Jaké máte příznaky ovulace?

kapunka
10. dub 2008

ahojky - snažilky, těhulky i maminky - jaké na sobě pozorujete příznaky, když má přijít ovulace???

bolí vás například bříško? a jestli jo tak, kde a jak?

myslím, že by tahle informace mohly hodně snažilkám pomoct!!! 😎

bambulkaivanka
3. dub 2013

Ahojky, tak přispěji se svoji troškou do mlýna a snad trošku oživím diskuzi. Já si vždy myslela, že poznám svoji ovulaci.
Bolestivý podbřišek ( podobný jako bolesti při ms), vodnatý výtok ( pocit vlhkosti v rozkroku) bolavá prsa. Jenže po porodu mám tyto bolesti i 5 dní. Před porodem prvního dítka jsem myslela, že je to ovu a vyšlo to na poprvé. Teď u druhého početí se snažíme už druhý měsíc, tak uvidíme. Ovu test mi vychází negativní i přes tyto příznaky. Pokud to ani teď nevyjde asi začnu měřit tu bazální teplotku.

pavlisak
4. dub 2013

Ahojky, skoro všechny píšete, že Vás bolí v podbřišku vpravo a nějaké ty hleny... Mě bolí vlevo a hlen (výtok) mám taky..A k tomu jsem hrozně náladová ☹

brisalek
4. dub 2013

já jsme před porodem nikdy žádné přáznaky ovulace neměla (snad jen trocu bolest při sexu). Otěhotněla jsem bez problému první měsíc snažení. Po pordu mám šílené ovulační bolesti (jako bych měla v břiše nafouklý zánětlivý balon), bolí mě i záda a celkově jsem jak když mám chřipku☹ vše tak 3-5 dnů(den kdy folikul praskne mám skoro křeče občas a řekla bych , že bych to poznala i na hodinu, protože pak najednou jako by balonek splaskl a bolest přejde), navíc ulázkový hlen, který je ale pokaždé jiný den té bolesti. Někdy prvně hlen a pak bolesti ...někdy 4 dny bolesti a pak hlen. Už mě to docela vadí, protože mám i menstruaci 3-4 dny 2 dny nic a pak třeba i 5-6 dnů špinění, pak ovulace apak týden před menstruací zase pobolívání v podbřišku☹. Asi spíš se tady scházíte snažilky, ale kdyby měl někdo podobné problémy a vědel co s tím budu ráda.

michaela_k
4. dub 2013

@dvojka takže by mě nebolely ledviny ale ovulace?? včera jsem měla tohle v práci při prudšim pohybu a sedání me to zatlačilo v pravym podřišku...:.))

bambulkaivanka
5. dub 2013

@brisalek máš to dost podobné jako já. Před porodem jsem pomalu o ovulaci ani nevěděla a teď? Půl roku po porodu jsem myslela, že se mi roztrhne břicho, pomalu jsem si nemohla sednout jaké jsem měla křeče. Teď se to již uklidnilo, ale příznaky ovu cítím i týden. Cyklus mám 28 dní +- den. Mě doktor řekl, že pokud bych chtěla proti bolestem něco dělat, že mi předepíše antikoncepci. Ale vzhledem k tomu, že právě patřím mezi snažilky ji nechci. Jedna kamarádka mi poradila pít zelený ječmen, ale nemám k tomu nějak důvěru.

brisalek
5. dub 2013

@bambulkaivanka mě taky dr. právě nutí antikoncepci, ale zkusila jsme nuvaring a hrozně mě bolela hlava. V rodině(taťka a sestra) máme trombofilii, tak s emi do toho nějak nechce☹, ale asi budu muset, protože už mě to nebaví.
Dík za odpověď.

