Je dobré brát vitamíny při plánování těhotenství?

slevik
19. črc 2006

Ahojky, zajímalo by mě, jestli je dobré brát něco už při plánování rodiny a jestli jo, tak co 😉?

krieger
11. únor 2007

Má te nějaké zkušenosti s vitamíny GS Mamavit? Bylomi v lékárně řečeno, že jsou dobré při plánování i v prvních měsících těhotenství.

martyna.new
28. lis 2007

Ahoj Holky, je mi 24 a s přítelem se 19.4 bereme, tím pádem se pokoušíme i o miminko, antikoncepci neberu už 5 měsíc a pořád nic. Tak jsem si řekla že si naordinuji pár vitamínků ... v lékárně jsem si kopila jak Calibrum - Babyplan tak Listovku ... beru je už přes týden ... tak uvidíme co se bude dít. Má někdo bohatší zkušenosti jak a kdy vitamíny začnou fungovat? děkuji

kacka.va
28. lis 2007

pokud jíš Babyplan, tak už bys to neměla kombinovat s listovkou. A že vitamíny fungují asi nepoznáš. 🙂 Já jsem brala jen asi měsíc před otěhotněním listovku.

sasulka28
28. lis 2007

mě na genetice řekli, že by se měla jíst listovka 1000, to je třeba acidofolan, největší množství bez předpisu, jí se to minimálně 3 měsice před početím,ted mi ale genetička řekla že mám jist 10 000, bát se prý nemám, listovka se neukládá, ale normálne vyloučí močí.
Takže jestli jíš listovku tak klidně babyplan ber, protože já ještě beru občas mamavita tam je 400 listovky

evikmi
28. lis 2007

baby plan a listovka dohromady je ideální,jakmi doporučila paní v lékárně,v calibru té listovky není totiž až tolik...a já beru taky acidofolan a babyplan a pohoda 😉

kacka.va
28. lis 2007

sasulko, tisíc čeho (asi mikrogramů)?? 10ti miligramová v těhotenství už je na předpis. Mně bylo řečeno, je to už několikanásobná denní dávka toho, co by měly papkat netěhotné. Mně třeba gyndař řekl, že pokud si dám Calibrum Mami, tak už další listovku v jeden den jíst nemám.

kacka.va
28. lis 2007

ale koukám, že co člověk to názor. Já věřím gyndaři, má mimo jiného speciálizaci na prenatální vývoj.

forensica
28. lis 2007

Ahoj...ma nekdo nejaky napad na to co by meli jist muzsti na spermie?Ja si jen delala sama drobny pruzkum,ale zajima me jestli treba nekdo z vas nema manzu co ma problem se spermiema a nebylo mu neco doporuceno? 😉
Jo ja beru Pregnacare.

sasulka28
28. lis 2007

kacka.va, je to na předpis a je to 10mg, genetička mě tvrdila, že to mám brát, mám mutaci MTHFR, tak proto.
A já zas víc věřím genetikovi v tomhle 🙂

palvap
28. lis 2007

na blbý spermie je to celkem jasné: selen, zinek, E. Já četla někde v nějaké diskusi co jak pomohlo, takže jsem manžovi naordinovala: Cetebe, vitamín E+selen (od cem-m), vitamín koenzym Q10 a taky MACA (viz na netu). Já jím calibrum baby plán (po tom se nám podařilo otěhotnět) a taky přemýšlím o gynexu - kapky (co jsem četla tak na detoxikaci). Jinak spousta holek doporučuje i cvičení Mojžíšové, ale na to jsem já líná si něco hledat. Ale co si budem povídat, pokud je štěstí v kapkách nebo vitamínech, tak do toho bych šla určitě.

forensica
28. lis 2007

O Mojzisove jsem slysela ze u toho clovek potrebuje zkuseny dozor, tak nevim jestli se do toho sama zkouset. I kdyz by mi asi jakykolov pohyb prospel (ted je to zatim akorat poskakovani pred Nintendo Wii 😀 )

strouzek
29. lis 2007

tak koukám holky, mnohé tu píšete že manžílci nic "papat" nechcou. no u nás je to tak že se ještě nesnažíme, chceme až tak příští rok koncem léta, já beru HA ale manžel už bere vitamínky na spermošky. Jen tak, jsme je viděli v lékarně a sám si o ně řekl.A tak je aspoň doma sranda, říkáme že on bere pro a já proti 😀 prý četl náhodou článek o neplodnosti a tak ho šoklo kolik párů nemá mimčo kvůli chlapovým problémům že hodlá užívat vše, klidně prej vypije i savo jen aby jsme nebyly bez mimča. Taky jsem mu říkala o femigardu, že prej ho berou taky chlapy tak se neváhal ani minutu a prej až si ho koupím za ten půl rok budeme ho brát spolu.

