Kdy jste přestaly kouřit? Snažíme se o mimi

misharuby
13. čer 2014

Chtěla bych se zeptat kuřaček, kdy jste přestali kouřit? Vím,že při snažení o mimi je nejlepší přestat kouřit už před plánovaným těhotenstvím, ale kdo kouří,ví,že to není uplně jednoduché. proto se chci zeptat, kdy vás přešla chuť na cigarety? Já v to nejvíc doufám,že to s těhu příjde a ,,nebude mi to chutnat,, 😝

makuka88
13. čer 2014

Ahoj ja přestala az kolem 7tt a ani ne tak, že by mi to nechutnalo, ale proste jsem přestala. Příležitostně si asi jedno s kamarádkou u kafe dam... ale nechybí mi to. Pokud ženská nevytaha 20 a víc denně .. tak se podle me az tolik neděje.... jinak chuť zrovna nemam, ale nemam k tomu ani odpor.. 😀 ale nekourim..

gwennie
13. čer 2014

@makuka88 bože, to je ale dementní názor, doufám, že se jím zakladatelka nebude řídit.... Přestat kouřit jsi měla už před otěhotněním, když jsi se o dítě snažila.... Jen tak btw, 90% dětí, co umřou na SIDS, jsou dětmi bývalých / příležitostných kuřaček.

fressa
13. čer 2014

Já třeba fakt nechápu maminky kuřačky,jak to těm chuděrkám můžou dělat,mám známou a ta si to nemohla odpustit a potratila 3 děti až u 4tého si dala říct. Ale zase na jednu stranu mám známou,co je silná kuřačka a tý opravdu doktor doporučil,že přestat úplně by bylo pro plod šok..takže aspoň co nejvíc omezit,když to půjde přestat,to by asi byla nejlepší varianta-držím palce

marca22
13. čer 2014

Já už jsem teda nekouřila od tý doby co jsme se začali snažit,ale pravda je že v těhotenství mi bylo tak zle a čich jsem měla tak citlivej že mi vadilo i když si byl zakouřit manžel a měl načíchlé oblečení,bylo mi z toho fakt zle.

makuka88
13. čer 2014

Asi každého věc 😎

lenunaaa
13. čer 2014

Já přestala kolem 8 týdne, kdy jsem se to dozvěděla,... přítel mi to zakazoval, byl na mě naštvaný při pomyšlení na cigaretu 😀 a pak mi začalo bývat nehorázně zle, ani jsem nejedla, nemohla jsem nic cítit. Takže na cigaretu nebylo ani pomyšlení 🙂 to přišlo až ke konci kdy mi bylo ''fajn'' ale to už mi bylo líto miminka. Viděla jsem totiž video, co to dělá s miminkem v děloze když matka vdechuje kouř...... ale můj gynekolog mi řekl, že přestat kouřit až v těhotenství není moc smysluplné. Nejpozději by se mělo přestat půl roku před otěhotněním 🙂

lucyanek
13. čer 2014

Cigareta = humus a chudák miminko 🙄

lennittka
13. čer 2014

Přestala jsem ze dne na den při zjištění těhotenství..

terezas4
13. čer 2014

Čím víc do toho budeš štourat a hledat zaručené rady, tím dýl to budeš odkládat 😉 . Prostě přestan, vykouřila jsem 1 až 2 krabičky tvrdých Sparet denně, takže vím že to jde, ne vyhazovat poloprázdnou krabičku, ale prostě si další nekoupit a samozřejmě se nějaký čas vyhýbat kuřákům 😉 .

nuali
13. čer 2014

@lenunaaa
@gwennie
Jenže když to neplánuješ, tak těžko skončíš před 🙂 A to se taky může lehce stát 🙂
Já skončila s příležitostným asi někdy kolem 4-5.tt a to jsem o miminku ještě ani nevěděla,jelikož jsem neplánovala a nesnažila se 🙂 Prostě mi to přestalo chutnat, asi už první příznak, který jsem si teda nevyložila jako prcka v břiše. Od té doby chuť vůbec nemám, naopak mi to začalo hodně smrdět. Naštěstí to opravdu nebyl nejmenší problém, ale těžké kuřačky to mají asi horší..

