Jde ovlivnit kvalita vajíček vitamíny, bylinkami, atd?

kkamca
22. srp 2011

Ahoj všem,
ráda bych se zeptala,jestli má někdo zkušenost ,nebo třeba četl -zda -li se dají nějak zkvalitnit vajíčka a i třeba aby líp dozrávala.Mluvim ted o nějakých bylinkách,nebo vitamínech ..Díky.
(trošku blbě podanej dotaz ,ale věřim ,že ho všichni pochopíte) 😀 😝

veruska007
22. srp 2011

Vajíčka se vytvoří už v prenatálním období, jejich kvalitu asi neovlivníš. Co se týče zrání, to už by ovlivnit šlo. Mně dr. doporučila Sarapis, 3x1 tbl., po půl roce bez ms jsem našla // 😵

kkamca
autor
22. srp 2011

@veruska007 No my to máme kapku složitější víš..(stačí kuk album)A jelikož mě čeká druhé ivf,možná druhá inseminace ,tak bych to chtěla nějak podpořit -tu kvalitu,a i to dozrávání vajuch.Jinak otom,že to je dané -vím. 🙂 Ale myslela sem si,jestli přeci jen něco...neni.
O tom sarapisu sem četla,ale ne všem pomáhá.Mám pár známých ,kterým cyklus akorát rozhodil. 😒

kkamca
autor
22. srp 2011

@veruska007 a Veru gratuluji..k Bobiškovi,. 😀

lusina
22. srp 2011

@kkamca Ahoj, kvalitu vajíčok neovplyvníš, to máš jednoducho geneticky dané, jedine čo vieš ovplyvniť, je kvantita, čiže množstvo -braním nejakých steriodov akým je clostilbegyt, alebo niečím prírodným ako napr. soja. 😉
prajem ti skore tehulkovanie 😉

aduskatt
22. srp 2011

@lusina clostilom urcite neovplyvnis kvantitu, iba dozrievanie

kkamca
autor
22. srp 2011

@lusina no ..
tak na kvantitu to je jasné..na to sem se neptala.To už mám clostil dávno za sebou...Ale díky. 😉

aduskatt
22. srp 2011

@kkamca ak na nieco zaujimave prides, rada sa dozviem aj ja🙂 vdaka

kkamca
autor
22. srp 2011

@aduskatt No po clostíku mívá někdo víc folíků ,to je pravda 2 -3..Já ne,já měla vždy jeden.

Ale nejde mi o kvantitu,jak jsem psala výš.Zajímá mě spíš ta kvalita vajíček,ale jak vidno,asi neexistuje nic ,co by aspon kapinečku vajíčka podpořilo. 😎

Než mi odepíšete -- tak kuk případně album--rada typu clostilbegyt ..je u mě zbytečná. 🙂 Alwe nemyslím to nijak zle.

Je jasné z vašich příspěvků,že kvalita ovlivnit nejde.Přesto sem doufala......

aduskatt
22. srp 2011

@kkamca ja som ti clostil ani neodporucala, zbytocne ho hltam uz par cyklov............fakt ma zaujima, ak na nieco narazis..............
a po clostyle ano, dozriet moze viac, ale povodne mnozstvo neovplyvni.ale ja tiez mam iba jedno po clostile.min cyklus dokonca 34 mm, ale nemala som moznost odsledovat, ci prasklo.........

lusina
22. srp 2011

@aduskatt , ovplyvniš množstvo, po brani clostilu som mala vždy od 3-5 vajok 🙂

aduskatt
22. srp 2011

@lusina ale to sa ti nepridali vajicka, len z tych, co mas ti dozrelo viac

jesterka001
22. srp 2011

@kkamca Ahoj, zajímavá diskuze 🙂 Tuhle informaci jsem taky hledala na netu, několik měsíců, ale nic 😢 Snažíme se stejně dlouho. No, třeba se na nás obě ještě usměje štěstí 😉

kkamca
autor
22. srp 2011

@aduskatt fíha 34 mm..to už přešlo v cystu ne? 😒

@jesterka001 ahoj.. koukala sem do albíčka.Pane jo už 3 ivf..no tak jedině zkoušet další ivf,nebo nativ,,iui asi ne? 😎

Jinak to fakt vypadá,že asi žádná rada nebude.Krom zdravého životního stylu .

jesterka001
22. srp 2011

@kkamca - Další IVF už ne, teď na to nejsou finance. Nativ u nás v CARu nedělají , takže zbývá jen IUI. První mám za sebou (dneska přišla mrcha 🙄 ), ale hned další cyklus zkusím znovu. Budu ti držet palečky, aby ti IVF vyšlo!!!!!
Taky mám pocit, že mimo zdravýho živ stylu nic.

aduskatt
22. srp 2011

@kkamca no to neviem, lebo uz som nemohla na dsalsi uzv, nebola som doma

vered
29. pro 2011

@kkamca ahoj, nahodou jsem hledala ten samy dotaz co ty, na netu jsem nasla tohle...
http://www.zenska-neplodnost.cz/novinky/seznamt...
😉 hodne stesti!!

pupidu
21. led 2012

@kkamca Ahoj, já beru kotvičník pozemní (čaj nebo tinktura - střídám to) - zlepšuje dozrávání vajíčeka u můžu zvyšuje kvalitu spermií...Za zkoušku to stojí, ne? 😉