kacka.va
29. lis 2007

sasulko, já jen že jsi ty údaje psala v mikrogramech a vím, že jsme tu už jednou v těch množstvích zamotaly, když jsme neuváděly jednotky 😉.
Jinak manžel nic nedlabal, jen přestal úplně pít alkohol a přestal kouřit (i když kouří jen příležitostně).

ili5
3. led 2008

Já pila Kontryhelový čaj a kys.listovou,než jsem šla na ivf a nepovedlo se.Asi si koupím calibrum baby plan jak se tady nejvíc dočítám.Pište,pište a pomáhejte dalším 🙂

majjda
29. čer 2009

ahojda holky,mám dotaz,chci miminko a dočetla jsem se o vitamínech Calibrum baby plan. Prý se mají papat při plánování miminka,ale nikde,opravdu nikde jsem se nedočetla,jestli ho můžu brát i když ještě dobírám antikoncepci?? Poradíte?? prosím moc ☹

andelka
29. čer 2009

majda: a proč bys nemohla? Vždyť jsou to jen vitaminy. A vit. C, E, Béčka, zinek, hořčík, listovka apod. by se právě i při antiko měly brát, protože HA jejich vstřebávání nějak zpomaluje či co.

myskahanka
30. črc 2009

Ahojky všem,
doktorka mi doporučila brát kyselinu listovou,ale ve formě vitamínů před plánovaným těhotenstvím.
Tak jsem si koupila Calibrum baby plan a je skvělej. Vyhovuje mi a souhlasím,že jsem podpořila náš trh. Jinak jsem se ptala jaká je doporučená dávka kyseliny listové a sdělili mi,že to co obsahuje calibrum baby plan je dostačující doporučená dávka a zvlášť k tomu brát kyselinu listovou je blbost,ale může se brát. tělo když jí má moc,tak ji vyloučí.pa

andelka
30. črc 2009

myska: A kolik jí Calibrum má? Já beru listovku samotnou a má 400 mikrogramů.Zbytek ve stravě.Se snažím teda.

des
31. črc 2009

majjda: to víš, že můžeš, když chceš, je to přece jen doplněk stravy, takže když se rozhodne, že ho bude brát 50. letej chlap, tak mu to nic neudělá. Můj názor je, že je to výtečnej marketingovej tah - napsat tam Baby plan, holky na to slyšej a bohužel se mi skoro zdá, že to některé berou tak, že je to pro snažilky téměř povinnost.

tiburcia
17. srp 2009

Holky a co Femibion??(listovka a vitamíny) ten mi byl doporučen lékařem....

nathali
17. srp 2009

baby ja zatim pijem len cajiky mala by som brat aj nejake vitaminy?

tiburcia
17. srp 2009

nathali dle mého názoru je důležitá kyselina listová....jinak nic....pokud člověk normálně jí, tak nemá smysl do sebe a do mimi prát vitamíny.... když je někdo bere počas celého těhotenství a dopřává tak mimi 200 % všeho co potřebuje, jak to tomu mimi dodá po porodu??? proto já vitaminování moc neholduju....ale každý má na to jiný názor 😉

nathali
17. srp 2009

tiburcia mas pravdu hej netreba to prehanat

tiburcia
17. srp 2009

já bych to řešila kdyby byl člověk vegan nebo vegetarián.... jinak asi ne 😉

eimmy
31. srp 2009

ahoj holky co berete za vitamíny?

mmmk
26. lis 2009

orchidejka • snž • Dnes ve 12:13
Ahoj holky, ráda bych se vás zeptala, jaké vitamíny jste jedly, když jste se připravovaly na těhu?

terkajesterka • 1d, 19tt • Dnes ve 12:15
žádné 😉 ale prý je vhodná kyselina listová nebo Calibrum babyplan 😉
ale dle mého dr. je nejlepší vyvážená strava, spíš než kdejaké vitamíny.....

orchidejka
26. lis 2009

Holky, poraďte pls, jaké vitamíny jste braly před otěhotněním....???
Někdo říká, že kyselinu listovou a calibrum babyplan, jiný, že buď jedno nebo druhé, ale obojí ne...tak teď babo raď.

karol84
8. led 2010

orchidejko, myslím, že listovka stačí

johankat
27. čer 2010

Ahojky, me se osvedcil FolGravid – obsahuje DHA a kyselinu listovou. Zacala jsem uzivat kdyz jsem chtela otehotnet, coz se podarilo za 2 mesice a pak cele tehotenstvi 🙂 Jinak samozrejme vyvazenou a pestrou stravu a hodne zeleninky a ovoce 😀

svoba
6. říj 2010

stačí 400mcg listovky, mi řekl lékárník. a četla jsem, že po vysazení HA by chtělo 1000mcg - třebas acidopholan.