Kdy jste otěhotněly po vysazení antikoncepce?

amartina
22. zář 2006

Ahojky holky,
jsem tu dnes poprvé. S přítelem bychom chtěli miminko, HA jsem vysadila v červenci, chtěla bych od vás vědět, za jak dlouho se Vám podařilo otěhotnět po vysazení HA, užívala jsem ji cca 5 let.
Díky moc Martina

janefales
7. lis 2013

Ahojky, tak HA jsem brala skoro 10 let, vysadila jsem ji minulý rok v září a otěhotněla letos v červenci a pocelou dobu jsem měla menstruaci pravidelnou a neřešila jsem žádnou ovulaci, jen jsme tomu nechali volný průběh, buď a nebo.

marukm
10. lis 2013

No, podle dvou testů to vypadá, že asi hned po vysazení..:D

ppetrac
13. lis 2013

Nám se to povedlo hned první měsíc a prášky jsem brala téměř 9 let 🙂

lenus202
15. lis 2013

Já brala antikoncepci asi 10 let a otěhotněla jsem asi 7 měsíců po vysazení...myslím si, že je to hodně v hlavě, v tu dobu jsem měly spoustu práce s chystáním svatby, těhotenství jsem přestala řešit a povedlo se 🙂

avosebuk
20. lis 2013

Ahoj maminky už 5měsíců neberu antikoncepci a nějak nic furt.nevím kdy jsou plodný dny furt my to nejde nějak vypočítat nebo nevím co je špatně.děkuji a beru i kyselinu listovou.

kata1988
5. led 2014

ahoj holky, vysadila jsem prášky v červenci a zatím snahy o mimčo vychází naprázdno... ☹ v říjnu mi doktor řekl že se mi ještě neprobraly vaječníky a že jim probuzení bude ještě asi tak 2 měsíce... takže teď by snad teoreticky měla nastat šance otěhotnět. zajímalo by mě,zda si můžu nechat udělat nějaké testy,že už jsem plodná a popřípadně nechat otestovat i manžílka. jde mi o to abych zjistila,zda jsme oba zdraví a přestat se stresovat, nebo při zjištění že je něco špatně-po zdravotní stránce,začít to řešit teď a ne to nechávat až na léto. doktor mi řekl,že řešit to bude až po roce,kdy nebude snažení úspěšné,ale já bych ráda věděla na čem jsem 😅

xb111
5. led 2014

Ahojky, já jsem vysadila v srpnu a povedlo se téměř hned 🙂

apfele
5. led 2014

@avosebuk U prvního mimča se to povedlo hned druhý měsíc po vysazení, teď u druhého až 7.měsíc po vysazení, doporučuji tomu nechat volný průběh a nestresovat se.

kristy46
5. led 2014

Ja otehotnela prvni mesic po vysazeni, po 9-ti letech uzivani ha.

zuzaczech
5. led 2014

@kata1988 To máš těžký, někdo říká, že organizmu trvá třeba i rok, než se po HA očistí, jiní tvrdí, že po vysazení prášků je to, jako když pohnojíš a pravděpodobnost otěhotnění je vysoká. Já jsem vysadila na konci června a dva měsíce na to otěhotněla, ale těch faktorů je spousta, jestli se trefíte do ovulky, jestli jste oba zdraví a samozřejmě hraje velkou roli i stres. Taky jsem řešila, jestli jsme zdraví a chtěla jsem hned vědět, na čem jsme, ale moje tehdejší doktorka mně řekla, ať nasadím listovku a přijdu za rok, když se to do té doby nepovede. Tak jsem začala měřit bazální teplotu, abych poznala svoje tělo a do dvou měsíců jsme se prostě trefili 🙂 A čekáme dvojčata 😉 Držím palce, hlavně mysli pozitivně a snaž se nestresovat 🙂

kettm
5. led 2014

Poprvé třetí cyklus, podruhé dvanáctý cyklus.

kata1988
6. led 2014

@zuzaczech díky🙂 nejvíc mě štve,že se mnou nemluvil doktor na rovinu,loni v dubnu jsem se ho ptala,kdy mám vysadit,když plánujeme miminko na podzim a on že se můžeme snažit hned po vysazení HA,že s tím nebývají problémy a pak mi na podzim řekl vlastně pravý opak,když jsem s ním řešila problém s m.cyklem,že se to po vysazení HA stává. O tom,že se můžou objevit problémy s cyklem až zase HA vysadím,mě samozřejmě doktor neinformoval. Před HA jsem měla problém s PMS a pořádné bolesti,prot jsem začla brát HA,ale menzes mi tehdy před HA chodil včas a pořádně. Po vysazení HA mi až teď poslední 2 měsíce přišla mrcha +- v terminu,ale je hodně slabá,takže bůhví,zda u mě proběhla ovulka☹. zatím se mi moc do měření BT nechtělo,přeci jen to znamená,že se budu na to otěhotnění ještě víc soustředit 😕 .ale asi mi nic jiného nezbyde. nebo zajít po mrše na gyndu,třeba na ultrazvuku zjistí,zda už mi funguje vše jak má...

