Kolik je podle vás ovulačních dnů v měsíci?

janis
20. dub 2006

Nevím jestli už toto téma zde někdo nenaťukl, ale přesto se zeptám. Holky kolik je podle Vás ovulačních dnů v měsíci? 3 nebo 1? Už dva dny se přu s kamarádkou na toto téma a nemůžeme se shodnout. A jak se dá ovulace vypočítat?
S manželem se pokoušíme o miminko a už jsme vyzkoušeli veškeré výpočty ale zatím se nedaří. Proto však toto téma neotvírám, jen bych chtěla vědět kde je pravda, ať nežiju v omylu. Plodné dny jsou podle mého doktora 11. - 14. den od začátku menstruace, ale kamarádka mi říká něco jiného a dále se plodný den taky se dá zjistit měřením teplot, to jsem však také zkoušela a teplota, kterou jsem naměřila nebyla vždy shodná s mým výpočtem(jestli mi rozumíte).
Budu ráda, když se se mnou podělíte o Vaši zkušenost.

xctij01
13. bře 2007

Neprůchodnost vejcovodů je asi tak to jediné co mě napadá... Teda jestli tomu správně rozumím, tak vajíčko zraje a pak dojde k ovulaci (takže normálně ovuluju). Pak začne sestupovat vaječníkem do dělohy, kde se buď uhnízdí nebo ne. Takže jestli je to tak, tak pokud nejsou ty vaječníky průchodné, tak prostě nesestoupí a ty spermijky ho neoplodní...

Zad se právě bojím Mikulko. Trpím na to už od mala, měla jsem problémy s kostrcí. Mám sedavé zaměstnání... Sice si občas zacvičím, pravidelně chodím na masáže /každé tři týdny/, ale Mojžíšovou se bojím cvičit sama. POřád se nemůžu dokopat, abych zavolala do Vršovic. Tam to prý cvičí a dělají i ty mobilizace...

len
13. bře 2007

Tak (až na to, že sestupuje vejcovodem a ne vaječníkem 😉 ). Potom je ještě možnost nedostatečně vysoké sliznice v děloze, ale to není tak vážné jako naprosto neprůchodné vejcovody. Tam se jednak spermie nedostanou k vajíčku a druhak vajíčko do dělohy.

xctij01
13. bře 2007

Aha - takže spermije jedou až do toho vaječníku, ve kterém vajíčko oplodní a to potom sestupuje vejcovodem do dělohy?
Já jen abych věděla na co se mám připravit, v dubnu chci nějak skočit k dr, páč už jsme taky v desátým cyklu snažení...

len
13. bře 2007

Takhle - vejcovod je dlouhý. Na jednom konci (tom zúženém) ústí do dělohy, na druhém je rozšířený směrem k vaječníku. Při ovulaci vajíčko "vystřelí" z vaječníku a je zachyceno vejcovodem, kde se na čas usadí (v té rozšířené části. Spermie putují z pochvy skrz děložní čípek, skrz dělohu až do vejcovodu (čili když je neprůchodný, putovat nemůžou), který "proplují" téměř celý až do té rozšířené části, kde čeká vajíčko (nebo naopak ony tu počkají na něj). Tady dojde k oplodnění. Oplodněné (vlastně i neoplodněné) vajíčko ještě nějakou dobu setrvává v klidu v té širší části vejcovodu a posléze začne pomaloučku putovat směrem k děloze (oplodněné se přitom pomalu dělí). Kritická je ta zúžená část těsně před vstupem do dělohy - vajíčka, která tudy neprojdou, se zde mohou usadit jako mimoděložní těhotenství. Opět - při neprůchodném vejcovodu se vajíčko do dělohy nedostane a vstřebá se (přesto došlo k ovulaci a žluté tělísko normálně produkuje progesteron a zvyšuje BT). Pokud vajíčko doputuje do dělohy (cca 4.-5. DPO), pomalu zde hledá vhodné místo k uhnízdění, uhnízďovat se začne většinou mezi 7. a 10.DPO 🙂

mikulka
13. bře 2007

A nevíš, len, jak se pozná, že není moc vysoká děložní sliznice? Může to být třeba znát, že je slabší menzes? A že čím silnější, tím byla sliznice vyšší? Já mám menzes spíš slabší právě. Ale zase na UZ mi nikdy dr. nic špatného neříkala...
Grej, také se bojím zad, mám skoliozu a necvičím.