viktorkaa
2. črc 2013

Ahojky tak já jsem dnes 15DC a poboliva me podbrisek.a je mi od vcera tak nejak blivno.i streva mi nejak moc pracuji.je to mozne ze je to vse k ovulaci???minulý mesic mi takky takhle bylo nevolno...co myslite holky?? 😕

ajkalak
3. črc 2013

@viktorkaa Ahojky, já jsem 13DC a včera mě příšerně bolela hlava a mírně v podbřišku a dneska se to stupňuje, je mi blink a podbřišek bolí a když třeba pšíknu nebo se rychle otočím, tak mě tam strašně píchne,je to ovulace, myslim si že máš tyhle příznaky taky k ovulaci.Před dětma jsem tyhle příznaky neměla,ani jsem nevěděla, že ovuluju, ale po porodu to poznám.

jenyska4
3. črc 2013

Ahojky, tak já ovulaci poznám jen dle bílkového hlenu , tenn mám jen jeden den a vždy tři dny před ovu jinak mě nic nebolí, nepocituju žádný podbříšek...vždy začnu po bílkovém hlenu s ovulačníma testama a do dvou dnu je pozitivní 😉

lili_2
11. črc 2013

Ahojky, já mám také bolesti v podbříšku, někdy jsou tak silné, že si nemohu ani sednout. Někdy mě pobolívá i napravo od pupíku.

zuzaczech
11. črc 2013

Já jsem měla včera celkem silnou bolest v podbříšku a dneska jsem si dělala ovu test a byl negativní, tak jsem z toho jelen 🙂

butterflyb
24. črc 2013

Ahoj holky, jsem tady nová. Velmi Vás prosím o rady....Užívala jsem antiko asi od 16 let, pak jsem vysadila a zadařilo se nám otěhotnět. Bylo to překvapení, páč jsme si dávali pozor, ale přeci! Radost byla! Jenomže jsem potratila (revize děložní dutiny pro zamlklý, nevypuzený potrat)☹ Teď už je to dvě menses zpět, ale jak se zotavuju psychicky, tak jsem se nějak zapletla do plodných a neplodných dnů. Holky, prosím Vás, je normální mít ovulační, bílkový hlen snad jen pár hodin? Takhle jsem to měla jeden den, pouze jsem postřehla bílko, pak den sucho a pak mléčný, hustší hlen a včera jsem objevila zase trochu bílkového, průhledného hlenu! Jsem v 18 DC... strašně se mi to mění! Nebo lépe řečeno, z velké části mívám porstě bílý hlen. Co mě stresuje je ale fakt, že když se například včera objevilo trochu toho rosolovitého, bílkového hlenu tak zároveň s tímto jsem měla svůj klasický bílý hlen! Může to takhle bít namixované jakoby dohromady? Jsem z toho blázen☹ Teplotu neměřím, nechávám to napospas osudu, jen chci vědět, jestli je to takto běžné...Díky moc! P.S.: dnes i před těmi třemi dny bolest v podbřísku...

petra217
18. srp 2013

kdy si mám udelat těhotensky test po tydnu evulky

vlajka1
25. srp 2013

Máte některá i jiné příznaky než píchání, bolení břicha? Nevím jestlo to byl doprovod ovulace, ale v tomhle cyklu jsem jeden den měla děsně citlivá, bolavá prsa i bradavky. Myslela jsem, že už mám v té době po ovulaci, ale asi mohla být opožděná (BT neměřím)...Setkala jste se s tím některá?

petulik81
31. srp 2013

@vlajka1 ahojky,tak ja to mám taky, me před ovulaci bolí prsa a trochu natecou bradavky a trvají až do menstruace plus ostatní příznaky co píšou ostatní,a už teď práve cítím ze to jde pac dneska se objevila i chuť na sex :-P ,tak hodně štěstí 🙂

alca_g
10. zář 2013

Ahojky holky, takovej dotázek. S manžou s snažíme o další mimi, ale čekali jsme až doberu antinu. ale při posledním platíčku jsem 9 a 10 den zapoměla vzít. tak jsem si řekla že už na to prdím a začneme, 4den po nebrání prášků jsem jakdyž začala slabě špinit. tak teď nevím odkdy si mám teď spočítat plodné dny :( ...

