Knížka Tvoje dítě jako šance pro tebe. Doporučuji

brebruna
5. srp 2008

Ahojte snažilky. Jsem tu nová. Od června neberu HA a snažíme se o miminko.Sleduji, jak se mi začíná měnit můj život. Tím rozhodnutím jsou kolem mě najednou lidičky, kteří mi mají co říct, kteří sami dítě mají. Hlavně mám kamarádku, která má již 2 letého klučinu a bude v září rodit.Vedeme spolu rozhovory na téma porodu, výchovy, přístupu... a ty nás vedou dál... Přemýšlím o tom, jak se budu jako těhotná cítit, jak mě to změní, jak se chovat a co dělat, jak rodit a jak vychovávat... Inspirovala mě knížka Tvoje dítě jako šance pro tebe od Ing. Zdeňka Jordánové, kterou vřele všem doporučuji. Nejen doba po porodu, ale i způsob početí, reakce na zjištěné těhotenství, způsob porodu a vůbec všechno má vliv na naše budoucí dítě 🙂 a je dobré to vědět předem, přemýšlet...

brebruna
autor
5. srp 2008

Mluvili jsme s kamarádkami o porodnictví u nás v česku a docela mě jímá hrůza... Z toho, co jsem slyšela mi bylo smutno a těžko. Jak nemocnice a lékaři berou těhotenství a porod jako nemoc, ne jako dar a nový začátek... Porody se plánují, uměle vyvolávají, dělají se zákroky, které se už ve světě nedělají. Lékaři nic s maminkou nekonzultují, nedávají jí na výběr... Už dnes vím, že si najdu porodnici, kde to bude jiné. Kde budu já s dítětem na prvním místě...

kudrlenkaa
5. srp 2008

Ahoj brabruno, já nejsem snažilka, ale už maminka. A mě se můj život díky děťátku změnil od začátku. Myslím si, že nejen mě, ale i manželovi. 🙂 My jsme mimčo neplánovali a přišlo to samo. První dva měsíce jsem byla spíš rozhozená, než asi upřímně veselá, ale pak se vše otočilo a na prvním místě pro nás bylo moje bříško a pak Daneček. Určitě je dobrý a vřele doporučuju, mít kamarádku, která mimčo už má, nebo čeká. Já jsem to prožívala s kamarádkou, která rodila 10 dní po mě a od té doby to všechno táhnem a řešíme spolu. 😉 Takže přeji moc štěstí při snažení a držím palce 😉

brebruna
autor
5. srp 2008

Tu knížku od Jordánové doporučuji nejen snažilkám, ale i maminkám a vlastně úplně všem. Jsou tam příběhy ze života, proč se mnám něco děje, proč se cítíme tak, jak se cítíme a je tam vysvětleno, kde jsme k tomu přišli. Většinou právě v dětství, v té nejranější době... Pro nás to je poučné a pro naše děti to bude významné tím, že nebudeme opakovat staré chyby...

campi
5. srp 2008

No, já mám s touto knížkou velmi špatnou zkušenost. Celý první trimestr jsem prozvracela a Jordánová tam píše, že žena, která zvrací, dítě podvědomě nechce a že tím je možné způsobit dítěti velké trauma, protože "jak by Vám bylo, kdybyste přišli k někomu na návštěvu, a on by z toho začal zvracet". A pak jsou tam podobné věci. Probrečela jsem kvůli tomu celé dopoledne, protože jsem tomu dítěti úplně podělala život nejen zvracením, ale i tím, že je z umělého oplodnění apod.

Nechci říct, že to tak nemůže být, samotná se těmito věcmi hodně zabývám, ale mrzí mě, že je tam jenom napsáno, co je špatně, ale není tam, co má člověk dělat, když už k tomu dochází a chyběl mi jakoby laskavý přístup, který nacházím u jiných autorů.

