Kdy jste otěhotněly po vysazení antikoncepce?

amartina
22. zář 2006

Ahojky holky,
jsem tu dnes poprvé. S přítelem bychom chtěli miminko, HA jsem vysadila v červenci, chtěla bych od vás vědět, za jak dlouho se Vám podařilo otěhotnět po vysazení HA, užívala jsem ji cca 5 let.
Díky moc Martina

janina84
5. zář 2007

vernerko, nebuď smutná, nejdřív se brzo uzdrav a uvidíš, že to pak půjde po takovým půstu samo 😉 Já měla ten stejný problém a povedlo se hned první měsíc po nemoci 😀

myschka
5. zář 2007

ahoj to je zvláštní. já měla kvasinkovou infekci celé těhotenství, vzdycky když se to zhoršilo tak mi dr. napsal čípky a tvrdil, že je to v těhotenství celkem časté tak proč to vadí když chceš otěhotnět? měla si trvat na tom aby ti to pořádně vysvětlila třeba to má opravdu důvod jen mě překvapuje, že místo aby ti to vysvětlila ti řekne, že to tak prostě je.

janina84
5. zář 2007

Tak asi hlavně proto, že nesmíš mít sex. Mně jen přijde divný, že ti takhle striktně řekne dva měsíce, přece se můžeš uzdravit dřív 😖

janina84
5. zář 2007

A jak píše myschka, odpověď tak to prostě je je od doktorky trochu zvláštní...

grej
5. zář 2007

To je teda opravdu zvláštní...
Sex bys neměla mít po dobu léčby, ale pak je to fuk... Já na to trpím docela často a kdybych měla po každé mykoze 2 měsíce abstinovat, tak teda nesexujem vůbec...
Já se ptala doktora, jestli mohou časté mykozy nějak ovlivnit otěhotnění a říkal že ne... Že to neva ani v těhotenství, jen je to prostě nepříjemný.
Moje kámoška dokonce otěhotněla když brala na mykozu nějaký antibiotika (manžel byl dlouhodobě v zahraničí a prostě na to museli vletět, když zrovna přijel na pár dní domů - mykoza nemykoza😀)
A holčička je zdravá jak rybička🙂

vernerka
5. zář 2007

já tomu nerozumím! Asi na to kašlu, vždycky jsme se milovali s kondomem, tak to tak bude dál a o mimčo se budeme snažit hned jak příznaky zmizí!! přece mi to snažení nemůže doktorka překazit!!! jenom se bojím, kdyby se povedlo, tak aby to nějak neublížilo práve miminku..díky za názory
😉

karla6
5. zář 2007

Vernerko, já jsem teď otěhotněla těsně po kvasinkové infekci (ještě doznívala) a Dr. říkala, že je to v pohodě. Že se to musí hlídat hlavně před porodem, aby mimčo nedostalo oční zánět, kdyby tím při porodu prošlo.

vernerka
5. zář 2007

karlo6,tak to jsi mě docela uklidnila!! děkuji! jeětě mám jeden dotaz, od kterého týdne od otěhotnění se dá spolehnout na těh.test???? já se v tom nemůžu vyznat 😅

grej
5. zář 2007

Od otěhotnění? No u každého je to jinak. Jinak platí, že nemá cenu zkoušet test dřív než v den plánovaného příchodu menstruace. Pak záleží na tom, kolik HCG hormonu máš v těle a kdy se ti uhnízdilo vajíčko. Takže test ti může pozitivní vyjít buď už třeba od 12 dne po ovulaci nebo někomu vyšel třeba až 20 den po ovu. Takže je to prostě různý 😉 Ale každopádně dřív než v den kdy má přijít MS si ho nedělej. Mohl by ti vyjít falešně pozitivní a byla bys zbytečně zklamaná...

vernerka
5. zář 2007

no dobrá, to už právě jednou vyšel a z jásotu byl můj klasický smutek..

s9480
5. zář 2007

Ahoj Karlo tak se tady dočítám, že jsi nás všechny pěkně předběhla,já potratila před vánoci a ty jsi se na stránkách objevila až po mě, samozřejmě nešťastná jako my všechny, akorát, že u mě to přetrvává a ty už jsi zase těhu 🙂 !Doufám, že tentokrát je vše OK! Jak se to povedlo? Spontálně nebo jsi byla na IUI? Já už mám jednu neúspěšnou za sebou ☹ , a stále marně čekáme.

vernerka
6. zář 2007

holky, ještě na vás mám jeden dotázek, máte někdo zkušenosti s trombofílií a těhotenstvím, trošku se této kombinace bojím a mám i trošku strach, jesli to taky někjak nebude souviset s tím, že mi půjde špatně otěhotnět.. 😖

bambulik
6. zář 2007

jak nejlépe otěhotnět? Milovat se a nemyslet jen na to mimino a užívat si to..

grej
6. zář 2007

Vernerka - mrkni se do témat v diskuzi. Přímo Trombofilii se tam celé jedno téma věnuje.
Našla jsem ti odkaz, abys to nemusela hledat🙂

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Bambulík - to máš sice pravdu, ale ono když se nedaří delší dobu, tak už to dost dobře nejde. Nemyslet na mimino, jak ty píšeš...

Nic ve zlém, ale mám pocit, že ty rady "nemyslet na to" dávají většinou jen holky, kterým se podařilo otěhotnět relativně brzy...
Tím myslím nejpozději tak do roka (možná spíš tak do půl roka)od té doby co se rozhodly, že se začnou o miminko aktivně snažit...

veria
6. zář 2007

Bambulik, to je skutečně rada nad zlato 😀 Já vím, že to myslíš dobře a máš vlastně pravdu, ale bohužel, po např. skoro 3 letém snažení jako v mém případě, na to nemyslet prostě dost dobře nejde. To šlo ten rok, pak už ne. 😉

poletucha
6. zář 2007

veria- mě to nejde už od prvního měsíce snažilkování 😀

bambulik
6. zář 2007

grej, když jsme vyloženě chtěli, nešlo to a pak když jsem měla myšlenky a starosti úplně jinde byla jsem v tom raz dva, vím že se mi to kecá když jsem těhotná, ale taky jsem byla zoufalá a úplně Vás chápu, ale mě se to prostě osvědčilo, nic proti nikomu, jen se to říká a na mě to teda zabralo..tak jinak sorry...
myslela jsem to dobře...

grej
6. zář 2007

Holky já měla nejhorší asi tak 3 - 5 měsíce snažení. To jsem nechápala, jak to, že se to nepodařilo hned. Pak jsem se s tím smířila a teĎ tak nějak furt počítám s tím, že prostě ty vysněný // nikdy nenajdu a že prostě mimi nebude. Smířila jsem se s tím a sice si potichu doufám, ale už to tak neberu. Teď jsem v 16 cyklu snažení a stále nic. KDyž přijde mrcha, tak jsem spíš naštvaná, než že bych to nějak obrečela.
A rady typu "nemyslet na to" fakt neberu. Protože když se někdo rozhodne pro miminko, tak na to prostě myslí. A je jedno jestli se snaží první měsíc (přesně jak píše poletucha) nebo rok a čtvrt jako já nebo tři roky jako veria. Prostě v hlavě to je pořád.

bambulik
6. zář 2007

je to těžký to vysvětlovat a říkat takhle, ale chci Vás povzbudit a věřím že to každé z vás vyjde a moc vám to přeju, vím, jak to člověk umí při každé další MS oplakat, nechci nijak machrovat, ale poradit, taky jsem se cítila jako vy, ikdyž jsme se teda nesnažili zase tak dlouho...

bambulik
6. zář 2007

grej já tu radu vzala a pomohla mi, nemiluju se jen pro mimino, nemohla bych to mít jako práci...
ale chápu vás.

veria
6. zář 2007

Bambulik, jde o to, že někdo je zoufalý už po půl roce snažilkování, přitom rok je ještě v normě. Ale samozřejmě nevím, jak to bylo u tebe. Já ten první rok nic neřešila, zoufalá nebyla, o nějakém Modrém koníkovi neměla ani tuchu a stejně se to nepovedlo.

bambulik
6. zář 2007

já byla zoufalá po čtyřech měsících, pak jsem věděla že půjdu na operaci a musely jsme se chránit a dost jsem po operaci trpěla, stěhovaly jsme se, vyřizovali hypotéku a na dítě nebylo ani pomyšlení a v té době jsem otěhotněla, tak proto to říkám jak to bylo u mě... měla jsem štěstí, ale byla pravda, že otěhotněla jsem když jsem se ani o dítě vlastně nesnažila, to jen pro vysvětlení, ale chci vás povzbudit a popřát hodně úspěchů, myšleno špatně to fakt nebylo... 😒

grej
6. zář 2007

Bambulík - já vím, že jsi to nemyslela špatně 🙂 Jenom mě nějak už nenapadá, co všechno by se muselo stát, abych na to nemyslela i přes různý starosti. Během "snažení" jsme stihli přistavět barák, udělat zahradu, mít i docela slušnou manželskou krizi, byli jsme i na dovolené (to se taky rádo radí 😉)... nemyslím si, že bychom se někdy milovali jen kvůli mímu (teda dvakrát jo, ale to bylo až teď poslední měsíc a jen proto, že nám v CAR řekli, že bude akorát ovulace, tak ať toho využijem...).
Vím, že je to nevyzpytatelný. Moje kámoška otěhotněla po dvouletém snažení a přesně v době, kdy se rozhodli, že znovu začne brát antikoncepci kvůli pracovní cestě do zahraničí. 🙂

veria
6. zář 2007

Grej, já taky při m. nebrečim, to snad jen jednou, ale vztek je velkej🙂 A plánuješ IVF?

grej
6. zář 2007

No - zdravotní problémy to je opravdu vážný důvod, kvůli kterému se na snažení dá zapomenout. Tak to potom jo🙂 A to zas raději budu na mimi myslet než mít zdravotní problémy.
Takže je skvělé Bambul, že se Vám to podařílo🙂 Díky za přání, snad se nám už taky brzy poštěstí🙂 Mimochodem - taky bych chtěla holčičku Kačenku 😉

Veria - já jsem vždycky vzteklá jen ten první den. Tak nějak na všechny. Pak potřebuju trochu útěchy od manži /které se mi většinou stejně nedostane 😀 / a druhý den už je to jedno. Já ještě mívám šíleně bolestivou MS, takže si trpím ty dva dny a jsem naštvaná spíš na to, že to musí tak bolet...

Na IVF se zatím nechystáme. Máme za sebou pár vyšetření (všechny kromě průchodnosti) a zatím vše v pořádku. Manžův spermiogram je dokonce velmi dobrý. Jen mi teĎ našli na imunulogii nějaký zvýšený hladiny, tak jdu ještě jednou na vyšetření. A pak na tu průchodnost. Asi to budou dělat laparoskopicky, protože mám ještě nějaký srůsty ve střevech nebo co...
Tak se pak uvidí...
A vy už jdete na IVF? PO třech letech asi jo, co?

veria
6. zář 2007

Grej, jojo, dnes začínám s první injekcí na IVF. Ono to uběhne, všechny ty vyšetření, člověk furt doufá, že se to podaří normálně, a ejhle, tři roky jsou pryč. Tak snad teď už... Musíme být statečné a bojovat, ale zároveň se k tomu neupínat jako k hlavnímu životnímu cíli... to by bylo zlý, protože, ač to nikdo nechce slyšet, jsou prostě páry, které zůstanou nedobrovolně bezdětné. Taková je realita.
Tak uvidíš, co ti zjistí na laparce, mně právě až při ní zjistili lehkou endometriozu, která je pravděpodobně tou příčinou, proč se nedaří. U tebe je klidně možné, že ti rozruší ty srůsty a půjde to pak samo🙂

grej
6. zář 2007

Tak držím palečky veria! Myslím, že už to máš zmáklý a určo se na to tak neupínáš... Já jak jsem psala už jsem i trošku smířená s tím, že to prostě nevyjde. Nebo s tím teda trochu počítám. Lepší s tím počítat, než pak trpět, když to nejde nebo tak...
No doktorka co mi zjistila ten srůst na střevě má taky podezření, že bych mohla mít endometriozu, ale zase gynekolog v CARu to více méně vyvrací. Tak uvidíme... Ani na tu laparo prý nemusím, ale já chci. Aby mi to tam raději všechno zkontrolovaly. Snad mi to pak ale nějak nerozhodí cyklus...

veria
6. zář 2007

Grej, dokud se ti tam fyzicky nepodívají, tak vědí houby, jestli máš endo nebo ne. Určitě na ni jdi, nic to není, pobyla jsem v nemocnici jen jednu noc a pak tři dny doma a už jsem nevěděla, že jsem na nějaký laparo byla. Cyklus mi to nerozhodilo.

grej
6. zář 2007

Díky Veria. Tak já tedy půjdu🙂 Taky si myslím, že je lepší aby to všechno prohlídli a popřípadě opravili🙂
Tak teĎ jen aby byla v pořádku ta imunulogie a pak se objednat na laparo...

kacm
6. zář 2007

Ahoj maminy a těhulky, tak jsem nová členka a snad brzy i těhulka Doufám,že se nám to s partnerem co nejdříve povede, ale vím, že to někdy může trvat i dlouhé měsíce....ráda sportuji, doufám že to nemá negativní vliv na početí mimi....nemáte někdo zkušenost?