Kolik je podle vás ovulačních dnů v měsíci?

janis
20. dub 2006

Nevím jestli už toto téma zde někdo nenaťukl, ale přesto se zeptám. Holky kolik je podle Vás ovulačních dnů v měsíci? 3 nebo 1? Už dva dny se přu s kamarádkou na toto téma a nemůžeme se shodnout. A jak se dá ovulace vypočítat?
S manželem se pokoušíme o miminko a už jsme vyzkoušeli veškeré výpočty ale zatím se nedaří. Proto však toto téma neotvírám, jen bych chtěla vědět kde je pravda, ať nežiju v omylu. Plodné dny jsou podle mého doktora 11. - 14. den od začátku menstruace, ale kamarádka mi říká něco jiného a dále se plodný den taky se dá zjistit měřením teplot, to jsem však také zkoušela a teplota, kterou jsem naměřila nebyla vždy shodná s mým výpočtem(jestli mi rozumíte).
Budu ráda, když se se mnou podělíte o Vaši zkušenost.

l26
10. bře 2007

ahoj len,koukám,že jsi hodně zkušená,takže mi asi poradíš,mám nepravidelný cyklus,už 2 krát jsem byla na vyvolávačce,snažím se otěhotně,ale zatím bezvýsledně 🙄 ,zjistili,že nemám ovulaci,tak jsem teď podstoupila první odběr na hormonální hladinu,ještě mě čekají 3,ale spíš mě trápí,že mám teď už po 3 strašně slabou menstruaci,první den je to takové slabé špinění,druhý den skoro nic,pak navečer třeba zas trošku krvácím,raduju se,ale ráno zas nic,takže to mám 3 dny,ale stačí mi jedna vložka,to je smutný co?nevím,jestli na to má vliv i to,že nemám ovulaci,že mám třeba nedostatek hormonů,fakt nevím,je to děs běs pa pa

rozak
10. bře 2007

mamamila chtěla jsem se tě zeptat na frekvenci kojení ohledně otěhotnění.Ale dočetla jsem někde tvůj příběh o Laurince, tak už vím, že tě tím nemám trápit. 😔 Držím pěsti, ať má Matyášek brzy na cestě sourozence 😉

mamamila
10. bře 2007

rozak díky. CO tse týče toho kojení tak já nejsem v tomto oboru obdařená, mám nekvalitní mléko a mám ho málo, už i u Mati, takže v tomhle bych se já teda nespoléhala. Ale pokud nechceš otehotnet, tak musíš plně kojit, a časové intervaly by neměli překrročit 3 hod. a v noci 4 hodiny. Ovšem jesli to funguje nevim....jinak je sance otehotnet v pohodě

rozak
10. bře 2007

mamamila já se právě snažím otěhotnět a někteří mě straší, že by tomu kojení mohlo bránit. ☹ Tak zjišťuji co se dá. Ale zatím tomu nechávám spíš volný průběh. Ale stejně děkuji za odpověď 😅

len
10. bře 2007

I26, já myslím, že slabá MS souvidí obecně s nedostatkem hormonů (což m§že být příčina i toho, že neovuluješ) - prostě ti nenaroste dostatečně sliznice v děloze a potom prostě nemá CO odcházet ☹ Myslím, že až ovulovat budeš (neboj, doktoři jsou šikovní a pomohli takhle už spoustě holek tady 😉 ), tak kromě toho, že bude dozrávat vajíčko, poroste i sliznice a potom bude krvácení hodně silné. Každopádně ta slabá MS bych řekla, že je na anovulaci snad jediná pozitivní věc, ono to není nic moc pořád se hlídat, jestli něco neproteklo 😒 Každopádně přeji brzkou ovulaci a co nejméně silných MS (tzn. abys hned s první ovulací otěhotněla - i takové holky tu byly 🙂)

megy
10. bře 2007

Připojuji se k Len, né že bych tím byla důkazem, ale teď čekáme, zda se nám to povedlo na poprvé od proběhlé menses po vysazené HA

vigina
11. bře 2007

Holky, jakto, že nespíte?Já su bez chlapa sama doma, ale co vy?🙂

vigina
11. bře 2007

Len: prosím tě, kdesi jsem četla, že si konstruuješ vlasní stránky zabývající se bazální teplotou? neměla jsem čas hledat, jestlis tady dávala odkaz,ale kdyby ne, pošleš mi ho? Díky. Už mě dříve napadlo, že možná kdyby ses spojila s nějakým gynekologem, mohlas vydat minimálně brožurku s návody jak na BT🙂))

megy
11. bře 2007

my jsme si tak nějak zasnažílkovaly, ale vůbec se nám nechce spinuškat. Navíc, jsem teď nějak pořád unavená, tak denně spím 10 hodin. Holky, mám dotaz, možná dost intimní, ale když se tak snažílkujete, kolikrát máte pohlavní styk za ten měsíc?

