Jsou nějaké vitamíny nebo prášky na podporu otěhotnění?

alenamesarosova
3. kvě 2014

Ahoj holky chtěla bych se zepta zda jsou nejaké vitamíny nebo prášky na podporu otěhotnění, které si mužu koupit sama v lékarně bez předpisu doktora. Děkuji za odpovědí

terinka1989
3. kvě 2014

Ahoj, Odporúča sa kyselina listová ešte pred otehotnením ale inak o žiadnych neviem. Skús sa spýtať priamo v lekárni.

zuzkazuzu88
3. kvě 2014

@alenamesarosova ahojky Álouší 🙂 začni baštit listovku 🙂 ta ke asi nejdůležitější,já baštím tu od dr maxe.Ale poslední dobou spíš jen kkdyž si vzpomenu 🙂

kajjina
3. kvě 2014

jj ideální je kyselna listová. Nejlepší je v podobě metafolinu v přípravku Femibion. Je to forma, kterou tělo hezky využije.v jiných preparátech je většina bez užití vyloučena,ale zase je ten Femibion dražší no 😒

prokopka98
3. kvě 2014

ahoj, moje dr, doporučuje Sarapis plus- pokud nebereš léky na ředění krve- Sarapis obsahuje už i kyselinu listovou, takže už ji nemusíš, ale pokud otěhotníš, tak už Sarapis pak vysaď a be rjen kyselinu lisovou 🙂

bajana
3. kvě 2014

okrem kyseliny listovej je velmi dobre pit kontryhelovy caj do ovulacie

ninive211
3. kvě 2014

Holky, kyselina listová je sice dobrá jako prevence vzniku vývojových vad u miminka (a protože obecně - částečně i díky hojně užívané HA, která zhoršuje vstřebávání vit. skupiny B obecně - mají ženy listovky v běžné stravě nedostatek, tak se doporučuje užívat i min. 3 měsíce před plánovaným otěhotněním), ale nepomůže otěhotnění jako takovému. Na otěhotnění může pomoct ten kontryhel - posiluje děložní sliznici a tím umožňuje větší šanci na uhnízdění vajíčka, dále po ovulaci např. bromelain. Na podporu ovulačního hlenu (usnadňujícího spermiím cestu k vajíčku) pak prý pomáhá grep či 100% šťáva z něj.

Já v době otěhotnění zrovna brala tento "koktejl: kontryhelový čaj + grepy + po ovulaci bromelain + zvýšená dávka pyridoxinu (má prodlužovat luteální fázi - doba mezi ovulací a MS - pro úspěšné otěhotnění je třeba min.10 dní, ideálních je 13-14 dní), jinak pokud je kratší, tak se i již oplodněné vajíčko zahnízdit nestihne a odchází s menstruací)+ samozřejmě kyselina listová..

makuka88
3. kvě 2014

Ahoj holky.. kyselinu listovou beru 5 měsíců, kontryhel 1 měsíc, ovu vím kdy mam a furt nic.. myslíte ze to přijde nebo je to ztraceny ?

terezapetrova
3. kvě 2014

@makuka88 Jsi nadherne mlada a mas mnoho casu na sanci a urcite to vyjde 🙂

makuka88
3. kvě 2014

@terezapetrova prave proto ze jsem mlada tak jsem necekala, ze to nepůjde... je to strašně vyčerpávající..

klaire22
3. kvě 2014

Já doporučuji kyselinu listovou, kontryhel, bylinné kapky od Grešíka a ještě tinkturu s drmkem -ten stimuluje vaječníky a podporuje ovulaci 🙂

terezapetrova
3. kvě 2014

@makuka88 Ono by Ti asi spousta budoucích ci soucasnych maminek rekly, ze pul roku neni v tomto zadny cas ale me se to dobře říká, snazime se o druhé jen o trochu dele co ty a jsem z toho hotova, ze to nejde. Vim, ze na to prilis myslim a je to spatne.. ale taky vim, ze mi na konci roku bude 35let a ze je mnoho duvodu proc mit deti alespoň v nejakem veku 🙂 Tak se drz a ja jdu chrnet, to moje prvatko bude rano urcite brzo vzhuru 🙂

alenamesarosova
autor
3. kvě 2014

Děkuji Holky. kyselinu listovou už papam jak dlouho to si myslím že asi nestačí o čajiku už jsem taky slyšela takže asi nabehnu do lekarny v pondělí a koupím si ho. U mě je ale problém s ovulací oač nejsem schopná zjistit kdy jí mám přesně. Muj problem je ten že jsem loni potratila a od te doby se mi tělo chová jinak. dřív stačilo sledovat hlen měla jsem vetší potcit vlhka při ovulaci a ted nic jak říká muj přítel jsem suchá jak poust ☹ nastal změna v tom že mě pobolívá vaječník a když si udělám ovu test tak mi ukaže ovulaci ale teploměr ne a už se mi to stava asi 5 mesícu jsem zmatená ☹ . tak se ted snažím zkusit jinou metodu.

