Kolik je podle vás ovulačních dnů v měsíci?

janis
20. dub 2006

Nevím jestli už toto téma zde někdo nenaťukl, ale přesto se zeptám. Holky kolik je podle Vás ovulačních dnů v měsíci? 3 nebo 1? Už dva dny se přu s kamarádkou na toto téma a nemůžeme se shodnout. A jak se dá ovulace vypočítat?
S manželem se pokoušíme o miminko a už jsme vyzkoušeli veškeré výpočty ale zatím se nedaří. Proto však toto téma neotvírám, jen bych chtěla vědět kde je pravda, ať nežiju v omylu. Plodné dny jsou podle mého doktora 11. - 14. den od začátku menstruace, ale kamarádka mi říká něco jiného a dále se plodný den taky se dá zjistit měřením teplot, to jsem však také zkoušela a teplota, kterou jsem naměřila nebyla vždy shodná s mým výpočtem(jestli mi rozumíte).
Budu ráda, když se se mnou podělíte o Vaši zkušenost.

marcelli
9. črc 2008

andelka ...ale spermičky přeci žijí 48 hodin,to máš dva dny,takže nemohla otěhotnět až 5 den po styku...a to že otěhotněla hned po MS je asi jasný,že po styku... 😀

andelka
9. črc 2008

Spermie žijí v těle ženy při dobrých podmínkách (např. plodný hlen) i 10 dní (je to výjimka, rarita, ale stalo se), 5 úplně klidně, 3-4 dny běžně. Že vydrží 2 dny je informace stará 40 let. Nic proti, ale je to tak. Osobně jsem viděla graf ženy, z něhož bylo jasné, že otěhotněla ze styku 5 dní před ovulací.

marcelli
9. črc 2008

...fakt??já jen že každý doktor všude píše životnost spermií dva dny..a koukám,že máš v albu svoje grafy...to ti dělá tvoje doktorka?

marcelli
9. črc 2008

andelka...jo už jsem na to jukla zblízka,to si sama zapisuješ,to je dost dobrý...takhle se krásně všechno kontroluje... 😉 tak to budu muset taky začít,ta moje ovu se mi nějak nezdá...

andelka
9. črc 2008

Ne, to si dělám sama. Pouze je konzultuju s instruktorkou STM, která je zároveň i doktorka. Doktoři se učí ze starých učebnic, kde je spousta věcí špatně. Bohužel se nepřebírají nové poznatky založené na rozsáhlých studiích. Schválně se zkus zeptat doktora na metodu symptotermální. Tipuju že řekne, že je nespolehlivá, že ji můžou používat jen ženy s pravidelnými cykly, jen zdravé ženy, jen věřící ženy, a podobné bludy.

luci23
15. črc 2008

Ahoj holky, mam dotaz. Zobrazuje se, třeba jen slabá druhá čárka, na ovulačním testu při anovulačních cyklech?? Nikde jsem na to nenašla odpověď. A nevíte, co znamená, když se mi testech už asi 6tý den zobrazuje druhá čárka, ale stále stejně slabá? Na testech píšou, že od první slabé čárky by měla do tří dnů zesílit, ale u mě intenzita přetrvává slabá a už skoro týden.. tak nevím, jeslti teda ovu přijde nebo co to může značit? Kdybych neměla mít ovu vůbec, tak by se to přece na testu nemělo taky vůbec projevit, ne? Díky, už jsem nějaká zblblá... ☹

elana
15. črc 2008

Luci, já to mívám bohužel taky, je malé procento žen, na které ovu testy nefungujou, já je mám s druhou čárkou celou první polovinu cyklu a potom, když by měl vylézt pozitivně (tj. den dva před ovu), tak ta čárka zmizí do nenávratna. Přitom ovuluju, potvrzeno každý měsíc BT a i hormprofilem. A vím, že s tímhle nejsem jediná.

luci23
16. črc 2008

No tak to je pěkný :( BT jsem si neměřila, tak doufam, že aspoň ovu probíhá.. ach jo, proč jsou ty lidský pochody tak složitý.. 🙂

beruska22.mila
18. črc 2008

ahojky holky prosim o radu.Jsem 50DC a jeste jsem to nedostala.Test porad negativni ☹ . Nevim co mam delat. mam dlouhe cykly |42-45 dni|. Myslite si ze by jeste test neukazal tehotenstvi. Asi uz 5 dni mi pobolivaji prsa. Dekuji za pripadne odpovedi.

elana
18. črc 2008

Beru, už jsi konzultovala délku svých cyklů s doktorem? Takhle dlouhé bývají často anovulační, s tím bys neotěhotněla. Počkej ještě pár dnů a potom se objednej na prohlídku, ať už budeš těhotná, nebo dostaneš vyvolávačku.

beruska22.mila
18. črc 2008

delku cyklu jsem samozrejme konzultovala s mym debilnim doktorem ale predepsal mi jen antikoncepci.Me se ale zase nechce brat nejaka antikoncepce, protoze chci otehotnet ane brat nejakou pilulku proti otehotneni. premyslim o zmene doktora. Ovulace probehla, protoze pozoruji hlen a delozni cipek.

elana
18. črc 2008

To je ptákovina, antikoncepci🙂 ach jo, proč jsou doktoři někdy ještě takoví zabedněnci 😠 Jestli si Tvůj doktor myslí, že s antikoncepcí otěhotníš, tak to ho teda fakt změň😀

Hlen ani čípek stopro ovulaci nepotvrdí, to umí najisto jen rozbor hormonů a s velkou pravděpodobností měření BT. Ty první dvě jsou známky dost nejisté🙂 Nechápu, že Ti neudělal aspoň horm. profil a ultrazvuk, proč máš cykly tak dlouhé, jestli ovuluješ, jestli dost dorůstá sliznice...

