Kdy jste otěhotněly po vysazení antikoncepce?

amartina
22. zář 2006

Ahojky holky,
jsem tu dnes poprvé. S přítelem bychom chtěli miminko, HA jsem vysadila v červenci, chtěla bych od vás vědět, za jak dlouho se Vám podařilo otěhotnět po vysazení HA, užívala jsem ji cca 5 let.
Díky moc Martina

aalca
15. dub 2008

Mám zpoždění týden, takže pokud nedostanu menstruaci ani nebude pozitivní těhotenský test - budu muset jít na vyvolání? A do té doby než to dostanu opět menstruaci nemám šanci na otěhotnění? Já tomu asi pořád nějak nerozumím. ☹

adellaide03
15. dub 2008

aalca: taky to těžko chápu protože jsem zatím neměla starost s tím kdy mám plodné, neplodné dny, kdy jde otěhotnět kdy nejde otěhotnět. Myslím si však, že nejdůležitější abys mohla otěhotnět je ovulace a ta asi když nemáš menzes neprobíhá nebo ano? Zřejmě Ti budou muset poradit dlouhodobější snažilky. 🙂

len
15. dub 2008

Aalco - vlastně ne, nemusíš nic, klidně můžeš vyčkávat, dokud MS nedorazí, cyklus se klidně může srovnat časem sám. No a nebo taky nemusí a ty strávíš půl roku čekáním, ale to ti teď nikdo nepoví... Co se týče otěhotnění, potřebuješ k němu ovulaci.

Pokud jsi doteď neovulovala, tak ani nejsi těhotná, ale klidně se může stát, že cyklus prostě najednou naskočí a aniž bys dostala MS, hned přijde ovulace a ty hned při té první otěhotníš. Ale pravděpodobné to moc není...

Pokud jsi ovulovala, tak existují prakticky dvě možnosti - buď otěhotníš (tak 15-20 % šance) a nebo ne a potom cca do 14 dnů po ovulaci menstruace dorazí (zbylých 80-85 %). Situace, kdy žena ovuluje, ale nemenstruuje, jsou naprosto výjimečné. Ale situace, kdy žena nemá měsíce ovulaci ani menstruaci a jednoho dne cyklus přirozeně nastartuje, jsou po vynechání HA relativně běžné.

adellaide03
15. dub 2008

len díky za informaci i pro mě

bury
15. dub 2008

Já jsem vysadíla HA a měla jsem cyklus 2x 25 dní. Pak se mi to prodloužilo na 30 to bylo 3x po sobě a teď uvidím. Takže celkem v pohodě -měla jsem strach, protože jsem brala HA v kuse 14 let .... 😢
ale zase po vysazení nepociťuju, že bych měla větší chuť na sex, což mě teda někdy štve, protože jsem někdy trošku líná 🙂

adellaide03
15. dub 2008

14 let to je teda dlouho. To já si říkala jak strašně dlouho je 5 let co jsem HA brala 🙂

monique_2006
15. dub 2008

len, muzu se zeptat? asi je mozny, ze dojde k menstruaci, ale k ovulaci ne. nebo neni?

luciper
15. dub 2008

Strouzek: Jen jsem tu tak nakoukla a zahledla jsem, ze jsi z Bruntalu. Ja jsem z Krasova, ale uz 6 let ziju v Praze. Jsem vice na diskuzi snazilky s PCO. Taky se snazime otehotnet uz 7 mesicu... 😖

bury
15. dub 2008

jo 14 let - taky jsem měla strach, co to se mno udělá, ale celkem se mi tělo nakoplo 🙂 ovu taky byla 🙂

slzicka
15. dub 2008

Holky chtela jsem se zeptat jak je to s materskou? kdyz mi uz bude 18 let..Mluvila jsem s mamcou a ta by sla na materskou ale chodila by i do prace ale ted nevime jestli bych brala vic penez ja jako student nebo mamca

dvojka
15. dub 2008

Bury kamarádka brala HA 11 let a otěhotněla hned po vysazení...To jsem čuměla....

