Jsem těhotná, ale nevím, kdo je otec. Nechat si dítě?

katkakaterina
23. led 2017

Ahoj,

cca před týdnem mi vynechala menstruace. Za dva dny jsem měla 6 pozitivních těhotenských testů....k doktorce jsem objednaná ve středu. Normálně bych se asi na miminko těšila, jenomže.....před vánoci jsme měli s přítelem docela kritické období. Probíhali nějaké hádky a my si dali pauzu. A já udělala tu největší blbost v životě. Vyspala jsem se s někým jiným. Bylo to po vánočním večírku, hodně se pilo, já byla nešťastná, doma to vypadalo na rozchod a prostě se stalo. Pyšná na to nejsem a vím, že to byla nehorázná blbost. S tím dotyčným jsme sice použili kondom, takže se neudělal do mě, ale co jsme tak poskládali ze vzpomínek tak přes nasazením minimálně dvakrát, třikrát "zajel" do mě bez ochrany. Bylo to dva dny před menstruací, kterou jsem dostala. Ve stejné intenzitě i délce. Po tomhle jsem měla velké výčitky, doma se to urovnalo, vánoce jsme oslavili a já si svatosvatě slibovala, že takovou blbost už neudělám (stalo se mi to poprvé v životě). S přítelem jsme spolu samozřejmě předtím i potom spali (přerušovaná soulož anebo s kondomem). Jenomže co se nestalo další měsíc měla přijít menstruace a nepřišla. Testy pozitivní a já teď nevím co s tím. Kdyby bylo dítě přítelovo, tak si ho necháme, jenomže tu jistotu asi nebudu mít nikdy. Je tu někdo, kdo řešil něco podobného? Ještě mám nejspíš čas jít na přerušení, ale to rozhodování je strašně těžké. Vím, že si za to můžu sama ☹

jitka99
23. led 2017

Myslim, ze sance ze dite neni pritelovo je minimalni, obzvlast, pokud jsi menstruaci po sexu s tim druhym normalne dostala. Podle vseho jsi otehotnela az o mesic pozdeji. Doktor ti rekne, v kolikatem jsi tydnu a to ti snad pomuze s ujasnenim toho, kdo je otec. Hlavne nepanikar, nikdo neni dokonaly a kraviny dela kazdy!

lucinkaxxx
23. led 2017

Tak to jestli dite je nebo neni pritelovo,na to prijdes po porodu. Muzes si udelat testy sama,setres v pusince miminku,priteli,poslete to a prijdou vam vysledky. Vyjde to zhruba na 5000,-
Pritel vi,ze jsi s nekym spala pri te pauze? Ten co jsi s nim spala o tehotenstvi vi? A jak se k tomu stavi?
Nedavno jsem koukala ja film Dite Bridget Jones,je to celkem podobna a uplne stejne blba situace. Absolutne nevim co bych delala.

katkakaterina
autor
23. led 2017

Přítel o tom neví, neměla jsem odvahu mu to říct. Ten druhý to ví, ale jelikož je o dost mladší tak se k tomu postavil spíš tak, že skrz věk a zajištění by se o mě stejně nemohl postarat i když by rád. Já jsem se dívala i na testy DNA ještě před porodem, ale vychází cca na 30 000 Kč což je neskutečná pálka, na ty testy po porodu jsem se dívala taky, ale to už bude celkem pozdě :( neodvážila bych se to příteli říct ani teď natož až bude to malé na světě. Neodpustil by mi to.

pradlenka
23. led 2017

Vydrz co ti řekne dr, třeba jsi těhu jen krátce a potvrdí se tím že je pritelovo. Držím pěsti!!!

muhehehe
23. led 2017

Možnost že je dítě z toho úletu, je fakt mizivá... pokud jsi jinak s myšlenkou dítěte ok, pustila bych to v rámci možností z hlavy... a prostě se těšila na dítě. Co se stalo, to se stalo, tam je černé svědomí na místě, ale že by byl ten člověk otcem, to je fakt pravděpodobnost nula prd...

evik19
23. led 2017

@katkakaterina Situace je to sice nezáviděníhodná, ale fakt nepanikař. Když se zeptáš, doktorka ti řekne s přesností na dny, kdy došlo k oplodnění, pak budeš mít jasno. Každopádně abych tě trochu uklidnila, ta pravděpodobnost, že bys otěhotněla ze sexu s kondomem dva dny před menstruací je fakt malá...Mnohem pravděpodobnější je, že jsi otěhotněla až kolem silvestra...

luska__
23. led 2017

Můj názor je, hlavně nebuď upřímná. Počkej , co řekne doktor na ultrazvuku. Navíc on to pozná přibližně dle ovulace 🙂 tak pak budes vědět. Držím palce

muhehehe
23. led 2017

@katkakaterina a jak tady už holky psaly- doktor určí stáří mimča (tedy zárodku, nebo jak se tomu v této fázi říká.... pozor, počítá se to od prvního dne poslední menstruace), takže to by tě mělo bez problémů ujistit ;) Myšlenku na přerušení hezky rychle zažeň, to by tě hlodaly dvě věci místo jedné... a zatímco nějaký úlet vyšumí a zapadá prachem a časem to vytěsníš, přerušení by sis mohla vyčítat celý život.

