Jaké máte příznaky ovulace?

kapunka
10. dub 2008

ahojky - snažilky, těhulky i maminky - jaké na sobě pozorujete příznaky, když má přijít ovulace???

bolí vás například bříško? a jestli jo tak, kde a jak?

myslím, že by tahle informace mohly hodně snažilkám pomoct!!! 😎

andelka
10. dub 2008

Mně bolí v podbřišku, taková jakoby bodavá bolest, vždy na jedné straně, podle toho, odkud jde vyjíčko. Trvá to tak 1,5 - 2 dny před ovulací.

cicca
10. dub 2008

Ahoj kapunka..... tak ja som ovulaciu citila vždy.... citim ju stale len na pravej strane...a je to take mierne pichanie okolo vaječnika... 😝

tilly1
10. dub 2008

Ahojky, ja to zase poznam dle hlenu. musi byt prusvitny a tahnout se.

dvojka
10. dub 2008

Tak u mě jako u Andelky je bolest bodava,vetsinou ale k prave strane a trva asi tak 3 dny pred ovulkou...Jo a boli to taky kdyz si treba dosedam na zidli 🙂

gerena
10. dub 2008

ahojte kocky, pridavam sa s bodavou bolestou vzdy na pravej strane, a je mi na vracanie...................

bianka30
10. dub 2008

mna teraz boli brucho uz druhy den, dole v podbrusku, ale nechapem to. jednak som len 7 DC a jednak som mala mrchu len 4 dni a velmi slabu... tak teraz neviem ci ist k lekarovi lebo to bude nieco horsie, alebo u mna je ovulka tento mesiac nejako skoro , a hlavne mam aj vytok , biely prisvitny... je mozne ze mam ovulku tak skoro? ...

kapunka
autor
10. dub 2008

a bolí vás vždycky jenom na jedné straně?? jesli jde z toho poznat, který vaječník ovuluje - já mám totiž jen jeden vejcovod 😢

dvojka
10. dub 2008

bianka - já si myslim,že se k ovulaci u tebe klidne chystat muze 🙂 .Dle hlenu jak pises...

kapunka
autor
10. dub 2008

bianko a nejsi těhu? 🙂

dvojka
10. dub 2008

no me boli spis k te prave strane ale posledne byla bolest na levo,ale to snad asi poprve

gerena
10. dub 2008

bianka nie si prechladnuta? mna vzdy boli len na pravo, lavy ma hypofunkciu.....

bianka30
10. dub 2008

nie tehu by som nemala byt, lebo som sice bola na IUI ale na 14 DC mi robili tes z krvi a bol negativny...

smajlik
10. dub 2008

ahojky, já mám za sebou 2 ovulky, při první mě chytly v noci šílené křeče 🤐 , kdybych neměla vyndaný slepák tak bych myslela že jedem na chirurgii... podle doktora se při braní antikoncepce (jsi bez ovulace) ty vejcovody zaplní cystami, a ty se právě při první ovulaci musí protrhat ... tak se protrhaly 😀 . Druhá ovu byla mnohem mírnější, hodně takový tlak na vaječníky, hlavně na pravý, znát je to při chůzi (je to jako když jdeš s plným močovým měchýřem 🙂 ), ten tlak mi začíná 3-4 dny před ovu

elana
10. dub 2008

Bianko, já min. cyklus ovulovala 6.DC (potvrzeno měřením BT), nic neni nemožné🙂 vysvětluje se tím, proč některé ženy otěhotní i během MS-spermie prostě počká🙂

Kapunko, opravdu většinou bolí ten vaječník, který ovuluje, jak se na něm zvětšuje folikul, plní se tekutinou, tak to je někdy nepříjemné. Udává se, že vejcovody některých žen jsou tak pružné, že se dovedou natáhnout i k protilehlému vaječníku🙂, byl popsán případ těhotenství ženy, která měla jen levý vaječník a jen pravý vejcovod😉

Jinak já mám bolesti podobné Andělce a Dvojce-dloubavá loupavá bolest, ne nepřetržitá, spíš při změně polohy a tak.

bianka30
10. dub 2008

ja mavam pravidelne bolesti pri OVU, takze viem co to je. ale teraz je to nejako skoro, tak mam pocit ze to mozno je este z tych liekov. no uvidim , ak to bude zajtra este boliet tak asi skocim k lekarovi, nech sa mi na to poziret....

