Kyselina listová---od plánovaní početí až po mateřství

zuzmenda
1. zář 2015

Hezký den všem,

že je kyselina listová zdraví prospěšná a užívá se hlavně v těhotenství, je známý fakt. Proč tomu tak ale je? Pro lidský organismus má blahodárné účinky, přispívá ke správné krvetvorbě, hojení ran a zvláštní význam má v těhotenství, kdy se podílí na procesu dělení buněk, přispívá k normální krvetvorbě a k růstu zárodečných tkání. Najdete ji v běžně dostupných potravinách,vařením se jí však zničí až 95 %. Odborníci proto doporučují užívat kyselinu listovou ve vitamínových doplňcích, kde je vstřebatelnost do organizmu až 100%.
Vitamín se doporučuje užívat i během kojení.

V jaké formě si dopřáváte kyselinu listovou vy? V potravinách nebo formou vitamínových doplňků?

Pokud volíte tablety, podle čeho vybíráte značku?

Zuzana, Ambasadorka pro Jamieson

vitoriova
1. zář 2015

Já užívám kyselinu listovou v doplňcích stravy od Nutrilite.

lenbela
1. zář 2015

Superfolin z řady Chytré miminko. Jako trombofilička totiž moje tělo neumí listovku dostatečně přijímat ze stravy.

netanel
1. zář 2015

já beru Femibion

linusha
1. zář 2015

Já v potravinách a aby jí bylo dostatek tak ještě Femibion, který mi byl doporučen genetikem i mojí doktorkou 🙂

zuzmenda
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
linusha
1. zář 2015

@zuzmenda já osobně jamieson příliš neznám jen vím že nabízí nějaké doplňky stravy.

gepe
1. zář 2015

Jsem opakovane spokojena s kyselinou listovou od Naturvity. Po komplexu vit/latek i s kys.listovou mi akorat vzdy bylo akorat zle.

vitoriova
2. zář 2015

@zuzmenda Nutrilite vyrábí přírodní doplňky stravy, nejprodávanější na světě a je k dostání pouze přímým prodejem, v lékárně ani nikde jinde v běžných obchodech neseženete.

zuzmenda
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
zuzmenda
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
petaov
18. únor 2019

Naturvita

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru