Jaké máte příznaky ovulace?

kapunka
10. dub 2008

ahojky - snažilky, těhulky i maminky - jaké na sobě pozorujete příznaky, když má přijít ovulace???

bolí vás například bříško? a jestli jo tak, kde a jak?

myslím, že by tahle informace mohly hodně snažilkám pomoct!!! 😎

bluemchen
14. led 2010

a nemuzes mi poradit? kdyz jsem slabe krcacela 3 dny? ctvrtek vecer slabe - pa, so silneji? Kdy jsme se meli snazit?

elana
14. led 2010

Tak to fakt nevím...klasické ovulační by mělo být spíš jednorázové...fakt nevím, já na to "netrpím".

ratatooy
14. led 2010

Ahoj.můžu vám říct svou zkušenost jelikož jsem nějakou dobu trpěla ovulacnimi bolestmi.bylo vždycky tak zle že jsem nemohla ani chodit.ne od žaludku ale hrozná bolest břicha která se stupňuje a pak zase polevuje celé to trvá tak den.bohužel na to nic není a některé ženy to tak prostě mají.

snazilkant
14. led 2010

ahojte mozete mi poradit kedy by som mala mat ovulku?

len
14. led 2010

Dnes ve 21:36, +- 5 minut.

snazilkant
14. led 2010

mrchu som mala od 30.12 do 3.1. viete mi povedat kedy by som mala mat ovulku?

len
14. led 2010

Jak dlouhé míváš cykly?

snazilkant
14. led 2010

cca 28 dni

len
14. led 2010

Tak počítej tak od 10. do 16.1.
Prostě 10-16 dní před následující očekávanou MS (nejspíš 12-14)
http://merenibt.xf.cz/form.html
Přesněji se to bohužel spočítat moc nedá, ale když se budete snažit v tomhle týdnu aspoň co 2-3 dny, tak se stopro strefíte 😉

natulaaa
15. led 2010

Ahojte holky jsem tady nová a potřebovala bych pporadit,protože už mi z toho mojeho ovulačního kalendáře hrabe,myslíte,že je možné,když muj cyklus je dlouhý 35 dní ,že mužu mít ovulaci už desátý den,což mi vychází podle teplot,všude čtu,že ovulace bývá většinou v pulce cyklu.Já jsem z toho jelen,děkuji za radu.Ty grafy mám teprve dva,protože jsem sotva začala.Děkujíííííííííííííííííííííííííí 😢 😢

lauritka
15. led 2010

natula prid do grafov BT 😉 a ukaz ich .

balisek
18. únor 2010

Ahoj holky, jaký je rozdíl v příznacích ovulace a zánětu vaječníků??Mám už tři dny křeče do břicha, a průhledný hlen společn s tím obvyklým bílým výtokem, ale nikdy jsem neměla ovulace takhle dlouhou dobu, vždy mě boblelo břicho pouze dva dny a konec, mám strach že mám zánět vaječníků...mám jen ty křeče v podbřišku a výtok,teplotu a ani nic jiného nemám..díky moc za rady

kyti
22. dub 2010

Ahojky, taky přidám svou troškou do mlýna. Ovu jsem si podla vašich příspěvků poznala sama. 1. včera večer mě pobolívalo v podbříšku, 2. dnes ráno hrudkovitý bílý hlen, tak jsem nedala a zkusila ovulační test a hle - mrkněte. Ovulace jak vyšitá. 😀 S manželem se chceme snažit až od léta. Teď jsem si to chtěla jen vyzkoušet, páč nemám pravidelnou MS.

koira
22. dub 2010

Ahoj holky, nevite nahodou nektera jestli muze Pregnyl ovlivnit ovulacni testy?mam uz 3dny za sebou pozitivni ovu testy...ale pritom uz bych mela byt po ovu, dr rikal ze do 36 h by mela prijit...ale dneska jsem uz 72h a porad jsou pozitivni..tady jsou moje teplotky.. http://www.fertilityfriend.com/home/253181 ...diky moc za rady

aishalee
26. črc 2011

Ahojky.
Chtěla jsem se zeptat holky jestli máte při ovulaci nafouklé bříško a citlivá a nateklá prsa ? Dělala jsem si test, ale vyšel mi negativní výsledek, tak se ptám jestli to mohou být příznaky ovulace. Děkuju 🙂

janka79
26. črc 2011

@aishalee to moze byt skor pred menstruaciou a citlive prsia tiez mozu znamenat tehotenstvo...

