Je dobré brát vitamíny při plánování těhotenství?

slevik
19. črc 2006

Ahojky, zajímalo by mě, jestli je dobré brát něco už při plánování rodiny a jestli jo, tak co 😉?

olina
22. zář 2006

no, dle meho logickeho usudku, to ucinne je. Jsou to prece "jen" vitaminy, to je jako kdyby nefungoval vit. C protoze beres HA 🙂

selu
22. zář 2006

no ja si to taky myslim ze by to fungovat melo, jen me napadlo se zeptat jestli to berete vsechny az po vysazeni nebo jak...

olina
22. zář 2006

no vzhedem k tomu ze tu kazdy doporucuje brat to 3mesice pred tim nez zacnes snazilkovat, tak z toho usuzuju, ze se to da brat i pri HA.

selu
22. zář 2006

tak to jsi me potesila 😉 asi nad tim jen moc premyslim 😀 a navic je patek ze 😝

selu
19. říj 2006

Holky, chci se zeptat, jestli se nektera z vas po uzivani Calibrum baby plan neosypavate? Dekuji za odpovedi.

lenkaha
19. říj 2006

selu: Ahoj, já začínám brát 2. balení Calibrum babyplan a neosypávám se. vše ok. 🙂

mobina
19. říj 2006

selu já taky nemám žádné problémy, ale vím, že už tady někdo psal, že se po něm osypal. Zkus jiné vitamíny, třeba Gravital 😉

selu
19. říj 2006

Mobi diky za typ a ten Gravital se taky bere pred otehotnenim?

mobina
19. říj 2006

selu určitě a hlavě je výhoda, že pokud ti bude sedět, můžeš ho brát do konce těhu i po těhu....my co bereme Baby plan budeme muset pak po třech měsícíh těhu přesedlat na něco jiného 😉

selu
19. říj 2006

tak to jsem nevedela, ze existuje i neco jineho nez calibrum baby plan pred tehu. Dnes jsem byla v lekarne pro kontryhelovy caj a ptala jsem se prave i lekarnice, jestli je mozne, ze bych se po tech praskach osypala a jestli je nejaky jiny preparat jeste pred tehu a ona mi prave rikala, ze je Mamavit ale ten je pry az v tehu, tak asi zajdu udelat trzbu do jine lekarny 😅

marci
20. říj 2006

Já teď trošku odbočím, ale třeba mi taky poradíte a inspirujete mě 😉 Zaměstnavatel nám přispívá každý rok 3000 Kč na produkty z lékárny. Do pondělka si mám namyslet co chci a nějak nevím, jak tu částku vyčerpat

wacinka
20. říj 2006

tak jsem si dnes koupila baby plan, doufám, že se neosypu 😉

mobina
20. říj 2006

selu gravital je taky už pro těhu, ale tyhle vitamíny jsou všechny skoro stejné, tak je jedno, co bereš, hlavně, když to nepoškodí plod 🙂

wacinka
20. říj 2006

tak kdybych měla tolik penízků, tak bych si nakoupila vitamínky, a třeba i šampony.... 😉

lucieee
20. říj 2006

Holky já se třeba po Babyplanu osypala, ale je to o tom to vyzkoušet 😉 . Teď zobu jenm listovku a přemýšlím, že zkusím třeba Gravital nebo něco podobného 😉

wacinka
20. říj 2006

pane bože doufám že se neosypu to jsi se osypala po celým těle nebo jen na obličeji?