haklicek
24. zář 2014

ženy a zkoušely jste ovulační testy? já se je teď hodlám zkusit...protože abych pravdu řekla,ovulaci na sobě 100% nepoznám 😖

niky6784
2. říj 2014

Ahoj holky, vysadila jsem před dvěma měsíci antikoncepci, první MS přišla po 30 dnech, v polovině cyklu mě bolely prsa, čípek byl taky ukázkově otevřený, děložní hlen taky, ale teploty max 36,4...pak jsem dostala MS, ted jsem podle všeho 10 dní před MS, čípek byl taky otevřený, hlen taky, ale teplota pořád max 36,5. A prsa nebolí vůbec...tak nevím jestli je možné mít ovulační příznaky, ale přesto je cyklus anovulační, po vysazení atk se to prý často stává. Co myslíte? Jedeme ted na dovču a pak bychom se chtěli začít snažit o mimčo, ale bez ovulky to asi nepůjde :(

mikracek
2. říj 2014

@haklicek ahoj, já zkoušela ovulační testy, vždy jsem dle nich zjistila ovulaci (protože ji na sobě taky nikdy nepoznám), ale k těhu mi nepomohly, tak s nima končím 🙂

ala_joha
31. říj 2014

Ahoj holky, jsem tu nová, ale taky přispěju. Brala jsem antikoncepci od 16 let, pár cyklů po tom, co jsem vůbec začala menstruovat. Vysadila jsem před neselými 3 měsíci po 14 letech, s tím, že nebudeme nic hrotit a necháme všemu volný průběh. Postupně mi to ale nedalo a začala jsem čerpat informace a protože jsem strašně zvědavá, rozhodla jsem se zjistit, kdy a jestli vůbec u mě probíhá ovulace. Poslední MS jsem měla poměně dlouhou, asi po 30 dnech. Zpětně si ale uvědomuji, že první 2 až 3 dny to asi nebyla MS, ale jen špinění, takže cyklus byl ve skutečnosti asi delší. Jsem pragmatik, zvědavý pragmatik, nakoupila jsem ovutesty a už od 10. DC testuju. Testovala jsem 10 dní a nic. 20. DC jsem si dělala test už 3* denně a říkala si, že to není možný, že to určitě nefunguje. Pak jsem se začala bát, jestli u mě po takové době na ANTiko vůbec ovulace nastartovala, ale nedalo mi to a pokračovala jsem. Včera navečer mi test ukázal pozitivní výsledek, až 23. DC! Dneska v noci mě vzbudila strašná bolest břicha, až jsem si říkala, jestli mě nechytl slepák, ale už se to uklidňuje... A protože je s přicházející ovulací asi vážně spjatá zvýšená chuť na sex, včera ráno jsem, aniž bych o blížící se ovulaci věděla, hupsla na řpítele 🙂 Takže sranda, že to tak hezky vyšlo 🙂 Teď jsem jen zvědavá, jestli z toho něco bude, když ne, nevadí, nespěcháme, jen jsem chtěla dát příklad, jak to má příroda hezky zařízený 🙂

nonacek
31. říj 2014

@ala_joha Ahoj tak Já jsem asi zvláštní ženska,mam vsechny příznaky které si tady přečtu. (holt,sugesce) a to ani nemluvim o tehu příznakum... to jsem "tehotna"každý mesic😃😃😃

ala_joha
3. lis 2014

@nonacek Tak to si myslím, že jsi naopak úplně typická ženská, já jsem si teď třeba načetla první "příznaky" těhotenství a taky mám úplně všechny a že by to byla dost náhoda, kdyby to vyšlo takhle rychle🙂))) No, uvidíme 🙂

