Kdy jste otěhotněly po vysazení antikoncepce?

amartina
22. zář 2006

Ahojky holky,
jsem tu dnes poprvé. S přítelem bychom chtěli miminko, HA jsem vysadila v červenci, chtěla bych od vás vědět, za jak dlouho se Vám podařilo otěhotnět po vysazení HA, užívala jsem ji cca 5 let.
Díky moc Martina

andelka
20. dub 2008

Elana: no já to spíš myslela tak, že když máš jednu teplotu nižší a pak tu vyšší, tak že ovu nastala někde v době mezi nimi a nedá se přesně říct, ke které blíž. Jinak, jo, taky doufám, že nám to bude vycházet dlouho, ale zřejmě to, že používáme tuhle antikoncepci zapřičiní dřívější snažilkování. Když totiž člověk ví, že teď by se možná mimčo povedlo, vede to k tomu, že si člověk čím dál víc klade otázku,jestli ty důvody oddalování jsou tak důležité. U nás jsou, ale od té doby, kdy je možnost otěhotnění jen na nás, o založení rodiny mluvíme častěji. 🙂

adellaide03
20. dub 2008

Ahoj holky je tu někdo?

elana
20. dub 2008

Andělko tak to jo, už si rozumíme🙂 Já myslela, že BT se někomu zvedá už před ovu, to mi přišlo divný, protože by to rušilo veškerý princip celého měření.

Jinak Ti věřím a i si myslím, že se do snahy pustíte mnohem dřív, než v tuto chvíli myslíte (nebo spíš než jste si mysleli, když jste se rozhodli pro STM coby antibaby😀), bývá to tak. To máš stejný jako obecně s tou snahou: rozhodnutí "budem se milovat podle chuti a nebudem nic hrotit" bych řekla, že vydrží valné většině přesně ten jeden měsíc. Když se to nepovede, tak červíček zahlodá, další měsíc se začneš soustředit na hleník a bolení bříška, další měsíc se začneš víc pozorovat a 4. měsíc se na noční stolek nastěhuje teploměr a do stolu ovu test😀...a ouha, je z Tebe snažilka jak vyšitá🙂

Upřímně za sebe teda říkám, že kdybych opravdu otěhotnět nechtěla, tak do STM nejdu, nějak si myslím, že jsou mnohem spolehlivější metody. A vím to i od kamarádek, že většinou prášky vysadily až když už by tak nějak nevadilo, kdyby z toho něco bylo.

Adellaide, já tu jsem...teď...🙂

adellaide03
20. dub 2008

A já jsem tu zase teď a teď tu zase nikdo není ☹

vendulka
20. dub 2008

já tu jsem...ahojky 🙂

slzicka
20. dub 2008

ahoji mno ty lizatka asi vyzkousim. Nejhur mi je kdyz jedu autem to je fakt sila. Jsem zvedava jak zvladnu cestu do skoly autobusem 😢 Jinak jsem se chtela zeptat beru vitaminky Gravital ale dela mi to probel ma potom prujem asik mi tam vadi kyselina listova nebo ja nevim co. Kdyz to reknu doktorovi da mi jiny prasky? kde nebude kyselina listova? nebo to je ve vsech vitaminech pro miminka?

poletucha
20. dub 2008

slzicka-kyselinu listovou bys mela kazdopadne brat,a to kvuli vyvojovym vadam u mimiska..ale zkus si koupit v lekarne jiny vitaminy pro tehulky v prvnim trimestru...treba Calibrum babyplan, nebo Mamavit 😉

slzicka
20. dub 2008

no ja jsem ted ty vitaminy pres vikend nebrala doufam ze to nevadi. Zacnu to brat zase zitra ale az odpoledne az prijdu ze skoly radsi

andreasek82
20. dub 2008

ahoj holky, jste tu nektera? 🙂

elana
21. dub 2008

Slzičko, kyselinu listovou není radno flákat, snižuje o 80%!!! vývojové vady miminka (rozštěpy, srdíčko), to za to stojí (i za trochu průjmu, ačkoli nevěřím tomu, že máš potíže kvůli listovce, spíš to patří k těhu, někdo má zácpu, někdo průjem), kritické období je do 10.tt, to se vše tvoří, tak máš ještě čas, určitě se tím dopuj. C. Babyplan je dobrý, nebo Femibion 800, cokoli z toho, radši vyber něco, kde není vitamín A, ten je pro změnu škodlivý🙂

andelka
21. dub 2008

elana: To máš pravdu, znám lidi, kteří STM používají několik let, mně se líbí, že se z antibaby dá plynule přejít na probaby. 🙂 Jinak máš pravdu i v tom, že jsem se rozhodla vysadit HA 7 měsíců před plánovanými státnicemi. 😉 Prostě kdyby se časem něco stalo, nevadilo by to až tak. Ráda bych ještě počkala a vydžela s touto metodou tak rok.