zuzaczech
6. led 2014

@kata1988 ...anebo změnit doktora?

avosebuk
6. led 2014

@apfele Děkuji moc já na to furt myslím a moc to chci to bude i tím.ale nemužu se dočkat všichni okolo mě kámošky už mají jen já která nejvíc miluje děti to nejde.budu muset tedy čekat no,teda jestli se do tí doby nezblázním.

viktorkaa
6. led 2014

Já jsem otěhotněla hned první měsíc po vysazení HA..brala jsem Mercilon.. 🙂

apfele
6. led 2014

@avosebuk já na to taky myslela a řešila plodné dny, dělala ovu testy, ale 6 měsíců nic a pak jsem se na to vykašlala a plánovala dovču na kolech a nakonec jsme na dovču na kole nejeli, protože jsem ten měsíc co jsem to neřešila otěhotněla 😀

kata1988
6. led 2014

s manžílkem máme naplánovaný eurovíkend - Budapešť na jaro a pokud se mi do té doby nepodaří otěhotnět,tak se zapíšu do autoškoly,udělám si A2, koupím si nějakou 250 a přestanu mít status baťužka 😉 a stane se ze mně drsná bikerka 😀

avosebuk
7. led 2014

@apfele To se takhle stalo kámošce moc chtěly a dva roky nic.pak si řekly budeme cestovat koupíme si psa a najednou otěhotněla takže žadný pes a žadný cestovaní.ale děkuju moc.já to takhle neumím na to nemyslet to je ten problem.

ageleine
9. led 2014

Ahoj, holky! 😀

Potřebovala bych rady od pár dobrých duší, budu moc vděčná! 😉

Četla jsem v hodně diskuzích, že by se mělo po vysazení HA počkat měsíc, do další menstruace, a až pak se snažit. HA jsem vysadila 30.12 a 4.1 se normálně dostavilo menzes. Trvala stejně jako vždy pouze 3 dny a zatím se nevyskytly žádné problémy, které po vysazení trápily mnoho dalších.

Myslíte si, že bych měla počkat ještě ten měsíc do další, anebo se můžeme klidně snažit, když se normálně dostavila? 🙂 Mám obavy, jestli to není přeci jen ještě brzo 🙂

1velrybka
9. led 2014

@ageleine Naopak se říká, že šance otěhotnět je vyšší ihned po vysazení, než když se čeká. My se teda snažili hned, ale přesto se povedlo až za 10 měsíců.

vwild
9. led 2014

@ageleine Ahoj, proč myslíš, že by se mělo čekat? Já četla, že po vysazení antikoncepce, je nejlepší doba na otěhotnění, protože může nastat rebound efekt a že tak první 3 měsíce jsou nejlepší. A je tedy pravda, že jsem někde četla, že první 2 měsíce po vysazení je i větší pravděpodobnost toho, že to budou dvojčata, ale my nečekali a na druhý pokus po vysazení to vypadá, že se povedlo 🙂

kata1988
9. led 2014

@ageleine ahoj,čekat nemusíš, je jen otázka,kdy se s tím vysazením HA tělo srovná. Já vysadila hned po svatbě v červenci a doteď mám cyklus rozhozený,jak to tak vypadá...

zavadilkamarketa
9. led 2014

Ahoj
vysadila jsem po 7letech užívání HA a otěhotněla jsem do 14 dnů... ani jsem nedostala po vysazení menstruaci a už se malý uchytil 🙂

chris_n
9. led 2014

po 7 letech anti jsem otěhotněla 3 cyklus.

kata1988
9. led 2014

@chris_n
@zavadilkamarketa holky vy se máte 😉 , ja brala HA 7,5 roku a jak to tak vypadá, tak se ještě vaječníky ani neprobraly( to jsem bez HA už půl roku) 😠 😒

chris_n
9. led 2014

@kata1988 ono taky asi záleží na organismu a co si do sebe cpala. Já jsem ráda, že to šlo tak lehce.

kata1988
9. led 2014

užívala jsem Katyu asi 2 roky a předtím Vreyu, no uvidíme, jak to půjde 🙂

kata1988
11. led 2014

tak to vypada,ze jsem taky tehu,vcera mi to potvrdila doktorka,ale jsem na pocatku,v 4+6tt.snad to pujde vse hladce...

kackabo
10. únor 2014

My jsme se u prvního snažili 10 měsíců pak se to povedelo ten 10. měsíc, celou dobu jsem na to myslela, pořád testovala, i ovu testy měřila si bazální teplotu atd..., a pak jsem nastoupila do práce a najednou po měsíci chození do práce jsem zjistila že jsem těhu fakt to hraje asi roli ten stres, jsem zvědavá teď u druhého jak to půjde, mě říkal dr. že se můžeme snažit hned po vysazení HA že to jde nejlépe tak uvidíme no, snadnebudu čekat tak dlouho jako u toho prvního a snad to vše dobře dopadne.

kackabo
10. únor 2014

@kata1988 paráda potichounku gratuluji drž se.