bury
15. dub 2008

Tak zrovna jsem mluvila s kamarádkou, která má dvě děti a řešila s ní, jak nejlépe otěhotnět. Takže mi potvrdila to, co vlastně všechny ostatní holky - nejlíp to jde, když vlastně ani moc těhotný bejt nechcete 🙂 První dítě počali "nechtěně" - spali spolu jednou jedinkrát v celým cyklu a ještě byli totálně opitý 😀 druhý dítě počali tak, že nebrala antikoncepci, ale tak nějak si dávali pozor a kdyby náhodou byla těhu, tak to neva - měli sexík a vurušila je dcera - takže to museli zaondačit a její přítel si dávat pozor vlastně ani nemohl a bylo to .... 🙂 všem bych nám přála, abychom byly takhle "chytlavé" 😀 😀

dvojka
15. dub 2008

Bury - ty jo to je teda příběh nabitý pozitivem 😀

bury
15. dub 2008

no jistě! hele a je s Chebu - tak je to třeba tou vodou tam 🙂 🙂
jsem jí volala a potřebovala jsem povzbudit, tak se povedlo 🙂 - nějak se mi ta ovulace někam zatoulala, tak panikařím ☹

dvojka
15. dub 2008

Bury -no tak to doufám,že ta voda teče i tady u nás...Neboj ovulka přijde a spermíci si u tebe na vajíčko počkají....
Dočkáme se

bury
15. dub 2008

dvojka - já v to doufám 🙂 včera jsme se nesnažili - přítel šel rodit kravičku a přišel, když už jsem spala. tak snad dneska - doufám, že ovu ještě dorazí 🙂

dvojka
15. dub 2008

Bury - rodil kravičku?Tak to má pěkný školení...Třeba když pak na tebe přijde překotný porod odrodí tě sám 🙂

Určitě dorazí jen se trochu opozdí 😉

bury
15. dub 2008

Joo kravičky. Moje tchýně má farmu - krávy, ovce, herky koně... - takže jak už jsem tu jednou někde psala - mám srovnání, jak ty těhu věci probíhají u zvířat a fakt je to všechno podobný.
přítel mi to taky pořád říká, že porod zvládne v pohodě, po tom, co odrodil tolik krav 🙂 když ty krávy rodí jako po másle 🙂 - většinou.

dvojka
15. dub 2008

Bury - to můj přítel by se na to nemohl ani dívat natož přitom asistovat....

To je teda ale šikula ten tvůj přítel 😉

bury
15. dub 2008

hele to je otázka zvyku - můj první kravičkovej porod u kterýho se musí asistovat byl taky hroznej. nemohla jsem z toho spát - a teď už to zvládám v pohodě. 🙂 někdy se mi chce i bulet, jak je to dojemný 🙂
přítel je šikula, to jo 😀 studuje, pracuje, je na mě hodnej 🙂 tak snad mu to vydrží 🙂

dvojka
15. dub 2008

Určitě vydrží a počkej až otěhotníte a půjde s tebou na uzv a co teprve po porodu...Bude totálně hotovej z mimíska...

Musim letět.Tak hezký večer 🙂

aalca
15. dub 2008

len moc ti děkuji za vysvětlení, příští čtvrtek jdu na gyndu tak se tam na vše zeptám a budu zase o něco víc moudřejší

venuss
16. dub 2008

Ahoj holky,no,mám taky problémy s menstruací. v červenci jsem vysadila HA a menstruace přišla jen jednou sama,jinak pokaždé s vyvolávačkou. naposledy jsem měla menstruaci v lednu a od té doby nic.Půjdu k lékaři asi opět na vyvolávačku,ale mám pocit,že vyvolávačkou se nic nespraví.Ale chtěla jsem se zeptat,jak dlouho vám trvalo,než se vaše tělo po HA dalo do pořádku,pokud jste měli stejné problémy jako já.Děkuji vám všem za odpověď.

ruzicka24
16. dub 2008

venuss : No ja jsem po vysazeni HA mela menstruaci sice nepravidelnou ale potom se to srovnalo. To jak ty ty pises to je velmi divne a myslim ze pouze s vyvolackama se ti dostavi menstruace to urcite neni dobre. Zeptej se na to lekare ten musi vedet co s tim.

gasha
16. dub 2008

Venuss, ja jsem to po vysazeni HA dostala za 42 dni a probehla i ovulace. Ted cekam na druhy cyklus, jsem teprve 8DC 😉

soniela
16. dub 2008

Venuss, tak já jsem měla úplně stejný problém jako ty. Asi 3x jsem dostala vyvolávačku a pak mi dr nasadila Duphaston. Od té doby je to v pohodě. Tento měsíc jsem poprvé vysadila a čekám jak mé tělo zareaguje a co se bude dít. 😒

soniela
16. dub 2008

Ahoj ruzicka24, tak jak jde těhulkování??? 😀

ruzicka24
16. dub 2008

soniela: ahoji ano jde co dobre. Uz mi spatne kdyz se najim. Ale nemam moc chute.

vendulka
16. dub 2008

Ahojky holky....

soniela: to jsi musela tolikrát na vyvolání?no doufám, že mě to už nečeká, nebaví mě to tak....

vendulka
16. dub 2008

zajímalo by mě, když mě teď 3 dny bolel ten vaječník, jestli to mohla bát OVU?Jsem 16 DC, tak nevím, možná že joo, co?