Je dobré brát vitamíny při plánování těhotenství?

slevik
19. črc 2006

Ahojky, zajímalo by mě, jestli je dobré brát něco už při plánování rodiny a jestli jo, tak co 😉?

mil007
18. zář 2006

Ahoj, chtela jsem se zeptat, jak dlouho po otehotneni se ma jeste brat kyselina listova?

allena
18. zář 2006

Ahoj lauriem, taky beru kyselinu a calibrum už 6 měsíců (3před snažením a teď 3 co se snažíme). Ty k tomu máš jako lékařka blíž, tak se chci zeptat, zda nevadí dlouhodobé užívání?

lauriem
18. zář 2006

mil007: 3 měsíce, ale nikdy není pozdě začít 😉

lauriem
18. zář 2006

alleno: nevadí, jsou to dávky jen mírně překračující doporučenou denní dávku (upozorňuji, že jde o vitaminy, u kterých v těchto dávkách nehrozí předávkování). Listovka se dělá v různých sílách, já beru 10mg denně. Používá se kromě prevence i v léčbě a dlouhodobé úžívání nevadí. Takže klidně zobej dál 😉

allena
18. zář 2006

Díky, lauriem.

mil007
18. zář 2006

Lauriem diky. Ja jsem se ale asi spatne vyjadrila, protoze ja uz kyselinu listovou beru necele tri mesice a stejnou dobu se snazime o miminko. Moje otazka znela - az otehotnim, jak dlouho mam jeste tu kyselunu brat?

martinka.a.honzik
18. zář 2006

Ahojky, já beru kyselinu listovou super a Calibrum Babyplan, tak snad miminku připravím pěkný domeček, aby se u mě v bříšku brzy zabydlelo.

lauriem
18. zář 2006

mil: dokud neotěhotníš 😀 , pokud si to nerozmyslíš. Pak i v těhotenství je dobré pokračovat, nebo si můžeš vybrat kombinovaný preparás s ostattními vitamíny 😉

lauriem
18. zář 2006

martinko, tak to stavíme ze stejného materiálu 🙂

martinka.a.honzik
18. zář 2006

lauriem: tak to doufám, že se u nás brzy miminko zabydlí, když poctivě ,,stavíme,, domeček z tak kvalitních materiálů 🙂

protea
18. zář 2006

Holky, já myslela, že babyplan obsahuje kys.listovou?
Proč berete oboje?

martinka.a.honzik
18. zář 2006

protea: já jí beru navíc, protože můj manžel se narodil s rozštěpem rtu, tak beru kyselinu listovou navíc, protože v babyplanu jí neni tolik, navíc babyplan beru terpve týden a tu kyselinu listovou beru už od ledna. Chci riziko rozštěpu u miminka snížít na co nejmenší.

martinka.a.honzik
18. zář 2006

Tohle je to nejmenší co můžu pro miminko udělat, protože mi to máme tak nějak ,,vychytaný,, ze všech stran. Manžel se narodil s rozštěpem, ktrevní skupiny já Ar- manžel Br+, manželův otec silný cukrovkář, no a já už se 4 roky peru s Endometriozou. Takže máme veselo 😀
Ale to patří k jiným tématům....

mabe
18. zář 2006

Ahojte, chtela bych se zeptat. Pocitam, ze tak v pulce pristiho roku zacneme se snazilkovanim. Tak bych se chtela zeptat na vas nazor: Kdy zacit s branim vitaminu, aby nebylo prilis brzy a celkem pozde.