vigina
11. bře 2007

Já se zatím nesnažílkuju a kdyby jo, tak neotěhotníme ani do menopauzy🙂). Chlap je furt v čudu...doufám, že až začnem, že přistoupí na to, že mu budu kalendář plánovat jááááá🙂

vigina
11. bře 2007

Megy: myslím, že nezáleží na tom kolikrát, ale hlavně asi kdy, když už chcete počít. Takže kolem OVU. Jinak bacha, aby se Vám to nezvrhlo v mechanické dělání dětí, chi chi.Dobrou noc.

megy
11. bře 2007

troufám si říct, že u nás je to asi stejné. Mám však tento měsíc pořád nějaký zvláštní. Od 13.2 do dneška jsme se snažílkovaly již 9x, co je v průměru tak co 3 dny. jen nechápu jak jsme to tak mohly stíhat, když mám chlapa taky pořád v čudu a já jsem stále v práci - směnný provoz. Jestli otěhotním, tak to nebudu chápat ani v těch nejlepších snech 🙂 Potom tolikrát narozeniny a rodinné problémy posbírané snad za x let, no co si asi budeme povídat, že?

vigina
11. bře 2007

Tak to by byl vážně góol. tak snad...zázraky se dějí 😀

len
11. bře 2007

Já se tak zabrala do těch pitomých stránek, pořád jsem si myslela, že upravuju jednoduchý html kód a najednou mě manžel upozornil, že prý programuju v Javascriptu 😀 Hahaha, no to bych teda do sebe neřekla 😀 Bohužel na pana programátora asi udělal větší dojem pečený losos k obědu 😝
No nic, tady je výsledek:
http://merenibt.xf.cz/
Formuláře "výpočty" jsem dneska tvořila celý den, tématicky 😉 - můžete si tam taky zkusit vypočítat přibližné datum ovulace 🙂 Tak snad se bude líbit, jestli jo, zkuste mi, prosím, proklikat bannery 🙂

Megy - jak je chuť, já ovu sice sleduju, ale z hlediska milování na ni docela kašlu, takže někdy denně, někdy třeba 1x za 2-3 dny. Ale fakt by to stačilo i jenom jednou 😉

megy
11. bře 2007

to my taky - teda spíše to po očku sleduju já a muž se veze 🙂 😀

megy
11. bře 2007

ty stránky jsou velká paráda

mikulka
11. bře 2007

Tak u nás je to s milováním jak kdy. Někdy se povede měsíc, kdy je to ob den, zato někdy zase tak 2x, 1x do týdne 😒 To záleží na mnoha věcech. Minulý měsíc jsme měli zrovna dost náročné dny právě kolem ovulace, chodili jsme domů pozdě, byli nějaké oslavy a starosti s bytem (nepříjemná jednání s naším družstvem...) a stejně jsme se milovali. Ale zpětně si uvědomuju, že to asi bylo spíš proto, že byly "ty plodné dny". Milování byla moc krásná, ale i tak... Příště se ovulací řídit nebudeme, už jsme se tak rozhodli. Chceme si hlavně užívat a ne mechanicky dělat děti! 😲

radca
11. bře 2007

Ahojky všichni, už před 3 dny jsem si řekla, že nebudu bláznit a číst všechny ty články. No, vydrželo mi to jen do dnešního dne a už jsem zase tady. Zdá se mi, že nemyslím na nic jiného.
A jak to dneska čtu, tak jestli otěhotním já, tak to bude zázrak. Každá druhá z Vás se miluje se svým partnerem co druhý den a nic. My tak 2 - 3x do měsíce - takže ta pravděpodobnost je nulová. U nás je to naopak než jak se všude říká. To já myslím na sex několikrát denně a můj manžel tak jednou za měsíc.
Blahopřeju Vám. Je to jsem se rozepsala, raději končím.

