Je možné otěhotnět i přes zánět v těle?

marcelva
10. únor 2016

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, zda je možné otěhotnět i přes zánět v těle. S manželem se snažíme o miminko a teď čekáme jak to dopadne. Ale dnes jsem byla u lékaře s bolestí nohou a otoku. Řekl mi, že je to zánět. Je tedy možné otěhotnět nebo ne?

efijil
10. únor 2016

Ahojky, nevím, zda je to učebnicově možné, ale nám se podařilo otěhotnět se zánětem močových cest a antibiotiky 🙂 Držím pěsti, ať tam miminko je 🙂

im4fun
10. únor 2016

@marcelva no asi zalezi ale nevidim duvod proc ne. Ja mam chronickou pankreatitidu cely zivot, coz je chron.zanet slinivky brisni a behem lonskeho prvniho pololeti jsem otehotnela hned dvakrat. Pokud jde o neco banalniho jako zanet v noze tak pochybuju ze by neslo kvuli tomu otehotnet

andrejinda
10. únor 2016

Podle mě proč ne, pokud nemusíš brát léky proti bolesti nebo jiné léky, které by se v těhu brát neměly, tak nevidím problém. Já mám roky chronický zánět štítné žlázy a mám dvě děti a nenapadlo mě v tom hledat problém🙂

darkwitch
10. únor 2016

mě se zatím povedlo otěhotnět jen když jsem měla atb, takže možnost otěhotnět v době zánětu určitě je 🙂

marcelva
autor
10. únor 2016

@andrejindaléky mi zatím nenapsal, čekám jestli se zadařilo.

teromilek
19. led 2022

@im4fun zdravím, čtu tu, že trpíte chronickou pankreatitidou. Jaký průběh mělo vaše těhotenství? Já měla teď akutní zánět ale slinivka je stále neklidná. Teď jsem do toho zjistila tehu... Poradíte? Na co si třeba dát pozor???

im4fun
7. bře 2022

@teromilek ahoj, prubeh mela vsechna tehotenstvi stejny. Hodne jsem trpela na nevolnosti, coz bych ale nesvadela na pankreatitidu. Jinak cele tehotenstvi vse v poradku, davala jsem si pozor na zdravou stravu, co telo dovolilo. Nicmene pri prvnich poradnach v porodnici v Motole ze zdesili, ze nemam napsane rizikove tehotenstvi, tak me preradili do rizikove poradny. Bohuzel na ucet toho mi byl vyvolavan porod v den terminu porodu s oduvodnenim, ze cim dele jsem tehotna, tim vic ohrozuji svuj zivot a tim padem i zivot ditete. Bohuzel jsem se s nima nehadala a porod si nechala vyvolat v den terminu. Bohuzel telo zareagovalo tak, ze jsem pul hodiny po zavedeni vyvolavaci tablety dostala silene kontrakce po minute a pul, ktere trvaly cca tu minutu urcite. Bohuzel jsem se ale neotevirala, maly se zacal dusit a cca 4 hodiny po zavedeni tablety mu selhavaly ozvy a ja musela okamzite na sal, ani me nestihali skoro uspat, aby ho vytahli vcas. Diagnoza - distokia uteri a akutni hypoxie plodu. Necele dva roky pote jsem rodila znovu, a jelikoz mi nestihla poradne zarust jizva na deloze, rodila jsem planovanou sekci kvuli riziku ruptury delohy. Takze na co si dat pozor - na svoji stravu, aby to tehotenstvi zvladlo vlastni telo a nejdulezitejsi bod - nenechat se nahnat do vyvolani porodu hned v den terminu. A navstevovat gastroenterologa, abys byla pod odbornou kontrolou

luciksima
7. bře 2022

No já zjistila,že jsem těhotná po dobrání antibiotik na zánět močových cest...