Je nějaká metoda, jak zplodit dvojčátka?

petraludvikova
10. črc 2014

Ahoj holky 🙂
Mám možná trochu divnou otázku, ale zajímá mě odpověď 😉

S manželem bychom chtěli mimi a hlavně dvojčátka. Vždy jsem si přála je mít a líbilo by se mi, kdyby hezky vyrůstala spolu a hlavně bych to i já měla po jednom porodu za sebou - jsem strašná, mám hrůzu z nemocnic a lékařů, porodu se bojím ... jeden porod a stačilo by 🙂.

Je nějaká metoda, jak zplodit dvojčátka? 🙂
Centrum asistované reprodukce - byla by větší pravděpodobnost, kdyby nám pomohli k dvojčátkům?

Co myslíte?
Snad vám nepřijde tato otázka trapná ☹
Díky moc holky za rady, mějte se 😉

kacikaci
10. črc 2014

Pokud si myslíš, že máš menší pravděpodobnost vyhnout se lékařům a nemocnicím během těhu s dvojčaty, tak se trochu pleteš, já během těhu strávila u lékařů tolik času, jako nikdy před tím, a to jsem naštěstí nebyla hospitalizovaná, ale spousta mamin s dvojčaty rodí hoodně předčasně, hodně lítá po doktorech..
a druhá otázka - pokud Ti příroda nezadá, že máš mít dvojčata, tak je prostě mít nebudeš..my třeba dvojčátka "nechtěli" a zadařilo se hned dvojnásob přirozeně, někomu se i při asist. repr. neuchytí ani jedno přestože se snaží mnoho let..
pokud nemáte problém s otěhotněním, tak proč asist. reprodukce..? trochu je to zahrávání s přírodou, a nějak mi to přijde uhozený, omlouvám se, vůbec Tě nechci urážet nebo tak něco, je to Tvůj názor, ale musela jsem reagovat

pampal
10. črc 2014

dvakrát rychle za sebou :D

loafeer
10. črc 2014

Tak jako účelově zplodit vícečtné těhotenství přirozeně, mimo centum AR nelze. A můžu ti říct, že mít dvojčata není žádná výhra už z toho důvodu, že tělo ženy není na vícečetné těhu uzpůsobené, v podstatě se jedná o patologii a jak je uvedeno výše, velmi velmi často to sebou přináší řadu komplikací- od VVV vad dětí, přes potraty, opakované hospitalizace, předčasné porody, porod SC....a kolikrát péče o jedno dítě je pěkný masakr- alepsoň ze začátku, natož se dvojčaty....Jediné řešení, které bych měla, ale neuspokojím tím tvé touhy, je mít děti brzy po sobě, je to asi mnohem bezpečnější...taky mi taková touha přijde trošku uhozená a mimo, v žádném případě se tě nechci dotknout, ale nechala bych to na přírodě a modlila se za zdravé dítě, které mít taky není ,,zadarmo,, a je to zázrak....

loafeer
10. črc 2014

PS: po delším času neúspěchu ti může gynekolog napsat Clostylbegyt, který šanci zvyšuje, nicméně způsobuje vznik cyst a prostě už je to homonální zásah do organismu

janinek
10. črc 2014
amallie
10. črc 2014

@petraludvikova možná se seženou v suproši 😀 😀

my jsme je splodili v curychu, zkus to tam, holky jsou prej dle manžela doprava a nahoru, kluci by teda asi byli doleva dolů a páreček asi doprostřed

loafeer
10. črc 2014

@amallie že sem to nevěděla dřív, když jsme tvořili druhé, mohl být páreček, ale nám by teda stačilo jedno 😀 😀 😀

petraludvikova
autor
10. črc 2014

@kacikaci
@loafeer
Holky díky za reakci,
samozřejmě je nejdůležitější zdravé mimi a to v dnešní době je zázrak - zázrak také je, když se páru vůbec zadaří a zplodí miminko.

Žena může lítat po doktorech hodně, i když čeká jen jedno, a starat se dvojčata (zejména hned po narození) musí být opravdu záhul.

