Kdy jste otěhotněly po vysazení antikoncepce?

amartina
22. zář 2006

Ahojky holky,
jsem tu dnes poprvé. S přítelem bychom chtěli miminko, HA jsem vysadila v červenci, chtěla bych od vás vědět, za jak dlouho se Vám podařilo otěhotnět po vysazení HA, užívala jsem ji cca 5 let.
Díky moc Martina

elana
11. dub 2008

Já si myslím taky, že je důležitý, že Ty sama víš, že máš za zády mocnou oporu a že kdybys padala, zachytí Tě táta s mámou, to každá těhotná osmnáctka nemá a je to velký plus. Docela Tě chápu, že už je Ti lehčeji a držím palce na to odpoledne nebo na večer, aby už se vše vyjasnilo a mohla jsi začít s přítelem plánovat Vaší společnou rodinnou budoucnost a těšit se na mrně🙂

slzicka
11. dub 2008

asi tak za 3 hodinky by mel dorazit.Hlavne mamca rikala ze by bylo dobre si az prijede sednou a popovidat si o tom. ale to uz je na nem nechci mu to rict pred rodicema radsi mu to reknu sama. ale jsem rada ze me rodice podporujou. snad jenom doufam ze pritelovo rodice to taky vemou tak jako moje rodice

elana
11. dub 2008

To víš že jo, vytáhni ho ven, někam do parku, nebo na procházku, ať má psychologicky pocit, že není zavřený a nucený TEĎ odpovědět a i Tobě bude na vzduchu líp🙂 Pokud mimi přijme on, tak jeho rodiče jistě taky, jednak se jim uleví, že Vaši to chtějí (upřímně v těhle případech je víc práce na rodičích mladé maminky, než naopak) a druhak, když jemu je 26, tak oni už na vnouče čas mají úplně standartní🙂 a ví, že jejich kluk už je dospělý (kdyby Vám bylo oběma 17, tak nevím nevím 😉 ).

Tak hele, už neseď na Koníkovi, dej se krásně do gala, ať se cítíš dobře, navoň se a namaluj, ať Ti to sluší víc než jindy a těš se na budoucího taťku🙂

A jestli budeš chtít, budu ráda, když zítra přijdeš oznámit, jak to vzal. Ještě jednou držím moc palce, počítej s nejhorším a doufej v nejlepší😉 docela to zabírá a ahoj.

slzicka
11. dub 2008

Na prochazku bych ho vzala ale nevim jeste v kolik prijede a mozna uz bude utahany s cesty. Uvidim jak se to bude. Kdyz to pujde tak ven ho vemu ale spise pocitam ze mu reknu doma. No uvidime jak to dopadne jeho rodice maji totiz taky dneska prijet.To jo cas na vnouce maji to mas pravdu.no ted jsem vylezla z vany 🙂 zitra se urcite ozvu jak mi to dopadlo.Zatim se mej krasne dekuji za podporu ahoj.

poletucha
11. dub 2008

slzicka- uplne me tvuj pribeh dojal, drzim ti moc palce na vecer at to pritel prijme a spolecne se tesite na miminko 🙂 Je uzasny,jakou mas podporu u tvych rodicu, je videt,ze to jsou rozumny lidi 🙂

gasha
11. dub 2008

Slzicko, ted jsem tu tvoji rozmluvu s Elankou procetla, uff! Taky me to dojalo 😢 a mooooc drzim palecky, aby to pritel vzal v pohode a byla z vas stastna rodinka! 🙂 A gratuluju k miminku (tedy zatim je //) 😉

petreva
12. dub 2008

Slzičko, včera jsem četla jak prožíváš čekání na přítele a povídáš si s Elankou. Nechtěla jsem vám vstupovat do debaty, protože Elanka ti psala moc hezké věci a ty jsi stejně hezky odpovídala a přemýšlela.
Jsi silná holka, opravdu se klaním tvému rozhodnutí a odvaze to řešit tak rychle. Večer jsem na tebe myslela a moc držela palce, aby všechno dopadlo co nejlépe. Taťulda to přijal a ty jsi už měla klid. Je úžasný, jak tvoji rodiče k tomu všemu přistoupili. Hodně štětí do dalších měsíců, aby jsi to mohla vyřešit ve škole a miminku i vám oběma se dobře dařilo. 😵

