Kdy jste otěhotněly po vysazení antikoncepce?

amartina
22. zář 2006

Ahojky holky,
jsem tu dnes poprvé. S přítelem bychom chtěli miminko, HA jsem vysadila v červenci, chtěla bych od vás vědět, za jak dlouho se Vám podařilo otěhotnět po vysazení HA, užívala jsem ji cca 5 let.
Díky moc Martina

soniela
6. dub 2008

Takže zase nic. ☹ Ale chtěla bych se zeptat jsou nějaké podmínky pro přijetí do CAR? (věk, doba snažilkování,...).

ywushka
6. dub 2008

Ja jsem treba premyslela nad tim,ze jestli si nestoupam moc rychle z postele ono pak hned po tom mumiskovani ze me vsechno hned vsechno vypalave nez aby to stihlo doplavat dal!🙂

tictac
6. dub 2008

ywushka, uvadi se, ze staci zustat lezet tak 20 - 30 minut po 😉 Pokud je deloha zaklonena do zadu, tak je lepsi na brise, pripadne pod sebe dat polstar 🙂

evamik
6. dub 2008

Soniela, do CAR se obvykle chodí tak po roce neúspěšného snažení. Jiné podmínky asi nejsou... 🙂

ywushka
6. dub 2008

aha tak tady jsem delala asi celou dobu tu chybu ja hned vyzkocila s ubrouskama z postele🙂 a cekala ze nejaka to stihne treba za minutu🙂ta by ted musela byt hooooodne sikovna🙂

ruzicka24
6. dub 2008

tak mam doufam ze dobrou zpravu jeste jsem to nedostala jenom mam fakt uplne minimalni fakt minimalni spineni.
Zitra si udelam test a uvidim. Nevim ale brisko me tak nejak poboliva.Tak se necham prekvapit

soniela
7. dub 2008

Ahoj ruzicka24, tak přesně tohle se mi stalo minulý týden. V sobotu jsem si dělala test a byl negativní. ☹ . Ale pořád se nic neděje, tak si chci příští týden udělat druhý a uvidíme. Ale jinak ti držím pěsti!!! 😉

ruzicka24
7. dub 2008

soniela: tak dneska jsem si udelala test a nevim mno jeste nejaky den pockam. Byly tam dve carky ale jedna byla slabsi. Delala jsem si mamatest pisou tam ze kdyz je jedna svetlejsi mam jeste malo toho HCG v moci. tak asik teda jsem tehotna brisko me poboliva. tyden spozdeni ale to jsem mela i minule pak jsem to dostala ale ted ani nic. taky ti drzim palecky snad ti to vyjde. 🙂

soniela
8. dub 2008

ruzicka24: Tak to ti moc gratuluji!!! To mě se stát nemůže. Já jsem měla jen jednu čárku a z druhé ani náznak. 😢 A to jsme měli stejné příznaky. No nevadí. Budu si muset ještě počkat. Ale tobě to určitě výjde. Tak se drž a podej zase informaci jak ti to dopadne. Jo? 🙂

ruzicka24
8. dub 2008

soniela: tak dneska jsem si delala druhej testik a druha carka byla ikdyz opet svetla ikdyz bych tedy rekla ze byla malinko tmavsi nez na tom prvnim testu. a vis jakou metodu jsem vyzkousela? polstarkovou 😀 teda nevim jestli zabrala zrovna ona ale asi uz je to tak. Neboj urcite se brzy dockas dej vedet jestli neco nahodou bude noveho. jinak pristi tyden ve ctvrtek jdu k doktorovi tak se uvidi

soniela
8. dub 2008

ruzicka24: to ti moc přeju a gratuluju. Já už jsem vyzkoušela snad všechno a stále nic. ☹ Ale já to nevzdám a dál budu bojovat. Tak se opatruj a zase se ozvi. Měj se!

mimousek
8. dub 2008

Ahoj holky můžu se přidat?Nám se sice mimoušek poved ale zkončilo to ještě dřív než by mělo!Přišli jsme o to v 9tt.No co se dá dělat!Sice mám strach aby se to nestalo znovu ale můsíme být všechny optimistky!Nesmíme se na to fixovat ale moc dobře vim že to jde moc těžko 😅

janculovi
8. dub 2008

ahoj holky,koukám tak po diskuzích,my sice ještě mimi neplánujem,ale ted dobírám poslední antinu a chtěla jsem se zeptat????
😵 tictac+andelka-jak si měříte tu BT-používáte obyč teploměr nebo máte digitální,ja k těm digi nemám moc důvěru,nebo který je lepší,taky sem uvažovala o těch ovul testech-vůbec jsem netušila že to skoro nefunguje 😲 ,já na sobě ovul vůbec nepoznám 😖