Tím jsem se nechtěla nikoho dotknout a vaše reakce chápu- proto jsem sem dala i tuto diskuzi, protože mě zajímají vaše názory.
Jen pevně věřím, že se nám brzy zadaří a vše bude probíhat dobře.
Také mě zajímalo, jestli existuje něco, jak si k dvojčátkům pomoci. 😉

zamilovanadonej
10. črc 2014

@petraludvikova Prosím tebe, samozřejmě že žádný návod na dvojčata není 😀 Kdyby byl, dávno už si to někdo patentoval a vydělává na tom.

brouzdalka
10. črc 2014

Já teda moc zkušeností ještě s miminkem nemám, je mu 7 měsíců a začíná pomalu lízt, ale i tak musím říct, že to je záhul a nedovedu si představit tohle dvojnásob najednou 🙂 Navíc je to i zátěž pro organizmus ženy, hrozí více komplikací v těhotenství, při porodu. Já jsem na druhou stranu ráda za to, že si to užiju postupně, i třeba mě zajímá, jestli bude druhé těhotenství jiné než první a tak 🙂 Dvojčátka mi hrozila po Clostilbegytu, měla jsem narostlé dva krásné folikuly a jsem ráda za to, že se chytil jen jeden 🙂
Ale mám pocit, že podobně jako Clostilbegyt fungují i fytoestrogeny...

vkkc
10. črc 2014

Nas recept na dvojky - otehotnet co nejdriv po vysazeni antikoncepce 😉

78marcela
10. črc 2014

@petraludvikova také ti řeknu svůj názor. Mít zdrave dítě je obrovský dar a pokoušet přírodu tím, že by sis chtěla určit jestli jedno dítě nebo dvě naráz, je už trochu rouhání, které by se ti mohlo nehezky vrátit. I když pujdeš do nějakého kvalitního centra asist.reprodukce, tak ti vzhledem k věku taky dvě nedaji. Dnes se už data jedno, pouze ženám nad 35 let dvě. A nikde není záruka. Já mám za sebou čtyři transfery po dvou embryích a nepodařilo se ani jedno. Možná se mi také vrátilo to, že jsem vždy říkala, že kluka nechci, že chci jen holčičku. Dnes už bych brala cokoliv...

doko
10. črc 2014

@78marcela ahojky, jen si dovolím nesouhlasit s tím, že se dvě nedávají-až nad 35 let věku 😉 není to pravda- jestli se dá jedno nebo dvě embrya se rozhoduje dle jejich kvality a hlavně dle anamnézy pacientky. takže mně v mých 24 letech byla doporučena dvě embrya (vzhledem k tomu, jaké jsme měli diagnózy) - která jsme teda i tak s manželem na 100% chtěli 🙂 ale jinak s Tebou ve všem souhlasím 😉

78marcela
10. črc 2014

@doko a kam chodíš do centra? U nás i v centru kam chodila sestra, mají všude uvedeno, že zavádí striktně jedno embryo. Určitě se přiklání k diagnóze pacientky, ale předpokládám, že zakladatelka diskuse je zdravá, když se nikde neléčí.

adelka89
10. črc 2014

@petraludvikova chapu tvuj dotaz. Myslim, ze jsi ten dotaz pojala jen tak ze zvedavosti a taky budes rada za miminko i kdyz bude jen jedno 🙂 proste nekdo touzi po dvojcatkach stejne jako nekdo si nedovede dve deti najednou predstavit 🙂 chapu te bohuzel prirodu v tomto nijak neoblafnes zkus se zeptat na gynekologii, ale jak uz psaly holky vyse uz je to zasah do prirozeneho otehotneni. Drzim pesti at se ti splni tvuj sen prirozene 😵

doko
10. črc 2014

@78marcela chodím na Unicu do Brna 😉 a kam ty? já zas neslyšela, že by se někde řídili věkem. je to hrozný, že striktně jedno embryo......platíš si za to takové ceny a ještě nemáš ani možnost výběru?? 😕

kathy.skal
10. črc 2014

no hele, mě teda nejspíš dvojčata zapříčinilo to, že jsem si jeden měsíc vzala piluli proti početí, jelikož nám praskl kondom a za 14 dní na to jsem stejně otěhotněla - přirozeně, dvouvaječná dvojčata, rodila jsem v 38 tt císařem, jelikož byly koncem pánevním - ale nějaké větší trable v těhotenství jsem vůbec neměla - až na krutě popraskaný břicho.

Ale upřímně nechápu lidi, co si dobrovolně dvojčata přejou a pořídí ... 😀

janula83
10. črc 2014

Ahojky... mám dvojčátka, dvouvaječná, holka a kluk, 2,5 roku... popravdě obdivuji odhodlání a touhu po dvojčátkách, je to vcelku náročné a to nejen po psychické ale i finanční stránce, ale pokud si to tolik přeješ, poradím ti jen jedno... věř tomu a moc si to přej... já dvojčátka nechtěla, neměla jsem to ani v rodině já nebo manžel, ale můj manžel dvojčátka chtěl a to celých 8 let než jsme se vzali... a když jsem se to dozvěděla, já se složila, on se radoval :o)
Miminko nám nešlo půl roku, pak jsem si jednou řekla, že už to prostě nebudu řešit, dali jsme si dvě lahvinky vína, dopřáli si nádherný večer a za 3 týdny jsem byla těhotná a po měsíci zjistila, že jsou tam dvě :o)))) takže prostě věř, jako věřil můj muž...
Dalším řešením je umělé oplodnění, ale to je složitější.

