Je dobré brát vitamíny při plánování těhotenství?

slevik
19. črc 2006

Ahojky, zajímalo by mě, jestli je dobré brát něco už při plánování rodiny a jestli jo, tak co 😉?

mobina
19. črc 2006

Sleviku před plánovaným otěhotněním, respektive před plánovaným snažením je dobré brát tak 2-3 měsíce před tím buď kyselinu listovou nebo Calibrum Baby Plan. Ten se pak dá brát až do prvního trimestru.

mobina
19. črc 2006

Zajímalo by mě, jestli ale taky zobe nějaké vitamíny Váš partner a jaké?

len
19. črc 2006

Toho svýho bych nedonutila ani párem volů, jsem ráda, že mlčky toleruje tu mojí listovku 😀

len.tilka
19. črc 2006

Tak já se připojuju k len. Ten můj by taky nic nebral... 😒 Ale já jím listovku a až jí doberu, budu brát baby plan. Dostala jsem ho od švagrové k narozeninám, tak ať ho využiju. 😀

terkaz
19. črc 2006

ahooj ja jsem brala vitaminy od doktorky Swiss one ,je to komplex vitaminu a mineralu, take je v tom hodne listovky a zatim jsem v 7 tydnu tehu 😀 , druhy mesic snazeni. cetla jsem, ze ty vitaminy jsou dobre 🙂 pro tehu i pred tehu...mozna na tom neco bude 😀

majka07
19. črc 2006

Já beru babyplan na radu pana doktora 😀

cecetka
19. črc 2006

Taky jsem brala Calibrum Baby Plan a od druhého trimestru Calibrum Mami. Teď už vitamíny neberu, podle Dr. už to není zapotřebí. A před otěhotněním jsem ještě pila každý večer kontryhelový čaj (naše babičky říkaly kontryhelu bylinka plodnosti). Kupovala jsem si v lékárně čaj Gynastan. Bylinkové čaje nesnáším, ale tenhle mi i chutnal.

kristi
19. črc 2006

beru taky baby¨plan..a predtim nic, protoze my se ani nesnazili, mimco se nam prihodilo jaksi samo... 😎

majka07
19. črc 2006

cecetka kontryhel je dobrý aj při porodu, prý uvolňuje cesty 😉 kámoška před porodem vypila skoro litr a na tři byla Kája venku 😀 😀 😀

slevik
autor
20. črc 2006

holky, moc díky za tipy...papám listovku už asi měsíc, tak to snad bude stačit 😉

vero
20. črc 2006

Můj doktor mi doporučil Gravital. Prý je složením podobný Calibru Babyplan, ale je levnější. Tak si ho asi za nějaký týden koupím. 🙂

cecetka
20. črc 2006

majka07 ono se těch bylinek kvůli porodu doporučuje víc. Třeba i maliník (prý uvolňuje porodní cesty) a pak jahodník. Ale u toho jsem zapomněla, k čemu je.

majka07
20. črc 2006

Cecetka, já si pamatuji kamarádčinu babičku, ta do ní lila jen ten kontryhel 😀 😀 😀 , ale popravdě, kontryhel jsem ochutnala a chutnal mi a pomohl mi při bolestivé menstruaci, jako náctileté 😀

ka.te1
17. srp 2006

Připojuju se k Babyplanu. Dneska mně pan doktor doporučil kyselinu listovou a v lékárně z velkého množství nakonec vybrali Calibrum Babyplan, protože kromě kyseliny listové obsahuje ještě další důležité vitamíny.

olina
18. srp 2006

Tak to ja do sebe laduju pro zatim jen obyc kyselinu listovou, vysazeni piluli nas teprve ceka (uz brzo 🙂), pak si asi priplatime a prejdeme na Babyplan.

lussius
18. srp 2006

my baštili listovku a vitamíny A,E.. po zjištění špatného spermiogramu "musel" manžel L-carnitin a v lékárně mě poradili Maca, je to přírodní a byt´ jsem si též myslela že na žádné prášky se ani nepodívá, překvapil a vše poctivě baštil. spermiogram se zlepšoval a přineslo to své ovoce 😎

hanik
18. srp 2006

tak ja mam od doktorky predepsanou kyselinu listovou. ...na krabicce mam napsano 1x denne, ..byla jsem na krevnich testech u obvodacky a rekla ji o te kyseline, tak mi rekla, ze krev mam v poradku a ze bych tu kyselinu listovou mela brat ob den, jak je i doporuceno v letacku. ...takze dam na radu obvodacky, ktera mela k dispozici i krevni testy. 😎
..a vcera jsem si vzala svoji prvni tabletku. 😅 🙂

1kaculka
18. srp 2006

Já papkám Calibrum babyplan, úplně cítim jak mi ty vitamíny v těle skotačí 😀 😀 😀

z.lucie
18. srp 2006

Holky, je možný že jsem se po tom babyplanu osypala po celém těle? Už to zmizelo, dobrala jsem krabičku a další zatím nenasazovala.