misulinka44
23. led 2017

Dle ultrazvuku dr pozná, jak staré embrio je... Takže se nestresuj, objednej se na gyndu a uvidíš co ti tam poví. ten rozdíl měsíc je pro embrio ohromný rozdíl, takže doktor ti jistě řekne, jak staré je...

verunka_korunka
23. led 2017

@katkakaterina myslím ze šance otěhotnět 2 dny před MS a potom mít normální MS je tak minimální, že nejspíš jste počali někde na přelomu prosinec/leden jestli počítám správně a tím pádem můžeš být v klidu. Počkej na vyšetření u doktorky, jistě udělá utz a řekne stáří těhotenství. Předpokládám ze teď budeš tak 5-6tt. Případná interrupce se myslím dělá až do 12tt takže i na to máš čas 😉

skrabule
23. led 2017

@katkakaterina Ahoj, podle toho co píšeš jsem názoru, ze ke dítě pritelovo. Možná to bude znít divne, ale nepriznala bych se. Muže se taky klidně stát, ze na dítě zustanes sama.

verunka_korunka
23. led 2017

Jj, jak píší holky, v téhle chvíli si vše nechej pro sebe, přiznat se vašemu vztahu rozhodně nepomůže. Ty si možná ulevíš, ale přítel bude naštvaný, smutný a nevím co ještě a v podstatě i ty budeš stejně nešťastná... Takže za mě, nech si své tajemství u sebe a časem uvidíš a případně to opravdu vytěsníš... Vím to ;)

riga
23. led 2017

@katkakaterina V tomhle období těhotenství se dá celkem přesně zjistit, jak starý zárodek je. Ve středu budeš mít jasno.

katkakaterina
autor
23. led 2017

Děkuju holky za podporu, já jsem celý týden jak na trní skoro nespím nejím jak si to vyčítám, ve středu uvidíme já to stejně doktorce řeknu i když je to ostuda radši aby mi poradila jaká je pravděpodobnost, než se tím užírat.

misulinka44
23. led 2017

@katkakaterina dr koukne na ultrazvuk a bude jasno hned...

verunka_korunka
23. led 2017

@katkakaterina počkala bych jestli ti řekne sama stáří plodu. Pokud ne, tak teprve potom bych vyklopila, že to potřebují vědět i za cenu ze si to sama zaplatíš 😉 ale dopředu bych to neříkala, akorát bys ji nesmírně pobavila historkou 😉

tinaprofi
23. led 2017

hlavně, ať si to přítel nepřečte tady :D dávej si bacha...držím palce

cizinkaa
23. led 2017

Situace hloupa, ale jak rikaji holky. Doktori jsou v dnesni dobe pomerne dobre schopni odhadnout, kdy bylo dite pocato. Ja to vim napriklad uplne presne a rozdil mezi tim, co rika muj doktor podle velikosti mimca a tim, jaka je realita, jsou tri dny. 😉
Jinak asi existuji i testy DNA z plodovky, ne?

katkakaterina
autor
23. led 2017

Jako moc se mi to nechce říkat, přece jenom tam budu případně chodit celé těhotenství i potom, ale říkala jsem si že ona by mi přece jen měla říct co nejpřesněji i bez testu jestli je to přítelovo nebo ne. Tak uvidíme ve středu. Moc děkuju za podporu snad to dobře dopadne.

katkakaterina
autor
23. led 2017

@cizinkaa já se na ty testy dívala, je to z krve, ale ten test stojí 30 000 Kč, málem to se mnou seklo když jsem viděla tu cenu :(

verena
23. led 2017

jak píšou holky nahoře, příteli hlavně zatím nic neříkej. Jinak v začátcích těhotenství jsou ty rozdíly ve stáří právě nejvíc vidět, tam to raketově roste z jedné buňky do embria, takže měsíc je obrovský rozdíl! Já byla v začátcích v Pronatalu, tam mají dobré přístroje a měří to na den přesně. Najdi si obrázky týdenního a měsíčního zárodku a budeš v klidu. Jinak chápu, že tě hlodá svědomí, ale pravděpodobnost otcovství kolegy je mizivá. No však uvidíš 🙂.

ninive211
23. led 2017

Souhlasím s holkami, počkej si na určení stáří těhotenství, pokud bude 5.,6.tt, tak je to jasně přítelovo. Pokud se to potvrdí takto (a já věřím, že ano), tak oznam příteli radostnou novinu a dál na budoucnosti se domluvíte spolu. O úletu bych pomlčela, nikomu tím nepomůžeš.

