Jakou máte zkušenost s bylinkami na podporu otěhotnění?

terincaa
10. říj 2013

Ahojda holky, chci se zepat, jaké máte zkušenosti s bylinkami a jinými věcmi které usnadňují otěhotnění. Jestli máte tak s jakými??? Dekuji 🙂

caricia1
10. říj 2013

Hodně je chválený čaj z kontryhele...I já ho pila při IVF a uspěch 🙂

stepankakv
10. říj 2013

já ho piju ted první cyklus 🙂 Tak uvidíme 🙂 Dám vědět 🙂

vlajka1
10. říj 2013

Popíšu svoji zkušenost, užívala jsem toho fakt hodně, ale těhotná nejsem :(
Kontryhel - čaj, pije se od 1DC do ovulace, má vliv na růst sliznice, při MS snižuje bolesti - pomohl mi právě k té sliznici, po vysazení HA mi vůbec nedorůstala.
Drmek - užívala jsem tinturu a kapky Mastodynon - podporuje ovulaci, zlepšuje ovulační hlen. Mívala jsem anovulační cykly, ovulaci krásně nastrtoval a mám ji i když ho už neberu.
Maliník - čaj pro podporu plodného hlenu, pije se od 1DC do ovulace
Jeřáb ptačí - bylinkové kapky - prodlužuje LF, má vliv na hormonální nerovnováhu.
Nosifol - je docela drahý, užívala jsem 3 měsíce. Cyklus fungoval jak měl, ale neotěhotněla jsem.
Mamavit - vitamíny pro plánování těhotenství
Kyselina listová - dá se brát dlouhodobě, její vliv je hlavně, že chrání případný plod před vrozenými vadami, doporučuje se brát 3 měsíce před plánovaným otěhotněním
Ve skupině Snažilky jsem byla inspirována mnohým, teď užívám 5 dní okolo ovulace růžový grep (může se pít i džus) je na podporu plodného hlenu a po ovulaci 5 dní jím ananas - ten je na lepší zahnízdění.
Tak doufám, že se i já brzy dočkám pozitivního výsledku 🙂

terincaa
autor
10. říj 2013

Moc dekuji za info a přeju všem úspěch. Prvního syna jsme neplanovali 🙂 přišel neočekáván 🙂 Teď bychom chtěli sourozence na poprvé nic tak bych tomu rada trochu napomohla 🙂 Snad se zadaří příště 🙂

amabilis
10. říj 2013

Ještě se doporučuje Femimbion, je to kyselina listová, ale v naštěpené formě. To znamená v takové formě, ve které se lp vstřebá. Ne každá máme schopnost kyselinu listovou zpracovat. Já ho teď beru poprvé, tak uvidím. Jinak dobrou zkušenost mám ještě s čajem VZ. Je to směs bylin.

http://bylinne-caje.heureka.cz/lecivy-bylinny-c...

krausule
10. říj 2013

@terincaa Ahoj ja taky piju Kontryhel,beru Femibion..a začala jsem brat kapky Gynex..je to smes bylinek..četla jsem o nem tady docela dobre -pozitivni reference tak jsem zvedava.. 😝

janapavlik
10. říj 2013

Taky jsem pila kontryhel, pak užívala kapky Gynex, pak jsem se na to vyprdla, jedla jenom listovku, začala chodit intenzivně cvičit a podařilo se 🙂 Spíše si myslím, že jsem měla po prodělané revizi po zamklém těhotenství psychický blok a podvědomě se bála znovu otěhotnět, aby se to neopakovalo 😔

terincaa
autor
10. říj 2013

Moc dekuji vsem za rady zitra urcite bezim koupit kontryhel a jeste neco k tomu 🙂 Přeji pěkny večer 🙂

maikkynna
11. říj 2013

Holky, ja piji kontryhel, caj z maliniku a zacala jsem uzivat jerab ptaci. Jsem zvedava na vysledky. My se snazime uz 5 mesicu, tak uz by se konecne mohlo zadarit. Kolem sebe mam holky, co otehotnely na prvni cup, tak to by v tom byl cert, aby nam to brzy neslo🙂.

janiju
11. říj 2013

my jsme oba užívali Macu....koupila jsem 3 balení a hned po prvním to vyšlo...po 3,5 letém snažení 🙂

pepetousek
11. říj 2013

@janiju Co to je ta Maca? Kde ji koupim? Dekuji 🙂

janiju
12. říj 2013

Já koupila tuto ...objednala jsem to na netu, je to sice dost hnusný, ale stálo to za to 🙂
Jak říkám...objednala jsem 3 balení (pro jistotu) a po vybrání prvního už to bylo....

janiju
12. říj 2013

@vlajka1
Prožila jsem něco podobného...taky jsem toho vyzkoušela hodně (3,5 roku).... nakonec pomohla zřejmě Maca..
objednala jsem 3 balení (pro jistotu - četla jsem o tom, jako o hotovém zázraku) a po dobrání prvního balení najednou pozitivní těhu test 🙂)
Takže jen neztrácet hlavu...něco jistě zabere a miminko přijde 🙂)

m4rtin4
23. říj 2013

Ahoj, takze kontryhelovy caj se pije od 1dc? nebo je jedno kdy se zacne?

