Jaké máte příznaky ovulace?

kapunka
10. dub 2008

ahojky - snažilky, těhulky i maminky - jaké na sobě pozorujete příznaky, když má přijít ovulace???

bolí vás například bříško? a jestli jo tak, kde a jak?

myslím, že by tahle informace mohly hodně snažilkám pomoct!!! 😎

bobinka1987
22. led 2015

mě bolí břicho při ovu skoro jak při MS. UŽ si někdy říkám, zda nepříjde MS dřív, ale ta se většinou dostaví až tak za 18 dní (mám dlouhé cykly...) 😒

michalka_n
6. bře 2015

je tedy možné mít ovulaci a přesto nemít bolest briška ani hlen na kalhotkach? :( snažíme s přítelem zatím od začátku prosince, je to sice brzo ale moc mne to stresuje) :(

teraan
5. dub 2015

Ahoj holky, už rok neberu HA a až po 3/4 roce se mi to jakž takž srovnalo.. takže ovulku mívám 19-21. den po MS, bolí mne břicho podobně jako na MS, ale hlen nepociťuji 😒 Ovu testy pozitivní, takže by měla snad konečně probíhat 🙂 Cykly mám dlouhé, teď poprvé po pití kontryhelovýho čaje cca 36 dní, předtím okolo 50ti.

werik153
17. dub 2015

Holky prosím, jestli sem ještě některá chodíte, prosila bych o radu. Beru antikoncepci již asi 5 let...nevím přesně jak je to dlouho, co mě začalo vždycky, pravidelně v půlce měsíce bolet v podbřišku, až do třísel...jednou byla bolest tak silná, že jsem si myslela, že je to slepák, šla jsem na ultrazvuk, ale vše bylo v pořádku, byla jsem i na CT...a na nic se nepřišlo...na gyndě taky vše ok...a až teď nedávno mě napadlo, jestli by to nemohla být nějakým záhadným způsobem ovulace ? Přichází to vždycky, pravidelně...cca 10 dní od konce menstruace...kterou mám teda krátkou...a pak ta bolest bolí, jako při MS...občas to až jakoby "pálí" jednou na pravé straně...pak i na levé, ale spíše na ty pravé....a trvá to 3-4 dny, pak to samo přejde...a každý měsíc to samé....tak já fakt nevím O.o jsem z toho blázen už....

romelia
28. dub 2015

stalo se někomum že by začal mít ovulační bolesti i když je předtím neměl? Já celý život doposud nepozorovala ovulační bolesti, nyní jsem 11 den cyklu začala mít bolesti vaječníků a nafouklé břicho. Trvalo to ještě druhý den až do večera. Bylo mě zle a na sex jsem chuť tedy vůbec neměla. Večer jsem byla s přitelem a pak už to přestalo bolet.... mohlo by to přijít zvýšenou sexualní aktivitou??? ale tentokrát jsme po milování měli čirý hlen i na prostěradle.... to se mě take ještě nestalo... že by šlo o správný den???

veru324
28. dub 2015

@romelia ahoj, stalo se to mě. Když jsem se snažila otěhotnět, ovulaci jsem nikdy nepoznala (snad jen s výjimkou hlenu, ale o tom jsem tehdy moc nevěděla, jak zkoumat). V cyklu, ve kterém se zadařilo, jsem měla ukrutné bolesti - břicho, do zad. Pojistili jsme to, vyšlo. Po porodu? Každá ovulace je šílená, minimálně hodinu dvě jsem nepoužitelná, protože se mi motá hlava, to přestane a následně začne bolet břicho. To trvá naštěstí taky tak hodinu a zabírá teplá voda, láhev nebo paralen. Nikdy předtím jsem to neměla.

romelia
28. dub 2015

děkuji za odpověď 🙂 já nemám žádné dítě ani jsem nikdy nebyla těhotná. Teď bych si dítě přála, ale nevím zda již není pozdě tak to nechám osudu. Jak řekl můj gynekolog jsem zdravá a buď to vyjde nebo ne, že se k tomu stavím dobře. Takže uvidím..... zvláštní, že ten hlen jsem měla jen teď 2x při styku jinak se mě to nestalo...