lenunaaa
13. čer 2014

@nuali - Však ano, proto jsem psala, že jsem přesala až v 8.týdnu kdy jsem to těhotenství zjistila, neplánovala jsem v 18ti otěhotnět 😉 Ten půl rok před otěhotněním jsem zmiňovala jako názor gynekologa 😉

nuali
13. čer 2014

@lenunaaa A tak někdo může 😀 Jen je to takový vtipný, jak se má všechno dělat před otěhotněním a běda, jak ne. S maminkama, které neplánují a nesnaží, popř. to mají hned, jak se rozhodnou se asi dneska už nepočítá 🙂

lenunaaa
13. čer 2014

@nuali no to určitě nepočítá, protože dneska žijeme v době kdy si každý myslí, že miminko je pouze po svatbě a z velké lásky a vždy plánované... 😀 a každý kdo otěhotní neplánovaně je hrozný tvor.. takže proto jsou rady jen co dělat před otěhotněním...

nuali
13. čer 2014

@lenunaaa A tak já jsem taky otěhotněla po svatbě z velké lásky 😀 Takže jsem vlastně jenom polohrozný tvor 🙂 Jen to bylo nějaké rychlé a snadné ( za což jsem ale samozřejmě ráda!) Každopádně nejdůležitější je, že je mimi v pořádku a prosperuje, i když jsem ho na začátku "udila" a krmila kde čím 😀

nuali
13. čer 2014

Ale teda abych něco odpověděla autorce 😀 Pokud plánuju, tak se pokusit snížit množství nebo přestat úplně během samotného snažení. Jinak v momentě, kdy se dozvím, že jsem opravdu těhu. A přes to už nejede vlak 🙂 Hodně štěstí 🙂

missveru
13. čer 2014

Okamžitě! Čím déle nebudeš kouřit před otěhotněním, tím zdravější budeš a tím líp pro tebe a pro mimi! Plus já cigarety tak strašně nesnáším, že bych je zakázala :D Nebo ať si každý kouří doma a neobtěžuje ostatní venku - je fakt lahůdka jít na ulici za kuřákem a dusit se tím hnusem!

lenunaaa
13. čer 2014

@nuali To je jedině dobře že to bylo rychlé a snadné 🙂) Já o tom zas vůbec nevěděla, až při prohlídce na gyndě mi oznámili zajímavou novinu.. a to jsem tam šla s tim, že jsem nachlazená a že mě bolí vaječníky :D nachlazení to nebylo.. vnímala jsem to jako hrůzu, co teď bude... ale nakonec fajn, s přítelem jsme do teď a miminko je to nejužasnější co mě mohlo potkat 🙂

chris_n
13. čer 2014

co nejdříve, nejlépe hned.

nuali
13. čer 2014

@lenunaaa Tak to je nádhera. Krásný začátek 😀 ale hlavně krásný konec. Takový příběhy mě vždycky potěší a ne, když jsem se vdávala a všichni mi vykládali, jak se rozváděli 😀 Já se na miminko hodně těším 🙂 I když mě těhotenství zaskočilo a nejdřív jsem fakt nevěděla kudy kam.

lenunaaa
13. čer 2014

@nuali Jéje, to opravdu dokáže potěšit no 😒 všechny vztahy nejsou stejné, třeba spolu budete aaaž do smrti ! 😀 hlavně přežít ty začátky, ty jsou nejhorší a nejdůležitější a pak to bude s klidem 🙂 Miminko je radost, sice jsou i smutný chvíle když mu něco je ale ty jsou fakt málo, víc je těch radostných chvil.Klidně bych šla do druhého 😀