Brebruno, možná mi poradíš, jak jsem to měla udělat, abych nezvracela, nebylo mi to moc příjemné a rozhodně jsem to nedělala schválně.

xsuzzi
5. srp 2008

campi:Když žena v těhotenství zvrací,tak to svědčí právě o tom,že je vše v pořádku a těhotenství je zcela v poho,takhle o sobě miminko dává vědět,že vše probíhá jak má.Řekne ti to každý dr. takže určitě z toho nebuď špatná,jestli tohle někdo napsal do knížky,tak nemá všech 5 pohromadě 🙂 takže užívej si těhu,je to jedno z nejkrásnějšchí období ženy a a život s miminkem je překrásný 🙂

terinda
5. srp 2008

přesně tak campi, každá má to svoje těhu jiné a ta teorie Ing. Zdeňky Jordánové o zvracení mi přijde zvrhlá 😠
toliko k propagaci...

terinda
5. srp 2008

už ten název... 🙄

meleri
5. srp 2008

co je to zač ta Jordánová..to mi zavání nějakou sektou či co...
vždyt zvracení je normální, to ví přece každý. určitě bych si na takové knížky radši dala pozor..

luccii
5. srp 2008

aha, campi, diky za postreh, uz jsem si nazev knihy zapsala a chtela nekdy koupit... ale radeji ne, dekuju

campi
5. srp 2008

xsussi: děkuji za uklidnění, jenom jsem chtěla upozornit, že ne všechno, co autorka v této knize tak zajímavě podává, může být pro ženu přínosem.

Já nemám nic proti teorii: "nedaří se Ti otěhotnět, přijmi to jako životní poslání, máš v tomto životě asi jiné úkoly a smiř se s tím" nebo "Umělé oplodnění je pouhé obcházení problému, nic tím nevyřešíš, přemýšlej, proč Ti "Bůh, osud..." dítě nenadělil".
Jenomže i kdybychom připustily, že na svět přicházíme s určitým posláním, osudem či karmou, tak je součástí naší karmy i to, že to nevzdáme a mimčo si prostě vyvzdorujeme. A laskavý autor by počítal i s lidskými chybami, protože dokonalý člověk už nemá důvod k reinkarnaci a nestrašil by...

Včera mi říkala kamarádka, které bylo taky strašně spatně, že jí na to doktorka vždycky odpověděla: "Buďte ráda, aspon víme, že je všechno v pořádku". A že jí pak řekla sestra, že má paní doktorka z těhulek s nevolností vždycky strašnou radost (neznamená to samozřejmě, že když nevolnosti nejsou, tak je něco špatně!).

terinda
5. srp 2008

jestliže ta knížka "dopomohla" k těhulku k pláči a sebeobviňování, tak není v pořádku 😠

campi
5. srp 2008

Pro zajímavost (sorry, že s tím otravuju, ale já fakt brečela celý dopoledne - někdo by řekl, že to bylo tím, že jsem se z knihy dozvěděla pravdu, ale asi to byly hormony):
" Pracovala jsem ve své poradně s mnohými dětmi, které byly uměle počaty. Některé byly stažené strachem a bály se udělat samostatný pohyb. Některé byly primy, díky láskyplnému prostředí, které se jim věnovalo. Ale zatím všechny tyto děti měly jedno společné. Problém se samostatnou akcí! Problém samostatně jednat, problém postavit se za sebe a problém zapojit se v kolektivu ostatních dětí... Dává mi to smysl. Jejich početí bylo prostě "umělé", to znamená že nevnikly akcí. Nebyla tam žádná energie jejich rodičů. Tato akce a životní energie pak v jejich životě chybějí. Nedávno jsem se setkala s jedním známým, který chová koně. Zabývala jsem se zrovna tématem umělého početí vůbec, i u zvířat. Chvíli mě poslouchal, ale co se týká koní, mel jasno. "Plnokrevníci se smějí připouštět pouze skokem, protože jinak by byli k ničemu!"

Tak si mě představte, toto si přečtu, naběhne mi, že jsme si nechali vyrobit zmetka bez energie... Ještě teď jsem z toho rozčilená.

campi
5. srp 2008

Takže mi mnohem víc pomůže, když si přečtu hezký věci, který napsala výše kudrlenkaa.

len
5. srp 2008

To je taková kravina 🙄
Koukla jsem na ten odkaz a opravdu mi to trochu přijde jako nějaká sekta 😒 Jasně, je určitě pozitivní, že by se lidi měli cítit fajn a že tenhle pocit záleží jenom a jenom na nich, že je třeba si věřit... Ale zase nemám ráda, když mi někdo vykládá, že musím mít kdesi hluboko nějaký problém a že se prostě ve skutečnosti nemůžu cítit dobře, protože... x důvodů. Nemám děti = jsem vnitřně nespokojená = pokud neprodělám nějakou zázračnou terapii, nikdy spokojená nebudu a nikdy neotěhotním 😝

