Kdy jste otěhotněly po vysazení antikoncepce?

amartina
22. zář 2006

Ahojky holky,
jsem tu dnes poprvé. S přítelem bychom chtěli miminko, HA jsem vysadila v červenci, chtěla bych od vás vědět, za jak dlouho se Vám podařilo otěhotnět po vysazení HA, užívala jsem ji cca 5 let.
Díky moc Martina

olca5
20. zář 2007

ahojky vernerka, kde dneska jsi takovou dobu? 😉 😀

vernerka
20. zář 2007

olca5: já lítám po doktorech, hrůza!!! jak se máme?? strašně se těším na zítra! manžílek mi včera večer ujel a zítra přijede a bude doma do pondělí, jupí!!!

janitchka: to je v pořátku, ty rychlí bublinky se tam drží 😉

vernerka
20. zář 2007

mimochodem, v rámci nemyslení na mimi jsem se rozhodla, že půjdu do školy, dneska jsem všechno vyřídala a v pondělí nastupuju, ale až do ústí na labem, což je odtud 350km, fůůůj, mám z toho trošku nervíky ☹

vernerka
20. zář 2007

jo a ještě jsem se vás chtěla zeptat, když ženská nepracuje a je těhotná, jak je to s mateřským příspěvkem, dostává penízky nebo ne!? můj otec mi tvrdí, že žádný nedostanu 😕

pajca
20. zář 2007

Ahoj Holky, musilko, jak resim mereni BT a smeny?Jsem taky zdravotni sestra. Dneska mam 28DC a mam teplotu37,3 ale merenou po nocni
Jinak to taky nikomu nerikame. 🙂

grej
20. zář 2007

Vernerko - pokud nepracuješ, tak si ani neplatíš sociální pojištění a tudíž nedostaneš mateřskou (je tam podmínka, že nějak musíš pracovat 270 dní za poslední rok nebo tak něco - podrobně bys to určitě našla na stránkách sociálky). ALe nárok na rodičovský příspěvek samozřejmě máš, takže dostaneš míst o půl roční mateřské rovnou ten rodičovský (ten co je teď nějak těch 7500,-). Ael nevím, jestli si o to náhodou nemusíš nějak zažádat.

vernerka
20. zář 2007

grej: ty sned víš všecičko, tak to by bylo dobrý, už jsem se lekla, že bych nedostala nič 😕 tak je to dobrý! díky

olca5
20. zář 2007

vernerko, tak to je myslím úplně ideální 😉 Znám to z vlastní zkušenosti, že nová škola tě určitě přivede na jiné myšlenky 🙂
Tak to je super, že budeš mít manžela doma, to si ho pěkně užiješ, taky bych něco takového brala 😉 😀

grej
20. zář 2007

Děkuji za pochvalu🙂 To víš, ohledně těhotnění mám zjištěno snad už všechno 😀
Koukala jsem, že jsi psala, že se chystáš do školy. Pokud jsi stále student a je ti míň než 26, tak za tebe stále platí sociálku stát. Takže teoreticky bys měla mít na mateřskou nárok (aspoň na nějakou minimální)... ale nevim, chtělo by to se zeptat na té sociálce přímo...

Teda teĎ jsem se tak zamyslela... I když nepracuješ, tak bys měla nějaké odvody mít, ne? Myslím, že zdravotní pojištění je stejně povinný, u sociálního si nejsem jistá...
Jen vím, že když jsem byla student a bylo mi pak víc než 26 let, tak jsem si musela začít platit sama na sebe, protože škola už to neplatila...
Ty jsi jako v domácnosti nebo studuješ?

vernerka
20. zář 2007

jenže co je to za štěstí, být pšet dní v týdnu sama a mít ho doma jenom dva dny, achichjo 😅

vernerka
20. zář 2007

🙂 😉 ☹ 😠 😒 😎 😖 😲 😢 😀 😝 😔 😅 😕 🙄 😨 🤐 😵 taklhle se mi střídá nálada

olca5
20. zář 2007

tak to moc štěstí není 😠 On je tak pracovně vytíženej, jo? To ty podmínky k těhulkování máte opravadu omezené a musíte se přizbůsobovat jak to jen jde, že?