soniela-je to možné,že můžeš být těhotná,moje segra dostala menzes ale jen jeden den a slabší,a když další měsíc čekala na menzes tak nic,což ji vylekalo udělala si test a zjistila že je těhotná-v druhém měsíci.a moje mamka měla menzes jěště 3 měsíce,takže že je těhu zjistila až ve 4m-což je škoda zjistit že už si skoro v polovině těhotenství-jěště že dneska existujou testíky

gasha
8. dub 2008

Janculovi, me ses sice neptala, ale snad nebude vadit, kdyz pridam i svoji trosku do mlyna 🙂 Ja merim s digitalnim a prijde mi to pohodlnejsi, protoze kdyz zapipa, tak vim, ze je namereno. Rano bych to asi s rtutovym nezvladla. Myslim, ze vetsina lidi ho (digitalni) pouziva prave kvuli te pohodlnosti. Jinak moje zkusenost s ovu testy je takova, ze // s tim, ze druha je silnejsi nez ta kontrolni nebyli, jen 1x se objevil naznak te druhe /. Ale je pravda, ze ovu prisla az 28DC, takze davno pote, co jsem ji cekala a testy jsem zkousela obden, takze mi ovu asi utekla... 😉

andelka
8. dub 2008

Já měřím normálním lékařským, poznám tam totiž i půlky (jestli víš co myslím, prostě třeba mám teplotu 36.65), což myslím, že digi jsou na jedno desetinné místo a asi jsou i dražší, pokud chce člověk kvalitní. Já jsem si prostě jeden vyhradila pro sebe a mám ho pořád u postele. Ovu testy nepotřebuju, minulý cyklus jsem ovu poznala 2 dny dopředu díky bolesti. Hlen si zatím dělá co chce, podle něj přicházející ovu ještě nepoznám. Zatím to ale tak nepotřebuju, neb si měřím kvůli nepočetí, nikoli početí 😉

forensica
8. dub 2008

Ja mam digitalni, meri na setiny a ani nebyl nijak drahy. Myslim ze jsem ho obednala z nejake nabozenske stranky. Nasla jsem ho ted na babybaby strance, napriklad. Ja si taky nedovedu predstavit mereni normalnim, ja potrebuju to zapipani aby me to vzbudilo 😀
Ovu testy jsou OK, ale mam pocit ze je tezke tu ovulaci presne vychytat. Dr mi je doporucil,ale ja tak nejak dle teplot ovuluju pravidelne tak je nepouzivam.

andelka
9. dub 2008

Já si dávám po 10 minutách budíka 😉 Většinou ale měřím, když se manžel chystá do práce, takže by mě vzbudil tak jako tak. Tak toho využívám k měření. 🙂

slzicka
11. dub 2008

Krasny dobry den, strasne moc bych potrebovala poradit je mi skoro 18let a ted jsem prisla do jineho stavu.
Pritele mam ale nevim jak mu to mam rict docela se bojim nevim jakou bude mit reakci. prosim o rady dekuji moc ☹

elana
11. dub 2008

Slzičko, ať už se k tomu přítel postaví jakkoli, konečné rozhodnutí bude jen a jen na Tobě, takže sama nejdřív zvaž, jestli miminko chceš.

Pak už jsou jen další varianty a osud určí, která je ta správná🙂

A: Ty dítě chceš, on taky: budete rodina
B: Ty dítě chceš, on ne a bude se bránit a pod všemožnýma hrozbama Tě nutit jít na potrat: budeš si muset stát za svým a miminko si vybojovat, možná jednou zjistíš, žes udělala dobře, že takový "chlap" za moc nestojí a časem se najde jiný, který o Vás oba bude stát
C: Ty dítě nechceš a on ano: to bude na delší debatu, ale jelikož sem píšeš, tak se tato varianta s velkou pravděpodobností překloní k bodu A🙂
D: Ty dítě nechceš a on taky ne: rozhodneš se těhotenství ukončit, přehodnotíš Váš vztah (jak se zachoval, jestli vyváděl, byl hysterický, byl zlý, podpořil Tě v rozhodnutí) a začneš užívat pořádnou antikoncepci, abys takovou situaci už nemusela řešit.

Každopádně se rozhodni co nejdřív, nejdřív sama pro sebe a potom mu to určitě oznam, dva jste byli u početí, dva byste měli být u rozhodnutí co bude dál.