elana
21. dub 2008

Tak dej vědět, jestli jsi vydržela, nebo ne🙂 Je to jak říkáš, kdyby se něco stalo, nevadilo by to. Neumím si ale představit používat STM coby antibaby např. po porodu, v době, kdy by mě z druhého těhu asi šlehlo😀

andelka
21. dub 2008

elana: STM se dá využívat kdykoli, i v době po porodu. Vlastně se dá používat celý život, jen v době, kdy si přeješ dítě, obráceně 😉

elana
21. dub 2008

Já vím že jo, ale nějak jí nevěřím🙂 Pomáhá mi při probaby, ale u antibaby, kdybych opravdu chtěla neotěhotnět, tak bych do ní nešla.

andelka
21. dub 2008

Jde jen o to, dobře metodu pochopit a pak důsledně praktikovat. Mně to přijde prostě přirozené, ke všem jiným metodám mám buď nedůvěru, nebo se mi příčí. Nakonec je fuk co kdo používá, hlavně že je spokojený, ne?

sarculka
22. dub 2008

Ahojíček holky, těhulky a maminky a všechny ty, které se snažíte asi jako já. S přítelem se snažíme již 2,5 roku a stále nic. V září chystáme menší svatbu, takže poté to už bude manžel a ne přítel, přesto se nám nedaří. Přítel má z prvního manželství dvě zdravé dětičky a semnou to prostě nejde a nejde. Vyzkoušeli jsme různé možné polohy, caje, vitamíny, ovulační testy a fakticky nic. Možná je to tím, že nejsme ve věku 25-30 let, ale je nám po 40 a moc bychom si to miminko přáli. Poradíte mi někdo co dělat, co jěště vyzkoušet, jak na to???Budu Vám všem strašně moc vděčná za nějakou príma radu.... Je pravdou že na spermigoramu přítel nebyl, ne v těchto dnech či v době 2,5 let. Byl na něj v době, kdy v prvním manželství to taky nešlo a skřípalo, vyšetřili ho, Dr. pověděl že ma zpomalený spermie, ale asi po měsíci se to povedlo a teď má 14letýho zdravýho kluka. Ach jo, myslíte, že je problém v příteli?Anebo je to opravdu ten hroznej věk???Holky pomozte. Moc děkuji ☹ 🙂

evamik
22. dub 2008

Sarculko, být Tebou, tak na nic nečekám a jdu hned do CARu - určitě by bylo dobré vyšetření spermatu (to, že má přítel dítě, opravdu nic neznamená!) a Tvůj hormon. profil. 2,5 roku je hodně dlouhá doba a taky vzhledem k věku bych na nic nečekala! 😉

elana
22. dub 2008

Andělko, souhlasím, každý ať si vybere, co uzná za vhodné. Mně třeba STM coby antibaby nepřijde přirozená ani v nejmenším, protože styku se vzdáváš ve chvíli, kdy Tvoje tělo přirozeně tíhne k tomu se milovat, stejně tak partner se ho vzdává ve dnech, kdy jsi pro něj fyzicky nejpřitažlivější...takže tolik k tomu🙂

Sarculko, těžko říct, obecně u ženy po pětatřiceti plodnost prudce klesá, vajíčka stárnou (vezmi si, že na svou příležitost čekají 40 let), vejcovody se stávají méně pohyblivými, transport vajíčka (i oplozeného) může váznout, tkáně už nemusí reagovat na hormony jako zamlada🙂...těch důvodů je hodně, zkoušela jsi měřit BT, abys zjistila, zda vůbec ovuluješ? S tím SPG, to je další věc, určitě by bylo dobrý, kdyby partner ho absolvoval, kor, když měl tehdy spermie líné. 2,5 roku je hodně, pokud mimi chcete, určitě je načase začít s nějakými vyšetřeními, přičemž logické je jako první udělat to nejméně bolestivé, tj. spermie. Vše ostatní jsou jen dohady. Hodně štěstí, určitě není nic ztraceno!

luciper
22. dub 2008

Vsechny zdravim. Nevim jestli je to dobre nebo spatne, ale uz 4 dny mam teplotu 36,6 a vubec neklesa nebo nesstoupa....

elana
22. dub 2008

Není to dobře ani špatně🙂, to tak někdy prostě je, není to moc obvyklé, ale stává se to. Ještě je možnost docházející baterky v teploměru, zkus se změřit třeba hned teď a jestli bude teplota jiná, tak nezbývá než čekat, co ukáže zítra🙂

luciper
22. dub 2008

to už jsem zkoušela a teplota byla jina. Merim 1. mesic, tak jsem z toho trochu jelen. Teplomer mam naovy....

elana
22. dub 2008

Hm, ale to bývá. Zvlášť když měříš první cyklus, tak třeba to tak budeš mít, někdo je víc, někdo míň kolísavý🙂 nijak zásadně to nevadí. Důležitý je, aby byl rozdíl mezi teplotama před a po ovulaci, to, jak se chovají (zvlášť v první fázi do ovulky) tak podstatný neni.

