Kdy jste otěhotněly po vysazení antikoncepce?

amartina
22. zář 2006

Ahojky holky,
jsem tu dnes poprvé. S přítelem bychom chtěli miminko, HA jsem vysadila v červenci, chtěla bych od vás vědět, za jak dlouho se Vám podařilo otěhotnět po vysazení HA, užívala jsem ji cca 5 let.
Díky moc Martina

soniela
29. bře 2008

Ahoj, snažíme se s manželem o děťátko už rok a sedm měsíců a stále bez výsledku. Zvažujeme již umělé oplodnění, ale moje doktorka mi stále říká že máme pořád zkoušet. Ani žádné vyšetření mi neudělala. Ráda bych se Vás zeptala, co takové vyšetření obsahuje a jak probíhá??? (u mě i mého muže). Moc Vám děkuji za odpověď. Jsem zoufalá. ☹

evamik
29. bře 2008

Ahoj Sonielo, myslím, že by ses měla vykašlat na Tvojí dr. a jít rovnou do nějakého CARu, kde by Ti udělali vyšetření - třeba je to nějaká banální příčina. Základem je hormonální profil u Tebe a spermiogram manžela.
Určitě si někam zajdi - běžně se bere rok jako doba, než začít něco řešit...

lakshmi
29. bře 2008

Ahoj, toto je můj první příspěvěk, ale diskuzi prohlížím už nějaký čas. V blízké době se taky začneme snažit, tak koukám po všech možných stránkách a zjišťuji kolik témat se dá kolem miminek a početí probrat 🙂. Momentálně mě dost ohromily strie, které holčinám v těhotenství vyskáčou a dneska jsem si dokonce pořádně promazala břicho, ačkoliv jsme se ještě do snažení nepustili 🙂. Nevěděla jsem, do které diskuze se zapojit, abych to úspěsně zvládla, tak jsem to zkusila zde. Nemám žádný konkrétní dotaz ani problém, prostě bych chtěla občas poplkat o všem možným kolem plození 🙂

petreva
29. bře 2008

Soniela, zdravím. Taky se snažíme, tedy ne nějak záměrně a úpěnlivě,ale jsme bez ochrany, rok a devět měsíců. Zpočátku jsem měla potíže s cyklem, ale už jsem taky dost zoufalá a začnem to řešit. Myslím, že jako první vezmou krev na už zmíněný hormonál. profil. Podle výsledku se bude postupovat manželem a jeho spermio...Tak se drž a když budeš chtít tak napiš jak se vede a jestli už něco víte. Brzké dvě čárečky na testíku 😉

soniela
29. bře 2008

Ahoj holky, moc vám děkuju za rady a podporu. Hned začnu jednat.

misanda
29. bře 2008

ahoj holky, tak dneska jsem si projela asi potřetí DVD Lidské tělo a super témátko k vašemu - našemu 🙂 - otěhotnění. Určitě doporučuju shlédnout, myslím že se dozvíte vše...a že orgasmus důležitý k oplodnění není - jde to i bez něj 🙂

gasha
29. bře 2008

Holky, neumite nekdo poradit ohledne ovulace a ovu testu? Minuly mesic jsem vysadila HA, dneska jsem 31DC, vcera a predevcirem jsem mela bolesti bricha - takove nahle pichani prevazne vpravo dole, zacalo to navecer a trvalo i cely dalsi den. Koupila jsem si ovu testy a zacala jsem s nima 11DC (pocitala jsem s 28 dennim cyklem). Testy stale negativni, takze jsem dosla k nazoru, ze cyklus bude asi anovulacni. Jenze pak prisla ta bolest, zkusila jsem test hned prvni den te bolesti, ale negativni (ani naznak te druhe carky), stejne jsem zkusila dalsi den, to se objevila slaboucka druha carka, ale dle navodu stale negativni test, dneska byla ta bolest slabsi a jen rano, ale test opet negativni (bez jakehokoli naznaku te druhe carky). Je mozne, ze ovu test ukazal spatny vysledek, prestoze ovu byla, nebo je mozne, ze jsem ji mela v prubehu 24 hodin a nezachytila ji tim padem ani jednim testem? Jsem z toho dost zmatena a nevim, co si o tom mam myslet. ☹ Poradite nekdo?

tictac
29. bře 2008

gasha, ovulacni testy nejsou 100% spolehlive, ja jsem mela napr. pozitivni ovulacni test jen jednou, ale podle BT vim, ze ovuluju pravidelne, takze bych ti doporucila merit BT. Je mozne, ze hladina formonu ti stoupla a zase klesla strasne rychle, tudiz jsi to nezachytila na testu, ale jsou to spekulace. Co se bolesti tyce, to bohuzel neporadim.....

gabbi
30. bře 2008

Gasha tak ja jsem podel ovu testu neovulovala vubec. No a jak vidis tak to je pitomina, protoze jinak bych toho naseho maleho raracha nemela. Ja tem ovutestum neverim.

andelka
30. bře 2008

gasha: nejlíp poznáš proběhlou ovu měřením BT. Já jsem vysadila před 2 měsíci, takže končím druhý cyklus. V obou ovu proběhla, v prvním jsem žádnou bolest nevnímala, ale ve druhém ano, dva dny před ovu, a trvala asi 1.5 dne. Bolest v podbřišku v pravo. Zkus měřit a uvidíš, jestli ovu máš a kdy zhruba.

jituska1988
30. bře 2008

ahojky holky

jituska1988
30. bře 2008

prosim vas je mozne mit obcasne bolesti bricha jako kdyz ocekavate MS a pritom byt tehotna??

ruzicka24
30. bře 2008

jituska1988: Jj mel by to byt jeden z priznaku tehotenstvi ale samozrejme ze taky tehotna byt nemusis.