janinka186
5. kvě 2015

@veru324 ahoj Veru, rada bych se te zeptala jestli mivas treba i slabost u te ovulky, pocity na zvraceni motani hlavy a bolesti bricha to je jasny... Podle tve zpravy mi to pripadne hodne podobne jako u me... 🙂

veru324
5. kvě 2015

@janinka186 jojo, jsem opravdu nepoužitelná, blbě se mi dýchá, kolikrát to se mnou jakoby houpne, jakoby mi rychle klesl tlak, takže ty dny sleduju, mám v pohotovosti hrozn.cukr + Colu a snažím se si nic moc neplánovat. Naštěstí to většinou trvá fakt tak hoďku-dvě.

janinka186
5. kvě 2015

@veru324 dekuji, jsi me uklidnila. Ja totiz byla na injekci pregnylu a asi do dvou hodin od toho tyto silene bolesti, nevolnost nauzea... Ja totiz ani nevim skoro jak ovu vypada, dr ke kteremu jsem chodila mi napsal orgametril od 16.DC a kdyz uz vic jak rok se nic nedeje sla jsem jinam a tam se doktroka na me divala, jestli to muj doktor myslel vazne a myslel si, ze s timto otehotnim, ze to skoro nejde, byla jsem ve vyvrtce... Takze tento mesic snad pprve ovulka probehla... 🙂

smallinka
5. kvě 2015

@werik153 vypadá to jako ovulace. mě při ovulaci píchá vpravo dole jako slepák, táhne mě to tam, většinou jsem nafouklá a chuť na sex velká 🙂 Hlen mám taky. Při braní ANT je to fakt teda divné, ale jestli to máš takhle pravidelně v cyklu tak je to téměř jisté. Ale žádná ANT není přece 100%. Jestli chceš mít jistotu tak si běž na folikulometrii, měl by to dělat gynekolog, přes ultrazvuk se ti podívá jestli se ti tvoří foliky - což by znamenalo že ovuluješ.

michalka_n
6. kvě 2015

ahojky holky mám hloupý dotaz ale píchání podbříšku na stranách ( vaječníky) jsem měla předevčírem, včera sem měla dostatek táhlého průhledného hlenu sex by měl být snad až dneska je možnost že bych stihla ovulku a popřípadě se to mohlo podařit?

janinka186
10. kvě 2015

Holky, míváte některá bolesti podbřišku i po ovulaci, ale spíše při styku. Není to nic hroznýho, ale mám ten podbřišek citlivější, děkuji 😊

kimikk
14. kvě 2015

@len to jsme na tom stejně 🙂 😨

tyna13
26. čer 2015

@werik153 ahojky, me se to stáva taky mi to bylo divny ale moje gynekolozka mi rikala ze to mozne je 🙂

denief
28. lis 2015

Ahojky. S přítelem jsme se začali snažit o miminko první měsíc se nepovedlo,ale vlivem toho že jsem 12. října vysadila antikoncepci a poté jsem to dostala a myslím, že byl cyklus díky tomu přeházený. Tulíme se každý večer, takže je pro mě těžké postřehnout nějaký hlen při ovulaci, prsa ani podbříšek mě pobolívají jen někdy a žádné jiné změny na sobě nepocituji. Cyklus mám pravidelný cca 29 - 31 dní. Ted k mé otázce je možné, že mám ovulaci? protože je ve výtoku sperma tak to nepoznám? 🙂

balisek
8. led 2016

Ahoj holciny,privtirnu se k vám do diskuze..mívám tři dny před ovu tak bodavou bolest dokonce cítím jak se mi prevaluje ta bolest z jedné strany do druhé ale vzdy boli vic ta strana ze ktere bude vajicko..ale min.mesic to byla práva strana a tenhle uz bolí levá.Mam cyklus 28.dní a vždy 14 re bolest dovrší ze si sotva sednu at přechází v úlevu...to prikladam uvolnění vajíčka..ale min.mesic jsme se snažili tři dny před ovu a pak asi 6 hodin po ovu...nebyl váš a nevyšlo to...ale teď k věci..kouoila jsem si ovulacni test a pořád negativní..jsme dva dny před ocekavaniu ovulaci a bolí né to jako vždy..Je možné ze bych pri těchto priiznacich nemela ovu nebo neodeslo vajicko?i mam ten ovulacni hlen ale mam trosku obavy jak to nevyslo min.mesic aby ve me nebyla chyba..

