Kolik mg kyseliny listové užívat v 2. trimestru?

asa2
22. dub 2016

Ahojte! V prvním trimestru jsem uživala kyselinu listovou 2x po 400mg. Teď mi v lékárně dala paní balení s 200mg a je tam napsáno, že se má užívat 1 tableta. Mě je to ale divné, protože mi před tím jiná lékarnice říkala, že ve 2. trimestru mám brát 400mg. Myslíte, že můžu brát 2x po 200mg ikdyž tam je napsáno, že jednou denně 1 tableta? Děkuju za odpověď 🙂

elinkav
22. dub 2016

Mně říkala doktorka, že nejdůležitější je brát kys.listovou v prvním trimestru. 🙂 Tak možná proto teď stačí brát míň 🙂

baysha
22. dub 2016

Já nebrala nic, ani před těhotenstvím, ani při něm. Nejdůležitější je pestrá strava, tu žádné prášky nenahradí. Organizmu dá daleko víc přirozená kyselina listová ze zeleniny, než pilulka.

psya
Autor odpověď smazal
Zobraz
pety91
22. dub 2016

Podle mě to už nemá význam

lenbenn
22. dub 2016

Spíš bych se zaměřila na omega 3 mastne kyseliny 😉

renca1978
22. dub 2016

Kyselina listova se uziva v 1.trimestru pak uz neni potreba.Takze do ukoncenyho 12tt.Prospiva sparavnemu vyvoji nerv.systemu ...

hanpavka
22. dub 2016

Já užívám i v druhém trimestru kyselinu listovou 800mg, je to možná moc, ale přesně jak už tady bylo řečeno, je to pouze doplněk, nikdy tam nebude 100% dávka listovky a taky proto, že my se dočkali pomocí IVF, tak nechci riskovat... Známá lékarnice od kamarádky jí doporučovala tu 400mg v 2. trimestru, čím více listovky, tím větší budeš mít mimčo - ale moc tomu nevěřím 😀

yipee
23. dub 2016

Zeptala bych se své doktorky, ta zná tvou anamnézu, a ne lékárnice. Jinak asi máš špatně jednotky, jedná se o mikrogramy. Já dostala na předpis 10 mg, které mám nyní brát 3x týdně

binki
24. dub 2016

Jim spenat a lupeni. Tablet si uziju dost na svoje choroby.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru