Jaké máte příznaky ovulace?

kapunka
10. dub 2008

ahojky - snažilky, těhulky i maminky - jaké na sobě pozorujete příznaky, když má přijít ovulace???

bolí vás například bříško? a jestli jo tak, kde a jak?

myslím, že by tahle informace mohly hodně snažilkám pomoct!!! 😎

kapunka
autor
19. dub 2008

a máš tam i takoej malej vyrustek? játotiž pořádně nevim, jak má bejt ten čípek velkej.... 😢

foogy
19. dub 2008

kapu - výrůstek? nahmatala jsem tak takovej oválek s čárkou a jakoby hlen

kvetinka98
19. dub 2008

ahojte babenky tak asi ja mám dnes ovulku lebo aj to tak vychádza podľa dní poslednej menštruácie aj ma pobolieva bruško a mám ho také nafúknuté a som stále hladná môže to byť???hmmm a do kedy trvá ovulácia .......

janculovi
19. dub 2008

nazdar,tak sem si koupila ten digi teploměr a můžu začít měřit,už se na to těším-hlavně co zjistím,jen ale aby mi to vydrželo,chtěla bych si měřit i ten čípek a chtěla sem se optat-musí se to dělat každý den ve stejnou dobu nebo je to jedno????????? 😅

misanda
19. dub 2008

ahoj holky,

ráda bych se vás na něco zeptala. V únoru jsem si nalepila poslední HA náplast, v březnu jsem si myslela, že mám ovulku, bylo mi jak kdybych to měla dostat, ale jako v pohodě. No, ale tento měsíc...ve čtvrtek mě bolel břuch jak na MS, v pátek už zase pohoda a dneska mě zase hrozně bolel pravý vaječník (ve čtvrtek to byl taky pravý) a křeč šla až dozadu do zad. Bylo to tak od desíti do dvou hodin, že jsem si i musela lehnout a teď už zase nic, mám klid...tak nevím :-/...bylo mi i divně od žaludku takový na vodě. Myslíte, že to je ovulka? pač jestli jo, tak nevím, jak bych u toho měla zadělávat na mimčo 🙂

zkoušel jste někdo Ovu testíky?

kote100
19. dub 2008

ahojte nasla som jednu starnku je tam aj o merani aj o tom aky ma byt hlien
http://www.rodina.cz/scripts/detail.asp?id=3633

palma1
19. dub 2008

ahoj kocky.2.4 som mala mrchu poradte mi kedy by som mohla najpravdepodobnejsie otehotniet a poradte ci to mozem skusat aj cez mrchu dakujem za vsetky odpovede

misanda
19. dub 2008

palma1 : vím, že doporučený, pokud nechceš měřit teplotu nebo dělat ovu testy, tak je sex obden, a měla bys mít jistotu a velikou šanci, aspon tak mi to bylo řečeno.

kote100
19. dub 2008

palma ja uz skusam 4 mesiac najlepsie je cez plodne dni a pozri na tu prvu stranku co som poslala je tam podrobne rozpisane ako sa daju ziztit plodne dni podla hlienu

misanda
19. dub 2008

kote : to je docela dobrý odkaz a budu se dneska studovat 🙂 , al ei tak bych ráda vyzkoušela ty ovu testy. nějaké hleny mám, toho jsem si všimla...no uvidíme...

elana
19. dub 2008

Květinko, ovulace trvá jen pár sekund, vajíčko, které se uvolní během ní, je životaschopné 24h, oplozeníschopnost je ale kratší, udává se okolo 12h, takže nejlepší je milovat se den předem, případně ještě v den ovulky, potom už pravděpodobnost početí prudce klesá.

Janculovi, BT se měří ve stejnou hodinu, existuje i teda pomůcka, když se jednorázově zaspí, tak se to bere co hodina, to teplota o stupínek nahoru (tj. měříš denně v 6:00 ale potom v sobotu zaspíš a měříš až v 7:00 a na teploměru je 36.7, tak napíšeš do grafu 36.6, protože jsi měřila o hodinu později než běžně), ale to spíš výjimečně, aby graf měl vypovídací hodnotu, je opravdu třeba měřit plus mínus stejně.

ali131077
19. dub 2008

Ahojte pisem prvy krat tiez sa s manzelom snazime.KOTE aky ma byt ten hlien- ciry?,alebo bielkasty?

kote100
20. dub 2008

ali131077 pozri na tu prvu stranku co som poslala tam je vsetko o hlienoch aj o teplotach atd.

Znalostí kvality svého hlenu tedy jednak určíme poměrně přesně neplodné dny před ovulací a na druhou stranu taky nejplodnější den cyklu, kdy je maximální šance početí.