tamarila
13. čer 2014

@misharuby Zkus přestat, víš všechny informace o tom jak je to špatný .o) Nicméně pravda je taková, že ne každá to dokáže. To ti ale málokdo napíše, protože opovržení nekuřaček je pak nesmírné :D Já se teda přiznávám, že takový to "přestalo mi to chutnat" bohužel u mě nenastalo, i když jsem v to doufala. Takže jsem velmi omezila, a postupně prakticky přestala. Teď u druhýho těhotenství v podstatě nekouřím, ale když potkám nějakou kamošku kterou pumpnu, tak zhřeším. není to opravdu lehký, dej do toho co můžeš a zvládneš to. 😉

kocour1
13. čer 2014

Ahoj, souhlasím s tamarila - také jsem doufala, že mi to prostě v těhotenství přestane chutnat a bude hotovo...a bohužel se to také nekonalo. U prvního jsem se fakt snažila téměř nekouřit, ale občas jsem zhřešila. Teď jsem těhotná podruhé, snažím se opět nekouřit, ale je to fakt těžké. Mám pořád chutě. Koupila jsem si elektronickou cigaretu s minimem nikotinu a snažím se tím občas ošidit...ale sranda to není. Takže chce to pevnou vůli, kterou já osobně také stále hledám.

terezas4
13. čer 2014

Já teda nevím děvčata, ale to vás nedonutí nekouřit ani těhotenství? A ještě k tomu plánované? 😕

anushka111
13. čer 2014

Pokud máte chuť na cigaretu opravdu velkou a chcete mimi, tak mne napadá, jestli by nebylo lepší alespoň postupně přestávat, až otěhotníte, tak bude snažší přestat úplně, Já vykouřila před těhotenstvím tak 5 cigaret za měsíca když jsem otěhotněla, tak mě žádné chutě nepřešly, já samozřejmě se svými 5 ti za měsíc neměla problém nekouřit, ale neumím si představit, jak bych najednou přestala jako silná kuřačka s takovou chutí na cigaretu. 😒

hollybelly
13. čer 2014

neplánovali jsme ani jedno, ani přestat kouřit ani dítko a až jsem byla těhotná, mi přestaly cigarety chutnat a to v době, kdy jsem ještě nevěděla proč....díky tomu to šlo samo a rychle a dodnes nekouřím ani já ani manžel 🙂

kvakuska
13. čer 2014

@misharuby čím dřív, tím líp 😝

lrg
14. čer 2014

Já jsem přestala až když jsem zjistila, že jsem těhotná, resp. pár dnů po té, protože jsem se druhý den vdávala a nedokázala jsem si odpustit pořádný mejdan. Já bych se z toho nehroutila, že jsi nepřestala dřív a neposlouchala ty hororové příběhy. Moje tchýně v životě neměla skleničku, cigaretu, jí extrémně zdravě a všechny tři děti, které má, mají od narození zdravotní potíže.... Tím vůbec nechci říct, že kouřit je v pohodě, ale ne všechny potíže, které dítě může mít, souvisí zrovna s ním.

p3tulkaa
22. čer 2014

Já jsem přestala kouřit, když jsem se pro mimi rozhodla ... tedy při vysazení ;)

dora13
25. čer 2014

@makuka88 Ona uz neni jen tvoje vec, ale bohuzel i vec toho ditete, ktere musi nedobrovolne vdechovat splodiny a ktere se bude potykas s astmatem, ADHD nebo alergiema, ktere mu matka-kuracka dala do vinku. Mne osobne to prijde jako dost velka dan za to, ze si nekdo proste aspon na tech par mesicu nedokaze odrict...

jinak, ja prestala kourit dva mesice predtim, nez jsem otehotnela, jednak protoze uz jsem kourit nechtela, kdyz jsme se snazili o dite a jednak proto, ze koureni snizuje pravdepodobnost otehotneni (nizka delozni sliznice, atd).

makaronika1
25. čer 2014

Jejda tady sou snad nejchytrejsi nekuracky🙂. Rok pred tim nez jsem otehotnela jsem presla na ecigo - postupne snizovala mnozstvi nikotinu v liquidech az sem kourila 0, ale kourila furt. Pak sem zjistila ze jsem tehotna a prestala jsem mit chut i na cigaretu, ale bez e ciga by byl ten skok asi nemoznej - prestat hned kourit. Kourila jsem 20 denne.
Drz se