1kaculka
18. srp 2006

Těžko říct, jestli jsi třeba nesnědla něco špatnýho. Zkus druhou krabičku a pozoruj se, jestli se osypeš, tak si naordinuj jiné vitamínky 😉

haninkal
18. srp 2006

Tak můj manžel mi všechny leky a vitaminy v době těhotenství zakázal. Řikala jsem si proč?? Ale nakones s tim souhlasim a pokud nebudou nejaké problémy, tak bych nechtěla nic brát. Myslim, že naše mamky do sebe a do nás z bůhdarma taky nic necpaly...
Nedávno jsem přečetla jednu knížku o farmaceutickém průmyslu a účincích leků, docela mě to vylekalo a nerada bych děťátku právě braním těchto věcí nějak ublížila...ikdyž se tahle knížka snad ani nezakládala na pravdě, dost mě to ovlivnilo. Teď beru akorát zinek na nehty, ale před otěhotněním ho rači vysadím...

lucieplavcova
18. srp 2006

z.lucie tak já jsme se taky osypala, ale jenom na krku vůbec mi jede do hlavy z čeho to je, ale Babyplan beru cca 3 týdny

z.lucie
18. srp 2006

lucie.plavocova:Já to měla na celým těle, nejvíc na zádech a obličeji, ani to moc nesvědilo. Bylo to jak malá krupička, všichni mi řikali, že je to z jídla, že jsem něco snědla. Ale nejsem si toho vědoma. Přestala jsem brát ty prášky a vyrážka zmizela.

evinka
18. srp 2006

Ahoj,
já beru Acidofolan. Doporučili mi ho v lékárně, že je tam navíc železo a nějaké vitamíny.

ladunka
18. srp 2006

Já jsem nebrala vůbec nic. Uvažovala jsem o kyselině listové, ale zase jsem nechtěla tak důkladnou přípravou nic zakřiknout, jestli mi rozumíte... Nakonec jsem listovku začala jíst až ve třetím měsíci, když mi ji předepsal lékař.

hanik
18. srp 2006

z.lucie: a nema ten babyplan nejakej pribalovej letacek s nezadoucimi ucinky?? 😕 ..ja mam prave acidum folicum (je na predpis) a tam jeden z nezadoucich ucinku ...sice jako vzacnej, je vyrazka, svedeni ci zcervenani pokozky. ..tak se kdyztak podivej, ejstli neco takovyho tam taky nemas. 😉

kackadu
18. zář 2006

Ja jsem začala užívat Gs mamavit. Psali že je to taky možné při plánování těhotenství....Myslíte že je lepší ten Baby plan od Calibrum?

kim
18. zář 2006

Kackadu: Mamavit od GS je to samé jako Calibrum baby plan od Zentivy.Akorát to jsou dva výrobci.Kup si raději Calibrum ať podpoříš českou firmu a zaměstnance jako jsme já 😀 😀 😀 Jinak k té vyrážce, co holky popisují:Jestliže jste jí před užíváním neměly, tak je to na 99%z těch vitamínů.Bohužel každý je citlivý na něco jiného.Mě se dělá vyrážka konkrétně po vitamínu C.Asi by to chtělo poradit se v lékárně s magistrou...

protea
18. zář 2006

Ahojky,
já brala asi tři měsíce před Calibrum baby plan, teď ho beru taky.
A pak budu brát Calibrum mami.
Když jsem se ptala svého gynekologa, jestli mám brát vitamíny, tak řekl že jestli jím hodně zeleniny a ovoce tak nemusím.
Přemýšlím o tom, jestli mám ty vitamíny vůbec brát, protože zeleniny a ovoce baštím hodně.Jenže asi ne všechny vitamíny a stop.prvky jsou v zelenině a ovoci, že?
Jaký je váš názor?

lauriem
18. zář 2006

proteo: jakožto lékařka jsem si vytvořila tabulku vitaminových přípravků, jednotlivých vitamínů a minerálů v nich obsařžených včetně dávek. Pro plánování mi jednoznačně vyšel nejlepší Calibrum Babyplan (pokud máš jinak pestrou stravu), v ostatních je spousta stopových prvků, u kterých není ani prokázána vhodná denní dávka. Takže já beru ráno ac. folicum a večer jeden Babyplan. Toť má zkušenost 😉