andelka
22. dub 2008

elana: No mě to přijde přirozenější, než když jsem brala HA, která vypla ovulku a neměla jsem chuť nikdy 😉 Jinak u nás jsou důležitější faktory podle kterých máme sex, než jestli jsem zrovna v ovu době (během pracovního týdne to většinou nebývá, taky nebydlíme sami, takže i to je určité omezení). Mně přijde periodická zdrženlivost docela fajn, ale to je můj pocit, každý se má rozhodovat podle toho, co si myslí, že je pro něj nejlepší. 🙂
luciper: to je normální, já mívám běžně 3 dny stejnou teplotu. Momentálně to ale tak skáče, že se obávám, že po dvou super cyklech přišel anovulační ☹

bauerka
22. dub 2008

ahojky holky, mohu se k vám přidat? my se též snažíme o druhé miminko. Máme chlapečka, kterému jsou 3 roky a chceme mu pořídit sestřičku nebo bratříčka. Tak můžete někdo poradit jak nejlépe otěhotnět? Já moc nejsem na to, abych si měřila BT, nedělala jsem to ani u prvního (to jsme otěhotněli hned), ale te se snažíme a pořád nic. Asi se na to moc upínám a hlavně se snažíme tak 3 dny v týdnu taknevím jestli to není málo. 🙂 Tak prosím poradte a díky, že mě vezmete mezi sebe.

jovi
23. dub 2008

ahoj bauerko, jsme na tom podobně, také máme tříletého klučinu a druhé mimi se nějak nedaří. Ani po 7 měsícím od vysazení HA se mě pořádně nevzpamatovaly vaječníky - jednou krátké a pak dlouhé cykly, místo menstruace jen dvoudení slabé špinění, nedorostlá dělořní sliznice. Když jsme byla u dokyho, naordinoval mi clomhexal na podporu vaječníků s tím, že by to mělokonečně vyjít 😕

sarculka
23. dub 2008

Elana*Evamik- Holky moc vám oběma děkuji za váš příspěveček, trošku mě povzbudilo,že si mohu s někým o tomto popovídat tak otevřeně a bez ostychu a problémů že mě někdo pomluví nebo se mi bude smát, cože já to chci dítě po 40???? takových už bylo dost a proto mlčím ve svém okruhu známých protože každej tvrdí, že to jít může,ale spíše ne. Spermogram asi bude nejlepší,jak radíte,ale přítel se toho docela zdráhá a možná i bojí nebo je mu trapně, je názoru, že děti má, že snad ani není chyba v něm ☹
BT jsem opravdu nezkoušela. Mluvili jsme také o umělém oplodnění,ale přítelova rodina se na todle kouká hodně a hodně špatně a taky jejich závěr a názor? Přítel děti má, už je nepotřebuje, já děti nemám, měla jsem začít dříve. I toto je hroznej názor,který mě docela ubíjí a deptá,ale přestala jsem o tom s něma mluvit a přestala jsem si stěžovat. Pokud se to povede,budeme šťastní. Přečetla jsem si tady u vás spousty názorů,zkušeností,dobrých rad jak na to a jak to zkusit,uvidíme. Přesto vám holky moc děkuji a vážím si toho....Dnes jdu koupit Calibrum babyplan ten neznám a nemám to ozkoušeno a taky kontryhelový čaj. Jo holky nemá na to vliv to, že jsem astmatička???? 🙂

teufelchen
23. dub 2008

Ahojky holky....brzy se k vam uz pridam i ja 😉 Pres rok jsem se lecila se pseudo tumorem v mozku...ale vcera mi neurolog oznamil...ze jeste vydrzet 3 mesice, aby jsi telo zvyklo bez kortikostereoidu a muzeme se zacit snazit o miminko.Vim, je to jenom maly krucek k memu nejvecsimu prani...ale uz jenom to, ze se muzeme zacit snazilkovat...je pro me nejdokonalejsi sprava posledniho roku 😀

evamik
23. dub 2008

Sarculko, nevím, co na to říct - záleží na Tobě, resp. na vás, jestli dítě opravdu chcete... Pokud ano, neměli byste asi moc otálet. Spermiogram je to nejméně zatěžující vyšetření a argument, že děti má, je nesmysl!
Pokud byste šli na umělé opl., tak o tom přítelova rodina vůbec nemusí vědět... Záleží opravdu jen na vás!! 🙂

annaanna
23. dub 2008

ahoj teufelchen, to akože čertica??? 😀
držím ti palce... trocha smutný začiatok, ale koniec bude dooobrýýýý

teufelchen
23. dub 2008

ahojky annaanna....takze ked si Slovenka...s tebou budem po slovensky... 😉 Co sa tyka mojho nicku..ano, je do akoby diablik...tak mi chalani hovorili, ked som v roku 2000 zila v Nemecku.A co sa tyka zdravia...ano, skolilo ma to na zaciatku.Tumor zistili minuly rok v aprili...a v auguste sme mali naplanovanu svadbu.Bolo to tazke obdobie...ale zvladla som to...a teraz uz len dufat, ze v auguste sa snad tiez zaradim medzi tie stastne kocky...ktore pod srdieckom nosia ten najvacsi dar.Mimochodom...ty uz ten svoj darcek asi nosis na rukach, nie? 😉 Teda aspon z fotky...