Konizace čípku - za jak dlouho se podařilo otěhotnět?

haluzska
19. čer 2018

Ahoj vsem. Mohla bych se zeptat zda je tady nektera, ktera mela konizaci cipku a za jak dlouho se podarilo otehotnet? Pokud teda vubec. Diky

jahodnice
19. čer 2018

Za tři roky, ale tak dlouho to trvalo kvůli jinému důvodu. Po 9 měsících jsem otěhotněla znovu, obě děti jsem porodila v termínu

haluzska
autor
19. čer 2018

No ja mela vlastne dve konizace. Jednou mi brali kus cipku kvuli spatnym vysledkum na hpv viry a to slo na hystologii. Jelikoz ta dopadla spatne tak jsem musela jit na druhou 😕 pak vysledky uz v poradku. Ale mam obavy jestli to nejak vsechno nebude v poceti vadit 😞 Uz lini v cervenci jsem byla na operaci s nepruchodnosri vejicovodu a s cystou a letos v dubnu s timto 😞

snezenka123
19. čer 2018

u mě byl problém.
Cca po 9m u mě začala probíhat hrozná menstruace. Neskutečné bolesti, a krvácení. Kdy bylo i v těch nejsilnějších prvních dnech třeba jen hodinu a potom třeba den dva nic...a pak to ze mě valilo proudem...a zase den dva nic.
trvalo to přes rok. Menstruace se tímto problémem protáhla klidně i na 14 dní..protože se moje tělo tvářilo, jako že už domenstruovalo, ale potom třeba 10 den jsem po styku zase začala krvácet, a špinění trvalo celkově i 14 dní od začátku ms..zkracovali se mi cykly, takže jsem měla 14 dní ms, týden až 10 dní klid a zase nanovo.
V tom čase jsem se pokoušela o miminko a nedařilo se, ač jsem vždy otěhu na první pokus...
můj gyndař moje problémy s ms přičítal kojení..potom po odstavení mi zkusil na 3 měsíce nasadit HA, ale stejně to nepomohlo..
aŽ když jsem šla na kontrolní stěry do CoP kam jsem každý půlrok docházela jsem se o tom zmínila dr.a ten mi řekl, že to je určitě konizací.
že ten čípek jsem měla hrozně srostlý a zjizvený a téměř neprůchodný☹
Pod narkózou mi čípek rozrušili a otevřeli a potom jsem ještě neplánovaně na konci šestinedělí otěhotněla.
Taková komplikace prý bývá, že jak se ten čípek hojí, tak prostě se udělají srůsty. Není to asi obvyklá a běžná komplikace, a myslím si, že většina žen po konizaci bezproblémů otěhotní.
Jen jsem to sem chtěla napsat, pokud by měl někdo podobné problémy, aby nečekal, a šel to řeišt hned. Já takhle zbytečně trpěla skoro přes rok:-/

snezenka123
19. čer 2018

@haluzska to první co popisuješ byla asi biopsie, ne? to se provádí bez anestezie, kdy ti odštípnou malinký kousek a podle toho se rozhodne, co dál, jako u mě.
po výsledcích z histologie jsem měla taky pořád CIN III a musela jsem na konizaci, v celkové narkoze

haluzska
autor
19. čer 2018

Tak ja zadne takove problemy s menzes nemam nastesti a jsem za to rada, uff. Jj histologie byla ale delali mi ji v narkoze. Ted je relativne vse v poradku od posledni kontroly v kvetnu. Tak jsem se chtela dozvedet, za jak dlouho ktera otehotnela a zda probihalo vse v poradku.

snezenka123
19. čer 2018

@haluzska já co jsem četla, tak konizace nemá vliv na otěhotnění, i tady na MK v diskuzích🙂 spíš je potom problém prý del dr. aby nebyl předčasný porod:-/ ale s otěhotněním by neměl být problém😉

haluzska
autor
19. čer 2018

Tak to strasne rada slysim. Jelikoz se snazime uz hodne dlouho a potad nic :-/ tak doufam ze to bylo k necemu a vyjde nam to k tomu vysnenemu miminku 🙂

gorda
21. čer 2018

Kamoska po konizaci cipku a nasledne lecbe rakoviny cipku donosila na prvni pokus do 34 tydne zdravou holcicku. Polovinu tehotenstvi prolezela, cast doma, cast v nemocnici. Rodila cisarem. 🙂

haluzska
autor
21. čer 2018

@gorda a za jak dlouho kamoska otehotnela po konizaci. Slysela jsem ze je to celkem brzo . Ja od operace uz 2 mesice a stale nic.

