Krátká luteální fáze, podařilo se vám otěhotnět?

ivet1987
29. pro 2013

Holky, je mezi vámi některá, která má luteální fázi velmi krátkou a podařilo se otěhotnět? Minimálně musí být 10 dní? Co když je méně (9)? :( Jde to nějak léčit,aby se prodloužila? Minulý cyklus jsem měla po vysazení prášků 28 dní, ale nevím kdy byla ovulace, neměřila jsem teplotu, nesledovala. Pokud to zítra dostanu, bude opět 28 dní, ale ovulace byla až 19DC.

katyxq
29. pro 2013

otěhotněla jsem, ale úspěšně až poté, co jsem si luteální fázi prodloužila pomocí pyridoxinu (vit. B6) - mám o tom album s grafy BT

ivet1987
autor
29. pro 2013

@katyxq Kyselina listová je B9 že? Může taky pomoct?

lenicka07
29. pro 2013

@ivet1987 Taky jsem měla velmi krátkou luteální fázi a asi proto byl problém s otěhotněním. Já jí měla dokonce jen 5 dní, ovulace byla cca 17 DC a MS přišla už 22. den. I když jsem měla luteální fázi prodlouženou Utrogestanem, tak ani to nepomohlo. Pak se mi cyklus sám srovnal a ovulace se posunula na 10 DC, otěhotnění pak přišlo hned (ale bylo to už s jiným partnerem - je možné že příčina byla i v předchozím partnerovi - měl špatný spermiogram).

katyxq
29. pro 2013

@ivet1987 já brala listovku i pyrodoxin, ono je pro zdravá vajička (a naśledně dobře funkční žluté tělísko) potŕeba oboje ... a pokud jsi brala hormonální antikoncepci, tak se tvému tělu pyridoxinu i listovky zoufale nedostává, HA je ničí

pajenka
29. pro 2013

Tak já jsem to měla stejně, taky jsem měla luteální fázi devět dní a jako @katyxq jsem brala B6, každý měsíc se mi MS posunula o den a na třetí (luteální fáze 12 dní) jsem otěhotněla, před tím jsme se snažili přes rok

katyxq
29. pro 2013

@pajenka já teď uvažuju, že si zase B6 nasadím, abych nahodila cyklus (neb na sobě nějaké cyklické změny pozoruju, ale ovulace zatím ještě nebyla - teda pokud nebyla asi dva dny zpátky, uvidíme, no, třeba po porodu ani MS neodstanu a otěhotním na první pokus, když už jsem si pořídila látkové vložky a kalíšek 😀)

pajenka
29. pro 2013

@katyxq 😀 jo takové náhody jsou nejlepší, přála bych Ti to 😉 mně tady kalíšek taky ležel přes rok. B6 nic nezkazíš, ani kdybys už těhotná byla, ale to Ty určitě víš 🙂 ještě mám nějaké tablety doma, kdybys chtěla, můžu je vzít na ten kurz, já už je nevyužiju

blannie
29. pro 2013

@ivet1987 ahoj, já taky brala pyridoxin, k tomu b-komplex a ještě listovku... po ovulaci bromelain... První měsíc této kombinace se zadařlo.

katyxq
29. pro 2013

@blannie nojo, po ovulaci bromelain, to jsem taky zkusila (a druhý cyklus se povedlo - ale víc podle mě pomohla ta listovka s pyridoxinem, které upravily cyklus, přestaly se mi na vaječníkách dělat cysty, tvořilo se řǎdně funkční žl. tělísko a tak se prodloužila LF ... ale třeba pomohl i ten bromelain, co no, uškodit nemůže, majlant taky nestojí, takže @ivet1987 - nevidím důvod, proč ho nezkusit)

zlatelevizeedna
30. pro 2013

@katyxq taky jsem si pořídla kalíšek a použila jsem ho jednou😀.

maudn
30. pro 2013

Moje fáze byla 9 dnů a mám dvě dítka,

ivet1987
autor
30. pro 2013

@katyxq
@lenicka07
@pajenka
@blannie
@maudn Holky tak to jste mě potěšily, to půjde 🙂 Dnes mě bolí břicho, teplota taky klesla takže asi dnes ms po 28 dnech a lutealni fáze 9 dní. Díky, koupím i B6,lístovku beru měsíc 🙂

michaela_n
1. led 2014

Tak beru Acidofolan (listovka, železo a B12), piju kontryhel, cyklus 25-26dní, ted jsem 12DC a ovu nikde :(

missuulle
1. led 2014

také ji mám krátkou mám 9-11dní nyní jsem 8-9.DPO a mám to dostat 3-5ledna. ted byla ovu dříve. moc se těším že by to mohlo dopadnout. a pokud tak zacnu brát to co tu píšete,protože jsem o tom nikdy neslyšela až asi před 3dny,což mě docela zaskočilo,ale musíme myslet pozitivne :o)

hance09
1. led 2014

Mně pomohly až hormony...ale je fakt,že jsem nebyla moc trpělivá a tu B6 jsem zkoušela jen asi 2 měsíce bez úspěchu

rami86
2. únor 2015

@ivet1987 Ahoj, můžu se zeptat, jestli se ti povedlo otěhotnět i s tou krátkou LF? Pořád jsi měla 9dní, nebo jsi to něčím prodloužila? 😅 Díky..

ivet1987
autor
2. únor 2015

@rami86 Ahoj, nějak sám se mi upravil cyklus a pak jsem měla tu luteální fázi už 12 dní, takže v pohodě. Chtělo to trpělivost 🙂 Jasný že někdy se to samo nevyřeší a je nutno to řešil léky.

lena27
17. zář 2015

já mám LF jen 7 dní. jím 3 měsíce B6 40mg a bez prodloužení, jen se mi posunula ovu dopředu z 20 na 18 den. zkusím teď zvýšit dávku a uvidíme co to udělá

klami
29. pro 2015

@katyxq
@blannie hokky, Bromelain? Co to je a jak jste ho braly?

katyxq
29. pro 2015

@klami já brala tento http://www.arkokapsle.cz/produkt/ananas-8 - víc info mám někde v albu s grafy bazální teploty

klami
29. pro 2015

@katyxq na hubnuti, tak to se mi libi 😀 mas v albu i jak dlouho a kolik jsi toho brala? Diky!

saji
9. lis 2019

Tak holky, ja dnes takhle. Takze dalsi mesic pred nami🤷‍♀️

leabella8989
27. pro 2019

Mohla bych se zeptat jak se bere ten vitamín b6 jestli celý cyklus.

berrita
23. led 2021

Kratka folikularni faze

berrita
23. led 2021

Ovulace na 7. den