slzicka
12. dub 2008

Elenka, poletucha, gasha, petreva: Strane Vam moc holky dekuji za podporu moc jste mi pomohli. A ted uz ke vcerejsku. Prilet prijet okolo 6 hodiny, nechala jsem ho v klidu najist a slo videt ze ma dobrou naladu, pote sel do sprchy. Pak ale prisel ten okamzik kdy jsem mu to mela rict. Sebrala jsem veskerou odvahu co jsem jeste vcera mela a zavrela dvere od meho pokoje, pritel se jen uculoval, a tak jsem rekla at se posadi na postel porad se jen uculoval a ja jsem mu zacala rikat co se stalo a co mame za problem (holky to by jste me museli videt u toho ja to proste ze sebe nemohla dostat, tak jsem to nejak porat obchazela rict mu narovinu ze jsem tehotna) no a on se zeptal co se deje a tak jsem mu znova naznacila co se asi tak muze dit. Ale proste chtel to slyset primo at mu to reknu tak jsem se podivala a rekla jsem mu : Mno vis zlato (chvilka ticha) budes nejspis tatinek.
Jenom se na me podival usmal se na me, lehl si na postel ruku pres oci ale porad se usmival a pak jen rekl nojo tak ja budu tatinek. Vzal to uplne tak ze hned zacal premyslet kam da do auta kocarek 🙂 ale zaroven taky jak to rekne rodicum. Jeho rodice uz to take vi, vsichni to vzali s naprostym klidem a porad co jsme se na sebe kouli jsme se uculovali, myslim ze se na to male docela i tesi. Jsem strasne rada. Potom se na me pritel podival objal me a rekl: To nejak zvladnem neboj, Miuluji Te. A vecer kdyz jsme sli spinkat mi rekl : Dobrou noc mamo. 🙂 JESTE JEDNOU VAM VSEM STRASNE MOC DEKUJI MOC JSTE ME PODPORILI. TED UZ JE TO VSE ZA MNOU A NEZBIVA MI NIC JINEHO NEZ SE NA TO MIMINKO UZ JEN TESIT. DEKUJI MOC JESTE JEDNOU!!!! 😵

poletucha
12. dub 2008

slzicka- dopadlo to nejlip jak mohlo,preju vam strasne moc stesticka a pohody ve vztahu i v cele rodine 🙂

gasha
12. dub 2008

Slzicko, vidis, pritel je rozumny a vsechno to vzal presne tak, jak nejlip mohl!!! Moc ti to preju!!!! Vcera jsem na tebe hodne myslela a doufala, ze to takhle dopadne. Je super, ze to pritel takhle vzal a ted uz se muzete jen tesit na miminko a uzivat si tuhle krasnou dobu. Mozna to nebudes mit uplne jednoduche vzhledem ke skole a veku, ale uvidis, ze s podporou pritele a rodicu (klobouk dolu, jak to vzali) to urcite zvladnes. 😉 Drzim palecky, uzivej si tehotenstvi a kdyz budes mit chut, obcas nam sem prijd rict, jak se mate. 🙂

petreva
12. dub 2008

Slzička, tak teď popravdě ukápla slzička mě. Je to krásný, jak se přítel zachoval. Moc vám přeju, aby šlo vše tak jak má. Držte se oba dva 😉

slzicka
12. dub 2008

ano dopadlo to uplne nejlepe. akorat jeste porad nevim jak se mam chovat ted uz to vsichni vi. ikdyz to vzali skvele tak ja si porad myslim ze jim to vadi ale to urcite casem padne a uz mi to tak neprijde. chce to proste cas ale jinak je vse v poradku 🙂 😵 dekuji moc urcite se jeste ozvu jak si vedeme

janculovi
12. dub 2008

slzička:ted sjem si dočetla ten tvuj napínavý šťastně končící příběh,očičko mi nezustalo suché,ikdyž tě vubec neznám a ani nevím jak vypadáš,ůplně jsem vás viděla v tom pokoji jak se uculujute,jak je přítel ten nejštastnější na světě a ty sním,slyšela jsem dokonce i ten kámen co ti spadl ze srdce,takhle by měly končit všechny debaty o očekávání mimi,jsi opravdu velice statečná,přeji vám moc štěstí a lásky,když ti bude třeba nejhůř,uvědom si jaké máš štěstí že i v tak mladičkém věku čekáš mimi,že v budoucnu by ti to mohlo trvat třeba i několik let,že ti každý bude říkat-holka vždyt ty sis nic neužila,a co, já mám 24 a taky sem si nic neužila,ani na pořádný dovči sem nebyla,ty ale budeš mít vždy něco víc a něco krásného doma než všichni ostatní