margarithka
21. čer 2018

Ja pul roku po operaci. Doktor rekl, ze vysledky dobre a muzeme se zacit snazit....dalsi mesic tehotna. Dvojcata. Od 27.tydne hospitalizace pro zanikly cipek. Porod 29+5. Dalsi tehotenstvi 3 roky od konizace. Poceti druhy mesic od zacatku snazeni. Od 35.tt straseni s predcasnym porodem, cipek 1cm. Porod 40+1.

gorda
21. čer 2018

@haluzska Jak dlouho se snazili netusim. Nicmene dva mesice snazeni od operace neni nic 🙂 Ja i manzel jsme zdravi a snazili jsme se trictvrte roku. Kamoska otehotnela tusim rok a pul po konci lecby a vzhledem k tomu, ze chodila na nejaky ozarovani ci co, tak urcite chvilku trvalo, nez se mohli zacit snazit. Tipuju, ze dyl nez nam jim to netrvalo :D

haluzska
autor
22. čer 2018

No my se s manzelem uz celkove snazime 3 a pul roku nic. Ted v poslednim roce 3 operace. Tak jsem takova netrpeliva a pram se co a jak.

snahnah
22. čer 2018

@haluzska 06/2016 konizace, 06/2017 plánované otěhotnění, zadařilo se hned, ale nedopadlo to, podruhé taky ne(SP v 8.tt), až na 3.pokus 11/2017 🙂 takže s otěhotněním problém nebyl.

haluzska
autor
23. čer 2018

@snahnah tak snad se zadari co nejdrive. Uz mi ty hodiny zacinaji tikat ☹

marketa11112
23. čer 2018

jsem po ,, velke,,konizaci.. v narkoze, lezak tyden, dalších 14 dni jsme sotva lezla....dle vysledku..poslední predrakovinove stadium... pry nemam otěhotnět dřív jak za rok... ok , zkusili jsme to za dva roky.. a tehotna jsem byla 1 mesic.. u druhého dítěte druhy mesic..... horsi bylo zkracovani cipku, kontrakce, tvrdnuti bricha. od 20 tydne.. a od 28 se mi chtelo rodit.. první syn 30 + 5, dcerka nakonec po lezeni, nemocnici, lecich... 38 + 4

marketa11112
23. čer 2018

jinak dle mého také nema cipek a zadareni se tehotenstvi nic spolecneho... cipek je dulezity v tehotenstvi, jde vlastne o takove vicko pod dělohou.. cim delší , tim lepsi.. zkracujici se.. pruser, no....ale i po konizaci lze ditko donosit, na predcasny porod ma vliv vicero věci..

snahnah
23. čer 2018

@haluzska Budu držet palce 😉

dk123
23. čer 2018

Jako hned po konizaci jsme se nesnažili, ale asi tak půl roku po a trvalo nám to asi 4 měsíce cca.., pak potrat v 6 tt a hned nato se zadařilo a do termínu mám necelý měsíc. Celý těhotenství normální, žádná nutnost ležet, do minulýho týdne jsem normálně pracovala a cervix score mám stále 0, takže zas budu beztak rodit až po termínu 🙂 Přeju, ať se brzy zadaří.

haluzska
autor
26. čer 2018

Dekuji vsem . Snad se nam uz take podari mit // 🙂

radullah
30. čer 2018

Nam se zadarilo za 8 mesicu, ale nemyslim si, ze by konizace byla duvodem, u me spia psychika. Spis jsem pak nevydrzela do terminu a rodila jsem par dni pred 37tydnem, protoze cipek uz vic nezvladl

rozaruska
30. čer 2018

Konizace nemá vliv na otěhotnění ale na udržení těhotenství,mám po dvou konizacich, otěhotněla jsem v pohodě,ale od 32 tt v nemocnici pro zkracující se čípek a malá se narodila 36+5 ale chce to opravdu se šetřit a klidový režim

snezenka123
1. črc 2018

@rozaruska a ty jsi prodělala dvě konizace a potom až otěhotněla?

rozaruska
1. črc 2018

@snezenka123 nene,jednu v 25 letech,pak jsem otěhotněla v 32 letech,ale nemělo to vliv,šlo to hned a druhou konizaci hned po šestinedělí.Ted 2,5 roku po konizaci jsem otěhotněla taky hned,ale bohužel jsme to dotáhli jen do 20 tt,kdy jsem o holčičku přišla,ale to bylo kvuli předčasnému odlučování placenty..

haluzska
autor
19. črc 2018

Asi jsme to zas prosvihli ☹ co myslite ?

sadovka
Autor odpověď smazal
Zobraz