Paní, která dokáže naprosto fundovaně psát o otěhotnění, o tom, jak řídit auto, i o tom, jak vydělávat peníze, je mi poněkud podezřelá 😉

Campi, fakt na to kašli, vy jste svoje dítě zplodili s takovým množstvím energie (ovšem té duševní, chtěli jste, jak nikdo jiný) a lásky, že z toho může čerpat do konce života 🙂

cat
5. srp 2008

campi, to je strasne, vobec by som take veci necitala, obracia sa mi z toho zaludok, ber to tak, ze dnes moze napisat a vydat knihu hocijaky kreten...radsej citaj nieco co ta povzbudi a potesi 😉

petreva
5. srp 2008

Zdravím vás holky, taky jsem ve výloze viděla tuto knížku a chtěla jsem do ni nakouknout, ale už mě tedy přešla chuť...

CAMPI, občas jsem na tebe "narazila", když jsem brouzdala po koníkovi, musím tě ujistit, že jste vy dva udělali to nejlepší co jste mohli. Šli jste naproti miminku a teď máš ten váš zázrak v bříšku. Je to dle utz už jistě krásné děťátko a počkej za chvilku ti začne ťukat na bříško. Jen si ho hezky pohlaď a povídej si sním, zpívej mu, těšte se na něj, ukazuj mu spoustu věcí....to je to co pro něj můžeš udělat a bude to jistě krásné i pro tebe. Všechny tyhle řádky, které jsi sem napsala jsou úplně nesmyslné, vůbec jim nevěřím a taky mě vedou k breku 😢 ...udělali jsme to správné a basta! Ty už jsi ve druhém trimestru tak vidíš, jak se miminku u tebe líbí!! Hezky se usměj 😵 😵 😵

luccii
5. srp 2008

campi, uz na to nemysli a nestresuj se tim!

stejne mi to prijde jako reklama, zvlast kdyz se pisatelka registrovala teprve vcera... no ale treba se mylim...

meleri
5. srp 2008

Campi,

to je blbost!!! s tím, že děti z IVF jsou nesamostatné! Naši sousedi, je jim asi kolem 58, mají dva krásné syny našeho věku (asi kolem 24-28 let) a jsou to normální lidé..pracují, mají přítelkyně, a jsou v pohodě!

Já těm duchovním věcem nevěřím..někteří lidé rádi ovládají druhé zkrze takové kecy...zavání mi to fakt nějakou pochybnou církví...a co jich ted v česku máte! všelijakých tzv evangelíků a tzv budhistů, kteří k opravdovým budhistům mají asi daleko....na duchovno fakt BACHA!

A lidi přece nejsou koně! 😨

kristi
5. srp 2008

no, knizky jsou dle me blbost...kazdej clovek je jinej a ma jiny vzorce chovani, nebudu svoje dite vychovavat podle knizky,ale podle svyho nejlepsiho svedomi a vedomi...

ohledne porodnictvi: tam tu moznost volby mas, je to jen a jen tvoje volba, rod si jak chces, ustavy na to jsou, muzes mit dulu, muzes rodit doma atd.....

zpusob poceti dodneska nevim, a je mi to srdecne jedno, hlavne ze ji mame 😉

asi bys mela prestat cist takovy blbosti 😲

meleri
5. srp 2008

mě ta holčina přijde jako že je fakt zastánkyně nějaké nové církve... 🤐 😉

campi
5. srp 2008

Kristi: neboj, už nečtu. Před kapitolou o porodu jsem to odložila 😉.

Treba mi brebruna odpoví, co tedy dělat se zvracením.

smilers
5. srp 2008

CAmpi, tato knizka je tak akorat na pocuchani nervu a vcubec by si ji nemela cist 🙄 vase rozhodnuti bylo spravne a to ty vis, nic si nevycitat.