pajav
7. zář 2011

Zdravím všechny. Jak si tady tak čtu ty Vaše příspěvky a rady k ovulaci, tak jsem z toho zmatená. Snažíme se s manželem už 4-tý měsíc. Podle Vašich příznaků mám ovu právě v těchto dnech,ale zdá se mi to nemožné, protože MS jsem měla 12.8. cca 5 dní a cyklus mám dlouhý 31 dní, což znamená že ovu už jsem musela mít ale příznaky žádné až ted, 3 dny mě bolí bříško (jako při MS) a píchá mě na pravé straně, bradavky byly citlivější a měla jsem i výtok. Teplotu neměřím,ani testy si nedělám, nechávám to na přírodě :o)) Je tedy možné ovulovat tak pozdě? Děkuji za odpověď.

pempusik
7. zář 2011

@pajav ja som mala cyklus vzy dlhsi a tiez som to nejako neriesila a nechavala som tona prirodu. Ale ked sa nedarilo, zacala osm merat teplotu a zistila som, ze mam ovu trosku neskor. Dnes som 19DC a ovu este stale nebola. Takze je mozne, ze to, co si citila, bola ovu 🙂

pajav
7. zář 2011

@pempusik Jestli dobře počítám, protože tomu zas tak nerozumím,tak jsem dnes 26DC? Bříško stále pobolívá, píchá mě tam a měla jsem opět výtok. Teplotu jsem si jen ze zvědavosi změřila asi před týdnem a byla 37,2, ale neměřila jsem před ani po tak nevím jakou teplotu mám normálně. Takhle mě v bříšku ještě nikdy nepobolívalo, je to poprvé tak vůbec nevím co to může znamenat :o) Děkuji za odpověď.

pempusik
7. zář 2011

@pajav ja mavam takuto teplotu v druhej polovici cyklu. Ak mas takuto vysoku teplotu uz tyzden, tak je mozne, ze ovulka uz prebehla a ak sa podarilo oplodnit vajko, potom sa moze hniezdit. Tazko povedat. Vo vseobecnosti sa da povedat, ze ak sa teplota udrzi hore pocas 18 dni, predpoklada sa tehotenstvo 🙂

pajav
8. zář 2011

@pempusik Tak jsem si opět ze zvědavosti změřila dnes ráno teplotu a byla 37,1. Každopádně to nemusí ještě nic znamenat. TT to v tuhle dobu ještě neukáže že? Když MS čekám až 12.9. To nejdříve až tak za týden. No jsem zvědavá :o)) A jak dlouho se snažíte vy o miminko? 🙂)

pempusik
8. zář 2011

@pajav zalezi to od toho, kedy bola predpokladana ovu, niektore dievcata si urobia test uz na 10DPO je tam vidiet nejaky duch. Ale ak mas dost trpezlivosti, tak pockaj, zbytocne sa budes plasit.
My sa snazime uz dlhsie, Asi rok len tak ledabolo, potom som sa zacala znepokojovat a zacala som to vaznejsie riesit pred 8 mesiacmi, teplotu meriam asi 5 cyklus.

pajav
8. zář 2011

@pempusik Je mi 23, byla jsem už 2x těhotná, poprvé v 19-ti, kdy jsem jeden měsíc nebrala HA a už to bylo,ale bylo to nechtěné a byla jsem mladá, takže jsem šla na interupci, podruhé když mi bylo 21, brala jsem HA jak se mi zachtělo a měla jsem nového partnera a také jsem otěhotněla první měsíc, opět nechtěně a opět interupce a ted když už miminko chceme,s tím samým partnerem, kdy mi bylo 21,ted už s manželem :o)) tak to nejde.. je to ironie, takže vím že jsem "plodná" když to tak řeknu, manžel taky a nedaří se, doktor řekl že mám vaječníky v pořádku.. Něco na tom je,když se povídá že když to nechceš,tak se to stane a když to chceš,tak to nejde..