beruska22.mila
18. črc 2008

to je prave to ze mi neudela zadne vysetreni.O miminko se snazime od zari minuleho roku tak nevim proc me nekam neposlal. Nejhorsi je ze ma ultrazvuk v jinem meste. Manzel uz je nervozni. Kdyz se mi zpozdi menstruace jen o jeden den tak uz se tesi ze jsem tehotna. Ja jsem docela, ale je docela v klidu ale kdo se ma pak koukat na ten jeho smutny oblicej. Nevim co mam delat. Nejdrive si najdu noveho doktora a pak se uvidi. mej se krasne

andelka
18. črc 2008

Elana má pravdu, je to blbost. Stejně ji budeš muset vysadit, až budeš chtít otěhotnět (jakože chceš už teď) a problémy se vrátí. Je taky pravda, že hlen a čípek nejsou úplně průkazné, nejpřesnější je měření BT. Klidně totiž mohou být v cyklu dva i více vrcholů hlenu, tělo prostě pracuje na ovulaci ale nedopracuje se k ní. Ovulaci by to chtělo vědět jistě. Pokud bys totiž měla třeba i dlouhé cykly, ale ovulační a dost dlouhou luteální fázi, tak není co léčit. Nemůžou se všechny ženy vejít do tabulek. 😉

elana
18. črc 2008

Držím palce, ať to vyjde třeba i bez doktorů. I když je fakt, že po 10 měsících snahy už by aspoň spermiogram a horm. profil udělat měl...

Ahoj.

beruska22.mila
18. črc 2008

ja jsem ji nezacala brat.recept mam v penezence. Predepsal mi ji pred tydnem. recept plati 14 dni tak jsem cekala az to dostanu ze bych ji eventuelne zacla brat ale manzel je proti. Jenze mrcha se jeste nedostavila a nejaky naznak ze bych to mela dostat je tatam.

elana
18. črc 2008

To je blbost, HA ovulaci zastaví, jestli dr. předpokládá, že až ji zas vysadíš, tak se tělo nakopne...tak možná, ale možná taky ne a u někoho se naopak cyklus rozhodí ještě víc. Jestli můžu radit, tak ten recept rovnou vyhoď do záchoda, není to součástí žádného rozumného léč. plánu (jako třeba před IVF kdy se tím utlumí hypofýza aby pro ni nebyl umělý přechod taková darda) ale hokus pokus, měl by se pokusit seřídit Ti cyklus něčím úplně jiným než je antiko.

beruska22.mila
18. črc 2008

ja jsem brala HA 7 let. Tak vim co dokaze. 20 kilo navic. Tak jsem ted vyhodila recept a napsala jsem mamce jestli po vikendu nezavola svemu gyndari, proroze je skvelej a ma vsechno u sebe v ordinaci ne jak muj stavajici dr. Holky dekuji vam za povzbuzeni.

andelka
18. črc 2008

Berusko, není za co. Je to tvé tělo, tak si stůj za tím, co je pro tebe dobré, na změnu doktora, který ti nevyhovuje máš právo. Držím palce, aby se problémy vyřešily a brzy se zadařilo. 🙂

lakshmi
2. srp 2008

Ahoj, tento cyklus se mi stalo, že během ovulace jsem začala malinko špinit. Nikdy předtím se mi to nestalo. Máte s tím někdo zkušenost? Je to normál nebo bych to měla nejak řešit? Vím, že špinění se může objevit na začátku těhotenství, ale jelikož to bylo v době ovulace, tak tuto možnost vylučuji... nechráněný styk jsem měla 4. den cyklu během menzes.

elana
2. srp 2008

Je to normální a stává se to🙂

andelka
2. srp 2008

Přesně tak, je to normální. 3pinění v době, kdy by normálně přišla MS bývá zahnizďování vajíčka. Ze styku 4DC by se nic stát nemělo. 🙂

lakshmi
3. srp 2008

tak děkuji za uklidnění 🙂

katy.m
11. srp 2008

Ahojte,
je možné,abych měla po Clostibegytu ovulaci již 9 DC?Vyšel mi pozitivní ovu test,včera večer a dnes v poledne,dvě pořádné tlustice 😨

dadous
3. zář 2008

Ahoj holky, mužete mi někdo říct,jestli ovulace probíha každy měsic ve stejny den? myslim tím stejny den cyklu 🙂

andy24
3. zář 2008

Ahoj holky
potřebovala bych poradit,Už 4 den mám ovu hlen BT pořád stejná a dneska mě začlo bolet strašně břicho dole v podřišku,a mám i křeče.Minulou středu jsem byla na UTZa po clomícu folikul 12mm,a dr.říkal že na něj nereaguju.Co mislíte nemužou být tohle ovu bolesti ☹

l26
3. zář 2008

ahoj andy,když nereaguješ na clomík a folikul dál neroste,tak to není ovu

l26
3. zář 2008

12mm folikul je takřka nula ☹ ,já měla folíky 10-13 a dr.řekl,že to není na ovulaci,pak teda naštěstí v druhém vaječníku našel folíky 16-19mm a to už prý jo 🙂 ,tak jsme píchli pregnyl a v pondělí jsem byla na IUI

dadous
3. zář 2008

ja byla dnes na ultr. a foliky jsem měla 17mm a dr říkala že rosto v průměru o 2mm denně, takže v patek nebo v sobotu u mě bude ovu

pablinka
29. zář 2008

Ahoj, setkaly jste se někdy s tím, že byste měly při ovulaci zvýšenou teplotu? Mně je vždy v půlce cyklu nějak divně, pobolívá mě břicho a mám zvýšenou teplotu (do 37,4) a opakuje se to každý měsíc...