cizinkaa
23. led 2017

@katkakaterina cena vysoka 😁 ale kdyby to bylo neurcity s terminem poceti od doktora (nevim v jakem rozmezi si mela mezi muzi sex), tak bych do toho sla. Pro vlastni klid... Protoze jinak z toho budes spatna cely tehotenstvi...
A doktorce bych to rekla. Stejne jako jsi to rekla nam tady. Jsme jenom lidi. Ja jsem si u toho svyho pekne porvala, kdyz jsem zjistila, ze jsem tehotna. Bylo to neplanovany. 😂

lenusaak
23. led 2017

@katkakaterina Kati jak pišou holky, otehotnet dva dny před menstruaci ze dvou-tri,, šťouchu" je uplne minimalni az nepravdepodobna. Doktorka ti stari plodu rekne pokud bude tyden tehotenstvi souhlasit s tydny od menstruace po tom uletu, ci tydnu bude jeste min je 100% jasne, ze je pritelovo. Tydnu tehotenstvi se pocitaji od posledni menstruace, ale k oplodneni ve skutecnosti dochazi az cca 2tydny pomte menstruaci.
Doktorce to rekni, ver ze se setkala i s mnohem zajimavejsima pribehama. Zkus se uklidnit, ale verim svedomi je svedomi, ale nikdo neni neomylny. Drzim pesti

slecnakaterina
23. led 2017

To jsou pasti, v tom je člověk hned ani neví jak...jak říkají holky, doktora a pak bude vše zase o něco jasnější...držím pěsti, ať to dopadne dobře a úlet se stane jen takovou poslední rozlučkou se svobodou...😉 Je to blbý, ale stává se...

hekl
23. led 2017

Vše dopadne, tak jak ty si budeš nejvíc přát, jen tomu věřit!! Dr to řekni, uleví se ti a ona ti alespoň bude se snažit říct tu pravděpodobnější variantu. Držím pěsti.

sedlackovak
23. led 2017

@katkakaterina tak já ti řeknu jeden příběh ve zkrácené verzi toto se stalo i mé známé chodila s klukem nějaký ten pátek a pohádali se,na truc šla na diskotéku a vyspala se z místním barmanem,podotýkám na ostro.O pár dní zjistila že je těhotná nervy stres a co teď. U přítelem zůstala nic mu neřekla až do doby než měla těhotenství potvrzené. Paradox byl ten že dejme tomu v pátek spala z barmanem v sobotu z přítelem. Přítel to nějak pobral a za 9 měsíců měla syna.Zjistili ji že má ta známá stejny Rh faktor jako její přítel a kdyby do budoucna měli další dítě mohlo by mít špatnou krev.Museli udělat test tak vzali krev z pupečníkové šňůry.Ta nervy na dranc že teď ze zjistí kdo vážně je otec.A zjistilo.Otec byl její přítel. Nastala úleva a vše dobře dopadlo.Možná ti můj příběh dodá odvahu.Já nedávno prodělala samovolný potrat a co bych dala za to mít miminko.Ona sama mu nikdy neřekla jakou kravinu udělala už sice nejsou spolu a tobě bych radila to samé.Mysli na to dobré a těší se z toho co v sobě nosíš, co by některé za to dali.

marikost
23. led 2017

Drzim palce, aby si sa rozhodla pre babatko 🙂. Daj potom vediet.

marketa11112
23. led 2017

drzim palce... jinak také myslim, ze prcek bude tvého pritele... oplodneni před mensesem a ještě takto je fakt nepravdepodobne.. neboj, bude to ok.... jinak at je to blbe jak chce, ja bych to priteli nepřiznala..pokud bych s nim tedy chtěla ve vztahu pokracovat... počkala bych az po narozeni a pak pripadne nejak nenapadne poslala test anonymne, abych mela v pripade nouze jasno ja.. clovek nikdy nevi, kdy se to muze hodit...každý je jen clovek a chyby se proste stavaji.. ty preci také nevis, co kde vyvadel a vypravet ti to pripadne nebude...a proste v tu chvili byla velka krize a stalo se... dulezite je , co bude ted...a hlavne, ze sis ujasnila, co je pro tebe dulezite...
lékařka urci stari miminka a pak uvidíš sama.. drzim ti moc palce. 🙂))

bachovy_esence_poradna
23. led 2017

@katkakaterina
nejdříve si nechte potvrdit v jakém týdnu těhotenství jste... pak uvidíte jak dál, jedno po druhém, teď je toho mnoho najednou

jinak pokud budete mít silné pochybnosti, tak lépe zaplatit si test, je sice drahý, ale nevědět kdo je otcem dítěte není maličkost...
věnuji se také rodinným konstelacím a pravidelně se stává, že přijde někdo s tím, že má pocit, že má jiného otce odmalička - zatím se to vždy potvrdilo a to nejen na místě, ale i později při rozhovoru s maminkou... někdy účastník dokonce ví, že jeho otec je někdo jiný, ale neví jak se chovat k matce, která to popírá (a tím nejen dítě uvádí do ještě větší nejistoty, ale navíc se narušuje jejich vzájemný vztah)

opravdu ušetříte nejen sobě, ale později často i dítěti hodně psychické nejistoty, když budete vědět kdo je otec...
podvědomí je velmi silné a mnoho věcí vycítí...

držím moc palce 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru