Kdy se vám podařilo podruhé otěhotnět?

misaa56
22. zář 2021

Zdravím, zajímalo by mě za jak dlouho se vám podařilo otěhotnět, když ste přestali kojit?
A jestli někomu pomohl kontryhel? 🙂

pajushka1
22. zář 2021

@misaa56 kojila jsem půl roku ,malému je 5 a 3 měsíce a já jsem ve 3tim měsíci, snažili jsme se jako fakt snažili od 1 roku malého. Takže nám to trvalo 4 roky.

llenka1
22. zář 2021

@misaa56 otehotnela som ked mala starsia rok / po 3 mesiacoch snazenia/, stale som kojila..

cilkat
22. zář 2021

Kojila jsem 2 a čtvrt roku, v únoru po asi roce snažení odstavila a v červenci otěhotněla (takže zhruba půl roku po odstavení).
Kontryhel jsem používala na srovnání výkyvů nálad, když se mi vracel cyklus léto před tím. (A na to zabral krásně, ale zastavil ten náběh cyklu, takže nevím, jestli doporučit přímo na otěhotnění.)

mmichaella
22. zář 2021

Malemu je dnes 15mesicu, kojim stále a jsem ve 3. mesici 🙂 MS mám ale od půl roku maleho pravidelnou. Resp. Jsem mela 🙂)

mmichaella
22. zář 2021

A abych dodala, snažili jsme se 2 měsíce. Ovu testy, fertil gel

misaa56
autor
22. zář 2021

@pajushka1 to mi ani neříkejte 🙈 no tak hlavně že se zadařilo🍀

misaa56
autor
22. zář 2021

@cilkat kontryhel jsem zkoušela už v červenci a to mi srovnal cyklus, měla jen to rozházené po porodu 😊 měl by prý i pomoc právě s otěhotněnim (ale zas jak u koho)

misaa56
autor
22. zář 2021

@mmichaella my se snažíme od dubna (to jsem v to ale nadoufala, neměla jsem ještě ms🙈) v květnu jsme dostala poprvé ms po porodu (to bylo malému 11m). Testy dělám, teď poslední 2 měsíce byli pozitivní a 2 měsíce také nekojim (do té doby nic). Na ten gel kouknu. Děkuji 🙂

jaja01k
22. zář 2021

Když bylo synovi 5 měsíců, přestala jsem kojit, během pár dní přišla menstruace a podruhé už jsem to nedostala, hned jsem otěhotněla 🙂

misaa56
autor
22. zář 2021

@jaja01k tak to byla teda rychlovka😁

rnika
22. zář 2021

Já otěhotněla nečekaně při plném kojení, když byly staršimu 4 měsíce. ( MS jsem měla pravidelnou hned jak skončilo šestinedělí). Ono každé tělo funguje jinak, lepší je se moc nesledovat. Držím palec.

vikinkav
22. zář 2021

Ja otehotnela 2x pri kojeni, ale vzdy prisla nejdriv menstruace.

palja
22. zář 2021

@misaa56 my jsme se snažili rok a půl co jsem kojila, měřila jsem si bt, věděla kdy mám ovulaci, sex v plodnych dnech a nepodařilo se. Pak jsem přestala kojit a za dva měsíce jsem byla těhotná 🙃

misaa56
autor
22. zář 2021

@rnika tak to bylo teda hodně rychlé. To si nedokážu představit.
Děkuji 😊

misaa56
autor
22. zář 2021

@palja já to zatím hazim na to kojení, že se to musí po tom všem vzpamatovat. Tak uvidíme 🙂

juliemichal
22. zář 2021

já otěhotněla nečekaně,při plném kojení,když byli staršímu 5 měsíců.ms jsem měla už v šestinedělí,došla 5 týdnů po porodu.
jinak o druhého syna jsme se snažili 7 měsíců,ale kojila jsem jen měsíc.začali jsme se snažit když bylo prvorozenému 18 měsíců.

monaluza
22. zář 2021

V pul roce starsiho se mi vratila ms, otehotneni jsem nijak neplanovala, ale hak mi nesedla, tak jsem ji vysadila a dal to neresila. Kvuli spineni uprostred cyklu jsem brala Zenske kapky od Gresika, ktere mi ho srovnaly natolik, ze jsem presne v 1 roce starsiho otehotnela 😉. Kojit jsem vydrzela az do pateho mesice, pak uz mi to bylo neprijemne a mleka bylo malo, takze jsem s tim sekla a odstavila ho.

rubesovak
22. zář 2021

Na prvního jsem čekala 8 let a je na na 8.pokus a klinice. Kojila jsem 2,5 roku, pak jsem asi po 2 měsících dostala poprvé po porodu měsíčky, za dva měsíce mi bylo pořád hrozně zle a měla jsem jít na očkování tak jsem si pro jistotu udělala test a byl pozitivní🙂

lilian2111
22. zář 2021

Po 2,5 letech.

ruzova_pastelka
22. zář 2021

@misaa56 MS se mi vrátila chvíli před druhými narozeninami prvorozené. Otěhotněla jsem v druhém cyklu, při plném kojení.

misaa56
autor
22. zář 2021

@rubesovak je tak to je super že se druhý povedl přirozeně 🙂

baraskaska
22. zář 2021

Mne kontryhel pomohl u obou holek. U prvni jsem pila dva mesice a bylo u druhe jsem.nepila ani tak na otehotneni ale na srovnani cyklu protoze jsem mela cykly dost kratke a kratkou lutealni fazi. Otehotnela jsem hned jak sme se zacali snazit.

misaa56
autor
22. zář 2021

@baraskaska děkuji za zkušenost 😊

rubesovak
22. zář 2021

@misaa56 RO určitě, přirozeně a nečekaně🙂

alilali
23. zář 2021

@misaa56 Prvního jsem kojila 5 měsíců (do září) a v prosinci jsem otěhotněla znovu.

sirinfirst
23. zář 2021

kojila jsem asi 22 měsíců, otěhotněla měsíc po odstavení (3. měsíc snažení)

lovemusicsun
23. zář 2021

Já otěhotněla ještě před odstavením první dcery hned na první pokus. Kojení jsem ukončila až ve 4tém měsíci těhotenství.

surikata131
23. zář 2021

@misaa56 poprvé jsem dostala MS asi 9m po porodu, pak přišla ještě jedna a pak už jsem otěhotněla (rok po porodu, cykly byly delší). Ještě jsem kojila, ale už málo, omezila jsem to, jinak by to nejspíš trvalo dýl. Ale tohle je hodně individualní, někdo otěhotní při plném kojení brzo po porodu, někdo až skončí a trvá to…brala jsem fertipronu