len
13. bře 2007

No, já bych to takhle nezevšeobecňovala... Asi při hodně slabé MS se dá nízká sliznice předpokládat, ale jako směrodatný ukazatel bych to neviděla. Nejspolehlivější je ten ultrazvuk, takže když ti říkali OK, tak to bude OK 😉 Navíc není vyloučené, že se vajíčku zalíbí i v trochu nižší sliznici, než by měla být 😉

xctij01
13. bře 2007

Nádhera Len 🙂
Díky moc za vysvětlení, konečně to chápu!! 😵 Jsi prostě nejlepší...
No tak já se teď budu modlit, abych měla všechno průchodný🙂 🙂 🙂

ladyx
22. bře 2007

Ahoj! Prodám ovulační tester Lady Q (minimikroskop). V původním obalu, a návodem. Na mě nefungoval, protože nemám vyrovnanou hladinu hormonů. Na někoho funguje na někoho ne. Pokud máte zájem, napište mi na mail sharka9@centrum.cz.

gemini
29. črc 2007

Ahoj holky, jsem tu dnes uplně poprvé a už jsem se tady dozvěděla hodně užitečných věcí 🙂 jen jsem vás chtěla požádat o radu..asi devět měsíců se s přítelem snažíme o mimi, no spíš se snažím já, protože on tomu vůbec nevěří, že se nám to povede, protože kdysi (asi před dvěma roky) byl na vyšetření a bylo mu řečeno, že je neplodný a že pouze 3% spermií jsou v pořádku a že s tím se otěhotnět nedá. taky prej není žádná možnost zlepšení. já jsem se rozhodla, že si začnu měřit BT, ale jsem teprve na začátku..myslíte, že i s tímto lékařským názorem máme nějakou šanci na mimi?? 😉 moc děkuji. 🙂

evule
11. říj 2007

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat. Minulý měsíc jsem byla 13.DC na ultrazvuku a doktorka mi řekla, že ovulace nejspíš neproběhne, měla jsem nízkou sliznici a malé folikuly. Každý měsíc mě bolí hlava, tak jako včera, to jsem byla 8.DC, tak jsem si zkusila udělat ovulační test a byl pozitivní. Je možné, že kdybych měla ovulaci 8. DC, že by to 13. DC na ultrazvuku nebylo poznat?

pecka
11. říj 2007

ahoj evule, 😉 nasla som si IP - tak odpovedam. Ak dobre chapem, na co si sa pytala, tak ty si myslis, ze ked si si tento cyklus robila ovulacny test, ktory ti ukazal, ze na osmy den si mozno mala ovulaciu a minuly mesiac si akoze tiez mozno mala ten osmy den a kedze si bola na sono az 13. den, tak to tam uz nevideli?? Dobre ta rozumiem?
Myslim si ze je nepravdepodobne, ze si vtedy mala ovulaciu skor.
Comu vlastne aj tvoja sliznica nasvedcuje. Sliznica by pocas ovulacie mala byt minimalne 7 mm. A ked si ju mala nizku a male folikuly, tak vacsie tam par dni pred tym ani nemohli byt. Asi mas anovulacne cykly, kde vobec nemusis mat ovulaciu, alebo ju aj mozes mat, ale ani to nespozorujes kedy 😒 . Teoreticky je mozne ze si mohla mat vcera ovulaciu, ale ja ovu testom neverim. Lebo pri anovulacnych cykloch ukazuju klamlivu ovulaciu. Ak by si mala moznost ist dnes alebo zajtra na sono, tam by to lepsie videli. Urcite ma sono vacsiu vahu ako ovulacny test.
Neviem ci som ta nedoplietla, chapes co som tym chcela povedat?

evule
11. říj 2007

tak jsem to myslela 😉 Minulý měsíc jsem ten test nezkoušela až včera, tak mě to trochu zarazilo. TAkže myslíš, že když půjdu v po na sono, že by to poznala? Začínám v tom jaksi plavat 😅 Myslela jsem si že 8.DC je příliš brzy na ovu. Pozná v pondělí jestli už třeba proběhla? Ach jo, a já si říkala, že třeba to nepoznala, protože jsem byla až 13. den ☹

evule
11. říj 2007

takže by to asi poznala podle výšky sliznice?