Držím pěsti.

klarionela88
10. črc 2014

ja o tom vim akorat ze jsou dvojcata jednovajecne to znamena ze to jedno oplodneny vajicko se rozdeli na dve.....a sou z toho dvojcata a pak dvouvajecne dvojcata a to znamena ze je kazde z jineho vajicka takze treba jedno bylo oplodnene napriklad o dva dny driv nez to druhe apod......sem poprve tehu a sem rada ze mam jen jedno dve bych asi nedala uz tak sem pribrala 25kg a rodit budu peknyho valibuka....

marton
10. črc 2014

Opravdu nechápu,proč by se tímto dotazem měla pisatelka rouhat 😒. Každou chvilku se na MK maminy pídí jak na kluka jak na holku,tak proč by se někdo nemohl zeptat jak na dvojčata? 😉
@petraludvikova Dvojčata jsou opravdu celkem fajn,taky jsem si je kdysi přála,ale popravdě je to občas na bednu 😀 .A jak na ně?Já jsem k nim přišla zřejmě díky pregnylu.
Přeji ať se zadaří a to i po jednom 🙂 .

hankamisa
11. črc 2014

@petraludvikova - já neporadím měla jsem je přirozeně,bohužel nedopadlo to.kamarádky co brali clostilbelgyt na podporu těhu ,protože se jim těhu nedařilo tak některé z něho mají dvojčata,jedna dokonce trojčata. 😉

@marton - ahoooj,jak se daří? 🙂

japona
11. črc 2014

Kdysi jsem měla taky takovou představu, ze by to bylo super, vše najednou odbyté,vyhrají si,... Po komplikacich v prvním tehotenství, hospitalizaci na rizikovem oddělení kvůli hrozícímu předčasnému porodu(kde je spousta matek dvojek i několik měsicu) se modlim, aby další tehotenstvi bylo také jednokusove🙂

78marcela
11. črc 2014

@doko Já chodím do Reprofitu do Brna http://www.reprofit.cz/uspesnost-ivf nevím, možná kdybys chtěla dvě a stála si za tím, tak ti je dají. Já tam začala chodit v roce 2010, kdy jsem si ještě mohla vybrat. Na první transfer jsem si dala dvě. Pak mi automaticky zamrazíli vše po dvou a poslední dávku po třech. Ale nechytlo se nikdy nic, jen při třetím pokusu jsem měla pozitivní testy ale hcg stoupalo pomalu a pak to odešlo. Teď se bojím dvojčat jak jsem starší, bojím se víc těch komplikací, jak to tady na koni občas čtu co se může všechno stát. Teď bych dávala jedno, ale mražené mám po dvou a nedokázala bych říct ať jedno zničí. Ale moje sestra měla taky vždy po dvou a chytlo se jedno na třetí pokus. Takže asi ani jedna nejsme moc chytlave..

marton
11. črc 2014

@hankamisa ahojky 😉 Celkem to jde.S klukama už je lepší spolupráce,začínají to být parťáci 🙂 .Mluvím samozřejmě o těch malých 😀 .Co vy a co ten tvůj sportovec?/nepletu se doufám/ 🙂 .

doko
11. črc 2014

@78marcela no to Tě chápu 🙂 taky bych nedokázala jen tak hodit jedno do koše 😉 sestřence zas dávají právě kvůli věku dvě (má 32), že už má tolik, že je pro ni lepší radši donosit dvě než aby jim utíkal čas s transfery po jednom. ale ona chodí zas do jiného centra. každopádně Ti přeji, ať se brzo zadaří 😵

leni84
11. črc 2014

@petraludvikova Myslím si, že recept na dvojčátka přirozenou cestou není..Někdo k tomu má genetické dispozice pokud se v rodině už dvojčata vyskytla, ale jinak to je o náhodě. Asi jsou i nějaké prostředky, jak docílit toho, aby ve vaječnících dozrálo více vajíček, a pak byla šance, že se oplodní najednou, ale pokud k takovým zásahům nejsou zdravotní důvody, tak proč to dělat, že? Pak bys z toho taky mohla mít paterčata..😀 Já tvojí touhu chápu, také jsem si dvojčátka vždycky přála, v rodině je i máme, ale nakonec jsem ráda, že mám děti po jednom - hlavně z těch zdravotních důvodů, které byly už několikrát jmenovány výše..Pokud k tomu nebudeš mít skutečně zdravotní důvody, tak bych přírodu nepokoušela nějakými umělými zásahy..Věř, že i "jen" jedno dítě tě naplní..😉

