Kdy jste otěhotněly po vysazení antikoncepce?

amartina
22. zář 2006

Ahojky holky,
jsem tu dnes poprvé. S přítelem bychom chtěli miminko, HA jsem vysadila v červenci, chtěla bych od vás vědět, za jak dlouho se Vám podařilo otěhotnět po vysazení HA, užívala jsem ji cca 5 let.
Díky moc Martina

tytyta
13. srp 2008

ahojky
Taky bych k tomu chtěla říct svůj názor.Kdyby tělo bylo zasviněný,tak přeci nemusíš brát každý den nový prášek,aby se zahovala funkčnost HA nebo ne ?
A ještě jeden dotaz,jak kamarádce dokázali že její děťátko má cukrovku právě kvůli tomu,že otěhotněla hned po vasazení HA ?A kde je vůbec nějaký důkaz,že "nemoci" které tady popisuješ jsou způsobené otěhotněním hned po vasazení ? 😉

tytyta
13. srp 2008

Ptala jsem se svého gynekologa,jestli je potřeba až budu chtít otěhotnět,vysadit HA nějakou dobu před snažením a bylo mi řečeno,že právě naopak.Že právě většinou hned po vysazení to jde nejlépe.Tak jsem dala na jeho radu a otěhotněla hned první měsíc po osmi letech braní HA.
V dnešní době už HA nejsou tak drastické jako dřív.

smardik
13. srp 2008

já jsem na tom stejně, ptala jsem se doktora co je lepší a on říkal že není nutné vysazovat HA před snažením, že už tam zdaleka není tolik hormonů a bezpečné

josefka moc stebou nesouhlasím, máš nějaký důkaz že to je způsobené vysazením antikoncepce po otěhotnění? třeba můj brácha je "vymodlené dítě", naši na něj čekali 4 roky a od mala byl pořád nemocný, je alergik a astmatik a HA to není a takových případů znám víc kdy dítě nebylo hned a dítě má cukrovku, alergie apod.

jenniffer
13. srp 2008

Josefka: atop. ekzém je záležitost genetická (dědičná) a určitě ho nevyvolává braní HA těsně před otěhotněním. Sama touhle nemocí trpím, tak vím, o co jde. A jen tak mimochodem: moje mamina než otěhotněla, tak rozhodně žádnou HA nebrala a ekzém a alergii mám stejně. (Pokud tě trápí zrovna tohle, tak na ekzémy je tu speciální téma, kde ti myslím i ostatní holky sdělí to, co teď já.)

sindel
13. srp 2008

Ahuj Josefko,nebojím se....před třemi lety jsem vysadila prášky a mám nádherného čertíka...... 😵 tuk tuk,zdravý jak řípa.......a přikláním se k holkám,určitě se nic stát nemůže....mě gynekolog taky říkal,že po vysazení je největší pravděpodobnost otěhotnění a když se mrkneš na stránky o antikoncepcích tak všade píšou,že otěhotnět lze ihned 🙂 dále to jistím vitamínama...podle mě tohle blbost,ale to je jen můj názor laika........ 🙂

anki
13. srp 2008

Já jsem nemohla otěhotnět pomohly mi přípravky fytotonik a vitatonik pokud by jste chtěla některá bližší info písněte mi na email AnnaVrablikova@seznam.cz rada poradím už jsem pomohla 13 holkám 😉

josefka
13. srp 2008

necertete se, to je jen muj nazor a jen se ptam🙂 ..... Nemam dukazy, ze HA tohle zpusobuje, to jsou jenom spekulace. Napadlo me to, ze kdyz jsem vysadila, tak bylo moje telo tak strasne rozhazene po hormonalni strance, ze to az nebylo hezke. HA je vlastne pravidelny prisun jednoho hormonu do tela a je to pro nej neprirozene, protoze behem cyklu hormony kolisaji tak, ze dochazi k ovulaci a MS.
no a HA vlastne ovulaci brani .... po vysazeni jsem mela velke problemy a musela jsem nechat telo vzpamatovat, tak me napadlo, ze kdyz to s telem takhle zamava, tak ze to asi nebude uplne koser ... a dneska uz clovek nevi, co je dobre a co spatne.
Ja se tedy rozhodla pul roku pockat, pro jistotu 🙂
Nebudu to tady resit, stejne to sem nepatri, budu jen hromadit rady, aby to pak slo dobre 🙂

andelka
13. srp 2008

Já jsem četla a je to i celkem pochopitelné, že po vysazení HA je nízká děložní sliznice a to pak může vést k potratům, i velmi raným, vajíčko nemá sliznici dost vystlanou. No já myslím, že je toho i víc. Nakonec je to na každém, jestli se rozhodne počkat nebo to zkusí hned. Já už mám vysazeno půl roku a myslím, že tělo se srovnalo dobře, i když není všechno "tabulkové" a i jeden anovulační cyklus byl.

sindel
14. srp 2008

ahojky holky,mám prosbičku,ještě v plodných dnech nejsem tak "sběhlá" a tak můžete mi prosím poradit?

