Je žena plodná jen v období svého početí či narození?

verca336
11. led 2014

Ahoj holky, už delší dobu přemýšlím nad tím jestli je to možné aby byla žena plodná jen v období buď svého početí nebo narození, jak to bylo u Vás a vaším těhu? Já ještě děti nemám , ale ivf se už po druhé nepodařilo ani Kety a vždy jsem na tom byla jen na podzim a narozená jsem v květnu tak ve mě pořád hlodá červíček jestli na tom něco může být?

mamkamarketa
11. led 2014

To je blbost.
Obe deti sme pocali neplanovane, a mimo datum meho narozeni.

fiallinka
11. led 2014

já mám děti po ivf, oboje se povedlo v měsíce, které s narozeninami ani početím nemají nic společného 🙂, on ten pes bude zakopaný nejspíš někde jinde...

verca336
autor
11. led 2014

a každé dítě se ti narodilo v jiný měsíc? jedná se mi jen o to, že mám dost známích v mém okolí co mají děti narozené jen například v dubnu nebo jen v prosinci, je mi jasné, že to asi nebude u každé, ale přeci jen to za tenhle test stojí a znáte to když člověk nemůže otěhotnět tak se chytá všech možností

verca336
autor
11. led 2014

Fiallinko, asi máš pravdu, ale kde 🙂

riakuk
11. led 2014

Jsem narozená v únoru. První dcera byla počata v únoru, druhá v prosinci. Tak nevím, nevím 😅

petrajurinova
11. led 2014

@verca336 no já jsem narozená v říjnu, syn v listopadu a dcera v září. Sestřenice je narozená v listopadu a holky má narozené v září a dubnu. Druhá sestřenice je v prosinci a děti má narozené v květnu a srpnu. Manželova sestřenice je srpnová a její děti mají narozeniny v říjnu a květnu. A mohla bych pokračovat dál. Vlastně si ani neuvědomuji, že bych znala nějakou maminku, která má narozeniny ve stejný měsíc jako její děti. A znám jenom jednu, která má děti narozené obě ve stejném měsíci - i když jedno prvního a druhé posledního v měsíci.

fiallinka
11. led 2014

@verca336 no jo, každé jiný měsíc... a ket v ten měsíc, kdy mám narozky, ten nevyšel...

tož kde je problém, to netuším, nevím, jaké máte důvody, které vás k ivf vedly, ale pokud už to podruhé nevyšlo, asi je na místě mít vyzkoumané kde co - imunologii, genetiku a v rámci ní tr. mutace, nebo taky zkusit cvičit Mojžíšovou (to jsem dělala já, nevím, jestli to mělo efekt, ale měla jsem dobrý pocit, že i já něco dělám)... no těžko radit takhle na dálku... ale budu držet pěsti, statistika je neúprosná - kdo to nevzdá, ten se dočká 🙂!

mooncaa
11. led 2014

Já myslím, že s narozeninama matky to nesouvisí, ale někdo si myslím může být plodný jen někdy. Mám 2 děti přirozeně počaté (už tehdy to nešlo, takže snažení trvalo několik let) a 2 děti z IVF a všechny narozené říjen/listopad (2:2). Zkoušela jsem IVF a KET i jindy a to nikdy nevyšlo. Mám za sebou i potrat a tam mi také termín porodu vycházel na říjen.

lenicka07
11. led 2014

@verca336 Nejspíš to na datu narození matky nezávisí, ale když se nad tím tak zamyslím, tak zajímavé souvislosti vysledovat někdy lze, např. pokud vezmu naši rodinu, tak data početí často vycházejí někdy kolem data narození matek (např. já i ségra 2 měsíce před narozeninami naší mámy), můj syn měsíc před mými narozeninami, ségřiny děti 2 měsíce před a měsíc po jejích narozeninách, sestřenice tři děti - měsíc po jejích narozeninách. Další zajímavá věc - moje babička byla jediné dítě (taky byl nějaký problém, narodila se až když prababičce bylo 29 let). Já jsem měla s otěhotněním tři roky problém a pak se zadařilo a naše malá se narodila den poté, co babička měla narozeniny.... Takže bych to tak úplně nezavrhovala, jsou věci mezi nebem a zemí......

lenka5731
11. led 2014

Obě děti pocate v měsíci mého narození. 🙂

dezyre
11. led 2014

U mě to vychází kolem data mého početí - narodila jsem se koncem května (počata jsem tedy byla koncem srpna). Oba kluky jsme počali koncem července, narodili se koncem dubna 😉

japona
11. led 2014

Pocate děti v době narození matky spíš svědčí o povedene narozeninove oslavě🙂 Jinak je to samozřejmě blbost. Zakladatelce drzim palce, ať se problém vyřeší.

terkajesterka
11. led 2014

😀

jara
12. led 2014

Také nad tím občas přemýšlím.. 🙂 Moje dcerka počata 2 měsíce před mými narozeninami a narozena v měsíc manželových narozenin..zároveň narozena 2 dny před babiččinou smrtí (né v ten samý rok)...v datumu jejích narozenin jsou samé jedničky, dvojky a nuly... 🙂 Den souhlasí v den narození manželových prarodičů...je to fakt zajímavý.

jara
12. led 2014
tkanicka
12. led 2014

S tím bych to nespojovala, ale třeba moje babička měla mojí maminku a potom dlouho nemohla otěhotnět, měla i gynekologické problémy a pak jí měl nějaký doktor poradit vyzkoušet to v době, kdy se jí podařilo otěhotnět poprvé a vida, strejda se narodil ani ne týden po mojí mamince... no jsou to věci. Jinak já mám narozeniny v březnu a děti mám v dubnu a květnu, ale plánovaně a ani na jedno jsme nečekali (obě se zadařily ještě o měsíc dřív, když jsme si řekli, že teď už to nemusíme řešit 😀) První se narodila na narozeniny mého dědy, druhý měl termín den po manželových narozeninách, ale nakonec, jsme si museli ještě skoro týden počkat.

verca336
autor
12. led 2014

Holky, moc díky za vaše postřehy, no nám bohužel zbyla jen možnost IVF, protože nemám vejcovody jinak je prý vše ok, vždy je reakce dobrá a Embrya super sliznice taky a stejně se prostě nechytne tak nevím, zkusím to cvičení už mi přišlo dvd tak se na to vrhnu a byl k tomu nějak¨ý čaj na podporu IVF tak uvidíme 🙂

laurital
12. led 2014

@tkanicka Na tom něco možná bude, i moje babička porodila všechny tři děti v rámci jednoho měsíce a v šestiletých cyklech 😉
@verca336 Držím palce ať to vyjde.Musí!

lili_k
12. led 2014

No zajimave zamysleni 🙂 to me nikdy nenapadlo. Ja jsem pocata v srpnu, muj prostredni syn je pocaty taky v srpnu, nejstarsi v cervenci a nejmladsi v zari. Takze vsichni tri v mesici meho poceti nebo plus minus jeden mesic 🙂

verca336
autor
12. led 2014

Laurital, děkuju 😉

danca21
16. bře 2014

@verca336 take me napadlo to same. Mamka i ja jsme pocaly kolem svych narozek a jak jsem tak zkusmo pocitala terminy pribuznych, tak to take vychazelo kolem naroznin matky. Ale urcite se rodi deti i jindy 🙂

danca21
16. bře 2014

@verca336 jinak jsem pri googleni tohoto tematu nasla i clanek ttp://zena-in.cz/clanek/plodne-dny-uprostred-cyklu-jdete-na-to-spatne
Uz jsem o teto metode kdysi slysela.