78marcela
11. črc 2014

@doko díky moc. Včera jsem byla na hysteroskopii, hodně holek říká, že jim to pomohlo, i doktoři říkají že se zvyšuje úspěšnost. Tak doufám že jsem k tomu přispěla. Teď si dáme dovolenou u moře, to taky prý pomáhá a koncem srpna pátý transfer. Tak snad se už zadarí.

biolage
11. črc 2014

tak co tady čtu, jsem asi taky divná. Když jsme zjistili, že mimi nám díky špatnému spermiogramu nepůjde. Jedině IVF,tak jsem hned zvažovala dvojčátka. ted mám skoro 5ti měsíční páreček a bomba.jsou moc hodný a úžasný.....takže tě chápu, že máš tohu mít dvojky....
jak na ně to ti asi nikdo neporadí
jinak těhoteství pro mě nebylo nic moc a to jsem měla ještě štěstí na minimální komplikace.....hodně jsem zvracela, migréna se u mě zabydlela....13tt hospitalizace velké krvácení.....poslední dva měsíce jsem snad jen prospala, nemohla jsem se zvednout váha 118Kg :( ......šílený nesnesitelný svědění kůže po celym těle......zkončilo až nyní po úpravě jaterních testu do normy....díky hodmonům vyrostlo cosi na palci nedalo se potom chodit, hodně to krvácelo a v šestinedělí jsem musela jezdit do Prahy kuli vyloučení rakoviny kůže
Noa nyní jsem konečně ok,ale pupek mám šíleně vytahanej a mám obavy, že už se toho převysu nikdy nezbavim.Prej co bych chtěla když děti měli 3,40 a 2,80kg 🙂 To jsou věci co mě štvaly,ale za děti jsem moc ráda a neměnila bych 🙂
Jak tu někdo zmiňoval finanční stránku, tak je pravda, že to chce opravdu nějaké korunky mít našetřené protože já třeba celé těhu musela být na rizikovce což pro mne znamenalo 3500/měsíčně nyní beru 4600 max jako na jedno dítě:( nevim proč je česká republika takto lakomá na rodiny s vícerčaty......osobně ty sponzory rodině s paterčaty přeju ikdyž jejich komunitu moc nemusim, tak kdo z nás bílejch by se zvládnul postarat o 6 dětí z jedné mateřské a platu manžela? ale to už jsem někde jinde.....
držím palce aby se dvojčátka podařila a když se podaří urřitě se pěče o ně dá zvládnout bez problémů.....každý zvládne co chce a musí 🙂

vevix
22. črc 2014

@petraludvikova
ovlivnit to víceméně přirozeně nejde, asi tak jak jestli to bude holčička nebo chlapeček...ale říká se že je větší pravděpodobnost první tři měsíce po vysazení HA, jak je tělo zpitomělé z těch hormonů, no a pak asi je teda i větší pravděpodobnost při užívaní Clostilbegytu a podobných preparátech s hormony

soleilll
22. črc 2014

@petraludvikova Od doby, co jsem zjistila, že bez lékařské pomoci zřejmě nikdy mít dítě nebudu, taky jsem snila o dvojčatech. Z jedný vody načisto, jeden porod (a ještě sekcí), když přežiješ ve zdraví první rok, pak už si vystačí samy - vyhrajou si a učí se jedno od druhého, nemusíš přemýšlet, jaký věkový odstup od dětí by ti vyhovoval nebo kvůli věku zvládneš... Když se na 3. IVF zadařilo a šla jsem na první ultrazvuk, chtěla jsem po doktorce, aby se podívala pořádně, jestli k tomu jednomu váčku, co vidí, nenajde ještě jeden... 🙂 Pak se to narodilo a už po pár dnech jsem si na svoje praštěné přání s dvojčaty vzpomněla - při představě, že mám našeho satana nadruhou, jsem se pořádně orosila. 🙂 Nicméně pokud nemáš dispozici k dvojčatům v rodině, přirozeně je malá pravděpodobnost, že se to tak zadaří. Vyšší šance je přes umělé oplodnění, ale pokud jste oba s partnerem zdraví, je zbytečné do těla (a peněženky) takto zasahovat.