Když jsem brala HA tak jsem měla 21tbl a pak sedmidenní pauza(klasika)..Dobrala jsem platíčko a pak jsem to tak za 4 dny dostala.....takže můj cyklus je 25dní?a má ovulace je podle níže uvedeného kalkulátoru od 15.-20.8.?díky moc za rady papa 🙂

sindel
14. srp 2008

jéééj tady je ta adresa....http://www.babyweb.cz/Ovulacni-kalendar.aspx

len
14. srp 2008

Sindel, na to, jak dlouhý byl tvůj cyklus při braní HA totálně kašli, to totiž ve skutečnosti není žádný cyklus, to má každá ženská 28 dní 😉 Jinak cyklus se bere od prvního dne krvácení do posledního dne před dalším krvácením...

andelka
14. srp 2008

sindel: Přesně tak, na nějaké cykly a ovulace se vykašli, při braní HA nic takového není. Kalkulítor je taky jen "tabulkový" tj. ideální, nakonec každá žena funguje jinak a má ovu jindy. Nějaké přibližné počítání může jít, až když tělo funguje přirozeně, tj. má přirozenou ovulaci a MS a přirozený cyklus.

ivkaj
14. srp 2008

Sindel, podle první MS po vysazení HA se dá jen těžko usuzovat jak dlouhý cyklus budeš mít.
Ovulace se dá zjišťovat více způsoby než jen výpočtem v kalkulačce. K dispozici jsou ovulační testy (ty ti alespoň s nějakým předstihem prozradí, že bude ovu), měření bazální teploty, pozorování signálů vlastního těla (pozice děložního čípku, hlen a pod). Stačí si jen najít metodu co ti bude vyhovovat nejvíc 😉

zdenallicka
14. srp 2008

josefka: V dnesni dobe klidne muzes otehotnet prvni mesic po vysazeni HA a nemusis se niceho bat - telo je ciste po prvnim cyklu od vysazeni.. Tohle je stanovisko odborniku... Dnes uz je antikoncepce setrna..:o)

len
14. srp 2008

Ale hlavně - pokud se první dítko zadařilo napoprvé, na všecky tyhle metody bych se minimálně půlroku zvesela vykašlala 😎

sindel
14. srp 2008

Len,takže bych to měla spíš brát tak jako že mám 28denní cyklus?AAAAhjo já na to fakt prdím....jen jsem přibližně chtěla vědět mezi jakýma dnima ji mám... ☹ od prvního dne MS do dalšího dne MS jsem to měla těch 25 dní....ale s s tou HA......tak to nechám na metodu jako před třemi lety když jsem otěhulkovala,a to je že "zhruba" 14dní po MS je to dobré....hmmm i když je zajímavé že zrovna jsem otěhotněla těsně po MS,takže jsem ovulku měla jindy než obvykle 😒 no to ženské tělo je jedna velká záhada.........díííííky za rady 🙂

zdenallicka
14. srp 2008

Ahoj holky.. Jak nejlepe otehotnet? NO, slozita otazka asi... Uz jsem si opsala nejake vitaminy, co tu doporucujete, urcite je zkusim.. Caje mi taky nedelaji problem, temi se taky budu prolivat, ael nemyslet na to, ze chci otehotnet??? To vazne nejde!!! Jina, lepsi rada, by nebyla???? :o)))

andelka
14. srp 2008

sindel: Během braní nemáš cyklus žádný, nebo maximálně nepřirozený, takže nesměrodatný. Ovulace bývá 12-16 den cyklu, tabulkově, no u mě třeba 17-20DC, takže se na to spoléhat nedá. Pokud jsi poprvé otěhotněla takhle brzy, tak bych to fakt tak půl roku neřešila a sázela na to, že ovu je někdy uprostřed řekněme a podle toho se snažila, nebo ještě líp, nechala tomu volný průběh.

len
14. srp 2008

Sindel, momentálně nemáš žádný cyklus 😀 Já měla hned první ovulaci po HA (když jsem pochopitelně měla taky 28denní "cykly") 10. den, takže tak, prostě nejdřív musíš zjistit, jak je to s tebou, každá jsme jiná a univerzální rada neexistuje 🙂

