Jsem zoufalá, první miminko bylo hned a na druhé čekáme

vlnka09
2. lis 2014

Děvčata asi se jen potřebuju vypovídat... 🙂 Zkoušíme už čtvrtý měsíc otěhotnět ☹ (vím,že pro někoho,kdo se snaží už dlouho toto nic není,ale já už propadám v zoufalství 🙂 ) Máme už jedno - 5.let a u toho se nám zadařilo okamžitě...bláhově jsem doufala,že i teď se zadaří (antikoncepci neberu už 15.let ) a nic,nic,nic :-/ Jak jste na tom byly vy? Myslím když jste se pokoušely po druhé,po třetí..Začínám mít strach,jestli jsme oba dva v pořádku...ale možná dělám z komára velblouda.. Snad chápete a nezlobíte se,vím,že tu takových příspěvků je milion 🙂 ... prostě je nás moc,co chceme a hned to nejde :-/ Hezký večer 🙂

pavlapl
3. lis 2014

Nám první dcera trvala rok, syn 5 měsíců a druhá dcera rok a čtvrt.

damae
5. lis 2014

Prostě se v téhle diskuzi nedokážu nevyjádřit - nemám ještě žádné dítě a snažím se již více jak 4 roky... A tahle diskuze mě prostě jaksi morbidně přitahuje.
Nevím, co bych vám měla říct, než že vám strašlivě závidím. Určitě mít brzy druhé dítě budete, nebojte.

vlnka09
autor
5. lis 2014

@nessik ovu testy zkouším ... tenhle měsíc mi poprvé vyšel celkem hezky 🙂 (to bylo teď v pondělí 3.11. 🙂 ) Je to snad poprvé,co mi vyšel takhle jasně 🙂 Tak se "miliskujeme" obden 😀 - teda teď to bylo i dva dny po sobě,tak se modlím,ať to konečně vyjde 😉 Byl by to ten NEJkrásnější a NEJvzácnější dáreček pod stromeček...když pominu náš 5.letý pokládek co si tu hraje vedle mně 😵 Neumím si ani představit,co prožíváš ty... ☹ ... ta naděje když to výjde a potom to takhle vždycky skončí ... určitě nejsi k ničemu !!! Zkusila jsi Inofolic nebo Nosifol? Já ho te´d brala pravda jen 6 dní (dostala jsem vzorky od gynekologa) a teda ovulace asi jako hrom ! Bolesti před ovulací asi pět dní - to jsem nikdy neznala.. A jestli to tento měsíc taky nevýjde (budu vědět tak 25.tého ) tak si ten Nosifol kupuju - myslím,že je to skvělá věc...opravdu 🙂 Držím ti MOC pěstičky ...truj tfuj tfuj !!!!

vlnka09
autor
5. lis 2014

@damae ani nevíš,jak je mi to líto,když čtu tvoje řádky... ☹ a řešíte to už s lékaři ? Na nějakém specializovaném pracovišti?

damae
5. lis 2014

@vlnka09 Jistě. Po 4 letech mě uráží rady typu "Neřeš to a přijde to samo" případně "Nestresuj se tím." Řeším to a nestresovat se nejde. Byla jsem na třech pracovištích a považuji za svůj osobní Quest najít takové, kde pro doktory nebudu hora masa na montážní lince, která si ještě dovolí být při jejich odborném léčení "nervově labilní", jak to nazývají.

Nicméně nechtěla jsem odvádět téma od tebe, specializovaná pracoviště pro tebe ještě asi nejsou nutná. Kdybys chtěla někdy rady týkající se asistované reprodukce, napiš mi, třeba i do zprávy.

elvira
5. lis 2014

@damae - my jsme se po 4 letech konečně dočkali, takže chápu...a "milovala" jsem ty rady, jak nemám na to myslet a bla bla - obzvlášť od holek, co otěhotněly hned...
Na jednu stranu - přestat na to myslet nešlo, ale na druhou stranu - celé 4 roky jsem určitě nesledovala ovulaci a plodné dny a neměla jsem sex na povel, dokonce - považte - jsme jeli na dovolenou...a ono nic... 😀
Teď už mám trochu odstup od takových hlášek, ale taky vrtím hlavou nad "hroucením se po 4 měsících"...

nessik
5. lis 2014

@vlnka09 ovu test ukázkový, vsadím boty, že to tam bude 🙂 Já čekám na ovulaci, takže ještě plno času a mně to vůbec neutíká....
@damae ach jo a ty kecy okolo, úplně tě chápu, u nás je to zase, že mám dvě krásné děti, takže vlastně ani nevadí, že jsem tolikrát potratila, mám přece UŽ ty dvě děti, ale nikdo nechápe, že je asi jedno, po kolikátém dítěti člověk touží. My se snažíme 2 roky, 4 roky, to si už asi nedovedu představit ☹ , je mi to líto. Já jsem na nervy teda řádně.

damae
5. lis 2014

@elvira Přesně!

