Kdo se snaží o potomka opravdu dlouho (roky)?

damae
11. lis 2014

Ahoj, máme tu diskuzi pro ženy, které se snaží déle jak osm měsíců a našla jsem i takovou, kde se ženy vyrovnávají se třemi měsíci. Ale nenašla jsem žádnou, kde by na tom byl někdo podobně jako já - v současné chvíli se snažím o potomka již více jak 4 roky.

Ráda bych si občas popovídala s těmy z vás, které se několika měsícům smějí a které mají v kabelce připravený jed nebo aspoň projímadlo pro každého, kdo jim poradí "Nemysli na to". Jak se dá taková věc řešit z dlouhodobého hlediska? Jaké je podřizovat váš život nekonečnému kolotoči těhotenských/ovulačních testů a hormonálních terapií. Také vaše intimní partie viděl zástup doktorů, který by se nevešel ani do středně velkého letadla? Také si při koupi každé letní či zimní dovolené říkáte něco jako "Kéž bych tenhle zájezd na Bali za 180 000 musela kvůli těhotenství zrušit. Klidně bez nároku na storno poplatek."? Také jste už ustoupily z Vaší dětsky naivní představy, že jedináček musí být vrcholně nešťastné díte a jeho rodiče sobci, a říkáte si, že i to jedno dítě by byl zázrak přirovantelný leda k tomu, co udělal před pár tisíci lety Mojžíš u Rudého moře? Také jste začaly plánovat potomka mezi svými kamarádkami jako první, ale vypadá to, že budete poslední?

Nebo je tu někdo, kdo se mi směje i za moje blbý 4 roky? Pojďte si na mě zakřičet a obvinit mě z netrpělivosti, jestli chcete. 😉

koubovii
1. kvě 2015

@misutka30 ahoj to je mi líto máte ze všeho asi zamotanou hlavu. No alergie na sperma by se měla řešit kortikoidy - pořádně přeléčit a pak brát i při ivf ne? super je, že se to obejde pomocí ivf a i když má špatný spg tak se stejně jaké dobré najdou ne? tak bych se tím nestresovala... jestli můžou léky zhoršovat to nevím těžko říct někdo tvrdí že vitamíny jsou k ničemu že nejlepší je strava.. slyšela jsem od strýce radu že jeden doktor doporučuje celer a za zkoušku to třeba u vás stojí.. na druhou stranu jsem slyšela názory o stresu při odevzdávání vzorků v carech.. prý se to může taky odrazit tak je možná dobré zamyslet se i nad tou psychickou stránkou - pohovořit si jestli je vše ok a možná dát si i nějakou pauzu. Určitě bych ale neházela flintu do žita znám jednu holčinu co jejímu spermie získávají jen operačně a přesto má krásnou princeznu. Takže na tom nejste vůbec špatně pokud nějaké má a ivf se určitě časem podaří jen je potřeba zkusit třeba něco jiného nebo se hodit do pohody. asi jsem ti moc nepomohla 😉

jipa75
1. kvě 2015

@misutka30 ahoj, držím palce na tu minimálku, ať už další pokus nepotřebujete. U nás byl spermiogram kus pod normou, doporučili chladnější koupele a sprchování studenou vodou (chudák to dodržoval) a na vylepšení ještě dali vitamíny a selen a nějaké další minerály na "prokrvení" a těžko říci, jestli to byl pak hlavní důvod nebo by to stejně nastalo, ale do 3 měsíců měl v 34 letech vysoký tlak a od té doby musí brát denně prášky. Takže pokud má manžel byť jen jednu spermii, tak neházet flintu do žita - u IVF stejně vůbec množství nehraje roli 🙂

jipa75
1. kvě 2015

ahoj, všem krásný první máj, třešně kvetou, tak ať aspoň to IVF funguje 🙂

misutka30
3. kvě 2015

Zdravím holky a zvlášť koubovii a jipu75, kterým děkuju za radu a povzbuzení! Na to přeléčení alergie na sperma jsem se ptala i proto, že člověk doufá, že by se to třeba něěěkdy mohlo podařit i přirozeně... hodně jsem už toho tady pročetla a příběhy některých holek jsou vážně velkým povzbuzením! Jinak by z toho člověk asi zmagořel ☹ Pokud jde o psychickou pohodu chlapa, také mě to napadlo, jestli s tím nesouvisí ten stále se zhoršující SPG. Určitě ho to vnitřně trápí, ale nedává to tak najevo. Jinak vzorek na IVF vždy vozíme z domu, CAR máme 30 min. cesty, takže se to dá a manžel je ušetřen stresu v CARU 🙂 Holky snažilky, všem hezký májový měsíc a hodně štěstíčka, doktor mi už kdysi říkal, že jaro je na IVF úspěšnější roční období než ta další, že je to "nevysvětlitelné", ale je to prý tak🙂 tak tomu věřme 😉

koubovii
4. kvě 2015

@misutka30 🙂

hasena
21. čer 2015

Ahoj holky, vše jsem přelouskala a snad už ani nechci přidávat veškeré procesy, které jsme absolvovali za posledních 8 let... Ale jak dál? Někdo tip, jak "to" zlomit?

meisinka
22. čer 2015

@hasena Ahoj,já už taky vyzkoušela vše.!! teď jsem volala jedné paní,která se dokáže podívat do minulých životů atd..tak něco přece jen našla..Já na tyto věci věřím, takže teď uvidím, jestli nám to pomůže 🙂 Jinak už taky nevím,co dál..

simdan
22. čer 2015

Kamarádka se snažila skoro 7let,nakonec otěhotněla bez pomoci lékařů ve 32letech,nyní je jí 38 a čeká třetí mimčo,zřejmě měla nějaký blok,vyzkoušela vše a bezúspěšně,nakonec to nechali přírodě a bylo to během 2měsíců.
Já čekala na mimi 19měsíců,koupili jsme štěně a za 2měsíce byly // 😉

supermarket1976
22. čer 2015

Holky, já se usilovně snažila 5 let, bez úsilí 15. Astrolozka mi řekla, že v březnu se mi rozvaze karmickej uzel. V dubnu jsem byla povýšená v práci a povedlo se 8. IVF. Zítra začínáme 12. týden a já už se začínám fakticky radovat. Nevzdavejte to a nezapomínejte u toho žít!

hasena
30. čer 2015

@supermarket1976 To je skvělé! Moc ti to přeju. Je to fakt pozitivní zpráva. Ať to všechno dobře klapne! 🙂

jenies
8. črc 2015

@damae prosím o přidání do soukromé, díky