Jaké vitmíny by měla jíst budoucí maminka?

hypo
21. bře 2008

ahojky, v květnu vysazuji antiko a chtěla jsem se zeptat zda jsou nějaké vitamíny nebo něco podobného co by případně budoucí maminka měla baštit pro otěhotnění.....
pokud už se někde něco takové probírá tak mě jen nakopněte a přesměrujte 🙂 dik

urbi
21. bře 2008

ahoj hypo, myslím, že tu je nějaká diskuze o vitamínech, pak např. nekouření v těhu a tak - mrkni do sekce snažilky
jinak já baštím babyplan a teď jsem začala pít kontryhelový čaj, protože jsem zjistila, že minulý cyklus jsem asi vůbec neměla ovulaci - brala jsem antikoncepci 9 let a doktor říkal, že to fakt může trvat pěkně dlouho, než se tělo srovná - takže mě se rovná už 4 měsíce - jeden měsíc to bylo dobré, dostala jsem to i celkem včas a cítila jsem ovulaci (bolesti na jedné straně podbřišku, hlen...), ale minulý měsíc nic, dlouhý cyklus.... tak jen abys taky věděla, že to opravdu po vysazení může pár měsíců trvat ☹ , každopádně držím palce!

atreides
21. bře 2008

stačí zobat kyselinu listovou 😉

hypo
autor
21. bře 2008

kyslinu listovou uz zobu 🙂 a antiko jsem brala pres 13 let tak to se mam na co tesit nez se srovnam ☹

urbi
21. bře 2008

hypo, třeba se ti to srovná hned - já si říkala, jak to mám rozházené, ale to mi doktor řekl, že naopak to mám dobré, že to aspoň dostávám, i když některé ty cykly asi vůbec není ovulace..... ale někdo vysadil a šup - bylo to hned, je to fakt různé...
spíš jsem tím chtěla říct, že pokud člověk bere antiko dlouho, je třeba počítat s tím, že to hned nemusí jít....a vy pak budete po tom vysazení ještě nějakou dobu čekat nebo to zkusíte hned?

kacenka25
21. bře 2008

ahoj hypo, doporučuje se 3 měs před plánovaným otěhotněním brát kyselinu listovou. což třeba já jsem nedělala. každopádně si ji hned kup a zobej ode dneška, říká se, že díky kyselině listový se zabrání až 75% vývojových vad u děti, tak šupej do lékárny. já je zobu od ledna. zatím těhu nejsem snažíme se první měsíc. listovka je skutečně hodně důležitá pro mimi vývoj.

evamik
21. bře 2008

Ahoj holky, já brala HA 10 let, ale srovnalo se mi to hned. Bohužel mi to bylo houby platný, prot. jsem zatím stejně neotěhotněla (neberu HA víc než rok a už chodíme do CARu). Gynekologové obecně moc nedoporučujou ty babyplan apod. - nejlepší je jen kys. listová. 🙂

hypo
autor
21. bře 2008

tak listovku mam od vcera a zobu 🙂 v planu je hned po vysazeni se snazit, jelikoz si prave nemyslim ze hned otehotnim, taky mi uz bude 31 takze zadny slagr 🙂
taky moje mentruace ted neni nijak velka a dlouha naopak, mam ji max 3 dny a skoro o ni nevim tak nevim co to udela az prasky vysadim.....
s menstruaci jsem mela dost problemy a az antikem se to srovnalo

evamik
21. bře 2008

Hypo, a nechceš tedy radši vysadit hned - aby kdyby se Ti to nesrovnalo, jsi to mohla jít v květnu už řešit? Já teď lituju, že jsem ji nevysadila dřív (taky mi bude 31).

urbi
21. bře 2008

Evamik, mě zase naopak oba gynekologové babyplan doporučili, protože tam je ta předepsaná dávky listovky a navíc důležité jiné vitamíny, které jsou dobré pro ty první dny a týdny po otěhotnění..

urbi
21. bře 2008

Evi, to mě přesně taky napadlo, jestli bys Hypo nechtěla vysadit hned a ten měsíc se chránit jinak, abyste na to mohli v tom květnu "skočit" 😀

urbi
21. bře 2008

Evi, to je mi líto, že vám to nejde - a víte, v čem je konkrétně problém?

hypo
autor
21. bře 2008

taky uz o tom uvazuju
my se tak dohodli s pritelem, teprve v lete planujem svatbu tak ze jako vsechno se vsim 🙂
jeste to doma proberu a uvidime, treba vysadime hnedle
porad je ve me takova ta dusicka ze jako kdybych nahodou otehotnela hned tak se budu vdavat uz tehotna a to jsem nechtela, mysli ze ted mi to uz bude jedno 🙂 hlavne ze se poradi zaklicit 🙂

evamik
21. bře 2008

Tak multivitaminy se obecně moc nedoporučujou. A tohle je spíš takový reklamní tah... Stačí normální listovka. A pokud Ti nějaký vit. chybí, tak ho brát zvlášť a v max. přírodní formě...

evamik
21. bře 2008

Hypo, přesně jak psala urbi - do svatby můžete používat jinou ochranu... Když víš, že jsi s tím měla probl., tak by to bylo možná lepší...
Urbi, zatím máme vše OK. Už jsem byla i 2x na IUI a zatím nic...

