Kdy jste otěhotněly po vysazení antikoncepce?

amartina
22. zář 2006

Ahojky holky,
jsem tu dnes poprvé. S přítelem bychom chtěli miminko, HA jsem vysadila v červenci, chtěla bych od vás vědět, za jak dlouho se Vám podařilo otěhotnět po vysazení HA, užívala jsem ji cca 5 let.
Díky moc Martina

vernerka
6. zář 2007

ahojky, pokud to je zdravé sportování, tak by se nemělo nic stát!! vítej tady, já jsem tady taky krátce, tak snad se to co nejdřív povede všem!
😉

kacm
7. zář 2007

Ahojda 😀
Vernerka:děkuji za přivítání, nejsem úplný sportovní šílenec co trhá rekordy, ale jen ráda sportuji spíš pro zdraví... 😅
Mám ještě jednu otázku, četala jsem, že před početím mimi by se měli brát nějaké vitamínky, koupila jsem si v lékárně kyselinu listovou a calibrum baby-plan, ale také jsem se tam dočetla, že calibrum baby-plan již obsahuje kyselinu listovou, tak tedˇ nevím, zda mám papkat oba vitamínky a nebo zda satačí jen to calibrum, abych se kyselinou listovou nepředávkovala
Pokud někdo máte zkušenost, tak mi prosím napiště.Děkuji a zatímky pa. 😵

lucinecka
7. zář 2007

Kacm, myslím že předávkování listovkou ti nehrozí, tělo ji prostě vyloučí. Ale myslím že je opravdu zbytečné brát obě tabletky zaráz. Tak to třeba střídej, jeden den listovka, druhý den Calibrum. Já jsem třeba první dva měsíce užívala jen listovku, pak jsem přešla na Calibrum, protože má víc vitamínů v 1. Ale záleží co tobě bude víc vyhovovat 🙂

vernerka
7. zář 2007

ahojky, no já jím oboje a když jsem tady tak koukala, co píšou ostatní, tak je to asi v pořádku! 🙂

ljd
7. zář 2007

Holky nechci vám to nějak hatit, ale přece jenom oba tyto vitáminy jsou umělina a opravdu není dobré toho brát moc...lepší jsou přírodní vitamíny ze stravy a taky bylinky 😉 já sice taky beru listovku, ale hlavně piju kontryhel a snažím se jíst víc ovoce a zeleniny 😉 🙂
Ale na mě taky moc nedávejte, přece jenom se snažím už 8.měsíc a stále nic 😅
Ale vám ze srdce přeju ať se zadaří co nejdřív 😉

karla6
7. zář 2007

Holky, co se týká té listovky, tak běžně ji koupíte cca 400 mikrogramů v jedné tabletě, kdežto Dr. vám ji předepíše 10 mg v jedné tabletě, takže podstatně víc. Osobně beru tu 10 mg - některé holky psaly, že jde koupit i volně bez receptu.

vernerka
7. zář 2007

no, já se ptala v lékárně o poradili mi, že si mám brát právě k těm vitamínům ještě jednu tabletku listovky..tak se držte!! 😉

kacka.va
7. zář 2007

já jsem brala jen jednu tabletu listovky dvoustovky, což je normální denní dávka. A dokonce v tom pokračuju i teď, jak se někde píše, že těhotné by měli dvojnásobnou denní dávku, tak můj doktor prohlásil, že ať to nedělám, že stejně dostanu část vitamínů normálně v jídle, takže bych toho měla pak zbytečně moc a stejně by se to vyloučilo.

kacm
7. zář 2007

lucinecka: díky moc za radu, asi to budu střídat jeden den jeden vitamín a druhý den listovku...přece jenom jím i zeleninku a ovoce, tak si to tělo přebere co bude potřebovat 😝

ljd: máš pravdu asi by se to s vitamíny nemělo moc přehánět...také se nažím jíst hodně zeleniny a ovoce...ten kontryhel.čajík se pije kolikrát za den a k čemu je to vlastně dobré, obsahuje nějaké vitamíny co neobsahuje calibrum? Také jsem o tom četla, že se pije před plánovaným těhotenstvím.Držím ti pěstičky, atˇ se vám mimi vydaří co nějdříve i všem ostatním holčinám 😀

karla6: ano dá se běžně koupit v lékarně i bez receptu, já mám v jedné tabletě 200mg píšou to na krabičce...jiné mi lákárnice nenabídla.... 😢

vernerka: každý to asi bere jinak, hlavně aby to zafungovalo dobře a brzy byl výsledek vydět 😀