Rozeznáváme čtyři kategorie hlenu:


žádný

lepkavý

krémový

konzistence vaječného bílku (nejplodnější)

lauritka
20. dub 2008

www.elep.sk 🙂 tiez dobra stranka o plodnych znakoch.

bury
20. dub 2008

Ahoj holky. Já si měřím BT. Posazení čípku jsem ještě moc nenacvičila - přijde mi, že je pořád stejnej 🙂 hlen jsem se snažila zkoumat každý den, ale je to trošku otrava. takže ho zkoumám jen když má přijít ovu. musím říct, že ho mám hodně (teda jen kolem čípku) a jak už jsem tu jednou psala - nešlo mi poznat, který je ten správný - bílkovitý, životadárný 🙂 až jsem překonala stud a ukázala ho příteli - a ten ho identifikoval hnedka. Když totiž inseminujou krávy, tak jim kontrolujou hlen taky 😀 😀

misule82
20. dub 2008

bury taky bych potřebovala takového přítele 😀 já si totiž neumím najít ani čípek, i když teda přítel tvrtdí, že tam "něco" mám, já nic nenajdu.... 😀

bury
20. dub 2008

misu já si ho nahmatám jedině když sedím na záchodě a jakoby podsadím pánev - tak ho nahmatám dobře. ale nerozeznám, kdy je otevřený, nebo zavřený a jak je tvrdý - přijde mi pořád stejný. hlen už teď poznám 😀

no zní to trochu brutálně, že mě srovnává s kravičkama 😀

kapunka
autor
21. dub 2008

ahoj - holky, jak ten čípek na pohmat vypadá???? jen jestli něco nedělám špatně..já tak totiž cejtim tu větší bouličku a na ní jakoby takovej malej výrustek...

parisse
21. dub 2008

Ahojky,asi se budu ptát jako blb,ale celou dobu co jsem brala HA jsem kolem OVU neměla bolesti.A dnes sem 9 DC a v sobotu jsem měla trošku potíže,bolelo mě břicho asi 5 cm doleva v úrovni pupíku.Nebyla to teda bolest jako taková,ale spíš takovej tlak.Vždycky tlak zakončenej jakoby tupým bodnutím,trvalo to asi 3 hodiny a pomohlo mi až když jsem si na břicho dala nahřátej ručník.Mphlo to mít něco společnýho s OVU,nebo jsem úplně vedle?Díky za názory.

parisse
21. dub 2008

No a sotva jsem to dopsala,začíná mi to samí,ale tentokrát napravo -auuuí,teď to byla síla- od pupíku.Kurňa,co to je????

kapunka
autor
21. dub 2008

ahoj - no pupík je dost nahoře...mužou to být i střeva....a můžeš být těhu??

parisse
21. dub 2008

No moct bych mohla být,HA neberu.Ale jsem teprve 9 DC,HA jsem vysadila před 11 dny.Ale zas na druhou stranu do toho bušíme jak hluchej do vrat 😅 😅 😅 😅 😅 😅

parisse
21. dub 2008

Chtěla bych se zeptat,kolem jaké hodnoty se pohybuje BT kolem ovulace,případně při OVU?Nebo je to u každé ženy jiné?Začala jsem si BT měřit dnes a docela jsem koukala když na mě z teploměru vykouklo 37,5 °C,když na všech grafech,které jsem tady na koníkovi viděla se BT pohybovala od 36 do 37 °C.Díky

len
21. dub 2008

U každého jiné...

misule82
21. dub 2008

holky a jak podpořit, aby vůbec k ovulce došlo? Chtěla bych jí trochu popíchnout mršku, když vůbec nepřichází, ale jen přírodně.... pokud to jen trochu jde, vyhnout se lékům.
Už piju kontryhel a mám objednaný femigard. Víte ještě o něčem jiném?

kapunka
autor
22. dub 2008

ahoj misule - to asi nejde - doktoři na to uečitě mají nejaký medikamenty, ale inak nevím..... 😢
na UTZ by mel dr videt, jestli ti folikuly uzrávají dobře... 😉

mechurik
22. dub 2008

parisse, a merala si si ju rano v posteli tu teplotu? 🙂

parisse
22. dub 2008

MECHURIK: Jojo,mladej na mě sice koukal jak na blázna 😠 😠 😠 😠 😠 😠 ,snažílkujeme se fakt jen chvilku,ale je opravdu fajn vědět,co se v mém těle děje. 😉 😉 😉 😉

daji
22. dub 2008

ahijte