Jaké máte příznaky ovulace?

kapunka
10. dub 2008

ahojky - snažilky, těhulky i maminky - jaké na sobě pozorujete příznaky, když má přijít ovulace???

bolí vás například bříško? a jestli jo tak, kde a jak?

myslím, že by tahle informace mohly hodně snažilkám pomoct!!! 😎

bury
13. dub 2008

kapunko a jestli chceš mít jistotu, tak začni měřit bazální teplotu + pozorovat hlen 🙂

kapunka
autor
13. dub 2008

jak se ta teplota má měřit? 🙂 díky za rady

bury
13. dub 2008

kapu koukni na diskuzi - GRAFY BT a diskuze - hned na prvni strance jsou od lauritky odkazy na stranky, ke je to vazne super popsany. ja zacala merit podle toho a je to parada 🙂

elana
13. dub 2008

Bury, to nemáš divný, já to mám taky tak, ovu bolesti mám v podstatě celou první polovinu cyklu, někdy třeba dva dny ano a 5 dní ne a ovu je až 23.DC, tak to už je docela dlouhý 😒 , ale co nadělám🙂

dvojka
13. dub 2008

Bury - s tím hlenem asi jak u koho 🙂 .Já ho třeba vůbec nemám.Teda posledně jsem měla ale 7 DC a ovulka v nedohlednu 🙄

bury
13. dub 2008

dvojko tak to ale není dobrý - hlen pomáhá sperimiím přežít a dostat se k vajíčku 😖
elen - já jsem ráda, že vůbec ovulka je, takže mi ty bolesti nevadí 🙂

elana
13. dub 2008

Bury, to jo, ale já už měla 10 ovulek i s bolením a pořád nic z toho, tak bych si tu bolest odpustila, když to stejně k miminkovi nevede😀 bane, dělám si legraci, díky Bohu za spontánní ovulace, nadávat na ovu bolesti zrovna na tomto serveru je rouhání.

Ad hleník, já taky žádný zvláštní nemám, bílek fakt maličko, spíš když už, tak ten vodový, i si myslím, že možná tam je zakopaný pes, no uvidíme, zatím žádné testy hotové nemáme, do toho se začnem pouštět hezky postupně🙂

bury
13. dub 2008

já si ho teda kontroluju přímo na čípku. pořád jsem se v tom nevyznala, jestli je to ono, nebo ne - myslela jsem pořád, že to není ono. můj zvědavý přítel ho chtěl vidět a jak to viděl 🙂 , tak mě uklidnil, že je to opravdu správný hlen... 🙂 🙂
ten vodový je ale taky OK, ne?

elana
13. dub 2008

Vodový by měl být taky o.k. ale to člověk neví, jestli je to hlen nebo se počůral😀...i když, jindy než v době ovu to nemívám, tak snad je to ten správný.

Čípek nekontroluju. To jsem udělala jednou a přes to, že jsem si předtím vydrhla ruce, tak jsem si tam něco zanesla a od Vánoc jsem se z toho kurýrovala 😵 i když je mi to líto, protože jako doplnění k BT je to určitě moc fajn, hlavně kolem ovu a v (ne)očekávání MS.

gedren
13. dub 2008

Budu mirne nechutna 🙂, ja poznam dny kolem ovulace uplne jednoznacne podle hledne, uplne to ze mne tece, pri chuzi cejtim, jak to klouze (neni to zas tak super prijemny), a kdyz kus toho hlenu vemu do ruky, tak se taaahne na metry daleko 🙂 Proste uplne nesrovnatelny proti zbytku cyklu. Poznala jsem takhle i prvni ovulaci asi rok a ctvrt po porodu (jakoze kdyz jsem jeste nemela MS).

gedren
13. dub 2008

Zas neumim psat, hledne -> hlenu

bury
13. dub 2008

Třeba to byla náhoda, že si zrovna něco "chytla" v tu dobu, co si kontrolovala čípek... Víš jak, parner se přeci taky nedrhne pokaždý, když máte sexík, ne?
Já polohu a měkkost čípku moc nepoznám, ale ten hlen kontroluju kolem čípku. Já na kalhotkách taky nic nemám, ale dva prsty si "stáhnu"hlen z čípku a tam je ukázkovej. Jinak takový to mokro, jako kdybych se připočůrala taky někdy mám 🙂 řekla bych že většinou taky před OVU.