macanek
11. bře 2007

Rady, říká se Zázrak početí... a podle mě to platí, když si vezmeš co se všechno musí stát, aby se ta jedna správná spermijka dostala v pravý čas k vajíčku, takže zrovna v ten jeden den za měsíc, se to muže podařit 😉 , ale samozřejmě, když je to pravidelně a pomáhá se tomu, když víš, kdy jsou plodné dny, je to dobrý, ale zase tam pracuje psychika, že to víš, takže 😒
Nech to koňovi a milujte se, když to na vás přijde, na oba...nebo manžu občas znásilni, když chceš ty 😀

radca
11. bře 2007

Díky za rady, to už jsem taky zkoušela - haha! Prostě na to není, nepomůže ani sexy prádélko. Ale zase na druhou stranu si nemůžu stěžovat - je to můj báječný manžílek. Už mě napadla i kamasútra, ale kdo ví, jestli to má cenu.

len
11. bře 2007

Radca - vážně, na frekvenci nezáleží, vždyť stačí i jedno jediné milování, pokud je v ten správný okamžik 😉
http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/468...

rozak
11. bře 2007

radco, taky chci podpořit. Opravdu nám doma leze někdo, kdo se zadařil v měsíci, kdy jsme se snažilkovali tak 2x. Toho půl roku předtím jsme sice měli frekvenci tak denně až obden, ale k ničemu to nebylo 😀 Takže nezoufej, sledování plodných dnů to může urychlit a když manžel zjistí, že dítko bude s vyšší frekvencí, rád tě odtáhne sám nasilím do ložnice 😎

radca
12. bře 2007

Díky moc holky za podporu. Musím to prostě překousnout a doufat, že se to povede.
I Tobě Len díky za super stránky, vážně se Ti povedly - už jsem Ti tam nechala vzkaz.
A že mám tak smělý dotaz - Vy se snažíte jak dlouho?

len
12. bře 2007

Radco, teď 11. cyklus a vypadá to, že opět neúspěšně 😝 No nic, jestli MS přijde, další cyklus mi budou pečlivě sledovat v CARu a uvidíme... (i když podle BT to vypadá zatím bezchybně).

radca
12. bře 2007

Tak to mě mrzí. Budu držet palečky. Opravdu Tě obdivuju, jaký jsi odborník. Snad se co nejdříve Tvé znalosti promítnou i ve skutečnost.

len
12. bře 2007

Děkuju 🙂 Když ona bohužel ovulace a dobrý spermiogram nejsou všecko... Při první návštěvě CARu se nás vyptali na všemožné problémy (žádné nemáme), manželovi udělali spermio (OK), mně zhlédli křivky (taky OK) a zkonstatovali, že nevidí důvod, proč by to nemělo jít. Takže teď mě čekají už jenom ty složitější věci (kromě výsledků z krve, ty teprve budou) jako průchodnost vejcovodů a tak 😒

l26
12. bře 2007

ahoj holky,tak jsem smutná,byla jsem na krevních testech na hormonální hladinu,zatím jsem teda absolvovala první odběr,ještě mě čekají 3,ale ten 1 je v pořádku,což mi nedělá moc velkou radost,protože mi doktorka řekla,že jestli výsledky budou OK,což znamená,že nepravidelná menstruace,žádná ovulace a zatím bezúspěšné otěhotnění by mohlo souviset s něčím,co není na ultrazvuku vidět,takže budu asi podstupovat laparoskopii,kde prozkoumají,jestli mám průchodné vaječníky atd 😔

xctij01
13. bře 2007

Holky a myslíte, že pokud normálně ovuluji, cykly mám pravidelné, že by mohla být chyba ještě v něčem jiném, než třeba ve špatném spermiogramu manžela? Tzn., jestli bych normálně ovulovala i kdybych měla nějaký vnitřní problém? Zatím co tady čtu, tak pokud někomu nějaký problém zjistili (myslím jako ženě), tak měla i špatné cykly...

len
13. bře 2007

Grej, tak to se teď chystáme řešit v CARu 😉 Spermio OK, ovu snad taky, tak mi dělali testy na prolaktin (i když, kdyby byl příliš vysoký, asi bych neovulovala), všelijaké pohlavní choroby (to snad proboha nehrozí), imunitu (to nevím, co s tím chtějí zjistit), štítnou žlázu by dělali, kdybych už nebyla sledovaná jinde, no a pak musí ověřit průchodnost vejcovodů 🙂

mikulka
13. bře 2007

To si taky říkám. Moje sestřenice se snažila rok, vše ok, manžel také. Pak byla u stoupenkyně Mojžíšové. Zjistila jí, že má nějak zkřížené pánevní vazy a že se pravděpodobně přes ty vazy nemohlo sperma dostat na správná místa. Udělala jí mobilizaci a ona ještě ten měsíc otěhotněla. Asi v tom ale taky hraje role psychika, nevím no.