lucijda
17. říj 2007

Ahoj holky, obča k vám nakukuju a hltám všelijaká moudra, nicméně pořád nic platné. S manžou se snažíme už skoro rok o mimi a stále nic. Manža má špatný spermio, tam už máme postup jasný, ale u mě se dnes zjistila špatná funkce žlutého tělíska a já nervuju co stím, jak se to dá řešit? Mate nějaká prosím zkušenost?? ☹

avcak
18. říj 2007

Myslim, že se vyplatí podívat na str. http://www.zdravi4u.cz/view.php?cisloclanku=200..., kde Dr. Uzel vše vysvětluje v opačném duchu (jak pomocí sledování teploty,hlenu a pod. neotěhotnět), ale samozřejmě tyto informace můžeme využít i pro otěhotnění. Hodně štěstí všem! 🙂

zuzanic
29. říj 2007

ahoj holky. vlkova mi doktorka taky zjistila, že mi nefungují vaječníky.snad nikdy sama od sebe jsem nedostala MS. v nějakých 17ti jsem začala chodit na injekce a pak začala brát prášky a ty jsem teď, po 8mi letech vyhodila a když se tři měsíce nic nedělo (na jednu stranu mi to vlastně ani trochu nevadilo 😀 ),došla jsem si k doktorce.ta mi vzala krev a zjistila, že mám nedostatek progesteronu i estrogenu=moje vaječníky nedozrávají a nemůžu mít dítě do té doby než to naběhne.takže teď první měsíc baštím duphaston a clostilbegyt a docela jsem do toho vkládala naděje a v nějaké diskuzi tady jsem četla dost příšerné zkušenosti,tak nevím.každopádně jsem nedočkavá a zvědavá,jestli za 2 týdny dostanu MS.pak bych chtěla měřit bazální teplotu a zjistit co a jak se děje. ale jak to tu všechno pročítám....je to totální alchimie!

corona
30. říj 2007

Ahoj,jen malá otázečka,která už tu jistě je,ale..
Délka menstruačního cyklu znm od prvního dne menstruace k prvnímu dni další menstruace?

zuzanic
31. říj 2007

corona já sice mens. snad nikdy sama od sebe neměla, ale je to přesně tak jak píšeš ;)

pollo
31. říj 2007

ahoj holky prosím vás, včera jsem si dělala ovu test a objevily se tam dvě stejně slabý čárky, i když jsou slabý, tak to znamená, že ovu přijde?? Děkuji za odpověď

kupska2
31. říj 2007

pollo,bud uz byla nebo prijde 🙂

pollo
31. říj 2007

díky, takovou odpověď jsem chtěla vidět 😉 Už z toho magořim...

kupska2
31. říj 2007

jo v pohode

uci
31. říj 2007

ahojte, potrebovala by som poradit, lebo s ovulkou ja teda velke skusenosti nemam (kvoli prolaktinu mavam dlhe a zrejme anovulacne cykly), ale teraz som zacala brat na to lieky a dnes mi gynda robila folikulometriu: 24 a 32 mm - ale som len 7DC, tak nie je to nejako vela na tak skoro??? a pritom endometrium je len 5mm
sak to by som uz pomaly mala ovulovat ale mikroskop nic take nehlasi ... tak zeby sa z toho vyvijala cysta? fakt neviem 😒

eulalye
31. říj 2007

olky je možné ovulace 7DC nebo naopak 25DC při cyklu dlouhém 37 dní?

uci
31. říj 2007

eulalye, ten 25DC mi pripada v poho na ovulku - idealny 😉 s tym 7DC si neviem rady ani ja 😒

eulalye
31. říj 2007

uci:diky moc, tak uvidíme

uci
31. říj 2007

eulalye, a ako si detekovala 25DC? na základe teploty alebo folikulometrie? a teraz si 37DC a cakas, ci pride mrcha? ak sa teda smiem opytat 😉

barag
3. lis 2007

koukám, že ste tu někdy řešili výšku sliznice, já teda od svého lékaře vím, že síla menstruace je dobrý ukazatel výšky sliznice, v únoru jsem potratila, brala jsem pak v rámci prevence opakování potratu utrogestan a menstruace mi o hodně zesílila, můj lékař mi říkal, že je to dobře, protože je vidět, že moje tělo reagovalo na dodávku hormonů tím, že narostla víc sliznice, což je dobré pro zahnízdění oplodněného vajíčka. ne vždy dojde k potratu díky tomu, že embryo mělo nějaký problém, problém může být právě i ve výšce sliznice a protože sem už i měla dva cykly bez utrogestanu a menzes zeslábl, radila jsem se o tom s doktorem a opět potvrdil, že zřejmě sliznice nenarostla do dostatečné výšky

lenk
3. lis 2007

ahoj holky ,prosim poratte mi jak je to sti oplodnenim ...? za jak dlouho se tam ta spermie uchyti????po kolika dni ?? dejme tomu od oplodneni. dekuji

uci
5. lis 2007

lenk, tak dajme tomu, ze by to malo byt asi takto: ovulka - nasleduje oplodnenie = uchytenie spermie (vraj max. tak do 12 hodin od ovulky je vajce schopne oplodnenia) - nasleduje putovanie vajca vajcovodom - po cca 7 dnoch sa usadi vo vystelke maternice a si tehoska - alebo aj neusadi a pride mrcha