Kdy jste otěhotněly po vysazení antikoncepce?

amartina
22. zář 2006

Ahojky holky,
jsem tu dnes poprvé. S přítelem bychom chtěli miminko, HA jsem vysadila v červenci, chtěla bych od vás vědět, za jak dlouho se Vám podařilo otěhotnět po vysazení HA, užívala jsem ji cca 5 let.
Díky moc Martina

denousek
3. čer 2011

denousek
28. črc 2011

??????????????????????????????

hhranolka
29. črc 2011

@denousek spermie vydrzi ve tvem tele cca 3 dny,.. za tu dobu se chlapovi vytvori nove a silne 😉 takze milovat se od ukonceni menzes kazde 3 dny, neresit ovulaci, obleknout sexi pradelko a udelat si to hezke...

kathy.skal
29. črc 2011

@denousek Denousku, ale to ti asi nikdo poradit nemůže. To je o těle, o hlavě, o zdravotním stavu a o spoustě spoustě náhod, které když klapnou, tak se to prostě povede 😉 Pochybuju, že si někdo řekl, dneska na to vlítnem, použijem tuto metodu a ono se to povede....
Fakt, zkuste prostě zdravě jíst, sportovat, kup si kyselinu listovou a hlavně se spolu milujte, protože bez sexu to nejde 🙂

petra273
29. črc 2011

@denousek ahoj, já jsem na tom úplně stejně jako ty 😖 nám se to podařilo okamžitě, bohužel taky mimo.., taky nemám levý vejcovod. Teď jsem změnila doktora, zkoušíme to znovu od března, v červnu jsem za ním zašla, že vzhledem k věku a tomu vejcovodu jestli by mi něco nedal a bez řečí mi předepsal clostík a duhphaston. Teď mám za sebou první cyklus, poprvé jsem opravdu cítila ovulaci, takže ted budu čekat jestli se zadařilo 😀 Držím palce, ať se zadaří co nejdřív 😵

denousek
29. črc 2011

@petra273 to máš dobrého dr muj mi nic nechtel dat taky kdyz to dal nepujde premyslim o zmene dr... pockame do konce roku.. a reknu mu narovinu ze jestli mi nebude chtit pomoct ze zmenim dr ze bych nerada ze jsme s nim do ted byla spokojena ale budu muset ze chci dr ktery mi pomuze a ne kterymu se nechce..
prej hormony mi predepisovat nebude ze je to zbytecna zatez pro telo.. aby se neposral je to moe telo!!!! ach jo-. ☹

petra273
29. črc 2011

@denousek taky jsem měla takovou doktorku, chodila jsem k ní od 17, co jsem se nezeptala tak neřekla...děsná, když jsem tam šla na kontrolu po laparce, tak mě uklidnila, že se to může opakovat....měla jsem ji změnit už dávno, tenhle je fakt super. Asi bych nečekala a udělala to hned. Ten clostík pomohl spoustě holkám a není to tak hrozný, těch 5 dnů se to dá vydržet. Myslím, že taková hormonální stimulace před IVF je daleko horší...

denousek
29. črc 2011

@petra273 jj vsak ja ted rikam dokonce roku ale zy tyden to dostanu naseru se a budu to řešit hned 😀 ani mi nechtel udelat pruchodnost zbyleho vejcovodu!!!ze prej jedine laparoskopicky 😠

petra273
29. črc 2011

@denousek jasně, neodkládej to 😠 nevím, jestli to dělají ambulantně..., ale při tý laparce ti ho určo zkontrolovali, alespon mě jo a doktorka říkala, že mikroskopický trhlinky stejně nepoznají 😖

alt
29. črc 2011

@denousek A ke komu chodíš? já k Balákovi je v centru zdraví ve Vodní v Pv.

denousek
29. črc 2011

@alt taky k Balákovi 😠 a už nikdy více!!jeste me jednou odmitce a udelam mu reklamu ze na to nezapomene..