Přeju Ti šťastný konec (ať už to dopadne jakkoli, tak takový, abys toho nikdy nelitovala v žádném ohledu), drž se.

slzicka
11. dub 2008

elena: dekuji Ti moc za tvoji radu musim rict ze se hned citim lepe. To dite si vzit nenecham at uz bude pritelovo rozhodnuti jake chce. Ja vim jsem mlada ale nechci podstoupit riziko ze uz take nikdy nemusim mit deti.
Pritele moc miluju a nechtela bych o nej prijit mela bych mu to rict prave uz dneska tak jsem nervozni.Problem tu bude hlavne ten co skola. Ale skolu muzu delat individualne takze by to nemel byt problem.doufam ze na me nebude nastvany nebo alespon doufam ze se nezmeni jeho chovani ke me to by me mrzelo.

elana
11. dub 2008

Slzičko, jsi statečná holka, nechtěla jsem Tě ovlivňovat, proto jsem schválně nenapsala, které Tvé rozhodnutí je lepší (a to i s vědomím toho, že jsi docela mladá, že se Ti úplně změní život atd.), ale teď už to napsat můžu, jsem ráda, že je tu další člobrdík, který má silnou a statečnou mámu🙂, spousty takový štěstí nemají. Pro přítele to určitě bude šok (navíc Tobě pomáhá přírozená láska, hormony atd.), ale on v tuto chvíli uvidí asi jen moře starostí, ale snad to ustojí a bude Ti oporou. Tak hodně štěstí, jednu bitvu (tu v sobě) sis vybojovala, tak se pusť i do té druhé, stejně jí neujdeš a lepší je vědět na rovinu, jak na tom člověk je, než se potácet v nejistotě.

slzicka
11. dub 2008

Doufam ze me v tom pritel podpori protoze nevim jak se zachovam az mu to reknu a hlavne se vazne bojim jeho reakce, vim ze prijede a bude rad ze me zase vidi a ja mu hned reknu tu zpravicku. Reknu mu to nejak opatrne snad to prijme. Jeho kamaradi porad tvrdi ze by miminko chtel ale on vzdycky rika nene jeste je cas tak v tom se prave nevyznam. Je mu 26 let takze si myslim ze to uz by mohl byt vek na miminko. Na sebe se v tomto ohledu moc neohlizim, ja to nejak zvladnu. Moje mamca uz to vi ale tatka jeste ne a jeho rodice samozrejme taky ne. Zivot se mi meni ale doufam ze k tomu lepsimu miminko je starost ale take radost.

elana
11. dub 2008

No vidíš, chtěla jsem se Tě zeptat i na rodiče, ono to kolikrát dopadne tak, že největší komedii udělá maminka (nutno dodat, že zčásti oprávněně🙂), ale opravdu jsem zažila kamarádku, která si dítě přála, její přítel taky a byla to maminka, která ji nutila (a donutila) (výhrůžkami, sliby, citovým vydíráním) k potratu (a používala dost hnusný výrazy), když už to i mamča ví, tak to je taky hodně důležitý, že Tě podpořila, co si budem povídat, bude ještě víc hlídací babičkou, než kterákoli "běžná" babi.

Reakci přítele těžko odhadneš předem, někteří mladí chlapíci překvapí příjemně, jiní (už podle kalendáře dávno zralí) prásknou do bot...promluvte si o tom a dej mu čas, je možný, že první reakce bude hrozná, ale časem se mu to rozleží, až si přebere co, koho a v jakém množství🙂 vlastně chce. Jestli kamarádi říkají, že dítě chce, tak se o tom asi bavili a dost možná byl v jejich skupině ještě v menšině🙂, tak to taky za dost mluví...ale těžko říct.

To víš, že miminko je starost i radost, ale ono dohromady to miminko dost rychle vyroste, Ty budeš zrát s ním (to jsem viděla kdysi na jedné vrstevnici, přišla do toho na diskotéce ani nevěděla s kým a 9měsíců se klepala, aby to nebyl malý cikánek😉), ale už během těhotenství ji hormony tak změnily, že najednou jsme si s ní neměly co říct, byla z ní prostě mamina🙂, zodpovědná, lvice bijící se za své dítě...dneska je klukovi 10, má manžela a druhýho chlapečka a nikdo už si nevzpomene, že rodila v čerstvých osmnácti.

slzicka
11. dub 2008

dneska jsem prave doma a tatka taky mamka je v praci mela bych to rict i tatovi ale nevim nevim
muj tatka je strasne hodnej ikdyz v tomhle si teda nejsem jista jak zareaguje.ale rict mu to musim jeste driv nez prijede pritel.mamca ta me urcite bude podporovat o tom se moc nebojim uz jsem s nim o tom mluvila vzala to #
v klidu.nejradsi bych byla kdyby to pritel vzal take v klidu ale to bych chtela uz asi moc.Je strasne moc hodnej ve vsem me podporuje atd. Hlavne jeho jeden kamarad to rika pokazdy kdyz ho vidim.Jsou dost dobri kamaradi pisou, kdyz jeden neco potrebuje tak ten druhej mu vzdy pomuze.Kdyz jde nekam jeden tak jde i ten druhy. Tak to jsem rada ze ji to takhle dopadlo snad budu take takove stesti. Jenom doufam ze me pritel neopusti ikdyz to si myslim ze to neudela ale vsechno je mozne nikdy nikoho nezname tak dobre abychom mnohli rict jak se zachova.