@nessik Chápu tě, i když tě vlastně vůbec nechápu. Dvě děti! To je luxus 😉 Ale dva roky, to je blbý. To jsem asi byla na svém pomyslném dně. Doufám, hlouběji bych nerada klesla. Nicméně, abych tě uklidnila, po dvou letech tak zhruba nastává fáze "smíření" a už to není tak hrozný. Já už si i dokážu představit, že bych děti nikdy neměla a možná by to nebyl konec světa.

francovaalina85g
5. lis 2014

unas to sami jako u vas ,prvni bylo hnedka,a dryhi trvalo nam to přes 2 roky než se povedlo,a deti maj rozdil 8 let,musitese prepnut na neco ineho ,a přestat přemislet o tehotenstvi,a hnedka se to povede,třeba delat neco ineho,co vas bavi,plodne dny po mesičce 14 dni ,v dny ovulaci,at se daži

vlnka09
autor
5. lis 2014

@elvira naprosto tě chápu a možná ti příjde naprosto "směšné " "hroucení se po 4měsících " ale je to pro mně přesně tak,jak píše NESSIK ... je hrozné číst nebo slyšet "vždyť UŽ jedno přece máte"...když toužíte i po druhém,třetím nebo pátém ... je to vždycky stejné.Prostě si ho hrozně přejete a ono to nejde.

nessik
5. lis 2014

@damae na dně celkem jsem, ale pořád ve mně dřímá jiskřička naděje. Hlouběji taky doufám, že neklesnu 😉 Ano, dvě děti jsou luxus, to je pravda. Snad budeme mít obě konečně štěstí.

vlnka09
autor
5. lis 2014

@nessik přesně tak jak to píšeš...a MOC DĚKUJI...i tobě to určitě výjde !!Taky jsem na nervy docela dost...hlavně jak píšeš,je to šíleně dlouhý.Už nevím,jestli mi víc vadí že to nevýjde nebo to čekání než to zjistím... ☹

petrak1313
5. lis 2014

Ahoj, nám se první prcek podařil také téměř napoprvé, tak jsem si říkala, že druhý bude taky tak a nakonec jsme na druhý čekali téměř rok, už jsem to i začla řešit s doktorem, udělal mi ultrazvuk, manžela poslal na spermiogram... a to že jsme to nakonec začali řešit, nás asi nějakým způsobem psychicky uklidnilo a nakonec jsem otěhotněla přirozenou cestou 🙂 Manža na spermiu v pořádku a mě nakonec ani nenasadil doktor žádný prášky. Takže držím pěstě, ať se podaří, ono i když si člověk říká, že se tím nebude stresovat ani na to myslet, tak to nejde. Ale věřím, že když první se zadařilo, tak i druhý se podaří, holt už je to s jedním dítětem i jiná honička, než bez prcků... myslím, že i to se na člověku podepíše. Ale věřím, že se vám zadaří 🙂

petrak1313
5. lis 2014

Jo a ještě mi brali krev, kvůli tomu, jestli ovuluju a doporučil mi koupit si ovulační testy... kamarádka se taky snažili půl roku a nakonec jí doktor zjistil, že neovuluje... takže ovulačním testem určitě taky nic nezkazíte...dá se koupit v každé lékárně 🙂 Já teda měla ovulaci v pohodě.

lusyy
5. lis 2014

U nas dcerka byla hned a bylo vse ukazkove a krasne tehotenstvi. Tento rok jsem otehotnela 2x da se rici ze taky hned,ale v 10.tydnu a pak v 7.tydnu prisel potrat. Mam pocit ze druhe mit snad nikdy nebudem mit. ☹

dendy88
5. lis 2014

ja to mela zas naopak, o prvni dceru jsme se snazili skoro 2 roky, tak jsme se o druhy zacali snazit brzy aby jsme to stihli do 3 let starsi dcery a vyslo nam to na prvni pokus , jako byla jsem rada ze to vyslo to cekani u starsi dcery desivy ale takovy fofr me teda taky zaskocil

ivetaa1234
22. pro 2014

Ahoj holky mám takový dotaz už pár dní mě boli prsa je mi blbě ale ted mám ovulční dny chtěla jsem se zeptat můžu jsi udělat těhotenský test i když mám ovulačni dny má to naký vliv na to abych zjstila jestli jsem těhotná děkují za káždou radu a příjemný den =)))

mala_vavrova
22. pro 2014

@vlnka09 My měli syna taký hned a dcera nám ,,trvala" rok a tři měsíce. Už sem z toho byla na palici. Ač sem nechtěla,stejně sem spadla do kolotoče ovulačních testů,kalendářů,sebepozorování. No a nakonec klasika. Když sem se na to vykašlala a nakoupila si nové oblečení do práce + tam nahlásila návrát po rodičovské, byla sem těhotná. Tak držím palce,ať se brzy zadaří....

wecurka
22. pro 2014

U nás: na první jsme čekali 2 roky a bez dopomoci lékařů to nešlo a že prý ani druhé nepůjde samo. V době kdy jsem z druhého měla absolutní hrůzu a že zatím ani náhodou (5/2014) jsem našla po zpoždění ms pozitivní test a říkala že to sakra přeci není možné 😀 😀 teď mám pár týdnů do TP. Takže opět se potvrdilo že příroda si dělá sama co uzná za vhodné a asi půjdu podat reklamaci do Motola 😀

hanka.knizkova
22. pro 2014

@vlnka09 ahoj tak koukam ze se vám to nakonec povedlo hned jak jsi založila tuhle diskuzi vid 🙂 Ja o miminko bohužel přišla v 9+2 na bežné kontrole mi doktorka oznámila ze odpovídám 6+4 takze jsem druhy den podstoupila revizi a ted cekam na MS a v lednu do toho jdeme znova..
Přeji ti hodně štěstí,hlavne hodně zdravicka ať se daří 🙂 😉