Zdeni - hodně sexu a dobrá nálada, nic víc ti asi ani doktor neporadí 😉

andelka
14. srp 2008

Jo a já měla první ovulaci po vysazení HA 19DC, pak taky 19DC a pak anovulační, teď se pohybuje mezi 17 a 20 DC.

sindel
14. srp 2008

máš pravdu andělko,vidíš tak tohle jsem nevěděla.....že není v době kdy bereme HA cyklus 😅 pššššt........asi jo asi na to prdím....zkusím to zhruba v polovině ještě několikrát....už jsem si to pojistila dvakrát... 😀 druhý a pátý den po MS 😀 tak uvidíme........a jak jsi na tom ty?Jestli se můžu optat?.......jooo ale vzpomínám si že dřív než jsem HA brala tak jsem to měla po rovných 28dnech.....

zdenallicka
14. srp 2008

len: Coz o to, vseho je dost 😉 , ale meli jsme blby spermiogram (jen 3,5 mil., progresivnich jen 12,5%), takze asi tomu budem muset nejak pomoct...

len
14. srp 2008

Zdeni, tak v tom případě zkusit vytipovat ovulaci (ovutesty, symptotermální metoda) a trochu to snažení načasovat - při takovýmhle spermiu by ten každodenní sex byl spíš na škodu 😒 No a kdyby se dýl nedařilo, zkusila bych inseminaci, těch spermií vážně není moc ☹

andelka
14. srp 2008

Stejně jako není menstruace, ale pseudomenstruace, cyklus je od pravé menstruace do další, a ta je, když jí předchází ovulace. HA tvůj přirozený cyklus překryje a nezjistíš z něho nic, protože je to cyklus umělý.
Jak jsem na tom? Jako jak? Já zatím nejsem snažilka. Mám vysazeno od února a používáme symptotermální metodu, takže o měření BT a cyklech už něco fakt vím, jinak bych ji nemohla používat jako antikoncepční. 😉

zdenallicka
14. srp 2008

Len: No prave.. CHudacek pritel - si to moc bere.. HO podporuju, ale je smutny..:o( Zkusim ty ovulacni testy... S merenim teploty bych radeji jeste pockala..:o) Se toho trochu bojim..:o) A ta inseminace je hrazena pojistovnou?

len
14. srp 2008

Dr. vám ji nedoporučil? Ano, je hrazená pojišťovnou 6x do roka, navíc má výhodu v tom, že to doktoři načasují za tebe. S takovýmhle spermiem bych asi opravdu hledala pomoc u odborníků, můžou to trošku popostrčit a navíc to přesně zhodnotí, my tu holt nejsme doktoři a i když toho víme dost, tak prostě bylinkama a pečlivým sledováním člověk často svět nespasí ☹ Hodně štěstí! 😉

zdenallicka
14. srp 2008

Len: On jeste nevi, jaky je spermiogram.:o) Jsme si volali na kliniku, jemu teprve vysledky posilaji.. Objednam se k nemu a uvidim... Jak ta inseminace probiha? Neco jsem nacetla, ale jsem z toho tumpachova.. 😕

len
14. srp 2008

Zdeni, tak to to určitě budou chtít řešit 😉 Inseminace není nic složitého, sice taky nic příjemného, ale srovnala bych to asi s běžnou gynekologickou prohlídkou (z pohledu pacienta). Přítel odevzdá spermie (stejně jako při spermiogramu), ty tam přijdeš a tenoučkou trubičkou ti je zavedou skrz děložní hrdlo přímo do dělohy... Nijak to nebolí a je to za chvíli hotové 😉 Akorát předtím jdeš na ultrazvuk, aby zkontrolovali, jak dozrávají vajíčka a správně ten zákrok načasovali 🙂

zdenallicka
14. srp 2008

Len: Moc dekuju za odpoved..:o) Budu se na tebe asi casteji obracet... 😀 V tydnu se objednam k doktorovi a uvidime, co mi rekne.. Jeste nevime, jestli nebude chyba i ve mne..:o(

sindel
16. srp 2008

Ahojky holky,koukám,že tu dlouho nikdo nebyl ☹ můžete mi některá vysvětlit prosím haký je rozdíl mezi těhu testem který má 20mlU/ml(např test Day 7) a testem co má 25mlU/ml (např.Mamatest)?Chápu to dobře že čím menší to čísílko tím větší citlivost?Tak nějak nevím 😅 díky moc a písněte taky,je tu smutno.......... ☹