V těhotenství by se asi pak už mělo brát více vitamínků, než jen ta kyselinka listová nebo calibrum...ale také jsem slyšela, že po vitamínech jsou narozené děti větší...je to pravda?

kacm
7. zář 2007

vernerka: oprava....vidět né vydět...omluva, píšu hrozně rychle a pak nestačím opravovat chyby... 😎

karla6
7. zář 2007

Kacka.va, Kacm - to opravdu myslíte 200 miligramů? To mi přijde nějak hrozně moc. Nemyslíte 200 mikrogramů?
Normálně prodejné mají 400 mikrogramů a ta na předpis (a teda možná i bez něj) má 10 miligramů.
Kacm, mrkni na krabičku, nespletla ses v těch jednotkách? Když tak mi, prosím tě, napiš přesný název a výrobce. Díky moc.

kacka.va
7. zář 2007

karlo, jasně že 200 mikrogramů, v miligramech by to byla pěkná blbost 😉

karla6
7. zář 2007

Kacka.va, já jen že Kacm uvedla 200mg, což je zkratka pro miligram. Takové to písmenko pro mikrogram jsem nikde na klávesnici nenašla, tak to radši vypisuju.
Pokud je to v mikrogramech, tak to sedí, to jdou volně koupit i čtyřstovky. 🙂
Od Dr. mám předepsané právě 10mg (opravdu miligramů) a už to mi přijde hodně. Ale kyselina listová se dlouhodobě usazuje v kostech, takže ani nějaké to vynechání nevadí.

kacka.va
7. zář 2007

já teď koukám, že mi teď předepsal taky 10 mg. 🙂

kacm
8. zář 2007

Ahoj holčiny....
Karla6 ..... jasně jasně je to 200 mikrogramů....200 miligramů se snad nedají ani sehnat 😀
Chtěla jsem se zeptat kontrihelový čajík se dá sehnat normálně v lékarně a měl by se také pít před plánovaným těhotenstvím a nebo postačí papkat calibrum a listovku? Má nějaké vitamínky navíc? Děkuji za radu, jsem začínajíci snažilka...tak se raději zaptám....díky.Pěkný vikend....

karla6
8. zář 2007

Kacm, kontryhel můžeš pít nonstop. Někteří léčitelé to označují pro ženy jako takový malý zázrak. Já si ho kupuju porcovaný v lékárně.

luccii
8. zář 2007

ahojky holciny, pridavam se do diskuze...
mam na vas "zkusenejsi" dotaz - jak dlouho pred zacatkem snazeni se se ma zacit brat kyselina listova (mam dojem, ze moje gynekolozka rikala 4 mesice, ale jdu za ni az za mesic, takze do te doby to presne vedet nebudu)

macc
8. zář 2007

luccii: já myslím, že čím dřív, tím líp 😉
jinak je pravda, že když to těhulky s vitamínama přeháněj, tak mají pak 4kilové cvalíky

m24
8. zář 2007

Lucii listovka se má brát hlavně jako prevence vrozených vad u dětí a mě bylo řečeno, že by se měla užívat alespoň 2 měsíce před početím. Ale jejím užíváním nic nezkazíš, takže začni co nejdřív.

grej
8. zář 2007

Lucii - já myslím, že pokud plánujete mimi, tak jí klidně začni brát hned. Není to nic hrozného a nemusíš jí třeba jíst každý den, ale jen obden. Nestojí to moc peněz, takže tě to ani nezruinuje. Já prostě slyšela, že jakmile uvažujete, že se začnete snažit, tak začít brát.
Já beru dvoustovku /kdyby se tě v lékárně ptaly/, ale jak tady holky psaly, asi stačí i stovka.