balisek
8. led 2016

Zapomela jsem ze uz mám dva kluciky vždy se povedli hned na poprvy a to jsem měla tyto příznaky ovulace..akorát mám teď jiného partnera....

tangerina
5. únor 2016

ja mam pocit, ze cim dele se snazime, tim vice se pozoruji a hledam priznaky 😀 naposledy me prepadlo pichani v podbrisku, pri sezeni na porade 😒 druhy den cestou na obed jsem mela takovy ovulacni hlen, ze jsem mela pocit, ze jsem se pomocila 😎 a na testu D1...kez by to tentokrat vyslo

evickaa28
9. únor 2016

Ahoj holky,prní měsíc si měřím BT a chtěla jsem se zeptat,jestli je teplota 2a3 den po MS 36,7 a 36,8 normální 😒 DC mívám 28,29dní..děkuju za odpovědi 😉

jana113
10. únor 2016

Ahoj holky,
ráda bych Vás poprosila o vyplnění dotazníku, pro snažilky o miminko.

Děkuji mnohokrát Jana

Odkaz na dotazník:
https://faktory-ovlivnujici-vyber-ce.vyplnto.cz/

123snazivka
24. únor 2016

holky,jsem 16Dc a už tři dny me divne bolí v podbřišku a zároveň jakoze uvnitř pochvy.. je to jako když se vzprici třeba tampón..i při dosednutí na židli mám pocit,ze si sedam jako na hřebík.. fakt divný..a ovu test mám pozitivní.. je to taky u některé?

hojda800
7. bře 2016

jak poznam ze mam ovu? je na to nejaky test prosim?

petrapelech
7. bře 2016

@hojda800 test na to asi neni,ale muzes si stahnout aplikaci menstruacni kalendar a ten ti to vypocita 🙂

petrapelech
7. bře 2016

Me pri ovulaci vzdycky bolelo bricho pri sexu☹Jinak mi nic nebylo 🙂

mijava
10. bře 2016

Ahoj holky, ovulaci většinou poznam z toho že me bolí vždy jedna strana podbřišku a bylo mi až mdlo. Ale chtěla bych se vás zeptat jestli jste měly ještě i tento stav: bolest celého podbřišku,nafoukly podbrisek a bílý řidší výtok... Tohle cítím poprvé a bojim se jestli to nemůže být něco zlého. Třeba z nastydnutí.. Zrovna ale dnes mam mít ovulaci tak jsem dost překvapena že necitim co obvykle.. Díky 🙂

oneilkap
10. dub 2016

@hojda800 dají se koupit ovulační testy,lepší balení minimálně 5 kusů, ať můžeš testovat více dnů po sobě a neběhat pořád do lékárny

dd44
16. čer 2016

@mijava Ahoj, přesně takové příznaky ovulace mám od vysazení HA skoro každý měsíc. Je to teprve asi druhá ovu, kdy vůbec vím o co se jedná. Lítala jsem po doktorech jak praštěná, že mi něco je... A když jsem začala navštěvovat koníka, teprve potom mi to všechno došlo... Při ovulaci mám neskutečnou bolest levého vaječníku, je mi někdy až na zvracení, břicho mám neskutečně nafouklé. Kolikrát, když si chci dosednout, tak mě píchne, až skoro u konečníku. (s tím souvisí i to, když jdu na velkou a chci zatlačit - začne mě píchat u vaječníků) - Všichni mi říkali, jak je perfektní začít brát HA na akné, ale nikdo vám neřekne ty stavy potom, co ji vysadíte... (neskutečně se mi zhoršila pleť, velmi silná a bolestivá menstruace a ovulace)... Vysadila jsem HA z dobrého úmyslu, chtěla jsem si pročistit tělo a teď vážně uvažuji, že jí začnu brát znovu. Neberu ji od listopadu 2015.

kratka23
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
najkos
22. zář 2016

@brisalek Ahoj,ty samé problémy mám už tři roky a nikde nic nezjistili,prostě je to ovulace☹ už mě to dost otravuje a hrabe mi z toho😉