Je lepší po vysazení HA počkat, až se tělo dá dokupy?

alexandraxxx123
2. led 2016

Holky, s přítelem si moc přejeme miminko, beru antikoncepci 4 roky, myslíte, že je lepší vysadit a počkat, až se tělo dá trochu dokupy nebo na to jít hned? 🙂 Hodně čtu, že holky, co vysadily a hned se začaly snažit. tak většinou to byl zamlklý potrat...

aniaaa
2. led 2016

Ahoj. Sama dobírám poslední platíčko antikoncepce a hned potom jdeme na miminko. Doufám, že z toho žádné zamlklé těhu.nebo něco podobného nebude. Ptala jsem se dr a říkala, že není potřeba čekat, že naopak je v prvních cyklech po vysazení větší pravděpodobnost otěhotnění. Já antikoncepci beru 15 let bez přestávky, tak se už teď bojím, jak se cyklus nastartuje.

te_reza
2. led 2016

Rovnou, já vysadila a třetí ms už se nedostavila....první dva cykly jsme si "dávali pozor" a třetí jsem si řikala, že to stejně jen tak nepůjde a ono to za chvíli půjde ven 😀

aniaaa
2. led 2016

@te_reza tak to byl fofr :o)

te_reza
2. led 2016

@aniaaa tj 🙂 jinak jsem brala antikoncepci něco přes 10 let v kuse 🙂

pekkaa
2. led 2016

Kazdy to ma jinak.. Je mnoho holek, ktere otehotnely hned po vysazeni a mnoho holek, ktere s tim mely dlouho problem.
Ja patrim mezi ty problemove. HAK jsem brala 10 let vkuse (ale tu nejlepsi a nejdrahsi na trhu). Po vysazeni jsem rok nemela menstruaci... Pak aspon obcas a v podstate az po 2 letech se to trosku srovnalo.
Nastesti jsem to vysadila v predstihu, 2 roky predtim nez jsem si rikala, ze budu chtit otehotnet, taky mi to doporucovala tchyne (doktorka), abych si dala dokupy cely organismus..
Takze ja bych to vysadila radsi drive nez se planuje (i kdyz to mnoho holek vyvrati, ze nemely zadny problem...). Dost me to vytrapilo a uz bych HAK nikdy nebrala. Dost jsem pak o tom cetla...

keydance
2. led 2016

@alexandraxxx123 Ano, jak píšeš. Ihned po vysazení prášků jsem otěhotněla, avšak zamlklý potrat. 😕

blanka_m
2. led 2016

@alexandraxxx123 já jsem brala HA cca 10 let a hned první cyklus otěhotněla, ani se nám ti věřit nechtělo. A zatím (klepu) všechno v poradku,v prvních týdnech jsem letěla i na dovcu k moři,takže si myslím,že je to hodně individuální a prostě co se má stát,tak se stane...

craki
2. led 2016

Vysadila jsem po rozhodne vice nez 4 letech a druha MS uz nedosla 🙂 Prcek nam ted spokojene spinka v postylce 🙂
A to jsem v prvnim trimestru byla v termalech a na zacatku tretiho letela do Ruska 🙂

Resila jsem s dr jestli nechat telo se srovnat, ale rekla mi ze pokud pred branim HA bylo vse ok, cyklus pravdielny, tak nevidi duvod cekat se snazenim...

replykatee
2. led 2016

Vysadila jsem v červenci, srpen jsem neovulovala a v září otěhotněla. Můj doktor říká, že po vysazení antikoncepce je to jako když se pohnojí.

naho31
3. led 2016

Vysadila jsem v srpnu, v prosinci na první nekontorlovatelný pokus těhotná. 😉

gabulkam
5. led 2016

Ahoj holky, taky jsem minulý týden dobrala antikoncepci a chceme se začít snažit - doufám, že půjde vše hladce. Spíš řeším, zda mi MS vůbec přijde před antikoncepcí jsem to měla hrozně nepravidelné. Jak dlouho doporučujete čekat na MS po vysazení antikoncepce než si nechat píchnout vyvolávačku??

verus1986
6. led 2016

Ahoj, já jsem vysadila po 12 letech HA. Ihned 1. cyklus se podařilo otěhotnět, ale v 9. týdnu zamlklé těhotenství. Teď je to už 5 měsíců a pořád se nedaří. MS cykly mám více než 46 dní. ☹ ☹ Takže jsem zvědavá, kdy se nám povedě otěhotnět znovu. ☹ ☹

gabulkam
6. led 2016

@verus1986 To mě mrzí, ale snad se to brzy podaří.. Mám z toho také obavy, já vysazuji antikoncepci po 14 letech ☹ ale nechci se tomu moc oddávat, snad psychika udělá hodně a když to nebudeme moc řešit, tak to snad klapne 😉 Vám určitě taky, hlavně být psychicky v pohodě.