Kacm - kontryhle se dá koupit v lékárně sypaný nebo porcovaný, ale ze své zkušensoti vím, že ten porcovaný moc nemají. Sehnala jsem si ho ale na netu a objednala si do zásoby 😉
Je výborný na děložní sliznici (takže se má pít i třeba po gyn. operacích nebo tak) - tkaže na růst sliznice a tím podporuje uhnízdění vajíčka, a pak taky pomáhá proti menstruačním bolestem.
Jinak pokud baštíš calibrum, tak už nemusíš jíst zvlášť listovku, protože v calibru je už listovka obsažená.

Já osobně baštím listovku, Vit. C, selen, zinek (selezin) a občas jod. I kdyby to nemělo vliv na otěhotnění, tak se mi každopádně hoodně zlepšily nehty, takže i tam to funguje🙂
Manžovi dávám C, E, selen, zinek už rok. Letos v červenci byl na spermiu a měl moc dobrý výsledek, takže myslím, že to bylo i tím...

lucinecka
8. zář 2007

Souhlas s holkama, listovka není na škodu, čím dřív tím líp 😉 Jinak myslím že vitamíny do nějakého 20 tt nemůžou způsobit velká miminka, potom bych se jich spíš vyvarovala 🙂

luccii
8. zář 2007

holciny, moc diky za odpovedi... jeste to proberu s pritelem, kdy teda zacneme, a uz se moc tesim 🙂

kacm
9. zář 2007

Díky : Karla6 mažu do lékárny pro kontrihelový čajík...snad se ho neupiji... 😀

Dá se zjistit těhotenství třeba už týden po oplodnění nebo musím čekat do dnu D kdy mám dostat menstruaci? Myslím, že ty testy do týdne nejsou asi 100%...máte někdo zkušenost?

kacka.va
9. zář 2007

Doporučuje se užívání listovky 2-3 měsíce před plánovaným otěhotněním. Jinak záleží na doktorovi, co vám doporučí. Já se toho mého ptala a mám brát pořád jen listovku, žádné další vitamíny.

karla6
9. zář 2007

Kacm, kdybys měřila bazální teplotu, tak to podle ní jde určit dost přesně. Asi 5 - 10 dnů po oplodnění (u každého je to jinak) dochází k uhnizďování vajíčka v děloze, to se pak napojí na tvůj krevní oběh a teprve pak začne tělo produkovat hormon HCG, takže pokud nějaké testy slibují určení těhotenství dřív, je to nesmysl. Zhruba tak dva dny po vynechání MS můžeš mít v krvi cca 50 - 700 jednotek HCG. Takže některé těhotenství jde určit už v den vynechání MS, jiné až později. Záleží na tom, kolik dnů po ovulaci u tebe došlo k uhnízdění vajíčka.

vernerka
10. zář 2007

ahoj holky, tak jsem se právě vrátila od doktorky, řekla mi, že musím co nejdřív otěhotnět, protože mám zúžené vejcovody, ale ať mi někdo řekne, JAK!! Snažím se poměrně dlouho a pořád nic, tak co mám dělat!!?? Na umělý oplodnění to prý není, manžel je v pořádku, tak já už nevím, se mnou to taky ještě není nejhorší, bože, bože, já mám strach, že je to v háji!! asi půjdu k jiné doktorce, zkusí se mnou třeba něco jinýho! 😔

suzanna
10. zář 2007

Ahoj holky taky jsem dnes zacala brat kyselinu listovou...tak doufam,ze to zabere. 🙂

grej
10. zář 2007

Vernerka - na umělý to prý není? Co to jako znamená? Že by ti to neproplatila pojišťovna nebo co?
My když jsme byli na první návštěvě v CAR, tak nám na rovinu řekli, že by rádi zjistili příčinu proč se nám nedaří /zatím jsme oba v pořádku/, ale když budem chtít, tak prý můžem jít rovnou na IVF...

suzanna
10. zář 2007

Grej jak dlouho uz se snazite?Jestli to smim vedet... 🙂

lucinecka
10. zář 2007

Grej a jak jste se rozhodli, půjdete do IVF?

Vernerko, tak zkus jinou dr, asi by to měla začít řešit když se dýl nedaří. 😒