Kdy je čas mít miminko?

petraludvikova
21. srp 2013

Ahoj holky 🙂

V listopadu budu mít 21 let - s manželem jsme měli svatbu 13.7.2013 a celkem jsem spolu už 6 a půl roku.
Když se s kýmkoliv bavím, tak mi říká, ať nikam nespěchám, že jsem na miminko moc mladá a je moc brzy (já 20, manžel 28).

Co myslíte? Už bych miminko i chtěla ... ☹

andrrriiik
24. led 2015

Já první dítě chtěla už v 18ti,a teď si nedokážu představit,že bych měla už 14ti letého puberťáka.Ale kolem 25+-je podle mě akorát.Takže pokud oba chcete,jděte do toho 🙂 Délka vztahu je akorát,věk taky 😉

marca22
24. led 2015

Tak upřímně já jsem chtěla miminko od 19,nešlo nám to 4roky,ve 24. se mi po IVF narodila dvojčata a ještě že tak,jsem ráda že jsem neměla děti dřív,nebyla jsem na to duševně zralá,takhle jsem měla možnost se připravit,teď si dokonce myslím že i tak to bylo dost brzy,že jsem ještě mohla počkat a užít si život. Ono miminko je krásný,ta představa hodného spícího,voňavého uzlíčku,jak budu chodit s kočárkem,ale realita je trošku jiná,s dětmi přijdou starosti,má to vliv na vše,někdy se i chlapi nemůžou s tím vyrovnat a špatně to nesou,najednou jsou na ně kladené větší nároky,aby vydělali,aby pomáhali,intimní soužití jde stranou a jsou upřednostněné potřeby miminka,po finanční stránce je to taky náročné. Navíc je dobré si něco odpracovat,ať máš potom nárok na mateřskou a ne jen na rodičák,případně ať si vybuduješ nějakou slušnou pozici a máš se po mateřské kam vrátit. Myslím si že je potřeba myslet i na budoucnost a ne jen na to že teď bych chtěla miminko tak si ho udělám.

saruska89
24. led 2015

@werik153 ahojky.. Ja si myslim, ze kdyby jsi byla pripravena na miminko a chtela jsi ho, tak by jsi se neptala tady na MK jestli je brzo nebo neni. Protoze by si to citila sama... Podle me by si nepotrebovala cist nazory ostatnich, proto si myslim, ze jeste treba uplne tak pripravena nejsi. Nemyslim to vubec nijak zle... Jinak si myslim ze v Tvem veku neni nic zvlastniho dite uz mit i zatim nemit.. Je to individuelni a nejvic asi zalezi na vnitrnim pocitu..samozrejme taky na dalsich vecech-hlavne zazemi...

suzief
24. led 2015

No je to podle toho, jak se na to cítíte oba ale prosím s rozmyslel, v člověku zvlášť v žene se to bouří, pokaždé kdybych chtěla mít miminko, když to na mě přijde, měla bych už snad 4🙂, je mi 30, mám první a teď si říkám zas že jsem na první stará, tak si vyberte.
Né teď vážně, spíž se přikláním, ještě chvilku počkat a trochu si udělat kariéru rok či dva a pak to bude ideálka.
Já jsem ráda, za praxi v zaměstnání, i za to, že jsem si smanželem mohla dopřát věci, které teď nemůžem, vše se otočí - priority, když je dítě.

suzief
24. led 2015

@werik153 pokud jste svoji, myslím, že je to ideálka

jituliiii
24. led 2015

Ja si myslim, ze zalezi jen na vas dvou...každý ti rekne to, co by udelal on sam....jak on sam to citi, ale jenom vy dva vite, co chcete....sto lidi, sto nazoru.... vy musite vedet, jestli jste pripraveni 🙂

mili_ilim_ilmi
9. dub 2015

Dobrý den, ahoj,

ráda bych poprosila zatím bezdětné ženy a muže ve věku 18-35 let o vyplnění dotazníku, který se týká toho, jaké faktory ovlivňují to, kdy se rodiče cítí připraveni na to, mít dítě. Dotazníky jsou interaktivní, stačí jen klikat. Dotazník pro ženy má 19 otázek a jeho vyplnění by nemělo zabrat více než 10 minut, dotazník pro muže je o polovinu kratší a jeho vyplnění by mělo být v cuku letu Moc děkuji všem, kteří se rozhodnout dotazník vyplnit Míla

http://www.survio.com/survey/d/A7B2B6M3H2P5N7A6M pro ženy
http://www.survio.com/survey/d/A7J4P6E6G9Z5Q6O9B pro muže

nemcovapetulka
9. dub 2015

Ahojky 🙂 my se pro miminko s manželem rozhodli, když mi bylo ještě devatenáct.. zadařilo se a v den 20 narozenin jsem se dozvěděla že jsem těhotná. Vzali jsme se a dnes už mám 7měsíčního raracha bez kterého bych nedokázala existovat! dítě je to nejlepší co ti může život dát 🙂 jinak - mám soukromou školu - maturitu, studovala jsem na VŠ kam se hodlám i vrátit dálkově 🙂 mě je 21 (letos 22) manželovi 26 🙂

guinea
9. dub 2015

@mili_ilim_ilmi Já bych ti ten dotazník vyplnila, ale máš tam nějakou nízkou věkovou hranici 🙂

jankovaz
9. dub 2015

@petraludvikova Já se vdávala v 19 a v červenci mi bude 21 a v září budeme mít miminko. S manželem jsme miminko moc chtěli, a chtěli jsme to mi DVA takže jsme se nikoho neptali jestli si ho můžeme udělat nebo ne 🙂 Pokud chceš proč ne?! 🙂

avano
10. dub 2015

@guinea můžu se zeptat, kolik ti je? já jsem ten dotazník vyplnila, ale když se rozhlídnu kolem a kolem, připadám si jako naprostý exot, protože je mi přes 31 a první dítě plánuju tak ve 33 nejdřív...

guinea
11. dub 2015

@avano Je mi 37 a čekám své první dítě, které bylo plánované a zadařilo se docela rychle. Dřív jsem děti nechtěla. A jako exot si vůbec nepřipadám 😀