Nevim, kde autorka knihy vzala to, ze deti po IVF se tezko zaclenuji do kolektivu, paneboze vzdyt to je dite jako kazde jine dite ,co se narodi prirozene, proste se tomu jen pomaha 😠

a to, ze lekari nic s maminkou nekonzultuji, jak kde, se mnou zatim vse probrali

beruna ano kamardky jsou nejlepsi na rady, ale takove, ktere doopravdy poradi a nezblnou ti hlavu, nejakou knizkou, ktera co tady tak ctu,je spise stresova 😠 kazda tehotna proziva tehotenstvi uplne jinak, jedna zvraci, druha ne a ani v jendom pripade neznamena, ze je neco spatne, kazdy totiz natehotenstvi reagujeme jinak

kristi
5. srp 2008

Campi, ja to nemyslela primo na tebe, ale je dobre, zes to prestala cist.... 🙂

campi
5. srp 2008

No, já jdu na dvorek za sousedovic dvojčatama - takoví malí čertíci, všude se vrhají, spousta života v sobě mají, strašně rádi chodí na návštěvu.. Kdo by to čekal, když jsou z IVF, že?

hanulik
5. srp 2008

campi, no ono vždycky když zvracíš, tak to nemusí být dobře. Já celý první trimestr problinkala a nakonec měla naše holčička neslučitelnou vadu se životem. Teď jsem nezvracela skoro vůbec a máme zdravýho klučinu. 😉 Buď to vyjde nebo nevyjde.
Jinak tohle téma mě rozhodně zaujalo názvem, ale po Vašich zkušenostech knížku ani omylem. Aby mi někdo vnucoval, jaká jsem matka, když si moje tělo dělá stejně co chce, to nepotřebuju. Navíc mi stačí to věčné omýlání Boha všemohoucího. 😠

elitera
5. srp 2008

campi, trefa do černého 🙂

acinka
5. srp 2008

Campi...já jsem zvracela do 5. měsíce denně a pořád...zhubla jsem 9 kg...Ve třetím jsem kvůli tomu ležela v nemocnici na kapačkách a paní, co tam ležela se mnou kvůli tvrdnutí bříška (podruhé těhotná) mi právě tohle citovala z téhle úžasné knihy....nechci tu knihu odsuzovat, třeba jsou v ní i dobrý postřehy...ale jak píšeš, že jsi z toho plakala a byla nešťastná...přesně tak jsem z toho byla hotová já...miminko jsem si přála strašně moc let...a pak mě tohle docela dostalo.... ☹ Každopádně jsem to hodila za hlavu a občas zvracím i teď...ale vím, že naše miminko moc chci a nějaká baba, která to takhle blbě napíše, ať jde někam 😉

campi
5. srp 2008

Hanuliku: vsak my jdeme ted na specialni UTZ, protoze ma nase mimco horší výsledky NT screeningu, budou zkoumat hlavně srdíčko, tak se "modlím", aby to bylo v pořádku. Tak snad to je jenom planý poplach a mohlo by dneska ukázat, jestli je holka nebo kluk 😉. Ale jestli to dobrý nebude, co nadělám, nic...

janeyzelvicka
5. srp 2008

Název tématu zněl zajímavě, tak jsem sem vtrhla...
brebruna: z porodnictví v česku by mě rozhodně hrůza nejímala. co jsem slyšela za zkušenosti ze zahraničí, si naopak myslím, že jsem na tom ještě dost dobře. Doktoři se mnou vždycky všecko konzultovali a po celou dobu těhu jsem byla naprosto spokojená. Zítra jdu na vyvolávaný porod, protože přenáším, ano, je to umělé, ale co mám dělat - čekat až přezraje placenta? A malé se tam nedejbože něco stane?
Možná ta paní není z nějaké církve nebo sekty, jen nějaká ženská, co si myslí, že požrala veškerou moudrost... je chytřejší než lékaři a všichni okolo.
Mimochodem jsem věřící evangelík a rozhodně si nemyslím, že je umělé oplodnění něco špatného, to bychom mohli celou medicínu zahodit a řeči některých, taky věřících, mě silně udivují... Když má někdo infarkt, taky ho odvezeme do nemocnice a nebudeme říkat: To je Boží vůle, že má infarkt, tak nám tu umře, no...

janeyzelvicka
5. srp 2008

campi: tak držím palce a nějakou slepicí, co píše tyhle chytré rady, se rozhodně nestresuj 😉