pempusik
8. zář 2011

@pajav no prave, kolko som uz o tom citala, ze sa to podari vtedy, ked sa najmenej snazis. Ale vsetko bude oukej a ak aj doktor potvrdil, ze je vsetko dobre, potom len ostava byt trpezliva 🙂 Ja vacsinou niesom a spravim si test, ajked nemam ziadne priznaky a doteraz bol vzdy snehobiely :(

pajav
8. zář 2011

Ale je to tak, kamarádka se snažila 10 měsíců, potom se pohádala s přítelem, řekli si že počkají s miminkem a šup,už je těhotná :o) Bříško mě stále bolí, snad už i týden pobolívá, třetí den po sobě mám výtok, i když už slabší. Prsa už citlivá nejsou, ale podle kamarádek, co jsou ted těhu, tak je začly bolet nejdříve až za měsíc těhotenství. Já už si to moc nepamatuji,ale vím, že mě prsa bolely děsně hlavně bradavky na dotek, ale nevím kdy to přišlo. Počkám 5 dní a zkusím TT. Ale moc nadějí tomu nedávám, hlavně to nehrotím, až to přijde,tak to přijde 🙂

gaudi
6. říj 2011

ahoj holky, mohla by mi prosim nektera z vas poradit? v srpnu sem vysadial, v zari mela prvni MS a minuly tyden sem mela asi OVU, ale nejsem si jista. Zacalo me totiz bolet v podbrisku uplne stejne, jako kdyby mela prijit MS. Trvalo to asi 6 dni a nejdriv to bolelo napravo a po dvou dnech se bolest presunula doleva. Je to normalni? mohla to byt ovu? ted me neboli nic a MS ma prijit pristi utery, jestli teda budu mit pravidelny cyklus...
jo a jeste jedna otazka - kdyz jsem mela bolesti asi tech 6 dnu, kdy myslite ze behem te doby Ovu probehla? hned na zacatku, uprostred nebo spis ke konci bolesti? diky moc za vsechny rady a napady

danuskav
17. zář 2012

Ahojda holky, já u sebe poznám nástup ovulky hned první den. Mám totiž nafouklé břicho, bolesti v podbřišku ( jako přo ms. ) + pozoruji tok průhledného hlenu z pochvy. Chceme druhé mimi, tak držte pěsti 🙂. DÍKY.
Stějně, tak já všem snažilkám přeji hodně štěstí 🙂.

misacik
19. zář 2012

Ahoj holky.
Nevíte, jestli může gynekolog poznat (jestli pozná) že se blíži ovulace? Třeba na základě ultrazvuku, dle toho, v jakém stavu jsou zrovna folikuly? Děkuji za odpovědi a názory 🙂

lenka.han82
24. zář 2012

@misacik Ahojky, nevím to jistě, nemluvím z vlastní zkušenosti, ale v některých diskusích jsem se dočetla, že ano - lékař by to mohl poznat podle ultrazvuku. Snažíme se teprve první měsíc, tak jsem zatím zkoušela jen ovulační testy, ale vyšel mi pozitivní jen jeden a druhý den zas nic, tak jsem trochu zmatená, jestli mi to ukázala, že jsem ovulaci měla nebo budu mít nebo jak to vlastně funguje 😀 Jinak se zkus zeptat na gyndě, ale nevím, jestli se za ten ultrazvuk kvůli tomuhle nebude platit, to by mi pak přišlo zbytečné....nevím 😉

adelka_apolenka
23. únor 2013

Tak jak si čtu vaše příspěvky, holky, nemám šanci svojí ovulaci kvůli endometrioze vůbec poznat. 😒 Pokud bych se měla tedy řídit bolestí na vaječnících. No, to jsem zvědavá, jak to s naším snažením dopadne. Nechce se mi dožádného testování apod., abych se zbytečně nestresovala víc, než je nutné. ☹