Kontryhelový čaj při snažení - pomohl?

jitulka87
18. říj 2018

Ahoj. Jaky mate zkusenosti s kontryhelem u snazeni? Pomohl? Nerozhodil vam cyklus a nebo nemel vliv na ovulaci (ze by prisla driv ci naopak)?

lachtanice86
18. říj 2018

@jitulka87 mne cyklus rozhodil. Hodně. A nakonec se ukázalo že kvůli nemoci ho nesmím vubec

niki1107
18. říj 2018

@jitulka87 Mne taky cyklus rozhodil, kdyz jsem byla ve fazi snazeni, respektive upravy cyklu po vysazeni HA.

jitulka87
autor
18. říj 2018

@niki1107 a vazne to bylo zapricineno tim cajem, kdyz jsi nemela pravidelny cyklus po vysazeni HA?

martaskaaa
18. říj 2018

Ja ho mela nepravidelny a me teda naopak pomohl ( v létě jsem si ho trhala na louce a sušila a jinak kupovala sypany)

blanapa
18. říj 2018

Já měla MS nepravidelnou, cyklus dlouhý, za mě pomohl,pila jsem vždy jen prvních 14dni od začátku MS 🙂

anita003
18. říj 2018

Za mě taky hrůza, cyklus mi sice nerozhodil, ale ms po něm byla hodně silná a bolestivá, což obyčejně nebývala. Takže už nikdy víc...

niki1107
18. říj 2018

@jitulka87 Ano, protoze nez jsem jej zacala pit, tak byl muj cyklus cca 38 dni a po kontryhelu kolem 45.

chrystyanna
18. říj 2018

Zkráceni cyklu cca o 5 dní z 33 na 28 dní, menší bolest (pila 2x denně 14 dní )3 měsíce , teď 2 měsíce pauza a vracím se k němu(buď on a nebo placebo efekt z něj )na otěhotnění nevím jaký má vliv

verionka
19. říj 2018

Já ho pila jeden měsíc po předchozím cca pětiměsíční snažení bez nej a hned následující měsíc jsem otehotnela, ale těžko říct, jestli za to mohl kontryhel nebo cokoliv jiného 😉

jitulka87
autor
19. říj 2018

Diky vsem za zkusenosti

cinam
19. říj 2018

Me pomohl urovnat cyklus po vysazení HA, ale otěhotněla jsem až když jsem ho vysadila. Kdybych měla pravidelný cyklus tak bych ho nepila.

klarinka10
19. říj 2018

Já ho začala pít minulý měsíc a zkrátil mi cyklus o dva dny,takže jsem s tím přestala..do té doby jsem ho měla pravidelný po 27 dnech.

klllarinka01
19. říj 2018

Kontryhel mi hodne pomohl. Cyklus srovnal. stridam ho s malinikem

enbeee
21. říj 2018

Mě taky cyklus rozhodil, měla jsem ms pravidelně po 24 dnech, teď ji mám skoro celý měsíc v kuse. K otěhotnění mě taky nijak nepomohl

lisianne
21. říj 2018

Já jsem velký zastánce kontryhele. Pijí i na ženské neduhy, vždy no mám doma. K otěhotnění taky přispěl, měla jsem pořádnou ovulaci.

lobella
21. říj 2018

Mne zeslaboval hodne ms, po vysazeni antiko jsem ji mela jen 3 dny a slabou, po piti kontryhelu jsem mela jen takovou parodii na ms, trvala 2 dny, ale ovu byla, otehotnela jsem, kdyz jsem ho vysadila a nasadila misto nej malinik a cervene vino na podporu ms