denousek
29. črc 2011

@petra273 no me rekl muj dr ze to nedelaji ze kontoluji druhou stranu že se pry pri operaci soustredi jen na ten udaný problem 😠 že bych musela do narkozy znova.. 😖

dilemma
29. črc 2011

hokly smim se zeptat k cemu je ta kyselina listova dobra?

alt
30. črc 2011

@denousek já se chystám k němu v nebližší době na kotrolu , chceme druhé mimi tak abych věděla ,že jsem o.k. a můžem se začít snažit. HA jsem vysadila už před 4měsíci, zatím ještě žádné vitamíny neberu ani jsem ještě nezačala s měřením BT ,nechci se na to moc pnout že mimi chci, mám strach že by se nám nedařilo. mimochodem , momentálně se ještě nesnažíme, ale taky se nechráníme.žiju v tom že mám plodné dny v polovině cyklu, plánujem to tak od ledna 2012, jsme čerstvě přestěhovaní v RD , pořád doděláváme a hlavně nám chybí interiérové dveře, bez nich tu s mimi nemůžem mýt, protože tu táhne a až budu na rodičáku pak už nemáme z čeho na ně našetřit. tak proto až za půl roku, ale pokud by se zadařilo dřív nečekaně, skákala bych dva metry vysoko radostí.

alt
30. črc 2011

@dilemma k vyvíjení plodu , bere se myslím první 3měs těhotenství, může se brát ještě před otěhotněním jako vitamínový doplněk stravy, Kyselina listová se doporučuje ve zvýšeném množství užívat během těhotenství, protože napomáhá dělení buněk, podporuje růst plodu a diferenciaci tkání, zvláště nervové soustavy.A taky snižuje riziko vrozených vad nervového systému

anysek85
30. črc 2011

To je teda název 😀.

Jak nejlépe otěhotnět? No hlavně se chovat odpovědně ke svému tělu, tzn. nebýt blbka, nežrat 15 let v kuse HA a neupínat se k tomu, že hodinu po vysazení budu těhotná a vše bude růžovoučké, protože takhle to prostě není a psychika je svině 😎.

Já jsem vysadila HA, rok a půl jsem si nechala na očištění a pak jsme se začali chránit nechránit, s tím, že když se povede, tak se povede a povedlo se, ani nevíme jak 😀. Pohoda, piánko, žádný stres, testíky, očekávání, cílené "snažílkování" podle BT a nervy.

Můžu doporučit 😉, máme krásný, zdravý a silný miminko z vášně a ty jsou nejlepší 😉 😀

dilemma
30. črc 2011

@alt aha dekuji za rada ja to nikdy nebrala tak sem se jen chtela zeptat🙂

alt
30. črc 2011

@anysek85 no takhle si to představuji také.. první mimi přišlo neočekávaně jak ty říkáš, 2roky jsem již HA nebrala ,snažení ,nesnažení, prostě jsme to neřešili, žádné plodné dny,tenkrát jsem ani nevěděla něco o měření BT, a dobře že tak, ještě jsem v té době nebyla vdaná,bydlela u rodičů, s manželem chodila 6let, takže jsme si užívali dovolená, lyžování.. z okolí na nás nikdo netlačil poznámkami, ,,už je tak dlouho vdaná a ještě nemá mimi,, a vy nechcete mimi..apod.. Když si vzpomenu co jsem tenkrát dělala.. jak jsem ze začátku vysazení HA měsíc co měsíc byla zklamaná že to zas nevišlo,protože jsem si myslela že otěhotním raz dva.. Asi po šesti cyklech jsem se na to vyprdla, přestala jsem řešit mimi a začala žít úplně normálně, řekli jsme si že ještě počkáme s mimi , manžel si začal dávat znovu pozor v době ,kdy jsem si myslela, že mám asi OVU a užívali jsme si, v létě k moři a na zimu jsem si pořídila jako nelyžeř lyžařskou výbavu, protože jsme se v zimě nudili. Manžel mě začal učit lyžovat, a já jak byla na to lyžování tak natěšená tak jsem přestala řešit i ty plodné dny a prostě jednoho dne mi nepřišla MS a bylo to.. myslela jsem že nám spoždění, protože jsem byla ten měsíc nachlazená.. a po týdnu jsem si usělala test a byli tam //

petra273
30. črc 2011

@denousek tak to je divný, slyšela jsem od dost holek, že to zkontrolovali...připadá mi zbytečný jít znovu pod kudlu, když to mohli udělat najednou...Kde ti to dělali?