kackadu
18. zář 2006

Pozde neni nikdy a asi optimal je 3 mesice predem 😉

protea
18. zář 2006

Martinko, tak to se nedivím, že tomu chceš co nejvíce předejít.
Prosímtě kdyžtak mi napiš do mojí interní pošty, co to je ta Endometrioza, docela by mne to zajímalo.
Doktor ti schválil brát kys.samostatně a ještě v babyplanu?
Víš aby si pak třeba nezatěžovala některé orgány, až budou vylučovat přebytek.?!
Ale nevím to jistě jsem laik🙂

marguerite
18. zář 2006

proteo: mě gynekoložka nezakázala brát calibrum i listovku najednou...tak nevim...ale já se spíše chci zeptat holky..calibrum jsem brala už 3 měsíce..myslíte že můžu pokračovat? nevím kde jsem to vzala..ale mám nějak zafixované, že se to má brát max 3 měsíce..ale když se ještě nezadařilo? 😝 díky

marguerite
18. zář 2006

Tak teď čtu výše...asi jsem to přehlédla..že mohu zobat a zobat dále... jak radí Lauriem 🙂 tak díky holky

coxa
19. zář 2006

Já beru babyplan a když jsem to říkala svému dr., tak se jen tak pousmál a řekl, ať ho klidně beru, ale že on osobně by si místo toho raději koupil flašku dobrého vína... 😀

martinka.a.honzik
19. zář 2006

protea: mě to doktorka nezakázala, spíš mě pochválila, že k tomu přistupuji tak zodpovědně 🙂 Ráno beru Babyplan a odpoledne kyselinu, tak mám tu denní dávku tak nějak rozloženou. Jinak k té endometrioze, jukni na www.endometrioza.cz

rebeka
19. zář 2006

Ahoj baby, moc rozmyslam, ci sa dat na nejake vitaminy. Snazilkovat mozme az od noveho roku. Pri prvom tehu mi lekar dal nejaky femibion a o mimco sme aj tak prisli. Tak teraz neviem, pustit sa do nejakych vitaminov sama, alebo pockat co doporuci lekar?

protea
19. zář 2006

Tak to je Martinko docela síla ta endometrioza.
Ani jsem nevěděla že něco takového existuje.
Držím moc a moc palečky aby vám mimčo vyšlo, asi to nebudete mít nejjednodušší☹

protea
19. zář 2006

Rebeka, já jsem začala brát vitamíny sama od sebe, myslím že vitamínama nic nezkazíš.
Nebo si kup pro jistotu radši jen kys.listovou jestli se nechceš cpát chem.vitamíny:-)

martinka.a.honzik
19. zář 2006

protea: My se s tím společně s manželem a s MUDr. Hruškovou s ambulance pro léčbu endometriozy u Apolináře popereme 😉 I když priznávám, tak s příchodem menstruace mi lehko není... ☹
Jen tak pro zajímavost, tahle specializovaná ambulance je prý jediná v republice. Teda pokud se to nezměnilo.
Ale toto už patří k jiným tématům....

luca83
22. zář 2006

Holky, ja uz mesic papkam Calibrum Baby Plan a dnes jsem si prikoupila kyselinu listovou. Je ale v pribalovem letaku napsane, ze neni vhodne kombinovat s alkoholem a ze se bere jedna pilulka ob den, ale muzou se i tri denne. Jak vitaminy zobkate vy? Jite oboje a popr. kolik denne?

vero
22. zář 2006

Luci, já teda papám Gravital. Doktor mi ho doporučil, že je o kapánek levnější a složení podobný. A že se nemusí brát pravidelně. Tak já si beru vždycky jednu tabletu ve všední den, tzn. 5 x týdně. 😉

selu
22. zář 2006

holky mam dotaz, berete/brala jste nektera z vas Calibrum baby plan jeste v dobe kdy jste uzivaly HA? Diky Lucka 😉

luca83
22. zář 2006

Tak s timhle ti bohuzel neporadim, ja HA neberu uz neco malo pres rok. 😒

olina
22. zář 2006

selu, ja zacala brat Baby plan s vysazenim HA, ale mesic spolu s HA jsem brala kyselinu listovou.

selu
22. zář 2006

jde o to, ze v pulce prosince doberu posledni pilulku HA a chceme se zacit snazit. Tento tyden jsem si koupila Calibrum baby plan a i tu zminovanou kyselinu listovou a zacala jsem to uzivat, ted vasak premyslim, jestli je to ucinne kdyz stale beru HA...