alenamesarosova
autor
3. kvě 2014

@klaire22 děkuji 😉 každá rada dobrá

alenamesarosova
autor
3. kvě 2014

@zuzkazuzu88 jé stará známa ahoj Zuzi kyselnku baštím už dlouho tu jsem si koupila hned jak jsme se od potratu začli snažit. ale už to je na butku přísaham že kdyby mi ještě nejaká kamoška napsala že je tehu tak mě asi odvezou do blázinca ☹ a co vy?

alenamesarosova
autor
3. kvě 2014

@makuka88 souhlasím s tebou vyčerpávajíci to je.Ale já si na první otěhotnění počkal 10 měsícu po vyzazení antaku a to jsem je brala 10 let s menčíma pauzama.

alenamesarosova
autor
3. kvě 2014

jestě jem po pátáni narazila na mamavit nemá někdo zkušenost?

gepe
3. kvě 2014

@alenamesarosova mam a spatnou, bylo mi po mamavitu zle.

zuzkazuzu88
4. kvě 2014

@alenamesarosova jj jak říkáš,už mě to taky nebaví poslouchat 😔 u nás se stále nepovedlo,v září nastupujeme do CARu jsme se rozhodli (budou to dva roky co se snažíme).Tento měsíc jsem ale nějaká rozhozená,dneska jsem totiž už 44dc(jindy jeden cyklus 28 a druhej 38),mrcha nikde,test z krve v úterý negativní,ve čtvrtek jsem začala špinit a čekala,že se to rozjede ale nic ☹ ani mrcha a po špinění taky ani památky ☹ nevím co to,musím zítra k dr.

maggi
4. kvě 2014

@alenamesarosova ja bych určitě doporučila Nosifol, já jsem ho objevila tady na koníkovi v nějaké diskuzi a pak mi ho doporučila paní v lékárně i gynekoložka. Začala jsem ho pít v březnu (přetím jsem brala jen samotnou kyselinu listovou) a včera jsem měla pozitivní test, takže myslím že to zabralo. 🙂 Ale samozřejmě to nemuselo být tím. Jinak je to ale celkem drahá záležitost, za první krabičku jsem zaplatila asi 380 Kč, za tu druhou něco přes 400 a teď ta poslední stála 500 ! 😒 (Každou jsem kupovala v jiné lékarně). Takže docela dost, ale myslím že se to vyplatí, pokud to pomůže k miminku. Jinak přítel bere zinek forte.

alenamesarosova
autor
5. kvě 2014

@maggi děkuji zatím zkusí ten kontryhelový čaj a uvidíme. ale děkuji za radu 😉

alenamesarosova
autor
5. kvě 2014

@ninive211 bromelain a pyridoxinu toto seženu nomálně v lékárně?

ninive211
5. kvě 2014

@alenamesarosova jj, jen ten bromelain je většinou na objednání (já ho měla v Dr. Maxovi do druhého dne)

alenamesarosova
autor
5. kvě 2014

@ninive211 super zatím zkusím jen čajík. a postupně kdyžtak budu přidávat. jo a mužu se optat ten čajík mám začít pít kdy?

ninive211
5. kvě 2014

@alenamesarosova Já ho pila cca prvních 14 dní , resp. do ovulace, někde jsem zase četla, že nepít při MS, ale až po, ale to je podle mě blbost, když je kontryhel i součástí "ženských čajů" proti bolestem menstruace. První způsobe rozhodně převládá. Po ovulaci vysadit!

alenamesarosova
autor
5. kvě 2014

ok no já to zkusím i při poprvé a uvidíme. já při menstruaci trpím jak pes tak třeba mi to pomuže 🙂 jste moc hodná děkuji za radu

alenamesarosova
autor
5. kvě 2014

@maggi a jak si to brala ten nosifol?

maggi
6. kvě 2014

@alenamesarosova pila jsem jeden sacek denne (v krabicce je 20 sacku). Neni tam napsano ze by se to melo zacit pit v urcity den, tak jsem ho zacala pit proste hned ten den jak jsem ho koupila.

saurauia
9. kvě 2014

Zdravím,
vítamíny na podporu pro ženy jsou celkem jasný, ale co doporučíte pro manžela? Co by měl brát aby měl lepší spermie?

ambrozie
14. kvě 2014

@saurauia Selen a Zinek, prodává se jako complex. Měl by se brat min. půl roku, aby to mělo nějaký účinek

tulam
15. kvě 2014

@alenamesarosova Ja koupila Nosifol v akci 4+1 zdarma za 1800 Kč. Stačí se zeptat v lékarně, jestli není nějaká akce. Doporučil mi ho gynekolog - začala jsem brát ihned a teď si dávám pauzu - beru jen kyselinu listovou. Zatím otěhotně se nám nepodařilo ☹ Snažíme se od října ☹