Je vhodné držet dietu při snažení o miminko?

mersy
15. led 2012

Můžete mi poradit? Zítra začínám držet dietologický program - na 3,5 měsíce.
Může to nějak ohrozit snažení. Jde o program vypracovaný výživovým poradcem......
Zhubnout mi doporučil kardiolog - kvůli zátěži na žíly. Jde mi o to, jestli jste některá hubla a přitom bez problémů otěhotněla?
CHceme další dítě a.....

iluss
15. led 2012

Teď jde o to, jakou váhu máš a kolik chceš zhubnout. Ale pokud to máš přímo doporučené kardiologem a vypracoval tento speciální dietní program odborník na výživu, tak si myslím, že by ti to spíše i mohlo pomoct 😉 Silnějším ženám se občas doporučuje shodit pár kilo a pak jim jde snažení lépe.
Samozřejmě důležitou roli hraje také psychika, takže se musí hubnout s rozumem a být v dobré psychické pohodě! 🙂
Tak držím palce jak při dietě, tak při snažení! 🙂

takyja
15. led 2012

Určitě dietu držet, zejména pokud ti to lékaři doporučili. Silnější ženy mívají právě kvůli nadváze problémy otěhotnět. Takže pokud máš vyváženou dietu od odborníka, určitě bych dietu držela - může ti to pomoci.

llluckaaa
15. led 2012

Jestli ti tu dietu sestavil odborník, tzn. výživový poradce, tak by v tom neměl být problém. Určitě myslel na to, abys jedla zdravě, měla vyváženou stravu - hodně ryb a zeleniny atd. a to ti na otěhotnění spíš pomůže než mu zabrání. Držím palce! Jinak já jsem otěhotněla krátce poté, co se mi povedlo sundat 7 kilo 🙂

nikollita
15. led 2012

Já jsem dietu chtěla držet a něco shodit, ale už jsem to nestihla 🙂

petrusew
15. led 2012

Pokud máš vhodně sestavený jídelníček, tak v tom nevidím problém.No a s tím otěhotněním, že silnější ženy mají problémy otěhotnět...v tom případě jsem asi mimoň, otěhotněla jsem téměř hned (na druhý pokus).

ckei
15. led 2012

Kamarádka též danou dietu měla.....ovšem po otěhotnění jí musel být jídelníček předělán, neboť nebyl zcela vhodný pro právě těhotnout. Takže určitě držet, ale po otěhotnění bych se zašla poradit, zda máš pokračovat, nebo budou potřeba nějaké změny.