Kvasinky - jak se jim vyhnout, když se snažím otěhotnět

unicorn2332
20. zář 2018

Ahoj holky- prosím vás- mohla by mi nějaká poradit jak se vyhnout kvasinkám když se snažím otěhotnět? Jsem zvyklá se po sexu ihned umýt, ale nyní pokud mám nechat sperma déle uvnitř tak se mi po 15 minutách ležení a následné sprše za dva dny rozjela taková svědivka a výtok, že to byla hrůza. Zaváděla jsem si Idelyn čípky a těžko říct jestli to pomáhalo- jelikož to přešlo "až" za 6 dní :-/ A to vše po jediném sexu. Je něco jak tomu zabránit?

ivis_b
20. zář 2018

@unicorn2332 no pokud to není nějaká alergie na sperma, tak před sexem chlapa pořádně umýt 😀 A nejlépe nějakým mýdlem, co používáš na intimní hygienu ty a pak pořádně vodou.

unicorn2332
autor
20. zář 2018

@ivis_b sprchu si dáváme pravidělně předtím- já se teda myji pouze vodou- jelikož gyndařka mi to doporučila- nic parfémovaného tam dolu 😀

kittyy17
20. zář 2018

Používat vaginální laktobacily preventivně trvale, asi stačí ob den... A možná to tolik nepřeháněj s tím mytím, můj gynekolog mi kdysi řekl, že nejzdravější jsou ženy, které se nemyji vůbec...

unicorn2332
autor
20. zář 2018

@kittyy17 😀 přemýšlím, že něco budu brát preventivně- snad to pomůže. V pondělí jdu na gyndu tak se na to i optám 😉

hermanecka
20. zář 2018

Myslim,ze te mohu uklidnit..obe deti jsme si udelali tak,ze po styku jsem se po chvil normalne zvedla a sla do sprchy jak kdyby o nic neslo..a 2x to v pohode vyslo..ve spermatu jsoz miliony spermii takze vzdy tam "neco"zustane a s delkou lezeni a udrzeni v tele bych to nespojovala..a spermie snad dokaze prezit az 72hod uvnitr..takze bych se opravdu nebala..pokud by to teda nebyla alergie

unicorn2332
autor
20. zář 2018

@hermanecka toho se ted právě docela děsím ☹ zase je pravda, že když se hned umyji tak nic necítím.

andynka86
20. zář 2018

Ahoj,tak z mé vlastní zkušenosti jsem také 3x otěhotněla přes to, že mě trápí kvasinky. Teď v těhu je to teda ještě horší. Každopádně moje rada je, hlavně přeléčit partnera!! Oni většinou nemají žádné obtíže,ale jsou přenašeči. A druhá věc, že můžeš mít alergii na partnerovo sperma,na to se ale zeptaj na gyndě. Neboj, otěhotníš. 🍀♥️

unicorn2332
autor
20. zář 2018

@andynka86 Děkuju za podporu 🙂 a partner by musel při léčení také jít k nějakému lékaři a nebo jsou volně prodejné léky či mastičky? + jsem na jednu stranu ráda, že to když tak na gyndě zjistí. Snad od té doby co tam chodím mi lékařna napíše něco proti kvasinkám- asi budu citlivější a o to je větší možnost, že se to objeví ve větší míře- když mám sperma tam déle. Budu doufat, že to není nic hrozného 😒

andynka86
20. zář 2018

@unicorn2332 Normálně použij mastičku z lékárny. My měli Klotrimazol,nebo Canesten, vše co je pro tebe na vnější použití je i na partnera. Je potřeba aby fakt třeba týden mazal. Klidně se zeptej na gyndě,nebo v lékárně, poradí ti. Ale chápu, že se třeba stydíš. Mě to řekla magistra natvrdo, když jsem si vyzvedávala asi po 3. za těhu čípky, kolikrát se přeléčil partner. 😂 Tu alergii musíš řešit s lékařem,to sama asi nevyřešíš. Ale pokud ten zánět nemáš v případě, že použijete kondom,nebo je sperma mimo tělo,tak je to taky divné.

unicorn2332
autor
20. zář 2018

@andynka86 dekuju..urcite to na gynde vse povim...problem neni kdyz sperma dochvilky umyji a nenecham ho tam jako nyni 15 minut 😕