je kys listova aj toto mi poradila baba tu na MK.a este pijem alchemilkovy caj...takze tak...

bzzmajka • 28. sep 2009 o 13:40
aj ja som ho mala, ale pani Anka mi ho kázala vysadiť, lebo je viac druhom alchemillky, jadna škodí plodu a sposobuje potrtay iná práve naopak a ona mi namiešala od srdiečka...takže tak. Ale s tou alchemillkou mám takú skúsenodť, že po druhom potrate mi ho mamina kúpila, dala som si ho dva dni, ked som prišla z nemocnice a to ste mali vidieť tie sťahy maternice....som bola vylakaná, a dokonca som sa rozkrvácala...ked som ho vyskúšala po týždni dvoch, tak tiež mi nebolo všetko jedno a jediné čo mi pomáhalo bolo chodenie...že by ako pri porode? neviem ale pozor sním, neskor mi nič nerobil iba ked som si dala pol sáčika..

gubik • 28. sep 2009 o 15:36
Mata- aj ja pijem alchemilku. Chodíš už do CAR?

janula.k • 28. sep 2009 o 15:50
Ja odporucam Femibion 800 kvoli obsahu kyseliny listovej Bzmajka, uz mas kompletne vysledky z hematologie? zistilo sa nieco?

gubik • 28. sep 2009 o 16:13
Janula, mne pani v lekárni povedala, že najlepšia je čistá kys. listová, vraj tam býva aj najv§čšie množstvo aj využiteľnosť organizmom, tak ja už fakt neviem Hádam stačí apoň dačo

mata1001 • 28. sep 2009 o 19:22
nie gubik nechodim.
a na trhu je tak strasne vela vitaminov a bylink.cajov ze clovek si ani vybrat nevie.jeden povie ze to nie je dobre,druhy ze ono...no tak teraz vysomar sa z toho!!!
janula aj ja rozmyslam nad vitaminom femibion....

bzzmajka • 28. sep 2009 o 23:30
my nechodíme nikam, výsledky sú aj z genetiky aj z hematologie, mám mutáciu ale nezávažnú, takže príčina anie riešenie v nedohladne

kali.kal
4. říj 2009

Ahoj holky, mi doktorka ještě doporučila pít Magnezku. Že hořčíku je taky dost potřeba.

berunka
22. dub 2010

ahojky holky,pridam svoji zkusenost s vitaminama.Brala jsem kyselinu listovou az kdyz jsem zjistila ze jsem tehotna a prvni tri mesice jsem brala i vitaminy.Dalsi mesice jsem jedla uz jen ovoce a zeleninu a doktorka mi rekla,ze pri dostatecnem prisunu cerstvych vitaminu neni nahrazka ptreba.Ale s tema velkyma detma to neberte moc vazne.Kamaradka ted ceka mimiko,vitaminy bere celou dobu a vahove je zatim spis na spodni hranici.A ze je vetsi riziko cisare pri brani vitaminu?tak to je teprve blbost.Cisar zavisi na zdravotnim stavu matky a ditete nebo na poloze mimca v brisku.Takze tezko z vitaminy privodite cisare.To tak max kdyby dite bylo hodne velky podle ty teorie pri brani vitaminu.Ale vseho s mirou holky🙂)

somjezibaba
24. dub 2010

vitaminy je potrebne jest stale ,ale v prirodnej forme a ak planujete otehotniet tak niekde pridat a niekde ubrat .velke deti u hlavne ak je nadbytok multikarotenov,ale velmi prospesny je aj prisun omega 3 mast.kyselin,multivitamin,kyselina listova,ale netreba to prehanat lebo v multivitamine ju uz budete mat,ja som uzivala aj zelezo,calcium,magnezium a vlakninu,vlastne vsetko co beriem aj ako netehotna a teraz aj kojaca,len si upravim davky.ale hovorim stale o prvotriednych prirodnych doplnkoch vyzivy,nie o umelych,, vitaminoch".aj ked jete ovo a zel.nemusi mat vase telo dostatok potrebnych vitaminov,pretoze ste si ho asi neodtrhli zo stromu a sup do ust,skladovanim obsah klesa....a je toho vela co je dobre vediet