Je nějaká metoda, jak zplodit dvojčátka?

petraludvikova
10. črc 2014

Ahoj holky 🙂
Mám možná trochu divnou otázku, ale zajímá mě odpověď 😉

S manželem bychom chtěli mimi a hlavně dvojčátka. Vždy jsem si přála je mít a líbilo by se mi, kdyby hezky vyrůstala spolu a hlavně bych to i já měla po jednom porodu za sebou - jsem strašná, mám hrůzu z nemocnic a lékařů, porodu se bojím ... jeden porod a stačilo by 🙂.

Je nějaká metoda, jak zplodit dvojčátka? 🙂
Centrum asistované reprodukce - byla by větší pravděpodobnost, kdyby nám pomohli k dvojčátkům?

Co myslíte?
Snad vám nepřijde tato otázka trapná ☹
Díky moc holky za rady, mějte se 😉

dora13
22. črc 2014

Ja teda musim rict ,ze bych dvojcatka nechtela, ani kdyby mi za to platili 🙂 Uz jedno dite je sileny masakr, nedokazu si predstavit mit to dvakrat. Nehlede na praktickou stranku veci, s kocarkem pro dvojcata se proste MHD cestuje blbe, vsechno se musi kupovat dvakrat.... Kdyz jsem byla mladsi, tak jsem po dvojcatech touzila, prislo mi to jednak prakticky a jednak super, ted jsem neskutecne stastna, ze k tomu nemam dispozice.

Jinak primo k otazce, co tak tady ctu, tak casto maji dvojcata holky, co bud k tomu maji geneticke dispozice anebo se dlouho snazily a cpaly do sebe nejruznejsi hormony a preparaty -- ale to si myslim, ze je opravdu dan, ktera za to nestoji...

holubice.petra
22. črc 2014

@78marcela o tom ze by nekde striktne davali jen jedno slysim poprve...me se vzdy ptali kolik jich chci a co vim zak ostatnich taky...pokud nejsou zdravotni problemy-omezeni tak zalezi na pacientce-klientce kolik jich chce nechat zavest 😉
Ona je spis novinka ted nevim od kdyale nejakou dobu uz to je... ze kdyz si pri prvnim IVF nechas zavest jen jedno embryo tak mas narok na 4pokusy ivf a kdyz jdes do dvou embryi tak jen 3pokusy ivf....

ela2
23. srp 2014

Já nechápu, proč tady zakladatelku všichni kárají a napadají.. Otázka zněla, jestli je nějaký fígl na početí dvojčat. Otázka nezněla, jaký na to má kdo názor. To jsou zde jiné diskuse.
Myslím, že by zde měli hlavně psát ti, kteří třeba po dvojkách toužili a splnilo se jim to.
Mě by to třeba zajímalo jen tak. My jsme dvojky taky chtěli. Už máme ale vybráno. 🙂 A vřele doporučuji více dětí za mě. Myslím, že na to hlavně musí být povaha. Někdo má dost po jednom dítěti a zůstane u něj, někdo je spokojený se třemi. 🙂 každý jsme jiný. jak by to asi vypadalo, kdyby jsme všichni chtěli to samé.
A vůbec, co když zakladatelka naopak ty dvojky nechce, a chce zjistit, jestli existuje způsob, jak se jim naopak vyhnout? 🙂

ela2
23. srp 2014

@biolage přesně tak, každý má (nebo by měl mít) tolik dětí, kolik zvládne, a na kolik se cítí. Jestli někdo nezvládá jedno dítě, a je to pro něj "masakr", pak by si měl dát větší rozestup mezi dětmi,nebo skončit u jednoho. Pakliže se přeci jen zadaří brzy další, hrozí, že matka bude nervní a přenášet to na děcko.
A pak jsou tu maminky, vyloženě mateřské typy, které to prostě v sobě mají, mají vztah k dětem, mají praxi s dětmi, a shodně je na tom třeba i jejich partner. Prostě velkou rodinu oba chtějí a jsou na ni připravení.
To bychom měli respektovat, jednomatky i mnohomatky, každý jsme nějaký, a já se tu po dvou stranách stále dočítám jen o tom, jak by si dvojčata rozhodně pořizovat neměla. ☹
Jen bych možná dodala, že dvojčata se teď rodí hodně, i těm, co predispozice nemají. Je to pak velký šok pro rodinu i okolí. Tak si občas říkám, jak se jim to povedlo? Proto sleduji tuto diskusi, a marně čekám na rozuzlení. 🙂 my jsme například měli velké predispozice z mojí i manželovy strany (hodně dvojčat po 3 generace na obou stranách), takže jsem vlastně byla přesvědčená, že je mít budu, a nakonec ne, a možná je to tak dobře, měli jsme prcky brzy po sobě, a je to fakt super. 🙂

ajurka
23. srp 2014

Mozna by pomohl clostilbegit.. ten nevim jak se to pise..uvolnuje vice vajicek a tak je vetsi pravdepodobnost, ze by se to mohlo podarit... 🙂

maddlillin
7. zář 2014

Taky by mě to zajímalo. Ale myslím si, že je to i o osudu. Nebo přírodě, říkejte tomu, jak chcete 🙂 . Pokud je člověku dané že bude mít 5 dvojčat, 4 paterčata... a někdo bohužel za celý život nic, i když je zdravý... stejně je to s pohlavím. 🙂 . Je to všechno o přírodě a odudu.
Jediné, co mohu doporučit, je síla přání 🙂 a třeba se to splní. Mám dojem, že se tomu říká „pozitivní síla vesmíru". Musím říci že se mi to v různých situacích vyplnilo. 🙂 Ať už šlo o místo v šalině, zkoušku ve škole, nebo třeba i porod. 🙂 Vážně, rodila jsem tak, jak jsem si celé těhotenství přála. A to to byl trochu předčasný rychloporod. (za 2,5 hodiny od prvních bolístek bylo po všem a rozesílala jsem zprávy 🙂). A kupodivu je špuntík dle mých představ. Přála jsem si, aby byl v roce 100% bez plen. A? pleny sám od sebe zahodil v 9m (prvně na noc, po pár dnech i na den, Za 2 týdny i na cestách) a přesně v roce to začal zvládat na 100%. 🙂

Takže věřím i v sílu přání, jak psala paní v jednom z předchozích příspěvků, kdy její manžel si dvojky přál 🙂 . A jestli se to přání splní? Nevím. Snad ano. A když ne, nevadí. Hlavně až se povede zdravé miminko. Třeba za 3 roky najdu tento příspěvek a napíšu, že mám dvojčata 🙂

zuzaczech
18. říj 2016

Kdo chce dvojčata dobrovolně, je blázen 😀 Nic ve zlém, ale prakticky se nezastavím! Možná jak která dvojčata, ale naši kluci, momentálně 2,5 roku, jsou naprostí divočáci a i když je mooooc miluju, někdy bych si i odpočinula! 😀