hermij
21. říj 2018

@jitulka87 Jitu, osobní zkušenost a zkušenost z praxe, kde jsem už viděla mnoho záznamů cyklů a co s nimi kotryhel udělal.
Kontryhel je báječná bylinka, mocná, může pomoct v mnoha případech, ale ne vždy v početí. Žena chce otěhotnět, pije kontryhel, otěhotní... jů, zázrak je na světě, takhle se pak šíří osvěta. Ale kontryhel je bylinka, která má léčit. Pokud jste zdravá, tak může spíše napáchat neplechu. Jeho hlavní indikací jsou bolestivé menstruace, silné, dlouhé krvácení, po porodu k podpoře zavinování dělohy, klidně i před porodem, aby usnadnil kontrakce. Jeho primární indikací není snaha o početí. Podporuje činnost estrogenů a může vést k hormonální nerovnováze, která odsouvá, anebo přímo blokuje ovulaci. A to vy asi nechcete. Vy chcete ovulaci a dlouhou luteální fázi (druhá fáze po ovulaci), aby se miminko mohlo uhnízdit ve Vašem lůně a vydrželo tam po mnoho měsíců. Zdravá žena v plodném věku ho nepotřebuje. Pokud chcete podpořit otěhotnění, tak Vám můžu napsat nějaké tipy, hlavní jsou vitamíny a minerály. Kdyby byla krátká luterální fáze, tak také existují přírodní látky, které ji podpoří 🙂 Pokud máte bolestivou MS, tak ho klidně týden před příchodem popíjejte, ale... věřím, že jsou i jiné cesty. Máte nějaký problém? Krátký cyklus? Dlouhý cyklus? Ovulujete? Špiníte v cyklu? Klidně napište a dám Vám odezvu ;) Hodně zdaru! 🙂

jitulka87
autor
22. říj 2018

@hermij dekuji. Problemy nemam. Prisli jsme o predcasne narozeneho syna a po 10m se zaciname snazit o druhe mimi. Proto je touha byt mamou tak silna, ze se snazim to vsemozne podporit.

hermij
22. říj 2018

@jitulka87 Postačí nějaké doplňky pro snažilky, např. Chytré miminko mě teď rychle napadlo. Důležité je doplnit vit. skupiny C, B, selen, zinek a hořčík - všichni podporují plodnost. Chlapovi naordinovat vit. C+E a selen na podporu tvorby spermií 🙂

lisianne
22. říj 2018

@jitulka87 tak to mě moc mrzí, také mohu doporučit Nosifol nebo Inofolic, který jsem brala před otěhu

paja285
31. bře 2019

Vim, ze je to stara diskuze, ale prijde mi to lepsi ozivit, nez zakladat novou na stejne tema. 😀 takze pred asi 10 dny jsem vyrazila HA takze ted mam svuj prvni cyklus bez. Pred HA jsem Mela hodne nepravidelny cyklus, treba I jen 1 za 3 mesice a tak...takze jsem hned s menstruaci zacala brat kontryhelove kapky a pit malinik, abych to nejak podchytila. Pomuzu si? Mam ty kontryhelove kapky brat jen prvnich 14dni? I kdyz netusim kdy vlastne MS prijde 😣 jde mi jak o srovani cyklu tak hlavne o miminko... dekuji

marla86
31. bře 2019

Ahoj, ja s nim mam jen dobre zkusenosti! A celkem dost jsem onem nacetla.na ruznych diskuzich a vypozorovala jsem to, ze holky co ho berou kvuli nejakemu problemu - dlouhe, kratke cykly, anovulacni cykly atd, tem pomohl, ale jakmile ho uzivaly holky, kterym vlastne nic nebylo, jen se snazily o dite, zkouseli kdeco, a pak si nekde precetly ze kontryhel pomaha a tak ho taky zacaly pit.. tak zem tocyklus vetsinou zbytecne rozhazel.
Za me je to fakt kouzelna bylinka a evidentne s zenskym telem umi zamavat. Jq mam cykly dlouhe a nepravidelne a s kontryhelem se mi o neco zkrati a hlavne me bolibricho pri ovulaci coz je pri snazeni vlastme fajn 🙂

loylii
31. bře 2019

@paja285 já pila 5.-15 den cyklu a pomohl po 4 mesicich k otehu. Paty den kvůli tomu, aby MS nebyla zbytečně silná (narůstá po něm děložní sliznice) a pouze do 15. aby nenarušil hnízdění oplodneneho vajicka.

paja285
1. dub 2019

Tak ja ted prestanu 15 DC, a uvidime no.. snad se mi to nejak srovna 😳 aby se nam co nejdriv povedlo miminko 😍😍