nonacek
3. lis 2014

@ala_joha Já myslím,ze psychika děla moooc! Třeba este na jaře jsem Nic nepročítala o ovulaci.... a o prvních příznacích tehu..... a otěhotněla jsem hned první měsíc,ale potratila jsem,hned jak jsem si po každém příchnutí říkala aby to nebyl potrat... zase psychika😨 a od te doby co vím o ovulaci......... snad úplně všechno,že bych to mohla vyučovat tak ne a ne otěhotnět. Skratka je lepší nic nevědět a nechat tomu volny průběh...., ale to by jsme nebyli my ženský zvědavý,! Když dneska je možnost vědět vse co nás zajímá... ! otázka je ? Jestli je to dobře? Jestli Tim že vím ......... my pomůže otěhotnět........ a nebo jestli tim jen pomůžu psychice zbudit sugesci? 😲

broucziyk
3. lis 2014

Ahoj už asi 4. den mám bolesti v podbřišku - jak poznáte který den je ten "pravý"? :D A jaká je pravděpodobnost, že to výjde s otěhotněním když se trefíme do plodných dnů? snažíme se druhý měsíc ale tento měsíc si dáváme záležet :D

ala_joha
7. lis 2014

@nonacek tak to je mi líto :( Ale určitě se zase brzy zadaří, už víte, že to jde a tak není důvod, proč by to nemělo vyjít! Budu moc držet palce, aby se podařilo nějaké dobré odreagování, i když chápu, že to není tak jednoduché... Já jsem se pokoušela o chov psů a je vtipné, že rozmnožování, ovulaci a tak dále u psů mám nastudované do posledního puntíku, mou fenu mám odpozorovanou a dokážu půl roku dopředu říct, kdy bude příště hárat :D ale díky tomu, že jsem taaak dlouho brala antikoncepci jsem nikdy nijak nepřemýšlela o tom, jak je to vlastně funguje u mě, vše se dozvídám ve svých 30 letech 🙂)) Jinak, kamarádka přes psy taky nemohla otěhotnět, hodně ji to trápilo. Pak nechala připustit fenu, narodila se jim smečka štěňat - bydlí v bytě, měla s nima kupu starostí, pořád jen prala deky z pod štěňat, dokrmovala, ve dne v noci a do toho práce, atd... a šup a najednou byla v tom ;) 🙂 Držím place!!! 🙂

nonacek
7. lis 2014

@ala_joha tak to je náhoda. Já abych se ne upínala na to těhotenství ovulaci.................... , tak jsem si pořídila štěňátko a samozřejmne s nim mam starosti........... , tak doufám ze budu Mít štěstí jako Tvá kamoska😉 a moooooocinky Děkuji za psychickou podporu,mam radost díky to mu to portálu modrý konik si ženy přeji a podporují se na vzajem radi si. Je to fakt milý a potěši. Děkuji moc,za všechny i za sebe 💋💋💋💋💋💋 všem hodně štěstí ✌✌✌✌✌✌✌✌💙💚💛💕💖💗💞💟👌

thesun
27. pro 2014

prosím o vaši zkušenost? 23/12 jsem vysadila HA, čekám na menses, která má již zpoždění - vždy přišla druhý den po vynechání (pauza na menses) ... ukrutně mě bolí podbřišek, záda, nálady... je to normální? HA jsem užívala bez pauz na menses a tohle si teda napamatuju, že by se mi kdy dělo v takové míře..... achjo... :( vím, že jsou to jen 4 dny po vynechání, ale mate mne, že se nic neděje a je mi blbě ☹

luckiesj
27. pro 2014

Řekla bych,že je to normální,tĕlo se vzpamatovává z toho,že už nebereš prášky,čistí se...

g_m
27. pro 2014

@thesun to se jen tělo raduje, že bude bez chemie... Ne, vážně, HA je prostě oblbovák na tělo a to se teď probírá a začíná fungovat normálně tak, jak má a ne, jak mu někdo přikazuje.
Akorát teda nechápu - píšeš, že jsi HA brala bez pauz na MS a pak píšeš, že po vynechání prášku přišla MS hned?

thesun
27. pro 2014

právě, že nepřišla vůbec ☹ měla už před 2mi dny a nic a je mi jak psovi ☹