moncika15
10. dub 2008

🙂 ahojte ja patrim ties k tym stastnym co vedia kedy ovuluju. mam presne tie iste priznaky:pixava bolest na pravej strane,pocity na zvracanie,slabost a riedy az vodovy vytok ( 😖 )

andelka
10. dub 2008

Jen tak pro úplnost - to není výtok, ale hlen, který pomáhá spermijkám dostat se tam kam mají. Někdy v něm může být až 99% vody. Já na něj bohužel zatím nemám štěstí. 😒

kapunka
autor
10. dub 2008

tak já ted čekám druhou ovu po revizi a laparoskopii - o tý první jsem ani nevěděla ted mě tři dny před /podle ovu testů a kalendáře/ bolí uprostřed jakoby děloha.to je divný, ne? 😒

kapunka
autor
11. dub 2008

tak to furt bolí spíš jako před MS... 😒

len
11. dub 2008

Tak trochu do statistiky - kdybych se nesledovala (BT, hlen...), tak na sobě ovulaci necítím vůbec 🙂

berynka
11. dub 2008

Ahojky,
jednou jsem viděla v novinách fotky různých žen. Vždycky tam byla fotka, kdy měly ovu a druhá fotka byla na začátku nebo na konci cyklu. Zajímavé bylo, že na prvních fotkách byly ty ženy vždy o dost krásnější. Prý to příroda tak zařizuje, aby byly pro opačené pohlaví přitažlivější v době, kdy je to opitmální k rozmnožování 😕 .

Jak už holky píšou, někdo může mít příznaky ovulace podobné jako při MS... pobolívání břicha. Kámoška jednou kvůli tomu jela k dr., měla strach, že je to slepák 😅 .

kapunka
autor
11. dub 2008

tak já se jdu koukat do zrcadla.....ta příroda je fakt koumes....taky jsem to slyšela - září oči, lepší plat a valsy..na nalákání 😀 😀 😀 samečka... 😝

kapunka
autor
11. dub 2008

teda lepš pleť--i když lepší plat možná taky funguje... 🙂 🙂

bianka30
11. dub 2008

ahojute, kedze mne vseetky bolesti v noci prestali, tak to bola ovu ako vysita... ale nechapem to nejako som ju mama skoro.. no co uz..

len
11. dub 2008

Bianko - nebrala jsi v předchozím cyklu Utrogestan nebo něco podobného?
Protože mně cyklus po Utrogestanu přišla ovu taky o dost dní dřív než obvykle a taky byl ten cyklus celý hodně divný a zkrácený (18 dní) 😒 Ale taky můžou být ovu bolesti i před ovu...

janculovi
12. dub 2008

ahojky,ja jsem taky jednou-po vysazení HA,zažila ukrutnou bolest v podbřišku-celém,při jakémkoli pohybu,hlavně při dosedání,hned sem valila k DR a ta mi oznámila že právě ovuluju,že se můžem pokusit o mimi,dívala sem se naní jak pako,protože jen nějaká masochistka by se v takovách bolestech milovala,bohužel jsem tohleto zažila jen jednou,už nikdy mě to nebolelo a to HA vysazuju vždy tak po třičtvrtě roce na pár měsíců,tak snad nejsem antiovulační
jinak sem četla že při ovulaci ma žena hroznou chut na sex-taky důvod rozmnožovací-což taky na sobě nijak nepocituji

andelka
12. dub 2008

Já to teda pociťuju, tu zvýšenou chuť, ale zatím si ji musíme nechat zajít 😉

gasha
13. dub 2008

Ja jsem tu bolet taky prvni cyklus po vysazeni HA zazila, tak jen doufam, ze zustane i pro dalsi. Ne ze bych byla takova masochistka, ale rikala jsem si, ze podle toho jasne ovu poznam... ted jsem na zacatku 2. cyklu, tak uvidim... 😉 😉

bury
13. dub 2008

já to mám úplně nějaký divný - ovu bolest mám v době ovulace (měřím BT) a ještě týden před tím 🙂 je to opravdu úplně stejná bolest, jako při OVU... tak nevím, co to je.
musím potvrdit, že v době OVU mám na sexík větší chuť

dicinka1
13. dub 2008

mna tiez boli v podbrusku,tak si myslim,ze je to ovu.co z toho ked mangel nie je domka ☹