lucieee
20. říj 2006

Ne já jenom na ramenách, ale jak jsem te Babyplan přestala brát do dvou dnů to bylo dobrý 😉

wacinka
20. říj 2006

nestraš 😀 budu jak škrabka 😀 😀 😀 😀

selu
20. říj 2006

neboj waci, ja se osypavam jen od krku pres dekolt a trosku na rukach a vetsinou to do hodiny zmizi, ale stava se mi to jen kdyz si babyplan vezmu rano a pak jedu do prace pretopenym autobusem 😀 😠

len
20. říj 2006

Tak vám teda děkuju, zůstávám u listovky 😀

lucinka01
20. říj 2006

Já beru Babyplan cca 14 dní a zatím dobrý, a to jsem alergická na kde co. No, myslím, že by se to už projevilo, kdyby byl nějakej problém, tak snad O.K. 😎

selu
20. říj 2006

ja myslim ze to ani alergie neni, protoze me to nesvedi...

matysacka
30. led 2007

Ahoj holky, máte nějaké úspěšné zkušenosti s bylinkami nebo vitamíny, které usnadní otěhotnění? Díky

len
30. led 2007

Matys, já se obávám, že samotné otěhotnění žádný prášek neusnadní 😝 Ony se povětšinou berou hlavně pokud otěhotníš, aby mělo tělo dostatečné zásoby pro miminko, a z toho všeho je nejpodstatnější akorát ta kyselina listová 😉
Jinak z bylinek určitě nic nezkazíš kontryhelem, ten je tak nějak všeobecně dobrý na všemožné ženské obtíže 🙂

janinininka
30. led 2007

holky,já beru kyselinu listovou a jod mi teď napsal gynekolog,a koupila jsem si babyplan,myslíte že můžü jíst současně listovku a babyplan taky,nebo hlavně tu listovku a baby plan jen někdy,nevadí to?
A co si myslíte o tom,že kdo jí vitamíny,že má velké dítě?Kamarádka brala vitamíny po celou dobu těhotenství a narodila se jí 4kg holčička,hodnělidí říká,že to může být vitamínama.Já mám 50 kg,to by byla hrůza.. 😉

len
30. led 2007

V Babyplanu je obsažena DVOJNÁSOBNÁ doporučená denní dávka listovky, takže brát to oboje najednou mi přijde trochu zbytečné, i když samozřejmě uškodit to nemůže - když se ti do toho chce cpát ty prachy 😀 Já volím variantu - zdravě jíst a tabletku listovky k tomu, možná, až budu těhu a nebudu schopná pozřít všecky potřebné živiny, budu brát nějaké těhuvitamíny, ale teď to pokládám celkem za zbytečné 🙂

elucinka
30. led 2007

Holky, já jsem od vysazení HAK brala denně listovku a teď po otěhotnění beru obden Mamavit (doktorka mi taky říkala, že když to budu brát denně, mohlo by být mimi moc veliké) a v ty dny, kdy ho neberu, si dávám jen listovku. Podle mé Dr. je to optimální.

elly
30. led 2007

Tak ja brala jen listovku od vysazeni. Doktorka me rikala, ze pokud jim petre, tedy ovoce a zeleninu, tak zadne vitanimy brat nemusim. Ale protoze je me nevolno a nejim jak mam, tak vitaminy beru, abychom neprisli zkratka.

altoja
3. únor 2007

Janinininka, já si taky myslela, že mají vitamíny vliv na váhu mimíska, říkala mi to i sestra po porodu, že to tak je. Na druhou stranu, mé kamarádce gynekolog vit.tablety doporučil a když se ho zeptala, jestli nebudou mít vliv na velikost mimi (při prvním těhu jedla pravidelně, porodila chlapečka přes 4kg a nechce mít znovu obra 🙂 ), cítil se prý doktor pohoršený, kde na to přišla. TAk nevím, ale když se to vezme logicky, tak je to blbost, aby po vitamínech mimi bylo větší, těžší, to bychom museli být i my jako "jarmary" 😀 A nejen my těhotné, ale všichni, kdo si kupují vitamíny.

mikulka
4. únor 2007

Holky, co je lepší Calliburm B. Plan, nebo Centrum Materna, je v tom nějaký rozdíl? Listovka se prodává také samostatně, jestli tomu dobře rozumím? Možná by skutečně stačila...