denousek
30. črc 2011

@petra273 v Prostějově.. .\-(( a v podstate mi zadny dr nic nerekl..polaparce jsem byla v 15.30 a rekli co a jak az druhy den ☹( jen ze to bylo mimodeloznia hotovo.. ani mi nerekli ze bych si mela dat se snazenim pauzu, ani nic o druhe strane to jsem se ptala az svyho dr a ten mi rekl ze druha strana se nekontroluje...i jsem pak psala primari nemocnice meil a ten mi řekl ze při laparce se řeší daný problé,tudíž že se na druhou stranu nedivali.. ☹( dobrou noc

denousek
30. črc 2011

@anysek85 víš každej nemá to štesti jako ty že přijde miminko hned bohužel..štastná seš to žena 😎

petra273
1. srp 2011

@denousek to je teda síla....já byla v Neratovicích, primářka úplně hrozná, vrtali se ve mě 14 dní a vůbec nic nemohli najít...v závěrečné fázi mi řekla, že to může být rakovina a vejcovody v dnešní době stejně nepotřebuju 😠 to mě fakt potěšilo....Naštěstí tam ještě dojíždí jeden skvělej doktor, který "to" konečně objevil a hned mě operoval, to už jsem bolestí šílela...,ale všechno mi vysvětlil, dokonce nakreslil a dost uklidnil. Takových doktorů by mělo být víc. Taky závidím těm šťastlivcům co si řeknou, že je čas mít dítě a hup druhý měsíc //....už jsem si říkala, že sem nesmím lézt tak často, ale když mi to nedá.....musíme si holt držet palce, určo se taky dočkáme 😵

denousek
1. srp 2011

@petra273 já včera haluz jak prase... 10dnu po ovulaci jsem si ze srandy udelala tehu test a zda se mi ze tam prusvítá dušík letim do lekarny a v 17.30 delam desitkovej test a jsou ttááámmmm / / 😵 jen at to dobre dopadne..preju vam to tady vsem

lifinka
1. srp 2011

@denousek držím moc pěsti!!!!!

petra273
2. srp 2011

@denousek strašně moc ti to přeju!!!! Já si počkám na víkend 😀 Držím pěsti, ať je vše jak má 😀

kathy.skal
4. srp 2011

@anysek85 ahojky, vítej v klubu :o) Já o vánocích přestala brát HA, v květnu jsme se přestali chránit a v únoru byly děti na světe 😀

sipkovarose
27. únor 2012

ahojky chci se zeptat jak jste na tom byli s otěhotněním při dlouho dobém užívání HA.já už HA užívám 10 let a ted tak zvažuji jestli už to není dlouho aby potom nebyly nějaké problémy 😒 děkuji za názory 😕

sipkovarose
28. únor 2012

😕 😕 😕

klaire22
28. únor 2012

@sipkovarose ahoj, já brala antikoncepci 8 let, po svatbě jsem vysadila, ale s manželem jsme se chránili - studovala jsem ještě dálkově vejšku, což byl dost velký stres a chtěla jsi ji mí hotovou, než bych případně otěhotněla......o mimi jsme se začali snažit až po novém roce a za 10 měsíců se nám zadařilo........ 😉

petanevesta
28. únor 2012

@sipkovarose ahojky, já taky brala 10 let antikoncepci a zatím mám celkem problém se srovnáním cyklu, takže být tebou, jestli chceš mimi, tak vysaď co nejdřív...i když samozřejmě ty to zrovna můžeš mít v pohodě - jsou případy, že se to lidem podaří napoprvé, ale znám víc případů, že to trvá minimálně několik měsíců ☹