amabilis
23. říj 2013

@m4rtin4 Kontryhelový čaj od prvního dne po ovulaci, pokud piješ VZ čaj nebo čaj od Jonáše, tak ten se pije každý den až do otěhotnění.

amabilis
23. říj 2013

Jinak hlásím, že u mě Femibion zabral hned první měsíc. Škoda, že jsem doktora neposlechla hned, když mi ho doporučoval 😅

piskotatko
6. lis 2013

Holky, je lepší Maca v prášku nebo tabletkách?? Děkuji

hvezdicka2010
8. led 2014

A kde ty přípravky prosím koupím? Myslím Kontryhel a Macu?

maqggienka
9. led 2014

@hvezdicka2010 Kontryhel normálně v lékárně. Buď sypaný nebo sáčkový a Macu nevím. To jsem nikdy neslyšela.

bibianca
14. dub 2014

Přidávám se. Užívám Kontryhelový čaj od 1 DC od 4 DC černý rybíz-mailiník (tinktura) a zítra ještě koupím jeřáb ptačí, ale to nevím jestli užívat hned nebo až po ovulaci. Co myslíte??
@vlajka1
@maqggienka
@maikkynna
@vlajka1

vlajka1
14. dub 2014

@bibianca vsechno muzes brat od 1DC do ovulace, Jerab ptaci se muze cely cyklus 🙂

bibianca
14. dub 2014

@vlajka1 Jak dlouho se snažíte?

vlajka1
14. dub 2014

@bibianca 2 roky. Ale ja uz to resim s doktory, mam hormonalni lecbu.

bibianca
14. dub 2014

@vlajka1 Aha, no mě by zajímalo jestli to opravdu někomu pomohlo a za jak dlouho.

lennaaa
16. dub 2014

@bibianca ahoj, snažíme se 11 měsíců, pro tento měsíc jsem se rozhodla vyzkoušet kont. čaj...pisla jsme ho od 1dc do 12dc, ms mívám 33-38den...dělám ovu testy ale zatím teda nic...takže nevím...u bylinek se doporučuje dlouhodobé užívání.možná ho budu pít ještě další měsíc a pokud nic, tak zkusím nisofol, taky hodně chválen.
@vlajka1
@hvezdicka2010

bibianca
16. dub 2014

@lennaaa Já myslím, že na ty bylinky bude možná krátká doba 2 měsíce pokud vám to doted nešlo. Užívala jsem taky nosifol. Myslím, že se zadařilo po 2. balení a ted užívám femibion 800. Myslím, že bylinky + vitamíny se kombinovat můžou. Být tebou tak nečekám, jestli se zadaří. Těmi vitamíny nic nezkazíš. Femibion 800 se navíc může aplikovat do konce 12 týdne. Zabezpečí to miminku důležité potřebné vitamíny.

janinka186
17. dub 2014

@bibianca
@lennaaa určitě i ty vitaminky 🙂 beru Femibion 800 od prosince a snazeni od ledna, sice je drahy, ale chci udelat vse co je potreba a ta kys.listova je vsude zminovana, tak proc ne 🙂

lenkasaf
17. dub 2014

Ahoj holky, já pila měsíc kontryhelový čaj, ten mi krásně upravil cyklus, ale neovulovala jsem. Do toho jsem zobala 2x denně listovku. Pak jsem si koupila kapky Gynex, obsahují bylinky vč. Kontryhelu, tak jsem už další měsíc nepila, jen jsem 2x denně užívala ten Gynex a ovulace se krásně dostavila. Teď mám týden pauzu, čekám MS a pak začnu zase s kapičkami a ještě si koupím ten Femibion, obsahuje listovku a další vitamíny, tak to nemůže taky uškodit. 🙂 Tak snad se nám zadaří !! 🙂

bibianca
17. dub 2014

@lenkasaf Určitě to brzy přijde. Navíc je jaro a na jaře, aby se nezadařilo.... 😉

suzief
17. dub 2014

Měla jsem nálezy endometriozy ve vaječnících, doktoři mě chtěli hned posílat na laparku, já si řekla, že to můžu podstoupit vždycky tak jsem zvolila jinou cestu. na ty ložiska mi strašně moc pomohlo tohle:
http://www.prirodaleci.cz/tabletky-pilulky/zed-...
jinak jsem změnila stravu, jedla více zeleniny a ovoce, vitamíny šumivé B a pila jakékoliv byllinné čaje a začla cvičit, to vše stačilo k tomu, že jsem do 3 měsíců téměř zbavila ložisek na vaječnících až tomu nemohla ani doktorka uvěřit, operace nebyla nutná, podařilo se otěhotnět přirozeně, podotýkám, že manžel nastolil podobný životní režim, také jedl zdravěji a začal cvičit, myslím, že je to důležité pro oba, držím pěsti a pokud se chceš vydat přírodní cestou, tak ti moc fandím🙂