slzicka
13. dub 2008

Janculovi: dekuji moc. take bych si prala aby tyhle situace dopadly co nejlepe, ikdyz se to proste nekdy nepovede. No pritel mi dnes odjizdi opet zpet do prace takze pres tyden jsem tedy uz jsme doma samy. ☹

gasha
13. dub 2008

Slzicko, zas prijede na vikend, ne? Do te doby si muzes kratit dlouhou chvili s nami 😉

elana
13. dub 2008

Ahoj všem a nejvíc Slzičce, holčičko, tak to dopadlo přece jen úplně nádherně, jak v nějakém filmu🙂 Mám velkou radost, úplně nejvíc za toho mrňouska, protože on je centrem všeho a i když to netuší, tak získal obrovitý dar-velkou milující rodinu, která se na něj těší.

Tak Ti držím palce, ať máš krásné těhotenství (jak daleko vlastně jsi?) a stejně jako Gasha a určitě i ostatní, budu moc ráda, když se na Koníkovi budeš vyskytovat častěji a budem Tě potkávat, sice pod ikonkou Slzička, což už nezměníš, ale stále s úsměvem🙂

Teď už máš volno na plánování, určitě do něj i chuť, tak si projdi témata na Koníkovi, jsou tu i jednotlivé měsíce podle termínu porodu, tam potkáš spoustu maminek ve stejné fázi těhotenství, bude Ti to rychle utíkat, budeš získávat informace-i když máš těhotnou sestřičku a ta bude určitě nejpovolanější rádkyní 😉 , ale i tak🙂

slzicka
13. dub 2008

Ano ano dopadlo to tak jak jsem to vubec necekala jsem moc rada ikdyz jak uz jsem psala predtim tak kolikrat mi to prijde ze pritel i jeho rodiec jsou radi ale na druhou stranu ze nejsou, ale jak rikam asik to jen muj dojem. Urcite sem budu chodit nadale a budu sem psat jak to s nama vypada atd. Jak daleko? myslis jak daleko bydlim? Karlovarsky kraj.No volno jak se to vezme jeste ted budu chodit do skoly a jeste bych mela zacit delat ridicak ktery nutne budu potrebovat hned jak se nam mrnousek narodi. Jmena uz jsme taky vybraly teda jmena spise jmeno a to jen pro kluka Honzik, pro holku stale nevim libi se mi Senta, Samanta, Lea, Laura a Julinka, ale na to je jeste cas 😉. urcite se podivm i do jinych temat ale tady to neopustim to se nebojte 🙂 . Jinak pritel uz mi odjel musim rict ze v tehotenstvi je to pro me tezky vidim ho jen na vikend a pres tyden si jen piseme pres email. a muzu rict, ze to zatim snazim dobre ikdyz urcite bude hur az na me prijde uplne ta naladovost a jak budu strasne citliva, tak jsem zvedava jak to budu snaset. ☹

elana
13. dub 2008

Slzi, myslela jsem, jak daleko jsi s těhotenstvím, kolikátý týden🙂 Ale když jsi napsala Karlovarský kraj, mám tam kamarádku a je tam nádherně, byla jsem za ní párkrát, když ještě bydlela v rodných Mariánkách (už je teda přímo ve Varech) a fakt je to tam pohádkový.

Já myslím, že určitě všichni jsou vcelku rádi, to víš, byl to šok🙂 a ne tak úplně plánovaný, tak možná chvilkama je přepadá co bude až...ale rychle to rozdýchají, mamky už se určitě v duchu vidí, jak se s miminem muckají a taťkové tahají autodráhy😀, to je normální.

Uvidíš, jak to bude dál, třeba si přítel najde práci blíž, přece jen, i on přehodnotí své priority, bude se mu stýskat ještě víc než teď a nebude chtít přijít o to, jak roste bříško a hlavně potom dítě, chce to čas.

slzicka
13. dub 2008

Jo aha kolikaty tyden, tak to jeste nevim ve ctvrtek jdu k doktorce tam se to dozvim 😵 Pritel jezdi do Svycarska jenom na skoleni on se ke me prave pristehoval z nemecka. az dodela skoleni tak bude doma, uz aby to bylo 🙂 Sok to urcite byl, proto tomu necham cas ikdyz nekdy kdyz to vypada ze nejsou radi tak to me i zamrzi, ja vim ze si rikaji ze jsem mlada to ja vim i ja ale ted uz s tim nic neudelam.