gasha
30. bře 2008

Holky, moc diky. To jste me uklidnily. Ja jsem zacala merit v sobotu. Sice to nebude cely cyklus, ale treba se z toho neco pozna. Nejdriv jsem do toho nechtela jit, nejsem tak moc pecliva, ale nejak me to chytlo, ze i o vikendu jsem se vzorne budila a merila 🙂 Asi mereni BT bude nejspolehlivejsi a pristi mesic se budu ridit vic tou bolesti a pak prubnu jeste jednou ty ovu testy. Treba i vickrat za den, pokud by to bylo opravdu tak rychle. 🙂

ruzicka24
1. dub 2008

ahoj holky tak vam nevim zkusila jsem polstarkovou metodu 😀 a nevim nevim
v pondeli jsem to mela dostat a porad jeste nic.Vzdycky jsem to mela presne. No ikdyz
teda posledne jsem to mela o tyden pozdeji tak uvidim jeste pockam drzte mi palecky 🙂

dckami
1. dub 2008

Jsem doma od lékaře, v pondělí jedeme do Pronatalu Teplice na 3.IUI (1. po laparce). Od čtvrtka jdu do práce, docela se i těším. 🙂

jajinka27
1. dub 2008

Ahoj,

mohu se k vám přidat? Snažíme se půl roku o mimčo a zatím se nedaří. Zatím to nějak nehrotím, teda snažím se 🙂

gasha,,,,já jsem minulý měsíc začla měřit poprvé, protože jsem na sobě ovulku nepoznala a opravdu to měření je nejvíc spolehlivé 🙂 jen vždycky když jsem pila vínko tak teplota stoupla 🙂

jajinka27
1. dub 2008

dckami...četla jsem že máš problémy se štítnou žlázou, já taky :( někde říkají že můžeš mít problém otěhotnět, doktor to vyloučil, tak já nevím

lakshmi
2. dub 2008

Ahoj, mohly byste mi poradit, ktery den kolem ovulace je nejvetsi sance na otehotneni? Jelikoz spermie zraji asi ty dva dny, meli bychom se snazit den pred ovulaci a pak za dva dny, t.j. den po ovulaci nebo jak? Ovulaci na sobe stopro poznam, v tom neni problem, ale nevim jak to skombinovat, aby byly zrovna vhodne spermijky 🙂

niklen
2. dub 2008

ahoj dckami: mohla bych se Te zeptat, jestli vas do CARu poslal primo zensky lekar nebo jste tam sli bez doporuceni? Taky se od listopadu 07 snazime o mimi a gynekolog rikal, ze pokud to nepujde rok, tak pak nas teprv do CARu posle..

evamik
2. dub 2008

Niklen, sice ses neptala mě, ale snad nevadí, když Ti odpovím... 😉 My jsme šli do CARu bez doporučení. Není to vůbec nutný a spoustě holek tady dělají gynekologové zbytečně problémy... My jsme se objednávali cca po 9 měsících snažení.

gasha
2. dub 2008

Lakshmi, cetla jsem, ze to obdobi je cca 3 dny pred az den po ovu. Tak si to nacasuj podle toho. Spermijky chvili vydrzi, bud pockaj uvnitr na vajicko nebo vajicko na ne, pokud po bude po ovu 🙂

andelka
2. dub 2008

Lakhsmi: opravdu je to tak, že nejlepší je, si to pojistit a třeba týden před ovu se milovat obden až do dne po ovu, aspoň budete mít jistotu, že spermijky vajíčko neprošvihly. 😉 Můj muž mi nedávno řekl, že se těší, že až se začneme snažit, tak se pro sichr budeme milovat dvakrát denně 😀 No já mu na to řekla, že to ani omylem, že by spermijky nebyly zralé, že nejlíp je, dát jim aspoň den pohov. Tak teda řekl, že dobře, že teda obden. No jelikož se teď milijeme 2x za měsíc, tak bych to chtěla vidět. 😒 😀

lakshmi
3. dub 2008

Dekuji, prave jsem si nebyla jista, jestli je lepsi se milovat kazdy den nebo obden (kolem ovulace), aby spermijky byly ok. Budem to pokouset obden a hlavne jak bude chut 🙂 hlavne zadnej stres 😉

gasha
3. dub 2008

Andelko, tak jak pises, tak to bylo i u nas, nekdy dokonce jen 1x za mesic. Furt jsem si rikala, ze z toho zadne mimco byt nemuze. Ted prvni mesic neberu prasky a frekvence se vyrazne zvysila 😉 tak bych se toho nebala. A navic ne vzdy je to z me strany 😀 😀 😀
Jinak kolem ovulky urco obden!!! 🙂

soniela
4. dub 2008

Ahoj holky, je možný být těhotná i když jsem to dostala? 😕 (ale tak nějak jinak. Jen jsem dva dny špinila, jinak nic)

forensica
4. dub 2008

Soniela, urcite 😉 Moje mati to tak jak rikas mela 4 mesice a pak najednou pohyby v brisku 😀

gasha
4. dub 2008

Sonielo, to bych rekla, ze by mohlo byt i mozne 😉 Zkus test, kolikaty den jsi po ovu?

andelka
4. dub 2008

Taky jsem četla, že něco jako mírný MS v prvním trimestru může být, ale pokud měříš BT, tak asi by teploty neměly klesat,ne? Jo jo, to pak je někdo překvapený, že už je najednou třeba ve 3 měsíci a ani o tom neví 😀

pajca
4. dub 2008

Ahoj holky, jdu vás sem jen pozdravit a povzbudit. Taky jsem sem chodila a chtěla bych vám říct že jsem otěhotněla v době když jsme s tím vůbec nepočítali a zrovna ten měsíc jsem brala Gynex a vyšlo to. Držím moc palečky.