hypo
autor
21. bře 2008

jeee holky, vysadit a chranit se jinak me ani nenapadlo 🙂 jsem nejaka zabednena 🙂 zapominam na dasli formy ochrany 🙂 myslim ze o velikonocich si doma budeme mit o cem povidat ....... uz se tesim az to na toho miho vybalim

evamik
21. bře 2008

Tak pak dej vědět, jak jste se domluvili! 😉

hypo
autor
21. bře 2008

urcite dam info 🙂 hlavne ze mam ted listovku snad vic nepotrebuju a ted zacne ocista organismu....

evamik
21. bře 2008

Na očistu organismu před těhotenstvím jsem užívala něco od NordPharma - myslím, že Selzink... Ale jen PŘED plánovaným otěhotněním...

urbi
21. bře 2008

hypo, taky jsem zvědavá, jak to dopadne! my to tak udělali taky, čekají mě státnice, tak jsem nechtěla rodit přímo před zkoušejícíma 😀 , tak jsme se dva měsíce chránili jinak - teď jsem za to ráda, když vidím, že to tak jednoduché není... Evča by asi mohla vyprávět... Evi, tak hlavně, že je vše OK, určitě se brzy zadaří, držím palce!

evamik
21. bře 2008

Urbi, díky, ale to že je vše OK mě právě trochu děsí - kdyby byl problém, tak se odstraní, a je to. Ale takhle není známá příčina, ale těhot. nikde... 😅

urbi
21. bře 2008

Evi, to je taky fakt, ale zas taky by to mohla být nějaká neodstranitelná příčina, věřím, že si mimi k vám cestu najde!

terinda
21. bře 2008

Hypo: holky z diskuze Zkušenosti s Femigardem doporučují pít femigard, je to bylinkový preparát na srovnání cyklu. Beru ho taky a všechno šlape jak hodinky, Ms pravidelná. 😉

kacenka25
21. bře 2008

byla jsem na obědě, už jsem zpátky 😀 já jsem neměla žádné očistné období, vysadila HA, přišla MS a asi tak za dva týdny jsme se začali snažit, už týden čekám na opožděnou MS. ale dnes asi dorazila, vypadá to. babyplan doporučil doktor všem mým kamarádkám, které mu řekly, že chtějí otěhotnět a aby ho braly až do 3 měs. těhu, pak calibrum mami. povídal, že calibrum je jediný mulťák, kde není B, který by se neměl moc brát, když se žena připravuje na mimi. CEM-M i mamavit od GS vitamín B obsahují a fakt jim to nedoporučil. Samozřejmě můžeš brát jen kyselinu listovou, ušetříš tak stovku měsíčně. Podstatná je kyselina listová.

dadunka
21. bře 2008

Kačenko a proč ne Béčko? Většina kyselin listových ho má k sobě přidané....

urbi
21. bře 2008

Terindo, já Femigard taky piju, první měsíc super, byla ovulka a i se zkrátil cyklus, ale tenhle pak ne... prodloužení, bez ovulky. nicméně ho piju dál, bo to nemůže uškodit - koupilaj jsem si k tomu i gel z těch samých preparátů a ten je fakt super - na pupínky na obličej nebo i po celém těle - bylinky jsou bylinky 😉

kacenka25
21. bře 2008

dadunko protože béčko ve větším množství též škodí plodu. měla jsem vitamíny, CEM-M pro ženy, ty mi zakázali jíst kvůli vit A a B. Pak jsem si koupila teď nevím přesně jak se to jmenuje Mamavit myslím, ten měl taky B. Taky zákaz. jen prý calibrum je čistá kys. listová a železo a C na podporu otěhotnění. Kamarádky, se kterýma jsme to probíraly, taky měly zákaz vit. B. víš co, nač riskovat, když nemusím? je to zbytečné

vendulka
21. bře 2008

Ahojky holky, tak já se k vám přidám...já zobu kyseli listovou a vitamín C, manžel pokud nezapomene baští vitamín E.Já mám s cyklem pěkný problém...poslední MS mi skončila 5.2. a od té doby nic, ve st jdu na vyvolávačku.U mudr. jsem byla minulý týden a říkala, že je vše v pořádku, že to může být i tím, že jsem vysadiila HA, kterou jsem brala 8 let...takže čekám, jak to dopadne další cyklus....

vendulka
21. bře 2008

jinak by mě taky zajímalo, jak jinak se dá ještě připravit na těhotenství a nebo jak nejlépe tomu pomoci aby se zadařilo co nejdříve... 😵

evamik
21. bře 2008

Vedulko, a jak dlouho to je, co jsi vysadila HA? Mojí kamarádce to takhle tvrdil gyn. skoro rok. A v CARu dostala clostil a ve druhém cyklu otěhotněla! 🙂 Oni ti "normální" gyn. s tím nemají moc zkušenosti... Já jsem šla hned po třičtvrtě roce do CARu.

vendulka
21. bře 2008

já jsem vysadila myslím koncem ledna tohoto roku, pak jsem měla od 2.2.-5.2. MS a od té doby nic...je to naše první snažení, teda spíš první cyklus,ale nějakej dlouhej.... 😝