elana
13. dub 2008

Tak až to budeš vědět, můžeš si to dát i do ikonky, ať Ti můžem gratulovat k přibývajícím týdnům🙂 Přítel je Němec? To jsi šikulka, že se s ním dorozumíš, já bych asi neměla odvahu mít cizojazyčného partnera🙂 No, určitě Vám to teď rychle uteče, ani se nenaděješ a bude Vás doma plno🙂

To je jasný, že jsi mladá, na druhou stranu, jsi mladá jen podle dnešních měříte, ve středověku bys byla už stará prvorodička a ještě před 30 lety bys byla matka standart😀 všechno je relativní. Na druhou stranu, až Ti bude tolik, co mě, budeš mít třeba dvě děti a celou pracovní kariéru před sebou a když se hodně rozcapíš a pořídíš si v 35 mazánka třetího, tak budeš pořád ještě úplně v limitu🙂 Vše záleží na úhlu pohledu😉

slzicka
13. dub 2008

Jojo rozumime si, tak on mluvi cesky takze to neni problem. Ja si prave ted myslim ze me to moc rychle neutece kdyz budu pres tyden doma sama ( s rodicema) ale prakticky sama bez nej. Pondeli a utery jsou pro me kriticke dny od stredy uz to jde to uz mi utika

elana
13. dub 2008

To jo, já to myslela, že když máte pevný datum, kdy se vrátí (tj. kdy mu skončí to školení), tak že to bude lepší, než kdyby prostě pracoval 300km od Vás a aby se to změnilo, musel by odejít tam z práce a najít si tady jinou🙂

Jinak vztah na dálku znám moooc dobře, manžel byl taky dlouho doma jen o víkendech, ale už se to změnilo, neboj, taky se dočkáš, já čekala skoro 8 let🙂 ale jde to, má to taky svoje výhody. A je fajn, že máš rodiče. Už jste mluvili o tom, jak to bude se školou, jestli teď přerušíš, nebo zkusíš aspoń skončit školní rok, když na tom budeš fyzicky dobře?

slzicka
13. dub 2008

Jo asik tak za pul roku by to mel dodelat. 8let jo? tak to si dobra. jj o skole jsme mluvili ja budu studovat at do konce skoly. nebudu skolu prerusovat budu delat individual takze budu do skoly dojizdet po domluve s ucitely.

elana
13. dub 2008

Hmm, tak to je paráda, že Ti to takhle umožní🙂 Když je Ti skoro 18, tak už Ti zbývá asi poslední rok a půl, ne? Takže když se mimi narodí říjen-listopad, tak budeš půl roku studovat i s ním, určitě k tomu učitelé přihlédnou a rodiče Ti pomůžou s hlídáním.

slzicka
13. dub 2008

no ja jsem ted ve druhaku takze jeste budu studovat dva roky.

slzicka
13. dub 2008

mela jsem odklad

elana
13. dub 2008

Aha. Ale jo, ono všechno jde, když se chce, viď🙂 A motivaci teď budeš mít velikou, tak pomalu ale jistě všechno doválčíte. Budeš to mít sice těžší, ale o to pestřejší a o to víc si budeš sama sebe vážit, až položíš jednou vedle sebe maturitní vysvědčení a na kolena si posadíš prcka🙂

slzicka
13. dub 2008

tak tak vsechno jde, kdyz se chce. Snad to nejak zvladnu tezky to budu mit urcite. Uz se uplne vidim jak budu mit maturitu v ruce a budu vychazet ze skoly a tam na me bude cekat moje mimi (s rodicema nebo s pritelem)

elana
13. dub 2008

No a nebude to snad krásný? A zatímco ostatní holky budou řešit, jak se s nima ten kterej rozešel, a nevědět, jestli ho chtěj nebo nechtěj a později budou řešit umělý oplodnění a antikoncepce...tak Ty už budeš mít rodinku krásně založenou a budeš plánovat program pro batolátko na prázdniny🙂, budeš mít prostě úplně jiný život, ale nemyslím, že bys litovala, když tak tápu, tak žádná z mých kamarádek, která si to zařídila podobně, nikdy nelitovala (ono jich teda zas tolik nebylo, ale i tak).

slzicka
13. dub 2008

Bude to krasny. Uplne jiny zivot to bude, ted uz muzu rict ze se i na to docela tesim. Litovat urcite nebudu to muzu rict uz ted miminko je neco krasneho a ted kdyz to pritel prijal tak jak to prijal tak litovat vazne nebudu.