olca5
20. zář 2007

tak to máš náladičku velice proměnlivou 😉 čímpak to je? 😕

vernerka
20. zář 2007

protože o tom mím broučkovi teskním a protože se bojím, že se nám to ještě dlouho nepovede, protože je pořád pryč ☹

grej
20. zář 2007

Verner - jak je to teda s tebou, jestli to není tajný? Studuješ nebo jsi v domácnosti? Asi jsi přehlídla můj příspěvek 😉

olca5
20. zář 2007

to musí být fakt na nic 😠 Ale hlavu vzhůru, třeba vám bude stačit i to málo, nikdy nevíš 😉

grej
20. zář 2007

Vernerka - mojí kamarádce odjel manža do zahraničí. Snad dva měsíce nebo i víc spolu nespali. Pak jednou přijel, hodili si takovou rychlovku a bylo to. A to se jim předtím skoro 2 roky nedařilo 😉 Takže naděje je vždy!

anty
20. zář 2007

Ahojte holky, problém s otěhotněním mně trápí asi 6 let. Za tu dobu jsem vyzkoušela moc a moc rad mých známých, ale i doktorů, nutno podotknout, že jsem podstoupila několik inseminací a 2IVF. Výsledek nulový. Já i manžel jsme absolvovali několik serií vyšetření, ale nic u nás nenašli. Jinak je mi 27let.Hodně se trápím já i manžel.

vernerka
20. zář 2007

promiň grej, já si nějak nevšimla, studuju, tři měsíce jasem dělala jako noční vychovatelka a teď se do neděla flákám doma..byla jsem přinucena manžílkem jít ještě do školy asi mu dělá dobře, když mě živí, nebo co 😅
kéž by se to s tou rychlovkou taky povedlo, třeba to vyjde! byl by to pro mě nejkrásnější vánoční dárek!

grej
20. zář 2007

Anty - tak tohle přesně se stalo mé švagrové. Dokonce se snažili 10 let. Oba byli zdraví, jen snad měli společně sníženou plodnost - jako že kdyby oba měli jiné partnery, tak by s velkou pravděpodobností neměli s početím problémy, ale dohromady jim to prostě nešlo.
Nakonec se rozhodli pro adopci - a najednou se povedlo. Už mají chlapečka 1,5 roku 😉

Vernerka - no když studuješ, tak by snad neměl být problém... Ale schválně si zkus na tu sociálku zavolat. I když - mateřská se platí z příspěvků na nemocenské pojištění. Když studuješ a jsi nemocná, tak taky nemocenskou nedostaneš...
Ty jo ted nevím. Zmátla jsi mě 😅

vernerka
20. zář 2007

jednoduše řečeno, to mě stejně neodradí snažilkovat se 😀
holky, já musím jít něco dělat, tak zatím..večer se ozvu 😲

olca5
20. zář 2007

to tě nesmí odradit 😉 jen využij každé chvilky co jste spolu 😉 😀

anty
20. zář 2007

Grey díky za tvoji pvzbuzující odpověď.

musilka
20. zář 2007

uff byla jsem v praze to je na palici ten provoz ☹

olca5
20. zář 2007

no já si říkám kam si se ztratila 😀

olca5
20. zář 2007

no ta praha je fakt docela na budku. 😉

grej
20. zář 2007

Anty - nemáš zač - všem se nám jednou zadaří, uvidíš 😉 To mě taky drží nad vodou, jinak bych si to už někde hodila 😅

Jojo, pražská doprava není med... Ale není nad páteční odpoledne 😀

anty
20. zář 2007

Grej můžu se zeptat, jak dlouho už se snažíte s manželem?

grej
20. zář 2007

My se snažíme od 07/2006. Už máme za sebou 16 neúspěšných cyklů. Zatím jsme oba v pořádku, jen jsem měla nějaký horší výsledek na imunologii, takže teĎ čekám až doberu antibiotika kvůli zánětu močáku a půjdu na kontrolní odběry. Mě je 28 let a manžovi 35...
A u vás teda naprosto vše OK, jo?

anty
20. zář 2007

U nás je všechno OK i z genetického hlediska. Je to začarovaný kruh.