elana
11. dub 2008

Slzičko, to máš pravdu, ani samy sebe kolikrát neznáme tak dobře, abysme odhadly jak se v které situaci zachováme, natož chtít prorokovat reakce jiného, byť milovaného🙂 Ale vezmu-li, že člověk přirozeně tíhne k partnerovi podobně naladěnému a že Ty, aspoń co tak píšeš, pocházíš z harmonické a láskyplné rodiny, tak si myslím, že je to na dobré cestě a že se přítel přes počáteční šok, co ho čeká, přenese a bude Vás chtít oba dva. Je dobře, že už to ví rodiče (až se to teda dozví i taťka), tím hodně odpadá takové to "pobláznění malé holky sladkou panenkou", jak by si to mohl někdo vyložit...je vidět, že jsi o tom přemýšlela, že sis prošla různá řešení a už to je signálem, že jsi na mimi připravená a zralá a věřím tomu, že bude jen otázkou času (možná minut, možná dnů, ale třeba i měsíců), než k tomu dojde i partner, opravdu, věk na to má a až o tom začne přemýšlet, určitě kolem něj najednou bude spousta vrstevníků-tatínků, kteří mu to trochu ulehčí.

slzicka
11. dub 2008

premyslela jsem o tom cely tyden ale rozhodla jsem se ze nebudu cekat na to az seberu veskerou odvahu co mam abych to rekla priteli az nekdy za delsi dobu.Kdyz to udelam dneska tak se mi hodne ulevi a budu to vse lepe snaset.snad k tomu pritel dojde driv nez si ja myslim nechci a taky na nej nebudu tlacit necham mu cas na to at si to necha projit hlavou.Dva kamaradi tady jsou kteri maji uz mimi jeden je stejne stary jako on a to se mu narodila hned dvojcatka a ted druhy ted miminko ocekava kazdym dnem. A moje sestra je taky tehotna uz by ten nekdy taky mela porodit.

elana
11. dub 2008

Myslím, že děláš dobře, i on má právo na to, rozmyslet si, co se svým životem udělá dál. Jsi dobrá, že to takhle bereš, určitě ocení, když na něj nebudeš tlačit nebo fňukat. No, každopádně, podle toho, co píšeš, tak si myslím že je fakt veliká šance, že to dopadne podle toho bodu A-za rok touto dobou budete vozit kočárek se čtvrleťákem🙂 a na dnešní šoky budete už jen vzpomínat. Moc Ti držím palce, aby to tak bylo, podle mně jsou k tomu všechny předpoklady.

slzicka
11. dub 2008

dekuji moc. tak tatka uz to vi take vzal to uplne v klidu to jsem ani necekala dokonce se i usmival.
Rikal ze uz mame docela dlouhou znamost.takze ted jsem nejak uplne v klidu ale vecer nez pritel prijede budou zase nervy na pochodu ale snad to nejak ustoji . Dekuji Ti moc a moc za tvoji podporu velice si ji vazim jsem mnohem klidnejsi.si moc hodna

elana
11. dub 2008

Nemáš vůbec zač děkovat, my se potýkáme s opačným problémem, miminku se k nám nějak nechce🙂, tak jsem ráda, že další život nepřijde nazmar🙂

To je prima, že taťka, vlastně děda, přijal svou roli důstojně, jak se sluší a patří😉, teď už jen ten nejhlavnější, viď🙂, ale to se snad poddá, zvlášť, když máte známost už dlouhou a jste sehraný pár...ono to mohlo klidně za rok dopadnout tak, že příteli by se miminka zachtělo a Ty by sis přišla ještě moc mladá...takhle to osud vyřešil za Vás oba a svým způsobem Vám to usnadnil. I když to zní asi nelogicky 😎

slzicka
11. dub 2008

Tak to Vam preji hodne stesticka at Vam to s miminkem vyjde co nejdrive. No ted uz jen to hlavni a to je tatinek miminka. ale rekla bych ze ted kdyz to vi i muj tatka tak se mi to bude lepe priteli rikat nevim proc ale kdyz to vi hlavne rodice tak jsem moc rada a uz jsem spise i takova klidnejsi.