bury
13. dub 2008

Ty jo gedren, tak to máš opravdu hodně - já ho musím "hledat" kolem čípku.

bury
13. dub 2008

Ale je pořád lepší mít ho hodně, než jako nějaký holky vůbec... Je vidět, že každá opravdu fungujeme jinak. A to ho máš takhle hodně až po porodu?

dvojka
13. dub 2008

Bury - nevim jestli dobrý nebo nedobrý,ale jedno dítě už mám,tak fakt nevim.no..... 🙂

bury
13. dub 2008

no takže dobrý 😀 koukám, že jsme ze stejného kraje.... 🙂

elana
13. dub 2008

Bury, nevím, já na mykozy netrpím a tohle vím, že jsem se tam hnusně rýpla, bolelo to a vlastně jsem neměla ani výtok, ale na kultivaci pak něco vyšlo, tak asi jsem si tam zanesla já nějakou potvoru, která normálně tohle ani nezpůsobuje🙂, no, hlavně že je to pryč a kontrolu čípku radši pro příště nechám panu doktorovi😀

bury
13. dub 2008

Elana - když se na to necejtíš, tak to nemá cenu, to je jasný. Já jsem to nejdřív děsně studovala, ale polohu a tvrdost taky moc nepoznám, takže teď už jen občas v době ovulky zkoumám, jakej mám hlen.
ale pravda je, že jsem měla jednou delší nehty a taky mě to bolelo 😀 😀

dvojka
13. dub 2008

Bury -No jo rodák -ze západu, no já si vdobě ovulky na čípek nikdy nesahám.Možná kdybych sahala tak na něco natahovacího narazim😀,ale bojim se že si tam zanesu nějakej hnus,tak to nedělám...Jen když jdu na záchod,tak zkoumám toaletak a právě posledně jsem hlen měla 7 DC

A co mám čípek zkrácený tak už nesahám vůbec,pač se mi nelíbí(hranol jeden) 😀

elana
13. dub 2008

Nojo, kdybych to byl býval věděl, tak bych tam byl býval nesahal...nebo bych si aspoň předtím opiloval ukazovák, žejo😀😀😀 člověk se učí poznáním, co se dá dělat😉

musilka
13. dub 2008

holky a na ten hlen... nepřemýšeli jste o něčem na rozpouštění?? Třeba robitussin nebo tak něco... Mě to říkala sestra na gyndě jednou 😒

elana
13. dub 2008

Coooooooo? To jsem ještě neslyšela🙂 Víš něco víc?

musilka
13. dub 2008

elana no jsou to takový ty klasický kapky - mukolitika na rozpuštění hlenu. Působí to v krku tak co by to nepůsobilo dole 😅

dvojka
13. dub 2008

Eli - ty jsi nastydlá,tak to vyzkoušej a dej vědět jestli do toho jít 😀

musilka
13. dub 2008

no vidiš eli zfoukneš dvě mouchy jednou ranou 😀 😀 😀

musilka
13. dub 2008

teda spíš hleny 😅

elana
13. dub 2008

Nojo, dámy, zapomínáte na důležitou věc-jsem 4.DC:-D ale poprosím svůj ctěný kašel, ať ještě dva týdny zůstane při mně a pak Vám povím😉

musilka
13. dub 2008

no zkoušej zkoušej 😀 Já jdu už konečně do toho pelechu teď už posté skutečně dobrou pá zítra 😔 🙂

bury
13. dub 2008

jooo už jsem to taky slyšela, ale osobně nezkoušela 🙂

andelka
13. dub 2008

Já bílkový hlen vůbec nemám, pořád jen krémový 😒 S těma prostředkama na úpravu hlenu jsem to taky slyšela, doktorka mi poradila, že až budu brát někdy sirup (Mucosolvan, Ambrobene) nebo něco na ředění hlenu (při nachlazení, chřipce atak), tak ať si zkusím sledovat hlen i dole, že to někdy doporučuje, když nemají ženy plodný hlen a chtějí otěhotnět. Jinak poldný hlen se nemusí táhnout, může v něm být až 99% vody, takže někdo si myslí, že ho nemá, protože čeká bílkový a přitom má mokré kalhotky a to je taky on.